|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:13:49   
malibauc
Nisem našla te teme....Zanima me, kdaj gredo vaši user posted image  spat?

Moj 6,5 mesečnik je po 18.30 ponavadi tako zelo zaspan, da ga dajeva spat v času 18.30-19.00. Velikokrat zaspi po 3-5 minutah petja, božanja,...., včasih pa pomaga le dojka.

Sprašujem pa zato, ker so me zadnjič prijatelji zeeelo čudno gledali, ko so bili na obisku, ker sem vztrajala na rutini in sem ga dala spat ob 18.30, čeprav takrat ni bil tako zaspan (se je preveč dogajalo).

Njihovi otroci gredo spat, ko jim je. Tudi po 22.- 23.uri.  Res je, da so starejši od našega (5, 3 in 1 leto).
Jaz mislim čas spanja, ko bo večji, podaljšat do risanke, (če bo zmogeluser posted image ), dlje pa ne. Seveda bodo kdaj tudi dnevi, ko rutina ne bo možna.

Sem preveč stroga mama?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:17:48   
Najaa
Nisi preveč stroga. Pač veš, da mu ta ritem odgovarja in to je to. Mene so tudi čudno gledali, ko sem lani sredi poletja (oz. celo leto, sam poleti te še bolj čudno gledajo, ker je ob osmih še dan) ob osmih odhajala domov, da dam otroke spat. Včasih smo ostali dlje vzunaj in pol sta imeli hčerki sam še veče težave, da sta zaspali, ker sem ju vrgla ven iz ritma. Navajeni sta že dolgo, da sta ob osmih v postelji. In tamala, ki hodi še čez dan spat, mora najkasneje ob 12h v posteljo, drugače ne zaspi po 1-2 uri. Pač imajo tak ritem in jaz se tega držim, zato da je njima lažje.

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:18:17   
Anonimen
Pri nas gre tamal ( 16m) ob pol sedmih, ko je bil star 11m pa od petih do šestih enkrat, ni zdržal. Starejša ( skoraj 3 leta) pa mal pred sedmo.

(odgovor članu malibauc)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:19:38   
hubi
Petletnik med vrtcem je ob 8.30 v postelji, med počitnicami okoli 9. Dveletnica med vrtcem ob 7, med počitnicami pa okoli 8. Poleti hodita spat okoli 9. Brez pardona. Reda smo se navajali od prvih tednov dalje in se obrestuje. Tisto ob 22 ali kasneje je pa meni tema in ne razumem, kako lahko otroci naslednji dan normalno funkcionirajo. Pa starši tudi rabimo zvečer malo miru.

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:20:02   
Zamima
naša 4 letnica gre spat med 20.00 - 21.00.

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:20:48   
tikatonka
Meni se to ne zdi nič čudnega. Naš je letos prvičk in je tako utrujen, da ob 8 ni ne duha ne sluha o njem user posted image . In tudi že od malega hodi spat med 7 in 8 uro. Mala pa je bila pri taki starosti kot je vaš isto tako utrujena da je velikokrat ob 7 že spala. Zdaj bo imela 2 leti in isto gre spat ob ene pol 8. Se mi zdi fino da se navadijo na neko rutino. Pa še jaz imam vsaj zvečer malo časa zase user posted image .

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:21:10   
Anonimen
Ja tud mene včasih čudno gledajo, ko gremo že ob petih domov, če smo na kakšnem roj. dnevu... Pa mi je čist vseen, tko sta navajena, zaspita mi brez problemov, dam ju v posteljo, lubčka,  rečem lahko noč in grem. Zaspita pomoje v sekundi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:21:19   
enea
Ne, nisi,... če sedaj uvedeš rutino, kadar pač tebi paše, dej se tega tudi držat, sej bo mogoče dan, ko ne boš mogla uveljavljat rutine,... ampak se otrok navadi, da takrat hodi spat, imata pa še vidva z možem zvečer čas zase,.. user posted image
Sama imam 3 in 8 letnico,.. med tednom sta ob 20h že v postelji, petek in sobota, mogoče gresta okoli 21h,... drugače pa skoraj ne popuščam med tednom,.. zjutraj vstaneta ob 6,40, ena gre v šolo in ena v vrtec, zato tudi vztrajam, da hodita spat ob določeni uri, da se vsaj neki naspita in spočijeta za drugi dan,...user posted image

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:22:43   
Teni_
Stari 5 in 7 in gresta spat ob 19. uri. Poleti sicer traja malo bolj dolgo, da zaspita, ampak sta takrat v svojih posteljah. Mene tudi malo čudo gledajo, ampak na koncu pa priznajo, da je pametno. Pa zjutraj spita tudi do pol sedmih, oz. starejša še malo dalje, takrat se pa tako ali tako morata vstat za šolo in vrtec.

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 12.3.2011 20:23:02 >

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:24:56   
sunny24
Ta mala gre spat med 21h-21:30...Je pa res, da ji zjutraj ni treba vstat za vrtec, tako da ponavadi ustane okoli 8:30-9:30. Pa pol popoldne še 2 urci odspi.
Poleti pa itak gremo ven šele po 19h, ko so temperature znosne in smo zunaj po 2 uri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:26:11   
JAPE
Ne nisi preveč stroga. To je super, da imaš rutino. Jaz jo imam tudi.
Za otroka je super, da ima rutino. Moji star stari 4 in 2 leti in ko pirde tista ura sta že zaspani.
Seveda pridejo tudi dnevi, ko rutina ni možna. Vendar se to zgodi parkrat na leto, ne pa vsak teden! 
Čisto prav ravnaš!

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:26:15   
kajajaka
Naša 2,5 letnica hodi spat okoli 20h, ampak ne kompliciramo, če imamo kdaj obiske in je razigrana ter ne kaže znakov zaspanosti... jo damo pa ob 21h spat... (to je le nekajkrat letno)
Se mi zdi preveč kompliciranje, če strogo vztrajaš pri neki rutini... Saj se tudi odrasli nikoli čisto točno ne držimo navad, če pač kdaj kaj vmes pride...

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:29:49   
m_o_i
nas ze nekaj mesecev ne odstopa od (za)spanja ob sestih zvecer.  z enim nocnim hranjenjem spi do sestih zjutraj-in sem se sprijaznila.
aja, star je 10 mesecev
ne pravim, da nisem poskusala ga dat kasnej spat, ampak nima smisla-ker se samo oba muciva user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:36:45   
Dashenka
6 let: Pozimi med deveto in pol deseto, poleti kako uro kasneje, med tednom vstaja za vrtec ob pol osmih. Za vikende, razen kadar gre smučat pa jo pustimo, da "potegne".

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 20:46:23   
nananaja
Jaz pa mislim, da vsak starš sam ve, kako strogo se je pri določenem otroku treba držat rutine glede večernega počitka. Eni se držijo točno ure kot drugi.
Pri nas imamo to bolj tako, od 19.30 do 20.30 morata  v posteljo, včasih do 21h, če imamo obisk in je vikend, ampak v tem primeru imamo navadno malo več problemov. Dokler nista hodili v vrtec, sta hodili spat nekje okoli 21h, pazil ju je dedek v isti hiši in sta lahko spali dlje.

Nikakor pa ne bi dovolila, da hodijo spat, ko se njim zdi, ker potem bi kak dan bedele v nedogled. To ni dobro za otroka in tudi mislim, da morajo starši odločati o tem, kdaj gre otrok spat, ne otroci sami.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
12.3.2011 22:03:01   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja


Nikakor pa ne bi dovolila, da hodijo spat, ko se njim zdi, ker potem bi kak dan bedele v nedogled. To ni dobro za otroka in tudi mislim, da morajo starši odločati o tem, kdaj gre otrok spat, ne otroci sami.



S tem se še najbolj strinjam. OK, eni otroci so že ob 18h čisto hin (moj nečak je tak, 2,5 leti je star), eni zdržijo dlje, ampak pri nas je tudi rutina. Okoli 20h gresta spat, stari sta 1,5 in 3,5.
Ne zdi se mi pa normalno, da gre dveletnik recimo spat ob 23h ali še pozneje in vstaja ob 6h za vrtec, in staršem se zdi to čisto OK.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
13.3.2011 6:46:01   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Petletnik med vrtcem je ob 8.30 v postelji, med počitnicami okoli 9. Dveletnica med vrtcem ob 7, med počitnicami pa okoli 8. Poleti hodita spat okoli 9. Brez pardona. Reda smo se navajali od prvih tednov dalje in se obrestuje. Tisto ob 22 ali kasneje je pa meni tema in ne razumem, kako lahko otroci naslednji dan normalno funkcionirajo. Pa starši tudi rabimo zvečer malo miru.

Se ne morem bolje strinjati. Meni to, da majhen otrok hodi ob 22h,23h spat ni normalno. Naša 2letnica hodi od 19-20, poleti kake pol ure kasneje. Redko je, da sama prosi za spat in največkrat poje, se pogovarja in nori tudi še po eno uro. Ampak otrok mora v posteljo, v mir, da se umiri. Če je v družbi staršev in svojih ob ropotanju televizije in še česa, seveda ne bo zaspan oz. je to za njega adrenalin.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
13.3.2011 6:53:12   
Eva19
ja mene tud mal čudno kdaj gledajo. amapk nama tko ustreza, tamala (16mesecev) gre spat vsak dan ob 7h in potem spi brez zbujanja do zjutraj(6h,7h, 8h). in nikakor nisem nikol pomislla da bi jo silla al pa kej da bi bla dl časa pokonc, je zvečer tok zmatrana,da mi dostkrat že na previjalni kinka. včer recimo čez dan ni hotla nič spat, ma je ob 7h bla čist fertik že user posted image

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
13.3.2011 7:35:15   
Pikica_82
Še ena, ki jo vsi čudno gledajo, kdaj ji otrok hodi spat user posted image  Do enega leta je hodil med 19. in 19.30, ko je začel hodit v vrtec, je bil koma že ob 18h (kljub 2 urama spanja tam), sedaj pri dveh letih si sam prestavlja uro spet na 19-19.30. Vstaja pa med 6 in 7 uro, včasih še malo potegne. Včasih gre pa tudi spat že prej, ponavadi kr sam reče ajo ajo in se napoti v svojo sobo.

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
13.3.2011 7:39:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: malibauc
Zanima me, kdaj gredo vaši user posted image  spat?

Če bi Mladiča (5,5 let) in Pubertetnika (13,5, let) pustila, da sama odločata, kdaj bosta šla v posteljo, potem bi se Mladič ulegel nekje med 23. uro in polnočjo (zaspal pa cca. 15 minut kasneje), Pubertetnik pa bi, če bi imel kaj početi, vztrajal nekje do 2h zjutraj (najmanj).
Tako pa ju med tednom, ko morata naslednji dan vstati ob 7-ih, "pospremim" v posteljo ob 21-ih (imata skupno sobo in ker še klepetata, traja še cca. pol ure, da tudi dejansko zaspita). Za Mladiča ob vikendih ne vem, kdaj gre spat, ker je v varstvu pri ge. Tašči in g. Tastu, Pubertetniku pa pustim še večerno gledanje TV-ja (do 22-ih ali 23-ih, odvisno od sporeda). Izjemoma mu pustim, da je zbujen dlje (kot npr. takrat, ko je šel z mano in g. Možem na žurko od Mambo kings-ov).

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 13.3.2011 7:40:01 >

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
13.3.2011 8:23:27   
juhica
To se pa pri nas spreminja, odvisno starosti otroka, od letnega časa, od obiskov, od tega kaj se jima dogaja čez dan in od tega kdaj vstaneta. Zadnje čase (skoraj 6 let in dve pa pol) hodita spati med 21 in 22 zvečer, bolj proti 22, ker se tako lepo zaigrata zvečer, kot se cel dan ne user posted image . Oba pa zjutraj vstajata okoli 8, pa tamal še kako uro odspi čez dan. Je pa res, da oba spita več zdaj kot sta spala, kos ta bila dojenčka (izjemno nespečna, ne glede na najin trud) user posted image . Če dam tamalega prej spati, tvegam, da je ob šestih čudovito spočit in pripravljen na izzive novega dne user posted image , jst in starejši pa tudi slučajno še ne...

No včer sta pa spala že ob 20.20, ker smo cel dan prehodili in bili na soncu in sta bila skurjena. Ko je bil tamali dojenček, je moral ob osmih spati, to je bila rutina, ki jo je zahteval tam do enega in pol leta. če ne je bil tečen. Pač ti poznaš svojega otroka in veš kaj potrebuje, da bo drugi dan (in naslednje dni) zadovoljen in spočit...


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
13.3.2011 17:13:59   
kajalin*
6let,je v postelji ob 20,včasih gre prej sama od sebe.med vikedni nimamo ure amoak zaspi pred 21h,ker je navajena reda.Poleti k so počitnice je lahko malo dlje zunaj.
Nikakor nisem za večerne "žurke" otroci,k hodijo v vrtec in šolo morajo imet red!Ob 22h se mi zdi hudo pozna ura za spat.

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
13.3.2011 20:38:50   
annie
Sin (3,5 let) in hčerka (8 mesecev) hodita vedno spat ob 19.00h. Včasih se zgodi, da gre hčerka kake pol urce pozneje spat- odvisno do katere ure spi popoldan-sin pa čez dan več ne spi in je ob 19.00h že čisto koma. Če smo kje na obiskih ipd. obvezno gledamo da pridemo domov najkasneje ob 17.00h, da oba zrihtamo do 19.00h za spanje (večerja, kopanje, pravljica).

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
13.3.2011 20:44:36   
Precious
Oba sta v postelji ob po, sedmih,najkasneje ob 7. Stara sta 4 leta in 6 let

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 9:59:35   
ksenija12
Ja..tu je veliko faktorjev, od tega ali je otrok sam, ali ima brata/sestro, do tega ali v vrtcu spijo popoldan ali ne...Mi imamo rutino že od malega, ura za spanje pa se prilagaja:) Ko sta bila majhna, sta zaspala nekje med 19-20 zvečer. Zdaj (3,5 in 4,5) pa je načeloma tako, da se okrog 20ih zrihtamo (damo v pižame, umijemo zobe..) potem pa imata še malo časa za igro. Ponavadi se igrata do 21ih, potem gresta v posteljo in se še tam pogovarjata kakšnih 15minut...Se pravi zaspita okrog 21.30. Vse skupaj bi bilo lahko kakšno uro prej, če v vrtcu ne bi spala..Je pa res, da vstajamo okoli pol osmih, kar ni zgodaj.
Ko sta bila majhna, smo tudi mi iz obiskov šli že zelo zgodaj, da smo ohranili rutino..Je pa tako, da zdaj ko gledam nazaj, se mi zdi, da bi lahko kdaj pa kdaj 'popustila':)


_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?