|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kava v nosečnosti
25.1.2008 8:45:57   
Anonimen



Že majhna količina kofeina v zgodnji nosečnosti lahko zviša nevarnost spontanega splava, so ugotovili ameriški znanstveniki.
user posted image
user posted image
user posted image









user posted image
Nosečnice naj bi se prve tri mesece popolnoma odrekle kofeinu. (Foto: Reuters) Najvišja priporočena dnevna količina kofeina, po izračunih britanske ustanove Food Standards Agency, naj bi med nosečnostjo znašala 300 miligramov, kar pomeni štiri skodelice kave na dan.Raziskava, ki so jo opravili ameriški znanstveniki in temelji na proučevanju 1063 nosečnic, pa je pokazala, da se je pri nosečnicah, ki so na dan zaužile 200 miligramov kofeina (količina ustreza trem skodelicam kave, štirim skodelicam čaja, dvem do trem pločevinkam energetskega napitka, petim pločevinkam gaziranih pijač ali 250 gramom čokolade), nevarnost, da pride do spontanega splava povečala kar za dvakrat. Znano je namreč, da lahko kofein skozi posteljico pride do zarodka.Zato raziskovalci s Kraljevega kolidža porodničarjev in ginekologov priporočajo, da se nosečnice v prvih dvanajstih tednih nosečnosti popolnoma odrečejo kofeinu. "Prvih dvanajst tednov je za dojenčka najbolj ranljivih. V tem času se namreč zgodi večina spontanih splavov," je povedal Pat O'Brien. Dodal je še, da večino žensk mine želja po kofeinu med nosečnostjo, zato odvajanje od tako imenovane droge naj ne bi bilo pretežko.Kar petino britanskih nosečnic prizadene spontani splav, kar pomeni približno 250.000 tisoč žensk. Sicer pa vzroki za spontani splav še niso dokončno pojasnjeni. Znano je, da obstaja večja nevarnost spontanega splava, kadar je mati starejša, kadar ima ženska težave s plodnostjo, pogojuje pa ga tudi dednost.



Edina stvar,ki me je zbodla v oči je uživanje čokolade.Naj bi ne pretiravale?
V prvi nosečnosti sem imela neustavljivo željo po čokolai,vsak dan sem pojedla pol kilsko lešnikovo čokolado,pa se je hči normalno razvijala,normalno rodila,skratka nosečnost in prod sta potekala normalno brez posledic.
Kava pa mi je zasmrdela in jo nisem uživala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kava v nosečnosti
25.1.2008 9:19:20   
pikalonca
Jaz se tudi ne strinjam povsem s tem kar je napisano in vedno vse znanstvenike jemljem malo z rezervo. Namreč sama sem pri tadrugi nosečnosti tudi imela take lušte na čokolado in kavo, da se mi je kar rolalo in moram potrkat, da ni bilo in ni nobenih posledic.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kava v nosečnosti
25.1.2008 9:33:59   
špelin@
Takole bom rekla: če bi se ozirali na čisto vse, kar je potencialno škodljivo, bi lahko nehali tudi dihati user posted image  V Zasavju bi pa itak bilo potemtakem najbolje narediti kar skupinski "škrip".
 
Oz. bi na koncu pristali na prekuhanem evianu in redkih "varnih" jedeh. Pa gas maski čez fris user posted image

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kava v nosečnosti
25.1.2008 9:35:02   
taška30
Mah, ti Američani so malo pritisnjeni, no.user posted image  
Najboljše , da se da nosečnica v skafander, se hrani po cevki in negibno leži 24 ur/dan.user posted image

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kava v nosečnosti
25.1.2008 9:49:56   
amor real
Jaz pije 2 švoh kavici na dan in jem zmerno količino čokolade in jo tudi bom celo nosečnost, ker v to ne verjamem. Če temelji raziskovanje na cca. 1000 user posted image ?!
Vedno blj se mi zdi, da to user posted image  tako kompliciramo in strašimo !!!!!



(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kava v nosečnosti
25.1.2008 10:06:23   
Anonimen
Nikoli se ne bom naveličala ponavljat,da še sreča,da v obdobju mojih nosečnosti ni bilo računalnikovuser posted image Ničesar prebrala,nič me ni strašilo,jedle smo vse po vrsti,brez strahu in obremenitev.Nosečnost smo jemale kot naravno stanje,ne pa kot bolezen ali nekaj,da te mora biti na vskem koraku,mesec za mesecem strah.Preveč stresno bi bilo in to škoduje.
Le tiste,ki so na nesrečo imele rizično,so se več pazile,s počivanjem nikakor pa ne sprehrano,razen seveda količinsko.

(odgovor članu amor real)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kava v nosečnosti
25.1.2008 10:11:23   
taška30
Neva. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kava v nosečnosti
25.1.2008 10:12:57   
Anonimen
Eh, potem bi jaz splavila, ker sem pila vsaj 3 x na dan kavo, kdaj pa kdaj le eno.. Trače... user posted image

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kava v nosečnosti
25.1.2008 10:18:22   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: neva6
Nikoli se ne bom naveličala ponavljat,da še sreča,da v obdobju mojih nosečnosti ni bilo računalnikovuser posted image Ničesar prebrala,nič me ni strašilo,jedle smo vse po vrsti,brez strahu in obremenitev.Nosečnost smo jemale kot naravno stanje,ne pa kot bolezen ali nekaj,da te mora biti na vskem koraku,mesec za mesecem strah.Preveč stresno bi bilo in to škoduje.
Le tiste,ki so na nesrečo imele rizično,so se več pazile,s počivanjem nikakor pa ne sprehrano,razen seveda količinsko.


user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kava v nosečnosti
25.1.2008 10:22:10   
amor real
NEVA6 user posted image  - tako pravi tudi moja mama, ko sem ji razlagala za toksoplazmozo, pa nuhalno svetlino .........

Recimo moja stara mama je okopavala na njivi krompir, dobila popadke, kar tam rodila dvojčka in tretji dan je bila spet na njivi. Otroci (9) vsi zdravi in ona dočakala 89. let user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kava v nosečnosti
25.1.2008 10:30:39   
Naja30
Meni je tudi kava zasmrdela v obeh nosečnostih na začetku. V drugi polovici pa se mi vsak dan zlušta ena bela kava in jo tudi z užitkom spijem.
Da ne govorim o čokoladi... vsak dan je na meniju user posted image

(odgovor članu amor real)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kava v nosečnosti
29.1.2008 19:01:38   
AiMa
Nikoli se ne bom naveličala ponavljat,da še sreča,da v obdobju mojih nosečnosti ni bilo računalnikov Ničesar prebrala,nič me ni strašilo,jedle smo vse po vrsti,brez strahu in obremenitev.Nosečnost smo jemale kot naravno stanje,ne pa kot bolezen ali nekaj,da te mora biti na vskem koraku,mesec za mesecem strah.Preveč stresno bi bilo in to škoduje.
Le tiste,ki so na nesrečo imele rizično,so se več pazile,s počivanjem nikakor pa ne sprehrano,razen seveda količinsko.
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Nikoli se ne bom naveličala ponavljat,da še sreča,da v obdobju mojih nosečnosti ni bilo računalnikovuser posted image Ničesar prebrala,nič me ni strašilo,jedle smo vse po vrsti,brez strahu in obremenitev.Nosečnost smo jemale kot naravno stanje,ne pa kot bolezen ali nekaj,da te mora biti na vskem koraku,mesec za mesecem strah.Preveč stresno bi bilo in to škoduje.
Le tiste,ki so na nesrečo imele rizično,so se več pazile,s počivanjem nikakor pa ne sprehrano,razen seveda količinsko.



Neva6, če bi izbirala, ne bi našla bolj primernih besed, ki označujejo moj pogled na vse skupaj!
Bravo za tako pametno izjavouser posted image user posted image !!! Zelo vesela sem, da obstaja še kdo, ki ne jemlje nosečnosti kot bolezensko stanje, ampak kot blaženost in povsem naravno dejstvo.
Mislim, da imamo ljudje preveč časa in da zato prihaja do takšnih kompliciranj okrog vsega.
Bravo še enkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kava v nosečnosti
18.3.2008 12:47:39   
_annela_
jaz sem spila vsak dan eno kavico,pa ni bilo nic mojmu sončku...tko da pijte in jejte v nosečnosti kar vam paše,in ne komplicirat

(odgovor članu AiMa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kava v nosečnosti
21.3.2008 21:20:00   
poli*
Se mi zdi, da več kot veš, težje živiš!
Tako je tudi pri tej prehrani- mislim, da ti telo najbolj pove, kaj rabi (čokolado user posted image ).

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kava v nosečnosti
22.3.2008 19:51:38   
Majuska
Vem da se vse sorte odsvetuje v času nosečnosti, ampak kavo si pa občasno vendarle privoščim ... na začetku mi sploh dišala ni, zdaj mi pa vsaj enkrat na teden zadiši. Čokolada pa samo v zadnjem času in še to v omejenih količinah, ne morem se preveč basati z njo user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kava v nosečnosti
22.3.2008 22:05:05   
Acjom1
Meni si je do zdaj 2x zaluštala bela kava in sem jo tudi brez slabe vesti spila. Verjamem, da ni dobro prepogosto, ampak če kdaj pa kdaj zadiši, pa po moje ni prav nič narobe.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kava v nosečnosti
23.3.2008 14:23:31   
anju
pila kafe in šla 9 dni čez rok

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kava v nosečnosti
30.4.2008 12:08:54   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Nikoli se ne bom naveličala ponavljat,da še sreča,da v obdobju mojih nosečnosti ni bilo računalnikovuser posted image



Ja, pa se mi zdi da se ni tako kompliciralo kot zdaj ko za vsako stvar ne veš če je dobro ali ne.

Jaz tudi med 1.user posted image  nisem čekirala po računalniku, pa nisem imela nobenega strahu pred ničemer. Pa še rizična sem bila in sem samo več počivala.

Pri 2.user posted image  pa več sem čitala bolj sem bila zaskrbljena o vsem. Včasih je bolje manj vedeti kot pa prevečuser posted image

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kava v nosečnosti
30.4.2008 12:26:50   
frutka_
Jaz sem jo pila in še jo vedno, če mi zadiši. Imam full nizki pritisk in mi je kavica prav pasala.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kava v nosečnosti
30.4.2008 14:16:05   
neisha80
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Jaz sem jo pila in še jo vedno, če mi zadiši. Imam full nizki pritisk in mi je kavica prav pasala.
enako..

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kava v nosečnosti
30.4.2008 17:00:11   
ANA_P
jaz jo pijem vsako jutro, pa včasih še čez dan kakšno.

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?