|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj na kahlico?
11.6.2010 9:27:26   
Grizo
Kdaj je vaš malček prvič začel redno uporabljat kahlico? Pri kateri starosti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 9:33:15   
nananaja
prva pri 9-10 mesecih za kakat, je povedala, lulala je tudi, a je povedala pri letu in pol.
druga jo pri 16 mesecih uporablja občasno, ne pove velikokrat, lula pa če jo tišči, ko jo previjamo, kaka pa redko.

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 9:38:17   
livia
Ko smo videli, da je zrela za to. Pri prvi je to bilo malo po drugem letu. Pri drugi bomo pa kmalu začeli.

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 10:45:18   
polma
Oba otroka sem začela navajat na kahlo ko sta samostojno sedela, okoli 8m.  

< Sporočilo je popravil polma -- 11.6.2010 10:49:41 >


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 11:25:58   
Metuljček Cekinček
Prvi je začel pri 24 mesecih, mlajša hči pa pri 21 mesecih še ne kaže kakšnih znakov zrelosti za kahlico.

Probali bomo vsak mesec in videli. Ko ji bo kliknilo, pa bomo začeli z uvajanjem.

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 12:06:24   
Najaa
Prva nikoli, ker je ni marala. Pri dveh in pol je šla direkt na wc. Druga pa se zdej pri 16m vsede gor sam ji je bolj igrača in zanimivost, naredila ni še nič notri.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 12:26:03   
pefika90
Mojo sestrico so starši navajali kar na školjko z nastavkom. In še zdej to uporablja. Je pa s tem začela okoli 2,5 leta. Pred tem pa je kdaj samo povedala da bo kakala ali lulala, pa je v istem trenutku dokončala.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 12:32:14   
_sanja_*
Jaz ga bom začela uvajat danes, ker se otepa plenice. Se vsakič znova skregava, ko mu jo oblečem.

Grem danes po kahlo. Bo pa v nedeljo star 18m.

< Sporočilo je popravil _sanja_* -- 11.6.2010 12:35:30 >

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 13:23:09   
darja.mark
Naš je par mesecev nazaj povedal da kaka, ko je že kakal :)

Zdaj je pa nehal. me pa zanima kako jih navajate? Se nagi šetkajo okoli in jih date vsake tolko na kahlico? Našega smo parkrat probali dati pa je sedel par sekund, vstal in šel stran, čez meter, dva se je ustavil, spustil na tla par kapljic in veselo šel naprej user posted image . Mi sam ne govori kdaj kaka, lula, nekateri vem da v tej starosti (skoraj 2 leti) že povejo da so kakali, naš je tih ko rituser posted image . Kako naj se lotim sploh tega? Al čem počakat da bo sam začel kazat kakršnokoli zanimanje?

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 14:05:47   
Julija08
Sin je star 21m in čez 2 tedna (imam dopust) ga bom probala odvajati od pleničke. Super je tudi ker je ta vročina, da se ne more prehladiti, če mu uide. Ampak ga bom pa tud že probala dati prej kaj na kahlico. Sicer ne vem kako bo šlo, probala pa bom...mogoče bo pa hitro pogruntal...

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
11.6.2010 14:25:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Julija08)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 14:31:10   
Sulfinija
Star 12.mesecev in smo že začeli dajati na kahlico,pa še do sedaj vedno ali kakal noter ali lulal.


LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 21:01:28   
bellamia
takoj ko samostojno sedi. 6-7m

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 21:26:22   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: bellamia

takoj ko samostojno sedi. 6-7m

A pa naredi kaj notri??


_____________________________

So what....

(odgovor članu bellamia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 22:08:54   
poli*
Kahlico sem kupila pri 16 mesecih in poskusila, če bo hotela sploh lulat noter. Po dveh dneh je skapirala čemu ta reč služi in je veselo lulala noter tudi po večkrat na dan. Za kakat ji ni nikoli uspelo, ker je vedno povedala prepozno.
Sedaj ima 19m in noče sedeti na kahlici. Vsake toliko uspe, da se polula notri. Za kakat noče več povedati niti, ko je paket že v plenici.
Zgleda, da ima tako obdobje.
Sedaj poleti bomo začeli bolj int. s kahlico. Moram spet par dni opazovat, da vidim, če je sploh že zrela za to user posted image .

< Sporočilo je popravil poli* -- 11.6.2010 22:09:03 >

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 22:13:46   
ronja
Obe ko sta začeli sedet - pri 6 m. nekje. In ja, obe sta kaj naredili not. Lejli to itak ni bilo nič novega, ker je že prej hodila na wc, samo da sem jo pač jaz držala. Zdaj jo pa po spanju dajo celo v vrtcu:)

Sicer pa: ko sta mama in otrok pripravljena.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj na kahlico?
11.6.2010 22:57:55   
Anonimen
Pri 8 mesecih za hec, je uspelo parkrat. Pri 10 mesecih je sama povedala, da je kakala in od takrat občasno. Pri 16 mesecih so začeli v vrtcu intenzivno pa je bila edina v skupini, ki je to opravljala redno do zdaj, ko se ji je kahla malo zamerila.user posted image Stara je pa 2 leti.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj na kahlico?
13.6.2010 22:00:35   
annie
Pri 2,5 letih na nastavek za wc, ampak ne redno. Je občasno samo lulal. Sedaj 3 mesece pozneje pa je že 14 dni čez dan suh. Ko se je začelo toplo vreme sem takoj začela z odvajanjem in sedaj kaka in lula v kahlico. Vedno pove, da ga tišči lulat/kakat in potem gre na kahlico. Mu pa je zelo fajn, da sedaj lahko nosi "gatke" kot ati user posted image Čez dan ga imam kar samo v majici s kratkimi rokavi in gatkah, včasih pa skače okrog po stanovanju kar nagec in se vsake toliko časa vsede na kahlico in vedno v njo kaj naredi...do sedaj je bilo HB nesreč zelo malo (samo 2x je prepozno povedal) user posted image Upam, da se bo še naprej tako lepo nadaljevalo...

< Sporočilo je popravil annie -- 13.6.2010 22:06:02 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj na kahlico?
14.6.2010 22:31:04   
čipka
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

Pri 8 mesecih za hec, je uspelo parkrat. Pri 10 mesecih je sama povedala, da je kakala in od takrat občasno. Pri 16 mesecih so začeli v vrtcu intenzivno pa je bila edina v skupini, ki je to opravljala redno do zdaj, ko se ji je kahla malo zamerila.user posted image Stara je pa 2 leti.


Pri 10 mesecih je POVEDALA? Mater,  moja pupa, avgusta bo 2 leti, tut ne nakaže, da jo lulat ali kakat. Tut povedat ne zna.user posted image user posted image
Sem ji kupila kahlico, ampak se kontra vsede in se vozi z njo, pa čeprav jaz govorim, da se tukaj lula.


_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj na kahlico?
14.6.2010 22:38:43   
ledenaa
čipka žal nimaš tako genialnega otroka ki zna pri tej starosti povedatuser posted image

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj na kahlico?
14.6.2010 23:14:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

čipka žal nimaš tako genialnega otroka ki zna pri tej starosti povedatuser posted image


Ja, očitno res ne.user posted image user posted image

In JA, moj otrok govori od 10 meseca naprej. Od 16 meseca se pogovarjamo v stavkih, zdaj pri 2 letih je to pogovor kot z odraslim. Razumski pogovor.Rabiš še kakšno potrdilo od psihologov?user posted image Spada pač v skupino hitro govorečih in inteligentnih malčkov, na kar sem zelo ponosna!

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj na kahlico?
15.6.2010 11:33:03   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: čipka

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

Pri 8 mesecih za hec, je uspelo parkrat. Pri 10 mesecih je sama povedala, da je kakala in od takrat občasno. Pri 16 mesecih so začeli v vrtcu intenzivno pa je bila edina v skupini, ki je to opravljala redno do zdaj, ko se ji je kahla malo zamerila.user posted image Stara je pa 2 leti.


Pri 10 mesecih je POVEDALA? Mater,  moja pupa, avgusta bo 2 leti, tut ne nakaže, da jo lulat ali kakat. Tut povedat ne zna.user posted image user posted image
Sem ji kupila kahlico, ampak se kontra vsede in se vozi z njo, pa čeprav jaz govorim, da se tukaj lula.


pa a rabi znat z besedami povedat, da jo kakat? moja tud od 9.-10.meseca pove da jo kakat, pa je pri dveh letih komaj znala rečt 'kakat'. prej pa je bilo vse sorte, najprej je prišla k meni ali komu drugemu in se začela 'napenjat', dokler je ni vprešal, če gre kakat, potem je bilo obdobje, ko je prijela za roko in peljala, pa obdoblje, 'mami, tole', zraven se je držala za rit, ko je začela govorit, je imela samo 'kakat', 'lulat' je osvojila šele po drugem letu starosti. pri dveh letih in 9 mesecih je vse sorte - od držanja za rit do 'sama grem lulat', pri govoru itak še vedno poje pol črk.

in kaj je tako genialnega tukaj? samo kahla je pa za lulat in ji nismo pustili jo imet za igračo.

ja, mi je pa kolegica pri njenih 10m povedala, da sem terorist, ker jo dajem na kahlo.



(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj na kahlico?
15.6.2010 12:09:51   
butt3rfly
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

čipka žal nimaš tako genialnega otroka ki zna pri tej starosti povedatuser posted image


Ja, očitno res ne.user posted image user posted image

In JA, moj otrok govori od 10 meseca naprej. Od 16 meseca se pogovarjamo v stavkih, zdaj pri 2 letih je to pogovor kot z odraslim. Razumski pogovor.Rabiš še kakšno potrdilo od psihologov?user posted image Spada pač v skupino hitro govorečih in inteligentnih malčkov, na kar sem zelo ponosna!



inteligence nikakor ne smeš soditi po tem, kak hitro nekdo začne obvladovati določeno stvar. naš mali je vse (sedenje, postavljanje na noge, hoja, govorenje...) začel zelo zelo pozno (v primerjavi z njegovim bratranecem, ki je samo 2 tedna starejši). danes sta oba stara malo čez 2 leti in moj tamal je na popolnoma isti stopnji kot on. govori kompleksne stavke, besede razumsko povezuje med sabo, uporablja končnice, sklanja itd. lahko rečem, da sta v vrtcu oba po razvoja prehitela svoje vrstnike. vendar zagotovo nista bolj inteligenta od drugih. drugi pač rabjo malo več časa in nedvoumno bodo kmalu tudi naša dva dohiteli.

glede kahlice-kupila sem jo nekje pri 1,5 letu. počasi sem mu začela dopovedovati, čemu je ta stvar namenjena. prav sedeti je začel nanjo čez kakšne 3 mesece, prej je lepo samo kot v kopalnici krasilauser posted image zdaj pri 2,5 letih pa uporabljamo samo še kahlico, čeprav je bilo glede kakanja neki časa kriza. tudi pleničke ponoči nimamo več. vso kakanje in lulanje na kahlico je šlo dobesedno čez noč.

< Sporočilo je popravil butt3rfly -- 15.6.2010 12:13:30 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj na kahlico?
15.6.2010 22:05:10   
N _ B
Starejša pri dveh letih, pri mlajšem pa je bila kahlica do 2 let in 8 mes. le čelada za na glavo. Potem je bil pa zelo nahitro en klik in smo dal na hitro plenice stran, ker jih ni več hotel. Tudi ponoči jih ni hotel več imet.


(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj na kahlico?
16.6.2010 22:39:45   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

čipka žal nimaš tako genialnega otroka ki zna pri tej starosti povedatuser posted image

Kaj pa neverbalna komunikacija?


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?