|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 14:20:20   
hugolina***
Moj sin je star skoraj 6mesecev pa ga do zdej nism kaj dost postavlala na noge. Ker sm misenna, da ni vredu preveč. Sva bla pa danes v posvetovalnici pa ga je sestra postavlala na noge pa spet pa spet pa sploh ni hotu stopit. Ona je želela, da bi se odrinu od tal al pa stal na svojih nogicah on se je pa kr vsedu vedno. In mi je rekla, da to ni vredu me je ful začel skrbet, da sm nardila narobe ker ga prej nism dost postavlala na noge al pa da je kaj narobeuser posted image

Ps: kok so dolgi pa teški vaši dojenčki pri 6 mesecih sprašujem za manjše starše, ker tud to neštimauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 14:27:27   
Paštetka
Na noge se dojenčkov ne postavlja!!!!!!

na noge se morajo postaviti sami. Najprej se plazijo in potem, ko bo prišel do kakšne mize, kavča, torej opore, se bo sam dvignil. Nikakor pa ne dojenčak postavljat na noge. Sploh pa ne pri 6. mesecih!

sestra je mogoče samo preverjala refleks ali kaj drugega. Moji je tako preverjala, da jo je dala kravice past, ji dala roke k nogicam in preverila, če se odrine oz. opre.

Drugače se pa ne sekiraj preveč, če vidiš, da je OK. Včasih so samo utrujeni ali razdraženi, pa nočejo sodelovati. Boš videla, da bo vse OK.

Moja je imela pri 5,5 mesecih 6.820 g in višino 66 cm.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 14:28:45   
manetka
Malega ne smeš postavljati na noge, ko se bo sam naučil vstajat na noge bo znal tudi stat. Praviloma se otrok nauči- naredi sam, ko so njegove mišice dovolj močne zato.
Drugače pa pri 6 mesecih večina ne stoji, ampak začenjajo šele sedeti.


(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 14:33:15   
frutka_
Nisem ga. Sam se je začel.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 14:35:50   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Na noge se dojenčkov ne postavlja!!!!!!

na noge se morajo postaviti sami. Najprej se plazijo in potem, ko bo prišel do kakšne mize, kavča, torej opore, se bo sam dvignil. Nikakor pa ne dojenčak postavljat na noge. Sploh pa ne pri 6. mesecih!




Joj, kar kurjo kožo dobim, ko vidim, da 3 in 4 mesečne dojenčke na nogice postavljajo...Oooo, gremo, hopa hopa, leeeeeeeeej, ko že hodi....user posted image user posted image user posted image

Nič se ne sekiraj! Na nogice se bo že postavil, ko bo pravi čas za to.


_____________________________



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 14:36:52   
ThinkPink
Na noge se dojenčkov ne postavlja!!!!!!

na noge se morajo postaviti sami. Najprej se plazijo in potem, ko bo prišel do kakšne mize, kavča, torej opore, se bo sam dvignil. Nikakor pa ne dojenčak postavljat na noge. Sploh pa ne pri 6. mesecih!


Se podpišem! Na silo pa res ne dojenčka na noge postavljati, ojoj! Pri 6 ih mesecih bo morda komaj samostojno sedel nekaj minut, hodil pa bo komaj 6 mesecev kasneje.

Pri 6ih mesecih naj bi otrok podvojil porodno težo, velik bi pa naj bil cca 68cm, več ali manj, ti tako pomembno. Moja je 5m in ima 7kg in 64 cm.

(odgovor članu manetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 14:40:11   
Petraa
Mi smo stari 7 mesecev,pa mali že par sekund sam stoji na nogicah,se tudi odriva ko ga daš.samo jaz ga ne spustim s celo težo na noge ,ampak ga držim pod pazduho on,pa se pa potem na mojih nogah odriva in se smeji.razvoj otroka ni enak pri vseh.Bo že ko bo napočil čas

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 14:47:41   
felicia
tudi moj mali se je začel sam na nek način postavljati na nogice in sicer tako da ko sem ga držala je kar plezal po meni, potem pa se je začel tudi iz sedečega položaja postavljati v strehico je ritko dvignil glavo pa zaril v kavč in bil na nogah, zdaj pri 8 mesecih pa se v postelji sam dvigne na nogice. Plazit se pa še ni začel in ni nujno da se bo sploh.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 15:02:38   
trnuljčica
Po plazenju se sami začnejo postavljati na noge ob opori. Pri 6 mesecih naj bi samostojno sedel. Tako, da ne vem kaj je sestra gledala, mogoče kaj drugega( reflekse...). Jaz ga na tvojem mestu ne bi silila prehitevat dogodkov.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 15:26:09   
alesha
Svoje punčke nikoli ne postavljam na noge. Ko bo čas bo to naredila že sama.

Mi je pa tudi pediatrinja v razvojni ambulanti zabičala, da jo na noge nikakor ne smem postavljati in to zato, ker zdaj stojijo še na prstih in ne na celem podplatu.


_____________________________

Najina lubica LUNA - 28.05.2007
...in še ena lubica PIKA STELA - 2.5.2010

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 16:33:46   
mateyka
zakaj pa nisi sestre to vprašala kar tukaj sprašuješ? bi ti verjetno povedala zakaj ona to dela in še vse kar so ti punce povedale tuki. sestre in pediatre mamo tudi zato, da jih vprašamo za nasvet, ne peljemo jih na kontrolo in pustimo, da oni sami neki tamale pedenajo in se nas ne tiče - tko da naslednjič jih ti kar pogumno vprašaj, če te kaj zanima, če kaj ne veš kako narest itd.. sej je tvoj pikec, maš vso pravico vedet kaj si oni mislijo in kaj svetujejo user posted image

naša je težka 7 kil in dolga 65cm (njen datum rojstva je spodaj v podpisu). jaz sem med manjšimi (157cm), moj mož pa meri 182cm. samo velikosti in težo dojenčkov (kaj je premal in preveč) bi jaz jemala z rahlo rezervo - tukaj na švedskem je naša v povprečju, v sloveniji bi pa bila nekje na dnu. tko da ni nujno, da so premali ali prelahki. samo tok da veš user posted image

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 18:05:24   
hugolina***
Sj sm ji reklauser posted image Rekla sm ji že, ko ga je začela postavlat na nogice. Pa en čas sm bla tiho pa sm gledala pol ga pa da meni pa reče no gospa probajte vi, ker pri meni sploh noče stopit. Pa ni se šlo za reflekse pa en čas poskušam pa poskušam pol ji pa rečem ja js ga še nism postavlala na nogice. Je pa rekla, da to ni vredu kot da otrok neve zakaj ma nogiceuser posted image Pa da naj ga kr lepo poskušam vsak dan malo. Kot da sva mal odzad.Pol mi je pa še zdravnica isto rekla. Mi je šlo kar na jok sm se počutila kot..........................

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 18:05:24   
katra55
Moja je stara 8 mesecev pa je še ne postavljam na noge. Ko bo pripravljena se bo že sama začela postavljat. Jaz se na tvojem mestu nebi preveč sekirala.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 18:09:52   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: hugolina***

Sj sm ji reklauser posted image Rekla sm ji že, ko ga je začela postavlat na nogice. Pa en čas sm bla tiho pa sm gledala pol ga pa da meni pa reče no gospa probajte vi, ker pri meni sploh noče stopit. Pa ni se šlo za reflekse pa en čas poskušam pa poskušam pol ji pa rečem ja js ga še nism postavlala na nogice. Je pa rekla, da to ni vredu kot da otrok neve zakaj ma nogiceuser posted image Pa da naj ga kr lepo poskušam vsak dan malo. Kot da sva mal odzad.Pol mi je pa še zdravnica isto rekla. Mi je šlo kar na jok sm se počutila kot..........................



Ob takem medicinskem osebju postanem živčna

=?=!#)!#(/&/!#&!!%!#R%&#&$%#R%!#54r%$R%$"%#&!!!!!!!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Otrok se NE POSTAVLJA na noge. Nikoli!!!! Sami se vstanejo in shodijo!!! user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 18:35:28   
Naja30
Ojej, to je rekla? Da ne ve, zakaj naj bi se na nogice postavljal? pri 6m ima še malo časa za to. Predvsem pa da se sam začne postavljat na noge, ko je pripravljen na to.
Tudi meni je kar slabo, ko vidim, kako nekateri silijo otroke na noge, ko še sploh niso pripravljeni.

Moja se je začela okoli 9m, se mi zdi.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 18:37:03   
januskica
nam so pri pregledu pr 6 m. prav zabičali, da je ne smemo postavljati na noge ... tako kot so rekle punce. bo že sam dojenček. naša je imela pri 6 m. 8.3 kg in 69 cm ... sedaj pri 8 m. ima pa 8.9 kg in 71 cm. kaj jih je motilo pri teži?

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 18:40:54   
urskas
moji dve punci sta se sami začeli postavljati na noge. Prva pri 8 mesecih druga pa pri sedmih. Hojo smo začeli "vaditi" okrog 10 meseca, pa še to, ko sta sami to hoteli.

LP

(odgovor članu januskica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 19:17:43   
Hans
Sva bla pa danes v posvetovalnici pa ga je sestra postavlala na noge pa spet pa spet pa sploh ni hotu stopit. Ona je želela, da bi se odrinu od tal al pa stal na svojih nogicah on se je pa kr vsedu vedno. In mi je rekla, da to ni vredu me je ful začel skrbet, da sm nardila narobe ker ga prej nism dost postavlala na noge al pa da je kaj narobe


Prosim ne sekiraj se zaradi sestre v posvetovalnici. Moja izkušnja z njimi je zelo slaba. Mojo malčico so ocenili kot slepo, zaostalo,... pa danes prehiteva svoje vrstnike.

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 19:22:23   
altati
Otrok se na noge postavi sam in se ga nikoli ne postavlja. Kot tudi ne sili k hoji. Shodi tudi sam!

(odgovor članu Hans)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 19:24:14   
Anonimen
Jaz ga nisem nikoli, niti se ni pustil. Tako je od 10. do 14. meseca prehodil po kolenih, potem je bil pa maj in so prišle na vrsto kratke hlače, ga je pa bodlo po kolenih. Takrat je pa pač shodil.user posted image

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 19:30:54   
Anonimen
Katastrofa! Otroka nikar postavljat na nogice, se bo že sam, ko bo čas za to.

(odgovor članu januskica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 19:42:25   
eya
Nikoli ga nisem postavljala, sam se je.

Če te skrbi, vprašaj za mnenje še drugo pediatrinjo. Opiši ji, kaj se je zgodilo.

Tu je link.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 20:41:08   
nerka
oh no, moj pa kr rad postopa po nogicah ze od 6 meseca,,, je najbol srecen takrat... men se ne zdi narobe, ni treba pretiravat tko...

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 21:09:18   
NRMM
Pri nas je bilo enako pri prvi punci,kot ti opisuješ.Za vsako,ko jo je pediater dvignil in hotel,da stopi na nogice,jih je spodvila pod ritko in se vsedla.Rekel mi je,da če se v 3 tednih ne bo začela postavljati,naj prideva nazaj,da bova dobili napotnico za razvojnouser posted image .In seveda mene panika zaradi te razvojne in smo začeli doma trenirat vsak dan in jo postavljat na njih,tako da smo po besedah pediatra ušli RA.Je pa potem shodala pri 13 mesecih.
Zdaj druga punca,pa je poglavje zase.Stara še ni 7 mesecev in se na noge postavlja kot za šalo.user posted image Sedet že skoraj noče več,le na noge in,če ji ne uspe,se dere,kot da bi jo iz kože dajaluser posted image user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 21:24:13   
hugolina***
No vidm, da nism osamljen primer, ker tud js morm prit konc februarja nazaj, da bojo vidl, če je kaj napredka. Do takrat pa naj bi trenirala pa ga fejst spodbujala.user posted image

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?