|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 13:25:57   
Anonimen
 
Imam 5 in pol mesečnega sinčka, in me zanima kdaj ga lahko dam v hojico?
Samostojno že sedi in izraža željo da bi stal.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 13:27:50   
babylove
Nikdar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 13:30:57   
GATA
Če hočeš user posted image  dobro nikar v hojco.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 13:33:20   
Miss Piggy
ZAKAJ?

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 13:34:40   
jerneja
zakaj?

hvala za odgovore

lp

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 13:35:11   
srki
Prosim, ne pretiravaj anonimna. Tudi če izraža to željo, otrokove kosti sploh še niso razvite sa samostojno sedenje, kaj šele stanje.

Jaz sem ga dala po 10. mesecu starosti, ampak mogoče za 15 minut na dan in nič več, pa še to mogoče samo 5 krat.

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 13:42:41   
Anonimen
To je odločitev vsake mamice če da otroka v hojico ali ne.
Jaz ga nisem nikoli dala in niti ne vidim potrebe zakaj bi ga.Pa tudi iskreno povedano ne vem zakaj druge dajajo otroka v hojico.
O vplivih hojice si preberi na strani mama.si pod temo dojenček,ki je na levi strani

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 13:45:37   
kada
Svojih otrok nism nikdar devala v hojico. Za 6- mesečnika to ni zdravo, za mal večje pa je že nevarno, ker se lahk mal bolj nagnejo in baaank- so že na tleh!!

_____________________________

Nina - 18.9.2004,
Lara in Sara - 6.11.2005,
Žiga - 8.10.2007


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 14:15:42   
Tadeja
Jaz sem Lano dala v hojco pri 8 mesecih in je neznansko uživala. Kar naenkrat so bile stveri veliko bližje in na dosegu roke. Dajala sem jo za cca 1/2 ure na dan in ji do sedaj zaredi tega še ni nič sfalilo.

Glede tega, da pa se kar tako prevrne, pa tudi ni čisto res. Otrok mora biti že kar močan in se v bistvu potegniti za kakšno stvar, da potem lahko spodnese hojco. Vem za primer, ko se je od kolegice enoleten sin prijel za šarpo in dobesedno spodnesel hojco, ampak je on je velik fant in hojco že emšo matra.
Pa tudi, saj ga ne puščaš kar samega, ko je v hojci, a ne?

Toliko časa je dobro, potem pa strokovnjaki pogruntajo, da škodi. Zdaj je na vrsti hojca, kaj bo pa naslednje?

Po moje moraš kar sebi zaupat. Če se ti zdi, da hojca za tvojega otroka ni dobra, jo ne uporabljej. Glede na starost dojenčka, bi jaz še malo počakala. Kar naj se še malo plazi in gleda na svet iz žabje perspektive.

lp t.





_____________________________

Bila sem topel veter svetlozelenih poljan
in kot žrebe brez vajeti ujeto v sončen dan.
(Saša Vegri)

(odgovor članu kada)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 14:38:15   
Miss Piggy
jaz sem svojega starejšega sinčka (3 leta in pol) dala v hojco skoraj pri 6 mesecih.
jih še ni bil dopolnil.
srky o.k. če si ti svojga dala pri 8 mesecih. moj je takrat že hodil sam ob opori. pri desetih mesecih je sam marširal po sobi. moram reči da zelo stabilno.

saj človek ne ve več kaj je prav in kaj ne.
od kolegice sinček, star devet mesecev hodi v razvojno skupino, ker pri 9 mesecih ni delal korakov ko ga postasviš na noge.

PA BODI PAMETEN!user posted image

(odgovor članu Tadeja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 14:51:02   
GATA
Ali otrok potrebuje hojco?
prof. dr. Milena Stojčević-Polovina, znanstveni svet., spec. za fizikalno medicino in rehabilitacijo, otroška fiziatrinja

Otroka nikoli ne smemo siliti v nekaj, za kar še ni pripravljen. S tem, ko ga posadimo v hojco, pa storimo ravno to.
Razvojni koraki sledijo eden za drugim in otrok mora osvojiti vsakega. Ni pomembno le, kdaj osvoji določeno sposobnost, važno je, da je otrok v vsakem položaju siguren in da ga obvladuje. Vsako naslednjo fazo gradi na dobro osvojenih predhodnih temeljih. Ta razvoj je podoben stopnicam. Če hočemo varno priti na vrh, moramo stopiti na vsako stopnico, sicer lahko pademo. Da bi otrok lahko normalno shodil, mora obvladovati vse predhodne faze. Če pri tem prehitevamo, otrok ne osvoji optimalno vseh faz. In tu se pojavlja vprašanje hojce.

Zakaj uporabljamo hojco?
Hojce so pri nas zelo priljubljene. A zakaj jih uporabljamo? Zato, da bi se otrok naučil hoditi, ali da ga odložimo nekam, kjer se bo lahko premikal, vendar ga ni treba nositi na rokah? Starši pogosto otroka posedejo v hojco, ko še ne zna samostojno stati ali celo samostojno sedeti. Nekateri to začnejo že pri šestih mesecih. Težko je verjeti, a tudi to se dogaja.

Katere so možne škodljive posledice uporabe hojce?
1. Če je hojca previsoka, se otrok ne opira na cela stopala, temveč samo na prste ali na pol stopal.
2. V hojci takoj začne hoditi naprej, v naravnem toku razvoja pa otrok najprej hodi vstran in šele nato naprej. V ta normalen potek se ne bi smeli vmešavati, saj ga je narava začrtala v desettisočletjih človekovega razvoja.
3. Hojce so na koleščkih, zato se otrok v njej sunkovito poganja sem ter tja in se zaletava. Za tako sunkovito gibanje ni dovolj motorično razvit in zato razvija kompenzacijske mehanizme, ki motijo normalen otrokov razvoj.
4. Otrok je bolj nespreten, ker se njegove obrambne reakcije ne morejo dobro razviti.
5. Če ima otrok motnje v razvoju, posebno cerebralne motnje gibanja, ga nikakor ne smemo posesti v hojco, ker s tem še pospešujemo razvoj bolezni oziroma povzročimo pojav prej omenjenih kompenzacijskih mehanizmov - nenormalnih položajev in gibov, ki so lahko še hujša motnja od osnovne bolezni.


Seveda vsak po svojih željah in pameti user posted image .

(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 14:54:12   
Anonimen
Vprašala je kdaj , ne če ja ali neuser posted image
 
HALO!?MI smo dali babya v hojico pri 8 mescih, sicer pa je vedno gor napisano od douser posted image

(odgovor članu GATA)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 16:04:43   
pravljica
ja, anonimen, vprašala je "kdaj" in dobila odgovor "nikoli" user posted image  jasno in jedernato a ne user posted image
za moje pojme je hojica samo pomoč staršem (druge prednosti ali "dobre" strani res ne vidim), otrok pa sigurno ni nič bolj srečen, ko se odriva od predmeta do predmeta na tak način kot takrat, ko prileze do njega po trebuhu, pa potem nerodno po štirih, ko do njega priraca postrani in na koncu sam, brez pomoči in opore
sama si ne predstavljam, da bi zamudila 1 samo obdobje v razvoju svojega user posted image  in to zaradi ene hojice user posted image


_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 16:19:29   
Nej
Hojice so 'primerne' takrat, ko se otrok sam postavi na noge. Takrat je sposoben na nogah držati vso svojo težo. Če otrok samo izraža željo, da bi stal še ne pomeni, da je tudi sposoben stat. Mislim, da še bi bilo dobro počakat mesec ali dva.
Res pa je, da se lahko otrok v hojici hitro poleni in se enostavno več ne trudi. Tako bi bilo (če že želiš, da jo user posted image uporablja) priporočljivo, da ne bo user posted image prebil notri večino časa ter, da ne bo hodil po prstih. Na drugi strani pa ga polagaj tudi dosti na tla, da se bo svobodno gibal in se naučil tudi drugih veščin, zelo pomembnih v motoričnem razvoju user posted image .
Anej hojice ni uporabljal, smo pa v 8 mesecu nabavili poganjalčka s katerih veselo šiba.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 17:06:27   
PiaM
Jaz tudi vidim hojico izključno za pomoč staršem. Mi smo dali prvo hči pri cca. 6 mesecih, pa mi je žal da smo jo sploh dali. Se je njen razvoj čisto pomešal.  Pri drugi je pa ne bomo imeli.

(odgovor članu Nej)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 17:17:21   
AKŠ
tudi naša je šla v hojico pri 6.mesecih (vendar ne za dolgo - max.15 min na dan)

pri devetih m. je ni zanimala več(smo jo že pospravili), od devetega in pol pa hodimo samostojno (user posted image user posted image )

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 19:34:34   
Teja N
Tudi jaz pravim - NIKOLI!
 
Zakaj, pa je GATA lepo napisala. Hvala, GATA.
 
 

_____________________________

Oglasno sporočilo:
Zakaj uporabljati nekaj umetnega, če pa je naravno toliko boljše?
www.aubrey.si
Strupi v otroških izdelkih

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 22:26:19   
babylove
To je odločitev vsake mamice če da otroka v hojico ali ne.


To pa ni čisto res. V nekaterih državah je zakonsko prepovedana izdelava hojic, njihovo propagiranje in uvažanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 23:26:15   
Anonimen
Kdaj ga lahko daš, ne vem, ker nisem strokovnjak.

Jaz je nisem dala nikoli, razen enkrat v trgovini...user posted image . Pa že itak nisem kak vnet nakupovalec razne otroške opreme, ki hitro postane odvečna krama, hojice pa še najmanj. Razen tega, da bi meni omogočila "pet minut miru" v njej ne vidim nobene koristi za otrokov razvoj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj otroka v hojico?
25.8.2006 23:30:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: GATA
1. Če je hojca previsoka, se otrok ne opira na cela stopala, temveč samo na prste ali na pol stopal.

Zato jo imamo naštimano v pravi višini.
2. V hojci takoj začne hoditi naprej, v naravnem toku razvoja pa otrok najprej hodi vstran in šele nato naprej. V ta normalen potek se ne bi smeli vmešavati, saj ga je narava začrtala v desettisočletjih človekovega razvoja.

Naš sam od sebe "hodi" diagonalno ali celo u rikverc.

Drgač pa - u hojci od 7. meseca. Je pa res, da je dubu buško na glavi, k se je u mizo zaletu.

(odgovor članu GATA)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj otroka v hojico?
26.8.2006 0:12:01   
Anonimen
babylove mi ne govorimo o drugih državah.Govorimo o sloveniji
In vem,da je hojica v nekaterih državah prepovedana.
dokler pa pri nas ni,je odločitev na starših ali bodo dali svojega otroka v hojico ali ne

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj otroka v hojico?
26.8.2006 8:29:39   
Anonimen
mene pa nekaj zanima!

mi imamo doma psa...in kot veste ni tolk čisto po tleh kot pa če ga ne bi imeli..in js resno razmišljam, da bi bil otrok v hojici  iz razloga, da slučajno kakšno dlako ne nese v usta in da  ne  briše prahu s svojimi hlači po tleh.

kaj pravite it tega vidika??

lp  sara

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj otroka v hojico?
26.8.2006 8:58:21   
KBM
Jaz tudi pravim nikoli!!!

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj otroka v hojico?
26.8.2006 10:33:26   
Metuljček Cekinček
Veliko primernejše za učenje prvih korakov so takšne hojice:

user posted image

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj otroka v hojico?
26.8.2006 13:59:06   
Anonimen
Otroka NIKDAR v hojico.

Hojica je pripomoček za starše, da imajo mir pred otrokom oz. proste roke in da jim otrok, kjub temu da še ne zna hodit lahko sledi po stanovanju, hiši. In otrok na račun staršev začne narobe postavljati nogice (na prstke) in postane "baletka".

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?