|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj prvič sami
13.12.2015 10:15:51   
Stanislava_
Koliko so bili stari vaši otroci, ko so bili prvič sami doma dlje časa, recimo nekaj ur ali cel delovni dan, dobrih osem ur?

Kako ste se organizirali in kakšna je bila vaša izkušnja?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj prvič sami
13.12.2015 11:17:52   
mateyka
zdaj ma osem let. nekaj ur je že bila sama, 8 ur pa še ne.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj prvič sami
13.12.2015 15:37:48   
enea
tavelika je bila stara 10 let ko je začela hodit sama iz šole domov in je bila slabe 3 ure sama doma. Tamala ima sedaj 8 pa se še boji (ona ne jaz) bit sama user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj prvič sami
13.12.2015 17:26:48   
liliana
Moja je stara 8 let in pol....nekaj ur je bila že sama doma.....ene trikrat......drugače pa tega ne prakticiramo še, da bi bila več kot pol dneva sama doma....zaenkrat še ni potrebe po tem........z avtobusom sicer že hodi v šolo in iz šole, vendar izstopi na postaji v vasi, kjer živi babica in je tam, dokler z možem ne prideva po njo.......

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj prvič sami
13.12.2015 19:54:03   
RIJA*
10 let, pa smo ga pustili kvečjemu za kakšne pol ure samega, ker smo pač na takem mestu doma, da ni ljube duše, ki bi skočila do njega, če se kaj naredi....v mestnem stanovanju pa ga seveda pustim samega kolikor je pač potrebno, ampak zaenkrat ni potrebe po večurnem samotarjenju...sicer pa v mestu normalno hodi sam na vadbo, zdaj že tudi k babici čez celo mesto...počasi bo...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj prvič sami
16.12.2015 8:00:15   
bskrle
Še nikoli, sem tudi zaradi tega ostala doma.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj prvič sami
16.12.2015 11:35:56   
nejcko
Najmlajša še ni bila, mogoče za pol ure, toliko da sme skočila v trgovino, srednja je bila tam nekje pri sedmih že par ur sama, za večjega se pa ne spomnim, po mojem tudi okrog sedem.
Je pa tako, več jih je, manj možnosti imajo, da so res sami, sploh najmlajši user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj prvič sami
17.12.2015 10:14:14   
HuAnita
pri 11ih hodi sama iz šole in počaka cca 2 uri. Ta mali, 9 let, v skrajni sili ga pustimo manj kot uro, drugače še pa ne. Oba skupaj tudi v skrajni sili kako uro, do zdaj morda 2x, 3x, sta zmožna marsičesa, ko sta skupaj...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj prvič sami
18.12.2015 9:35:45   
skuštrana
Uh, 8 ur je kar dolga, ceprav po moje bi nasa skoraj 11 letnica to komot zdrzala.
Sploh ce bi bilo zjutraj ko se malo pospi, kaksna risanka, kaksno obveznost bi ji dala in to je to.

Srednji bi po moje umrl, da ga pustim tako dolgo, tamali bi pa hiso porusil, tako da - no way.

Sicer pa, najstarejsa sama hodi na solski avtobus, v solo in iz nje gredo vsi sami pes, od letos najstarejsa tudi na treninge hodi z mestnim avtobus, cez celo mesto in je vse ok. Dovolj je stara da se pocasi uci samostojnosti.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj prvič sami
18.12.2015 9:59:37   
LuLu
8,5 in 7 let.. 2-3 ure sama, sosedi blizu, več ur pa še ne

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj prvič sami
18.12.2015 15:59:23   
malaMravljica
Mi smo kar fajn na samem in je bil pri 5 letih enkrat sam dobre pol ure, sedaj pri 6 pa zadnjic zvecer enih 15 minut oz niti ne vem tocno. Mu pa v tem primeru povem, da ne odpira vrat, ce zvoni, notri ne spusca nikogar in ce bi kaj bilo ze nekaj casa ve, da tuli na pomoc, grize in brcne v mednozje, v primeru pozara pa samo ven. Previdnost je mati modrosti. Ga pa puscam samega v hisi za urico do dve ze dosti casa, samo to pomeni, da sem v sosednji stavbi in pride k meni, ce bi kaj bilo, jaz pa skozi okno opazujem, ce hisa gori ali so vidne kaksne hujse katastofe user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj prvič sami
22.12.2015 4:08:42   
Hope2
7 letnik se ni bil sam sam. Je njega prevec strah, men pa na kraj pameti ne pride, da ga pustim dlje casa samega. Sicer ga pustim za 5 minut (bolj redko se to zgodi), tolk da odpeljem psa na zelo expresen sprehod po ulici. Kaj vec pa ne.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj prvič sami
22.12.2015 10:25:13   
josephine27
7,5 let... še ni bil dal časa sam doma. Ga pustim kakšne pol ure - uro, če moram kam skučit pa se njemu ne ljubi zdraven. Je pa bolj strah mene kot njegauser posted image . Je sicer zelo samostojen in pravi, da naj se ne sekiram, da bo že sam. Samo kakšnih 8 ur si ga še ne upam pustit. Se ravno ubadam s tem, kaj naredit za te počitnice. Bomo spet angažirali taščo, da bo vsaj za nekaj časa uletela. Na srečo smo sosedi in imamo skupno dvorišče tako, da lahko vsaj delno kontrolira zadevo.

_____________________________



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj prvič sami
22.12.2015 22:45:43   
Stanislava_
Naša je že bila, tudi cel delovni dan. Prvič je imela pižama party do popoldne user posted image naslednjič pa že kakšno obveznost po pižama partyju user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj prvič sami
3.1.2016 20:41:42   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Koliko so bili stari vaši otroci, ko so bili prvič sami doma dlje časa, recimo nekaj ur ali cel delovni dan, dobrih osem ur?

Kako ste se organizirali in kakšna je bila vaša izkušnja?

Pubertetnik je bil po nekaj ur sam doma prvič pri cca. 8-ih letih, vendar ga je g. Mož vsako uro prišel prekontrolirat... Več od tega (konkretno - cel vikend) je bil sam doma šele pri cca. 16-ih letih.

Mladiča je večinoma za nekaj ur/ic čuval Pubertetnik, čisto sam pa je bil do zdaj, ko je star 10 let, največ cca. 2-3 ure (čas shoppinga v BTC-ju).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?