|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 13:50:17   
Katjusa
Punce mi smo stari 2 meseca in 3 tedne in ze kaksen teden mu dajem jabolcni kompot ki ga spasiram... najprej sem mu dajala samo po pol zlickie za posusat zdej pa ze poje kr nekaj zlick in ful uziva tud prebavo ima odlicno nic ga ne zvija v glavnem zelo rad je tud z zlicko:) Zdej pa me zanima kaj mu lahko se ponudim polek jabolke, banano...? A ste ve kej poskusle mesat sadja npr. da mu med jabolko dam malo banane al pa breskovega sokeca karkoli?

Pa ne me grajat kako hitro smo zaceli sej vem da je se mali in da ene veliko kasneje zacnete ampak mi smo pac poskusl pa mu pase in nej uziva v hrani da ne bo sam prilagojeno mleko pil!

Lep pozdrav Katja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 13:51:58   
total
Men se zdi to malo prezgodaj za začneš z tako hrano,sicer se pa ti nikamor ne mudiuser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 13:55:01   
Katjusa
prosim zadrzte se mnenj okrog starosti ce zna katera svetovat nej svetuje sicer pa raje molci prosim ker prepir okrog starosti nam res ni potreben....   In najbrz imam svoje razloge zakaj mu ze dajem:)

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 13:57:35   
total
Sej se noben ne krega,sam svoje mnenje povem,pa ga ne čitaj,itak je pa tvoj otrokuser posted image .

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 13:59:46   
cukerček
moja sestra je nečakinji zraven jabolke spasirala tudi banano in zraven stisnila sok polovice pomaranče.

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 14:00:47   
Anonimen
PoleG.

(odgovor članu total)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 14:21:01   
BLAŽIKA
Kakšen sok od pomaranče pa tudi banana paše vendar pazi da vas ne zapre. Mi smo oboževali pretlačena kuhana jabolka in zdrobljen albert oz. bebi keks.user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 14:47:43   
arielca
Banana je OK, pomaranča oz. pomarančni sok pa baje za uvajanje ni najboljši. Sploh so agrumi precej alergeni in je potrebna previdnost; radi se naredijo izpuščaji na ritki.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 14:59:55   
cmokec
Meni je pa dojenček resnično še čisto premajhen za sadje.

Pa sem se hotla zadržat, pol sem se pa vprašala, zakaj bi bila pa tiho, če vam hočem samo dobro. Tako, pa sem povedala. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 15:10:10   
TVN
user posted image , Al bina. Sem že sama mislila opozorit na napako. Kar je preveč, je pa preveč. Tole našo ljubo slovenščino sprevračamo v pravo skropucalo.

Ja, k jabolku gre krasno banana, tudi kakšen keks, ampak šele kasneje, mnogo kasneje. Se strinjam, da je treba povedati svoje mnenje, še posebej, če je mišljeno dobro.

Kaj pa pravi pediater na tole vaše igračkanje s hrano pri še ne polnih 3 mesecih?!

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 15:51:43   
April
Če si že začela z jabolkom, je najbolje, da pri njem tudi ostaneš vsaj še kakšen mesec. Tako majhen otroček še ne rabi pestro prehranjevanje. Mleko mu več kot zadostuje, ostalo naj bo le za začimbo.

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 16:08:35   
Katjusa
Ha, ha pa se slovenscina kak ste ene popoplne:) Ja priznam moja napaka se opraviciujem vsem picajzlom!


Punce hvala za nasvete! Bomo poskusli kako bananco dodat:)

Pediater pa nic ne pravi k ga nismo nic vprasal kaj pa mislte kako smo mi zrasl sam z mlekom, znanka je tud ze pr dveh mesecih zacela s sadjem pa ni z malim nic narobe?  Kje pa pise da zdravniki vse vedouser posted image    jst sem pr dveh mesecih ze pila kravje mleko ker je mamica zbolela in me ni mogla vec dojit! In ce se nas fant super pocuti ni nic narobe tak al tak mu naredim tako redko da je skoraj kot sok recmo da je gosti sok pa se cisto naravno brez vseh dodatkov!
NE VEM ZAKAJ VAS ZULI NEKAJ KAR NI POMEMBNO ZA VASE ZIVLJENJE JST SEM SAM PROSLA ZA NASVET S SADJEM KAJ JE PRIMERNO ZA ZACETEK DA NE ZAPIRA IN NE POVZROCA KRCEV.... NE PA KDAJ LAHKO ZACNEMO! Priznam spet moja napaka ker sem povedala koliko smo stari pardon!

LP Katja



(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 16:31:52   
Pobalami
Otrok pri treh mesecih potrebuje samo mleko, če si se odločila da mu boš dala za okušat delaj to počasi, ker se ne mudi. Bo še celo življenje jedel tako hrano. je pa res da so pred 30 leti 2-mesečni otroci že jedli mineštrce.

Banana zapira, hruška zna napenjat. Mogoče korenčkov sok. Kar mu boš dala skuhaj ker je lažje prebavljivo.

čao


(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 20:14:49   
Irena88
NE VEM ZAKAJ VAS ZULI NEKAJ KAR NI POMEMBNO ZA VASE ZIVLJENJE JST SEM SAM PROSLA ZA NASVET S SADJEM KAJ JE PRIMERNO ZA ZACETEK DA NE ZAPIRA IN NE POVZROCA KRCEV.... NE PA KDAJ LAHKO ZACNEMO!
IZVIRNO SPOROČILO: Katjusa


A zdej boš pa še kričala na nas. A veš ti si nas vprašala, me ti pa odgovarjamo in seveda povemo tudi svoje mnenje. Moje izkušnja je pač taka, da za začetek je res samo mleko.  

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 22:03:34   
eya
Tvoj otrok, tvoja odločitev, jaz se pa vseeno ne morem zadržat, da ne bi komentirala, pa saj ne rabiš brat, če ne želiš...

Tale stran: http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=995&t=995#reply_995

Tole pa je samo odgovor pediatrinje iz gornjega linka:
Pozdravljeni, Alina,
popolnoma se strinjam z vami.
Odgovor: tudi mi smo tako zrasli, kaj nam pa manjka ...

No, glejte. Lahko jim odgovorite, da jim nič ne manjka, imajo preveč: krvnega sladkorja, maščob v krvi, metabolni sindrom (sladkorna bolezen, hiperlipidemija), povišan krvni tlak, zgodnji infarkti in zgodnja smrt.

Povejte jim tudi, da so tudi jamski ljudje jedli vse živo (kar so pač imeli) in so tudi zrasli, da pa je bila življenjska doba okoli 20 let!!!

Katastrofa, mislim Za life, sadni sokovi (po možnosti kupljeni, sladkani), pa torta, pri 3,5 mesečnem dojenčku ... brrrrr, sploh ne morem verjeti, danes, leta 2006!

lp
Tanč

< Sporočilo je popravil eya -- 13.7.2006 22:06:11 >

(odgovor članu Irena88)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 22:04:06   
Maleal
Ne vem kake razloge imaš,da user posted image  filaš s sadjem,haloooo?Si upaš to povedat pediatru?user posted image  je pri tej starosti osnovna in edina hrana mleko.Pa  zaradi mene bodi jezna,povedala sem le kaj je dobro za otroka.Zakaj mu daješ sadje,ker je tvoja kolegica oz.znanka tudi dajala svojemu malemu?Če bi mu ona dala dunajskega,bi ga tudi ti dala???Misli s svojo glavo.user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Irena88)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
13.7.2006 22:18:15   
Katjusa
veste kaj mislim vsak dela pos voje in jst sem sam hotla vprasat katero sadje je primerno za uvajanje ne pa da me zdej mesate z nakimi tortami in se vedno sem prepricana da mu jabolko prekuhano ne bo skodlo in mu bom to naprej dajala kaj pa nekatere k jim caj sladkate jst nicesar ne dodajam malo vode in krhlcek jabolke pa kaj je tle narobe ce malemu nebi pasalo nebi jedel oz bi ven pluval sej ga ne silim ponudla sem mu in je vzel ja in? Ja pediatrinji upam komot povadat da sem mu dala parkrat malo jabolke sej pa se tega niti ne naje vprasanje koliko mu sploh do zelodcka pride okusi pa malo!
Prosim nehajte brezveze ce ne veste povedat s katerim sadjem ste zacele pol pa reje tiho bodite ne pa da me nekaj grajate in me primerjate z osebami k svojemu otroku dajejo pr 3,5 mesecih torto zajst halo to je pa cist nekaj drugega kot pa jabolka!

Hvala in prosim brez nepotrebnih mnenj sej vem da je prehitro in nikamor se mi ne mudi pac mu dajem malo za poskusat pac!

Hvala se enkrat vsem za odgovore okrog sadja!

LP in lepo prosim nehajmo k se ne splaca jst mam pac drugacen pogled na vse to in verjemte da nisem edina pa sej vas nobena ne upa kej vprasat ce jo pa takoj napadete!

Noc Katja

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
14.7.2006 15:31:39   
soncicaT
Katjuša...jaz menim, da je res dobro, da ima otroček do 4.meseca samo mleko.

Tudi če greš gledat vso hrano, soke, fruteke..vse piše po dopolnjenem 4.mesecu...

Jaz sem mu sedaj ko je dopolnil 4 mesece začela dajat samo za okus malo jabolka sok-seveda brez konzervansov-ampak ne kašice, pa mičkeno, mičkeno bananice zdručkane...samo toliko, da poskusi. Ne kot cel obrok..Tudi moj otrok obožuje to hrano, ampak moramo mame "imet pamet".

Srečna si lahko,  če otročka res ne napenja...ker ponavad do 3. meseca so krčki še kar pogosti..

Sicer pa delaj tako kot čutiš, predlagam pa ti, da vseeno pediatru omeniš to, da mu daješ hrano (mene sestra vedno vpraša, kako je s prehranjevanjem). Veš, za tvojega otročka gre. In moraš vedet, da še nima razvitega popolnoma črevesja in prebavnega trakta..

Pa ne pozabi AD3 kapljic-so zelo pomembne!

Lp


< Sporočilo je popravil soncicaT -- 14.7.2006 15:35:03 >

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
14.7.2006 15:53:55   
Anonimen
NAjprej sem mislila, da sem narobe prebrala, ko si napisala 2meseca pa 3tuser posted image .

Tudi jaz ne morem, da ne bi. Briga me kaj si boš ti mislila, vendar me skrbi za tvojega dojenčka. Za tvoje dete dobro, malo počakaj z uvajanjem. Lepo prosim.

Ja, tudi mi smo gor zrasli. In ko so se pojavljale razne driske kot stranski učinki alergije so pač mislili, da ima user posted image  kronično drisko. Danes pa je dokazano, da prezgodnje uvajanje lahko kasneje povzroči oz. izzove razne alergije. Jaz tega tvojemu otroku niti v mislih ne bi želela. In zato ti tudi ne bom svetovala.

POleg tega pa je pri še ne 3 mesecev starem otroku črevesje totalno nezrelo in zato je uvajanje goste hrane neprimerno. Zakaj se pojavijo krči? Zaradi nezrelosti črevesja. Boš to ti svojemu user posted image  privoščila? Jaz mu ne bom.


(odgovor članu soncicaT)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
14.7.2006 20:18:07   
Katjusa
Punci hvala! Evo danes mu nisem vec dala jabolke, vsekakor svojemu otrocicku privoscim vse najboljse! Bomo se malo pocakali sej se nam nikamor ne mudi sam cist slucajnu sem mu dala mal poskusit pa je blo vse vredu in potem sem mu vsak dan dala malo vec seveda niti slucajno ni blo tega za en obrok niti ni blo tako gosto da bi se temu reklo kasica....
Je pa imal predno smo zaceli z jabolko temno zelen kakec kar se je takoj popravilo in je imel vs ta cas cist navaden kakecuser posted image

A je sploh vredu da prekinem zdej to pa pocakam da bo star 4 mesece?

Punce hvala vam za nasvete in mnenja, ceprav se vedno ne razumem zakaj bi mu japkica skodla ce ga ni ne zvijalo pa se kakec se mu je popraviluser posted image

LP Katja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
15.7.2006 10:36:40   
Anonimen
Katjuša, zelen kakec ni nič narobe, če ga dojiš. Nič ne bo narobe, če prenehaš z uvajanjem. Prej je lahko samo boljše. Res, počakaj vsaj do 4. meseca. Potem pa ponovno začneš z jabolčnim kompotom, pa korenčkovim sokcem, pa banano. ampak res počasi. Krči se ponavadi pojavijo po 3. mesecu. Zdaj pridejo še AD3 kapljice pri 3. mesecu in potem bo mogoče res preveč za črevesje tvojega user posted image .

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
16.7.2006 16:17:31   
sarazan
Jaz sem svoji 5-mesečni punčki k pretlačenemu kuhanemu jabolku dodala malo Milupinih riževih kosmičev. S kompotom - voda, v kateri se je jabolko skuhalo, sem razredčila čežano s kosmiči, da je bilo redko, vendar še za na žlico.
Moja punčka obožuje to kombinacijo.
Banano dodamo v zelo majhni količini. Sem pa slišala, če je zelo zrela, da ne zapira user posted image .
Hruško tudi skuham in dodam jabolku.
Dala sem ji tudi že Fruktalovo kašico breskev-riž in korenček-jabolko.

Sem ji dala pa za poskusit tudi sveže maline, borovnice, lubenico in melono. Ampak je user posted image  stara že skoraj 6 mesecev!

Sicer pa več kot sadja uvajamo različno kuhano zelenjavo. user posted image  se hitro navadijo sladkega okusa sadja in potem lahko zelenjavo zavračajo. Sokcev skoraj ne damo. Če pa že, pa zelo razredčene z vodo.

Če ti to kaj pomaga...
Bi pa jaz na tvojem mestu res še počakala. Črevo tvojega user posted image  hrane še ne prebavlja! Tvegaš, da mu sprožiš kakšno alergijo, če že nima drugih težav. Pa Bog ne daj, da se kaj takega zgodi.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
16.7.2006 18:35:50   
Anonimen
maline


za njih so meni v posvetovalnici povedali, da poleg breskev, kivija in jagod, ne sme jesti do 1. leta., ker povzročajo alergije.

(odgovor članu sarazan)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Katero sadje se polek jabolk?
16.7.2006 22:34:04   
sarazan
user posted image  jej, jej, jej, meni pa niso razen jagod in arašidov nič odsvetovali (pri dr. Plevnik Voduškovi).

A potem breskove kašice tudi odpadejo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?