|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
23.1.2012 10:17:49   
jajcka
Zanima me, kdaj so vas vaši ginekologi naročili na prvi preged v nosečnosti? Jaz sem danes klicala v ambulanto (sem v 5. tednu) in dobila datum šele 29. februarja, takrat bom že 9 tednov in 4 dni noseča. Sem povedala sestri, da sem noseča in kdaj je bil prvi dan zadnje menstruacije, pa je rekla, da prej ne naročajo, ker ni potrebe in se tudi še nič ne vidu na ultrazvoku, jaz pa vem, da to ni res, ker je ena moja prijateljica bila na prvem ultrazvoku že v 6 tednu in se je že videla majhna pikica. Meni se to zdi fuuuul predolgo. Zdaj pa ne vem, ali sem jaz neučakana, ali pa je to ustaljena praksa? Kakšne so vaše izkušnje? Hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
23.1.2012 10:23:17   
tulpek
To je normalo! Eni sicer naročajo prej, ampak prvi pregled se dela do (polnega) 10 t, pred 8 tednom pa boljše da ne, ker si lahko samo živčna, če slučajno ne vidijo utripa. Normalno je pa tudi, da si neučakana user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu jajcka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
23.1.2012 10:28:41   
bskrle
Deseti teden bokar pravi.user posted image user posted image

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
23.1.2012 10:36:20   
nina166
Boljše, da te naroči malo kasneje, ker se bo že sigurno videlo. Mene je v drugi nosečnosti naročila v 7. tednu in se ni še nič videlo, tako da sem bila potem živčna do naslednjega pregleda in me je samo skrbelo ali bo vse vredu. Tako da sem se v tej nosečnosti sama naročila kasneje in je bilo ravno prav, ker se je že lepo videlo.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
23.1.2012 12:48:02   
jajcka
Hvala punce, ste me malo prizemljile, bom že zdržala do takrat. Sem pa tako vesela (uspelo v 8. krogu), da kar ne morem verjet in komaj čakam pregled, bom odštevala dneve :)

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
23.1.2012 15:34:14   
honey
Ravno to vprašanje oz. te odgovore sem iskala user posted image Sicer je to že moja 3. nosečnost - danes sem videla user posted image - ampak moram reči, da nas je presenetilo.

No, ampak v glavnem, klicala sem danes h gin. in me je naročila za 1. marca user posted image Tudi meni se je zdelo to ful pozno, saj sem si nekako izračunala, da sem v 6. tednu. Se pravi bom 1. marca že v 12. tednu user posted image Takrat bi že skoraj morala na nuhalno. No, v glavnem, potolažile ste me in vidim, da je to kar normalen datum za naročanje. Sem že razmišljala, če bi šla pred samoplačniško na en UZ - preventivno. Pa najbrž ne bom šla, bom še kar počakala.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu jajcka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
23.1.2012 21:02:50   
roladica
Pred desetim tednom nimajo kaj videt, razen če imaš kakšne probleme, potem greš prej. Jaz sem bila v enajstem tednu, na nuhalno pa mislim da moraš pred 14. tednom (se mi zdi).

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
23.1.2012 21:35:24   
Ninchykaa
Hey! jaz sem tud nova tukej:) Jajcka, tako kot ti sem se tudi jaz danes naročila na 1. pregled, pa me je glih tako naročila v 10. tednu (1.3). Sem pa malo u skrbeh ker sem mela prejšnji teden kar močne krče v jajčnikih (to je bilo nekajkrat na dan), zdaj pa so se ti 'krči' preselili na spodnji del trebuha, vendar niso tako pogosti. Ima katera slučajno kake izkušnje s tem? Nekaj sem sicer brskala po forumih, pa naj bi blo to kao normalno, po drugi strani so pa lahko bolečine znak za izvenmaternično nosečnost... Sem povedala sestri pa mi je samo rekla da moram pit magnezijeve šumeče tablete, nič se napenjat, veliko vode spit... sem pa razmišljala da bi vseeno šla, ravno zaradi teh težav (če se ne bojo umirile) prej samoplačniško na pregled... pa ko smo že ravno pri tem, ve katera koliko je prb. cena UZ, če greš samoplačniško?


(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
24.1.2012 9:46:52   
lily32
Poglej si anketo o prvih mesecih: 22% nosečnic ima na začetku bolečine v trebuhu.

IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

To je normalo! Eni sicer naročajo prej, ampak prvi pregled se dela do (polnega) 10 t, pred 8 tednom pa boljše da ne, ker si lahko samo živčna, če slučajno ne vidijo utripa. Normalno je pa tudi, da si neučakana .



Se podpišem.

(odgovor članu Ninchykaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
24.1.2012 9:57:41   
honey
Ninchykaa, potem sva pa na istem user posted image Kar se tiče krčev, jih imam jaz tudi ravno take, kot da bo vsak čas M prišla. Zato sem tako pozno delala test, ker tale user posted image ni bila planirana in sem čakala na M. No, pa če bo vse po sreči, je še nekaj časa ne bo user posted image user posted image Drugače pa jaz vzamem Buscopan, ko imam krče. Sem jih že v 2. nosečnosti jemala, ker sem imela krče, pa je bilo potem vse o.k. Tako da so mi še od takrat ostali in jih zdaj vzamem, če je treba.

Kar pa se tiče zgodnjega pregleda, sem bila jaz v 1. nosečnosti pri 6. tednih na 1. UZ-ju in se je videla vrečka, da je pač v maternici, to je to, drugega nič. Kdaj sem bila pa pri 2. na prvem pregledu pa niti ne vem, ker sem imela IVF in sem imela non-stop preglede in UZ-je, tako da sem se zdaj malo ustrašila, ker imam tako pozno.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
24.1.2012 10:24:18   
jajcka
Mene občasno "tišči" v spodnjem delu trebuha, podobno kot pred menstruacijo, pa sem prebrala, da naj bi bilo to normalno, razen če bi bili krči res hudi, potem bi morala na predčasni pregled. Tudi jaz sem razmišljala o samoplačniškem ultrazvoku, samo toliko, da preverijo, da ne gre za kakšno anomalijo (izvenmaternična nosečnost), ampak se še nisem odločila. Ker po mojem, če ne bi bilo vse o.k., bi me bolelo, zato je mogoče bolje, da se pomirim in uživam. Vtipkaj v brskalnik samoplačniški ginekološki (ali pa vaginalni) ultrazvok, pa boš videla, da je kar nekaj možnosti (30€-60€).

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
24.1.2012 11:10:18   
butt3rfly
ni res, da se pred 10im tednom nič ne vidi. plodek se mora lepo videti že v 8. tednu. kopiram Pušenjaka:

GV pri 5 tednih je komaj vidna in ima med 5 in 10 mm. Srčnega utripa se večinoma ne vidi.
GV pri 6 tednih ima med 20 in 25 mm, vidi se rumenjakov mehurček zarodek bi naj imel okrog 4 - 5 mm in v preko 90% tudi utripi.
GV pri 7 tednih je večinoma med 35 in 40 mm, vidi se zarodek dolg 8 do 10 mm, RM in vedno tudi plodovi utripi.

jst sm tretjič noseča. prvič sem imela pregled pri 9t, drugič pri 8ih in tudi sedaj bom šla pri 8ih, kar se mi zdi zelo primerno.

NS se dela najpogosteje med 11. in 13. tednom.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu jajcka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
24.1.2012 11:14:02   
nina166
IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly

ni res, da se pred 10im tednom nič ne vidi. plodek se mora lepo videti že v 8. tednu. kopiram Pušenjaka:

GV pri 5 tednih je komaj vidna in ima med 5 in 10 mm. Srčnega utripa se večinoma ne vidi.
GV pri 6 tednih ima med 20 in 25 mm, vidi se rumenjakov mehurček zarodek bi naj imel okrog 4 - 5 mm in v preko 90% tudi utripi.
GV pri 7 tednih je večinoma med 35 in 40 mm, vidi se zarodek dolg 8 do 10 mm, RM in vedno tudi plodovi utripi.

jst sm tretjič noseča. prvič sem imela pregled pri 9t, drugič pri 8ih in tudi sedaj bom šla pri 8ih, kar se mi zdi zelo primerno.

NS se dela najpogosteje med 11. in 13. tednom.


V večini primerov je res tako, so pa tudi izjeme. V drugi nosečnosti sem bila na pregledu v 7. tednu (računano od prvega dne zadnje m) in se ni videlo še nič...mi je g rekla, da se res zgleda nekaj pripravlja in da sem očitno zanosila kasneje kot sem predvidevala. Čez 14 dni pa je bilo že vse kot je treba. Me je pa teh 14 dni kar zelo skrbelo ali je ali ni.

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
24.1.2012 11:18:32   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: nina166

IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly

ni res, da se pred 10im tednom nič ne vidi. plodek se mora lepo videti že v 8. tednu. kopiram Pušenjaka:

GV pri 5 tednih je komaj vidna in ima med 5 in 10 mm. Srčnega utripa se večinoma ne vidi.
GV pri 6 tednih ima med 20 in 25 mm, vidi se rumenjakov mehurček zarodek bi naj imel okrog 4 - 5 mm in v preko 90% tudi utripi.
GV pri 7 tednih je večinoma med 35 in 40 mm, vidi se zarodek dolg 8 do 10 mm, RM in vedno tudi plodovi utripi.

jst sm tretjič noseča. prvič sem imela pregled pri 9t, drugič pri 8ih in tudi sedaj bom šla pri 8ih, kar se mi zdi zelo primerno.

NS se dela najpogosteje med 11. in 13. tednom.


V večini primerov je res tako, so pa tudi izjeme. V drugi nosečnosti sem bila na pregledu v 7. tednu (računano od prvega dne zadnje m) in se ni videlo še nič...mi je g rekla, da se res zgleda nekaj pripravlja in da sem očitno zanosila kasneje kot sem predvidevala. Čez 14 dni pa je bilo že vse kot je treba. Me je pa teh 14 dni kar zelo skrbelo ali je ali ni.



ok, pozabila sem pristaviti, da to ne velja, če si kasneje zanosila. ampak potem se trajanje nosečnosti tak drgače šteje in tudi PDP se prestavi.

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
25.1.2012 14:17:28   
dreamhorse
Jaz sem bila na prvem pregledu v 7t5d in se je lepo videl plodek, pa tudi srček je utripal.
NS sem imela pri 12t5d

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
31.1.2012 8:20:19   
GregUr
mene pa je naročila začetek 6. tedna, verjetno tko na splošni pregled. tko da mam naslednji teden user posted image

te bolečine v jajčnikih sem mela pa tut jst, in to kakšne 3 dni pred nepričakovano M ful močne (sm mela že v mislih - ja ful fajn, zdej se mi naj pa spet cikel zmeštra do amena...), pol najmočnejše 1 dan pred nepričakovano M, zdej pa tam pa tam, skor da nič več nič, mam pa občutek v "mehurju" kot da bi premalo pila in da bi me peklo noter... user posted image ampak to za sekundico pa neha. po moje se kaj "razteguje" notr po popku user posted image

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
1.2.2012 10:35:09   
anabela 27
hiiii punce, sem si kar malo oddahnila, ko vidim, da nas je več, ki nas pika v spodnjem delu trebuha, jaz imam 17.02. prvi pregled, prva nosečnost :) takrat bom nekje v 8.tednu, koooomaj že čakam! user posted image

(odgovor članu GregUr)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
2.2.2012 21:45:04   
Anonimen
hej punce,malo sem brskala po forumi in se odločila,da jaz tudi pišem.Nekako izlijem teško pričakovani 15.02.2012. in sicer avgusta sem imela spontani splav. Sem šla čez to..trudila sma se z partnerjem znova in spet sem zanosila..:)) sedaj sem v 6 tednu nosečnosti..pred dobrim tednom sem bila na predčasnem pregledu saj me je zelo močno bolelo v spodnjem delu trebuha. bila sem na ult.pregledu in mi je zdravnica rekla,da se nemore odločiiti al je izvenmaternična nosečnost al je vse uredu..na kaj me je naročila naslednji dan..in tam so mi rekli, da je v maternici in da je vse ok takrat sem bila 5t2/7 ampak da se plod nevidi in nič.. sedaj me nič več neboli in tu pa tam špika..slabo mi ni nič kot v prvi nosečnosti..čisto ok se počutim..strah me je,komaj čakam da me pregleda! ali je normalno da se nevidi plod in nič nevidi..rekla mi je da se samo zaenkrat obroček vidi...??

(odgovor članu anabela 27)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
2.2.2012 21:54:59   
Andromeda
Če si noseča 5t2d, je še prezgodaj, da bi se videl plodek, morda bo viden čez 1 teden ali pa še kasneje. Srečno in ne se sekirat!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
2.2.2012 22:02:48   
želimasi
jaz tudi tako pravim,da je še prezgodaj da bi se kaj videlo..upam,da je vse ok! saj si zello želima otroka:)
probam se nesikirat,ampak kaj čem če pa mi mislo samo k tem uhajajo če je vse ok!

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
3.2.2012 9:05:59   
ninocka26
Tudi jaz sem imela pregled pri G tak čas kot ti (zaradi previsokega pritiska), pa se ni še nič videlo. Videlo se je pri 7 tednih, sedaj sem pa že v 21. tednu.

Srečno!

(odgovor članu želimasi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
3.2.2012 14:00:05   
jajcka
Včeraj sem klicala v samoplačniško ginekološko ambulanto, zaradi neučakanosti seveda, pa mi je tudi tam zdravnica pojasnila, da načeloma ne naročajo pred 8. tednom, ker se prej večkrat zgodi, da se ne vidi dobro. Rekla mi je, naj ne prehitevam dogodkov in potrpim do konec februarja, takrat ko imam prvi pregled. Če pa seveda kljub temu želim, lahko pridem. Pa sem se odločila, da bom kar lepo počakala. Po nepotrebnem me bo skrbelo, če se še ne bo kaj videlo. @Želimasi, upam, da bo vse v redu, držim pesti zate in vse ostale.
Lp

(odgovor članu ninocka26)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
4.2.2012 11:14:07   
želimasi
sem naročena v 8t in že komaj čaakam..upam da je vse ok!saj se jaz zelo dobro počutim..ni slabosti,edino utrujenost..pijem pa te tablete elevit in piše da ti zmanšuje v 55% slabost,upam da je kaj na tem!držim pesti za vse punce!

(odgovor članu jajcka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
5.2.2012 19:44:30   
honey
No, da se javim na hitro. V torek zjutraj sem opazila na papirju rjav izcedek in sem seveda takoj poklicala vsa panična h gin., ki mi je rekla, da moram takoj priti. Najprej me je pregledala vaginalno in mi hkrati vzela še bris (če ne bi zanosila, bi mi ga tako ali tako, sem bila naročena) in je rekla, da je vse čisto notri, da ne vidi nič. Potem sem šla še na UZ in je rekla, da sem v 6. tednu (torej 1 teden manj, kot mi je izračunalo na bambino.si) in se je že videl srček user posted image user posted image user posted image user posted image Joj, sem bila vesela. Najbrž je bilo res bolj psihično tisti krči in vse tako. Čeprav imam pa izcedek še zmeraj tak rjavkast, sploh zjutraj. Čez dan ponavadi ni nič obarvan, tako da ne vem, pri čem sem. Sem pa normalno v službi, edino Buscopan imam za krče. Tako da bom v 10. tednu, ko bom šla na redni pregled. Komaj čakam konec februarja user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu želimasi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj prvi pregled pri ginekologu?
5.2.2012 21:40:18   
želimasi
sem zelo vesela zate in tvoj srcek ki bije:) vse bo se dobro! čuvaj se in držim pesti zate!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?