|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 5:06:04   
Maš
Kaj menite, pri kateri starosti je za otroka bolje, da je v vrtcu, kot doma z mamo?
Lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 8:33:40   
viv_
Žal ponavadi ne moreš tega izbirat glede na primerno starost ampak glede na to, kakšne možnosti imaš, kdaj greš v službo...

(odgovor članu Maš)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 8:57:15   
Mojca P.
Se strinjam z Viv...najveckrat je to pri 11 mesecih, ko se konca porodniska. Tudi sicer sem za hitro socializacijo, zato kar zagovarjam jasli (od enega leta dalje), ceprav bi verjetno Ziga ostal doma do rednega vrtca (3leta), ce bi imel babico, ki bi ga lahko cuvala...bi pa v takem primeru poskusli hodit cimvec med ljudi, ker ze zdaj opazam, da vcasih cudno in skoraj preplaseno gleda tudi babico, ce je nekaj casa ne vidi. Njegova polsestrica je bla pri treh, ko se ni hodila v vrtec totalno sramezljiva, tudi med otroci se ni znala obnasat (kar skrivala se je za noge)..takrat sem si rekla, da z vrtecm ne bom odlasala...in sept. gre Ziga v jasli!:rozica:

(odgovor članu Maš)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 9:49:44   
Maš
Sprašujem ravno zato, ker imam možnost, da je doma - ko bom jaz začela delati, bo Klara najbrž že v šoli! :)-:)-:)-
Sicer sem bolj zagovornica tega, da gre otrok v vrtec pri treh letih (seveda če ima prej možnost biti doma). Ker se pa ne spoznam na otroke, starejše od 13,5 mesecev ;), me zanima, kaj mislite ostale.

(odgovor članu Maš)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 9:57:51   
viv_
Maš, če imaš ti možnost biti doma, res mislim da je pri 3 letihfino da gre med otroke.

Babica servisa pa jaz ne podpiram, ker vidim, da bi se z vsemi babicami verjetno prej ko slej skregali. Jaz zahtevam svoj red pri babicah gre pa hitro kaj posvoje. Tako da smo raje z babicami v odličnih odnosih (imamo 3 babice), mala je pa od 11 mesca naprej v vrtcu.

(odgovor članu Maš)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 10:09:26   
Anonimen
Ja, tam nekje med drugim in trejim letom je otrok dovolj zrel, da razume, da ga mamica ne bo kjar tam pustila, ampak bo prišla ponj. Pa še imunski sistem se mu okrog 3. leta razvije. Takrat vsekakor mora v vrtec, med vrstnike. Če je vse v redu, seveda.

(odgovor članu Maš)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 12:04:24   
snorlax
Če bi jaz imela drugo možnost, ziher še ne bi šel jeseni v jasli, ampak bi ga imela še vsaj eno leto pri kaki babici.

L.p.

(odgovor članu Maš)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 12:08:05   
Anonimen
Če bi možnosti dopuščale pri 3 letih, ampak žal ne gre drugače kot da je šla v jasli z 12 meseci.

(odgovor članu Maš)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 13:01:23   
Anonimen
Pravijo,da je otrok pripravljen na vrtec, ko zna sam sebi reči "jaz", ne pa več, da se kliče po imenu.

Torej: jaz bom šel tja,

ne pa:

Matej bo šel tja. (da pove zase)

To je nekje pri 3. ali 4. letu, odvisno od otroka.

če imaš možnost je najbolje imeti otroka doma do cca.3 let.

(odgovor članu Maš)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 13:29:00   
Anonimen
Midva pa sva se ravno danes odločila, da gre Ana jeseni pri 19 mesecih v vrtec, čeprav bi lahko še bila doma.

Vidim, kako je vesela, kadar je z drugimi otroki, vidim, kako kar pozabi name, kadar je v družbi, rada jih gleda, ko se igrajo, predvsem pa jo vidim, kako zelo se njen svet vrti okoli nje. To je seveda čisto OK, ni pa OK, da se sama ne zna zamotit niti pol minute. To je tako kričanje, kot bi jo dajal iz kože, če ji zginem za več kot 3 sekunde spred oči. Mislim, da je čas, da spozna, da na svetu ni samo ona.

Tudi jaz sem trdila, da bo šla v vrtec pri 3 letih, ampak mnenje sem zdaj spremenila. Mislim (upam), da bova naredila prav, ker najbolj poznava svojega otroka. Če pa ne bo šlo, potem pa se bomo takrat ukvarjali s tem. Howgh

(odgovor članu Maš)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kdaj otroka v vrtec?
30.5.2005 13:59:00   
lacoste7
Ta veli je šel pri 2,8 mesecih in smo imeli ful težave, ta mali pa bo šel pri 19 m. in bomo videli

(odgovor članu Maš)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kdaj otroka v vrtec?
31.5.2005 22:26:31   
Žirafca Helena1
Jaz mislim, da ima Meta prav. Do porodniške sem več let delala v jaslih in vam, da za prihod v vrtec ni recepta.
Če nimaš možnosti varstva na drug način, otroka pač daš v vrtec, če pa to možnost imaš pa ga daš takrat, ko sam to pokaže, ne glede na to ali zana reči "jaz" ali sploh ne zna govorit.
Sem imela že veliko enajstmesečnikov, ki sploh niso imeli problemov z vključitvijo v vrtec, in veliko toliko in še starejših ki pa se niso in niso mogli navadit na vrtec. Njihovo navajanje je trajalo tudi do pol leta. Ampak nisem pa videla še videla otroka, ki se na vrtec ne bi nikoli navadil.
Moja nečakinja je, naprimer šla v vrtec z dobrimi enajstimi meseci in ni nikoli zajokala ob slovesu. Pri uvajanju se je plazila gor in dol po igralnici in skoz nekaj sama pri sebi čebljala, tako da sem jo jaz (sem imela ravno dopust) tam pustila in hodila po drugih sobah malo na čvek k mojim sodelavkam.
V glavnem treba je znati presoditi, kakšni so interesi vašega otroka glede druženja z drugimi otrok.
:miska:

(odgovor članu Maš)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kdaj otroka v vrtec?
4.6.2005 0:38:27   
nejcko
Tudi jaz mislim, da se mlajši otroci lažje navadijo na vrtec kot starejši. Sem bila priča sama, kako 10-14-mesečniki niso imeli pri uvajanju nobenih težav, starejši pa so jih imeli, ne vsi, ampak lahko rečem, da kar večina.
Je pa seveda veliko odvisno tudi od samega otrokovega karakterja ter od staršev. Če je npr. mamica vsa panična, to gotovo čuti tudi otrok, in potem je vse narobe.
No, res je, kot pravi Helena, da se vsak otrok slej ko prej navadi na vrtec, ampak vprašanje je, ali rad hodi v vrtec. Meni osebno se zdi to zelo pomemebno.
Jaz poznam enega fantka in eno punčko, ki sta se sicer na vrtec navadila, ampak nista nikoli rada hodila tja - moj sin recimo čez vikend nenehno sprašuje, kdaj bo šel v vrtec. No, in oba ta otroka sta kar pozno začela hoditi v vrtec; fantek pri skoraj dveh letih, punčka pa pri treh. In oba sta imela kar precejšnje težave pri uvajanju.

(odgovor članu Maš)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kdaj otroka v vrtec?
4.6.2005 11:48:52   
petra*
...jaz svojih nisem dala veliko pred tretjim letom.Iskala sem vse možne druge variante... in bila zelo zadovoljna.
Ne vem, osebno menim, da je bolje, če je otrok do dveh in pol - treh let kje v "manjši " skupnosti kot so jasli.
Kako in kdaj se otrok privadi na vrtec, jasli je pa čisto odvisno od posameznika in njegove družine: kako ga pripravijo na prihod v vrtec, koliko zaupanjo zaposlenim...
Sama delam v enoti, kjer ni jasli in otroci ponavadi prihajajo k meni "od doma" ne pa iz jasli, pa nimajo nikoli večjih težav z uvajanjem kot tisti otroci, ki prihajajo iz jasli...
Lp,
Petra*

(odgovor članu Maš)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?