|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj in kako kravje mleko
6.2.2008 22:03:06   
bisquitas
Ali mi lahko poveste kako ste začele uvajati kravje mleko? V kakšnem razmerju, koliko, in kdaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
6.2.2008 22:07:55   
saskija
po dopolnjenem drugem letu, pred tem pa od 9 meseca dalje skuta in navadni jogurt. pri sinu do 2 leta dojenje, pri hčeri adaptirano mleko.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu bisquitas)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
6.2.2008 22:12:03   
CUKRČEK
pri 1. hčeri sem začela z kravjim mlekom nekje pri 8-ih mesecih. Pri tamalih bom pa tudi najbrž takrat začela.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu bisquitas)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
6.2.2008 22:14:40   
bisquitas
Pri enem letu naj bi se začelo uvajati kravje mleko v primeru, da je otrok hranjen z adaptiranim mlekom. To mi je jasno. Ker pa naša že 4 mesece je skutke pa jogurtke pa ostale mlečne zadeve, sem se odločila da ji ponudim kravje mleko! Kako ga je treba mešat na začetku pa ne vem! Koliko vode dodamo, ali mal adaptiranega pa mal navadnega mleka? Kao skratka me zanima?


(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
6.2.2008 22:17:11   
CUKRČEK
jaz nisem nič mešala z vodo. Kupljeno mleko je itak že tako zredčeno, da ni več kaj redčit.  Edino če imaš kravje mleko "direkt izpod krave"user posted image (od kmeta).

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu bisquitas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
6.2.2008 22:33:18   
bisquitas
Hvala!
Upam pa še na kej več nasvetov in mnenj!

LP

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
8.2.2008 21:12:14   
Naja30
Ne tak komplicirat in še manj ne mešaj mleka z vodo. Uvajaj ga počasi, najprej skuhaj npr. gres z njim ali polento ali puding. Potem pa daj za probat čistega.
Jaz sem ji dala po 11m, ker se je nehala dojit.

(odgovor članu bisquitas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
8.2.2008 21:14:44   
N _ B
Po 10. mesecu. Najprej pol mleka (3,2% trajno mleko) in pol vode. Do dopoldnjenega enega leta sem postopoma prešla na nerazredčeno mleko.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
8.2.2008 21:30:52   
mami_miki
naš je vse, razen mleko bom začela po enem lletu uvajat...zdaj je 8 in je vse ostale mlečne izdelke...

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
8.2.2008 21:51:19   
Nadja_23
Jaz sem svoji začela tako : par dni zjutraj kravje mleko 1.5, zvečer adaptirano. Zdej pa samo kravje 1,5, nič nisem mešala in še vedno ne samo prekuham in ji ponudim.

LPuser posted image

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
10.2.2008 16:53:48   
kristinaj
od 7,5m dalje. cca deci in pol pri popoldanski malici, če je to čokolino in pa za večerjo s polento, rižem na mleku ali gresom. drugače imamo pa zjutraj in zvečer pred spanjem še vedno aptamil2. dajem pa alpsko 3,5

(odgovor članu bisquitas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
12.2.2008 16:59:14   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

dajem pa alpsko 3,5


men je patronažna rekla da ji lahko že zdej skuham kej na mleku (recimo gres) ampak ne na alpeskem ampak unem navadnemuser posted image  ve pa pišete da uporabljate alpsko...zdej mi ni pa nč več jasnuser posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
12.2.2008 17:47:38   
kaya2007
no, jaz se na patronažne sestre ne bi ravno zanašala, meni je naša rekla, da lahko takoj že vse je, da je brez veze komplicirat user posted image

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
12.2.2008 18:09:35   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Sisy

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

dajem pa alpsko 3,5


men je patronažna rekla da ji lahko že zdej skuham kej na mleku (recimo gres) ampak ne na alpeskem ampak unem navadnemuser posted image  ve pa pišete da uporabljate alpsko...zdej mi ni pa nč več jasnuser posted image


Nekatere začnejo z navadnim (Planika), ker ni homogeniziran. Tudi jaz sem s tem začela, ene 2x sem ga kupila, potem pa kar na alpsko. Na srečo ga je dobro prenesla.
Če ji kuhaš kaj iz mleka preden ga uvajaš samega, ji pa sploh lahko kar na alpskem. 

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
12.2.2008 20:34:33   
Anonimen
Pri 10. mesecih se je kar na hitro odstavil, pa ni hotel nobenega adaptiranega mleka. Tako, da sedaj pije domače kozje mleko, ki ga redčim z vodo 1:1.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
14.2.2008 8:50:29   
Bonnie_RR
S kravjim mlekom smo začeli pri 10m. Uporabljali smo navadno mleko 3,5, nismo ga nič redčili.

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
14.2.2008 8:59:15   
pupika
Jaz pa mojemu sinu dajem pri 17 mesecev kozje mleko in mleko, ki je prav za otroke po dopolnjenem letu dni. Res pa je da je obojno mleko zelo drago, še dražje kot adaptirano. Baje, da je kozje mleko zelo zdravo, in ga priporočajo sploh za otroke, kaj še katera daje svojemu otroku kozje mleko?

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
14.2.2008 13:12:16   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: pupika

Jaz pa mojemu sinu dajem pri 17 mesecev kozje mleko in mleko, ki je prav za otroke po dopolnjenem letu dni. Res pa je da je obojno mleko zelo drago, še dražje kot adaptirano. Baje, da je kozje mleko zelo zdravo, in ga priporočajo sploh za otroke, kaj še katera daje svojemu otroku kozje mleko?


Kozje je super za astmatike,alergike.Je pa drago,to pa je res.Ampak gravž pa tudi veliki...grr

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
19.2.2008 0:22:10   
bisquitas
glih dones sem bila pri pediatrinji in mi je dala nasvet:
adaptirano mleko zvečer
3,5 navadno prekuhano mleko zjutraj
nobenega mešanja med seboj ali z vodo!
To je baje edino kar je prav!
Pa od 1 leta naprej navadno mleko, nekateri pa ga dajo že mal prej!


Upam da je to pravi nasvet!


(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
20.2.2008 18:52:54   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: bisquitas

glih dones sem bila pri pediatrinji in mi je dala nasvet:
adaptirano mleko zvečer
3,5 navadno prekuhano mleko zjutraj
nobenega mešanja med seboj ali z vodo!
To je baje edino kar je prav!
Pa od 1 leta naprej navadno mleko, nekateri pa ga dajo že mal prej!


Upam da je to pravi nasvet!




mene zanima kje dobiva ta padiatrinja takšne smernice?? kravje mleko pred 1 letom???

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu bisquitas)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
20.2.2008 19:05:26   
mateyka
To je baje edino kar je prav!


tok tipično za slovenske pediatre (in tud ginekologi ne zaostajajo dost), da mi je kr user posted image

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
20.2.2008 19:06:25   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

To je baje edino kar je prav!


tok tipično za slovenske pediatre (in tud ginekologi ne zaostajajo dost), da mi je kr user posted image



se podpišem!!!user posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
20.2.2008 19:30:39   
andie
Iz Paparice:
Čeprav nekateri zatrjujejo, da je kozje mleko primernejše za dojenčke kot kravje, to ne drži.
Celo slabše je.
Vsebnost beljakovin in mineralov je višja kot v kravjem, torej absolutno prevelika za dojenčka in njegov prebavni sistem.
Otroci, ki uživajo predvsem kozje mleko, so nagnjeni k anemiji zaradi pomanjkanja nekaterih vitaminov iz skupine B, predvsem folne kisline.
To velja tudi za ovčje mleko,zato za prehrano dojenčka nista primerni.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
20.2.2008 21:08:06   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: andie

Iz Paparice:
Čeprav nekateri zatrjujejo, da je kozje mleko primernejše za dojenčke kot kravje, to ne drži.
Celo slabše je.
Vsebnost beljakovin in mineralov je višja kot v kravjem, torej absolutno prevelika za dojenčka in njegov prebavni sistem.
Otroci, ki uživajo predvsem kozje mleko, so nagnjeni k anemiji zaradi pomanjkanja nekaterih vitaminov iz skupine B, predvsem folne kisline.
To velja tudi za ovčje mleko,zato za prehrano dojenčka nista primerni.


enako velja za kravje mleko.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
21.2.2008 10:36:51   
andie
IZVIRNO SPOROČILO: andie

Iz Paparice:
Čeprav nekateri zatrjujejo, da je kozje mleko primernejše za dojenčke kot kravje, to ne drži.
Celo slabše je.
Vsebnost beljakovin in mineralov je višja kot v kravjem, torej absolutno prevelika za dojenčka in njegov prebavni sistem.
Otroci, ki uživajo predvsem kozje mleko, so nagnjeni k anemiji zaradi pomanjkanja nekaterih vitaminov iz skupine B, predvsem folne kisline.
To velja tudi za ovčje mleko,zato za prehrano dojenčka nista primerni.



enako velja za kravje mleko.



Prosim?
Ne štekam...user posted image user posted image

Ko greš z adaptiranega mleka na navadno, je boljš začet s kravjim, ne pa s kozjim.
Kaj si misla s tem?
Da se do pubertete pije adaptirano al kko?user posted image

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?