|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj v razvojno?
12.3.2007 11:37:29   
tatam
Mene pa zanima pri kateri starosti ste šle prvič v RA? Mi smo naročeni za prvič ko bosta user posted image  user posted image  stara 3 mesece.Ni to malo pozno?Ker celotnega handlinga ne poznam.Od prej pa imam dva otroka in seveda že svoje navade ravnanja z otrokom.Sedaj pa me je strah,da jima ne bom preveč škode naredila do takrat!
Komaj včeraj sem odkrila to temo in sem se kar malo prestrašla,saj očitno ravnam z njima kar precej napačno.Moram ob priliki prečekirat celo temo,a kaj ko je tako malo časa...user posted image
Zanima me še kaj bi se zgodilo če ne hodiš v RA,da npr.ne opaziš ali tvoj zdravnik ne opazi nepravilnosti?Upočasnjen razvoj ali še kaj hujšega???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj v razvojno?
12.3.2007 14:18:32   
šmarnica
Naša je bila stara 4 m in pol - korigirane starosti pa 2 m in pol. Pa je bilo dovolj zgodaj.  Manjšo si bi težko predstavljala tam.
Tako da mislim, da bosta tvoja dva ravno pravšnja - in nič bat, škode jima še nisi mogla naredit.

_____________________________

Bistvo je očem nevidno.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj v razvojno?
12.3.2007 14:39:26   
MarijaPo
Mi bomo stari dobrih 10 mesecev, je pa res, da smo se narocili pri 9. mesecih, ker prej ni imela tezav.
Srecno!

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj v razvojno?
12.3.2007 14:53:06   
maya2
Me smo bile dva dni pred desetim mesecem, na nfth pa je začela hodit pri 9. Pozno, ampak prej naju niso poslali, ker naj bi sama nadoknadila zaostanek, ker ga ni... ja je pa potem težje odvajat otroka nekih priučenih gibov, ki so napačni.... tako ali pa tako sem prej 'vse' delala narobeuser posted image user posted image   

Lp

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj v razvojno?
12.3.2007 15:22:02   
žmož
Naša je bila stara 7 mesecev-korigirana starost cca 5m 3/4. Na nfth hodimo še vedno 1x tedensko-ko bo žačela kolenčkat in se dvigat ob opori pa 1x na 14 dni. Sedaj je pa stara 11 mesecev.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj v razvojno?
12.3.2007 16:06:51   
Tia27
Zagotovo pred 3 meseci ni smiselno,po 3-jem mesecu pa zagotovo, do takrat pa izvajati baby-handling in čim več v ležečem položaju, ležalniki so strogo prepovedani, obvezna košara na vozičku in naredili boste največ in najboljše za vašega otročka do 3 meseca,lp

(odgovor članu žmož)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj v razvojno?
12.3.2007 17:09:28   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Tia27

Zagotovo pred 3 meseci ni smiselno,po 3-jem mesecu pa zagotovo, do takrat pa izvajati baby-handling in čim več v ležečem položaju, ležalniki so strogo prepovedani, obvezna košara na vozičku in naredili boste največ in najboljše za vašega otročka do 3 meseca,lp



no s temle se pa spet cisto ne strinjam...vse je odvisno od otroka samega...moj je sel pri 3m v razvojno in je bilo ze malo pozno,glede na njegove okvare...handling neizkusene mamice naredi prevec slabega kot dobrega, sama sem se pravilnega handlinga ucila kar precej casa....dejstvo je,ki ga vecina tukaj pozablja..ce ima otrok tezave, klasicni prijemi niso dovolj...in se in se...tiste,ki so se soocale s hudimi razvojnimi tezavami vedo,kaj hocem povedat...in precej vec je potrebnega kot le par takih nasvetov...

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj v razvojno?
12.3.2007 18:42:21   
nikec
Pozdravljene!
 
Še moja izkušnja. Imam nedonošenčka, rojenega s 24 – imi tedni. Iz porodnišnice sva prišla po dobrih dveh mesecih  in pol. Pediatrinja  naju je takoj napotila v razvojno ambulanto, ki sva jo  do korigirane starosti 6 – ih mesecev obiskovala enkrat mesečno, sedaj na tri mesece. Razvojna pediatrinja mi je pokazala rokovanje – handling in določene prijeme. Kar precej od tega so me že  naučili  v porodnišnici. To je res zelo pomembno, še posebej pri razvojno rizični skupini. Na prvo NFTH pa sva šla pri korigirani starosti 2,5 meseca (kronološko slabih 6 mesecev in pol).  Obiskujeva jo 1 x tedensko od začetka in še sedaj.  Nekako naj bi začeli z NFTH – jem okrog tretjega meseca otrokove starosti. Je pa nujno, da ga razvojni pediater pregleda že prej in ga oceni, če je potrebno  ga napoti naprej na NFTH, če ne, pač ne.  Sicer ne vem kakšne težave imate. Čakalne dobe so različne, žal. Malce »pobaraj«  otrokovo pediatrinjo. Za otroka koristno je, da do razvojne pediatrinje pride čimprej. Škoda je, če otrok »osvaja« nepravilne vzorce in mi starši tega seveda ne opazimo (ker ne vemo, ne znamo)  in potem je nujno popravljati napake za nazaj.  Pri nas imamo precej težav z motoriko, vsega ga je bilo / ga je še,   potrebno naučiti s ponavljanjem vaj, veliko potrpljenja in truda.  Ampak rezultati so vidni. Največ se naredi v otrokovem prvem letu starosti in zares se je vredno potruditi.
 
Vse dobro vam želim,
 
J.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj v razvojno?
12.3.2007 20:18:51   
Tia27
seveda je fajn če pride čimprej,ampak nepisano pravilo je, da po 3-jem mesecu otrokove starosti,lp

(odgovor članu nikec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj v razvojno?
14.3.2007 21:15:53   
::zaspanka::
nasa se je prvic srecala,sicer z nevrologom ze pri nekaj tednih.in en dan kasneje,ko se ni bila stara en mesec, je k nama prisla (v bolnico) fizioterapevtka, naju je ucila handlinga in res super opravila svojo sluzbo.
pri dveh mesecih sva bili ze v RA in tudi na nfth.
jaz mislim, da je to odvisno od tega, kaj je z otrokom. ce je sicer vse ok (porod, brez zapletov kasneje) je res tam nekje 3 mesece,ker se sele takrat res opazi, da je nekaj zares narobe in ni le faza. ce pa je,kot v najinem primeru, vzrok za nepravilnosti kaj vecjega, (npr. pri nama virus,ki poskoduje mozgane),pa urgirajo takoj.
jaz imam samo pohvale glede tega, res so me dobro usmerili,glede na to,da sem prvic sploh pomislila na to,da je z mojim otrokom lahko kaj narobe...so me vedno usmerjali,zdravniki sodelovali in sva prisle do zdaj,ko sva sicer dalec zadaj, a sva srecni,ker nama gre na bolje.ne predstavljam si,kaj bi bilo,ce bi do tretjega meseca bili doma,kot da ni nic narobe...verjetno bi jo potem odpisali.
 poleti bo mogoce ze sedela=)
lp


_____________________________

ZA ZAPRTIMI OCMI NEMOGOCE SE GODI, TAM SI V SVOJI PRAVLJICI, DRICAS SE PO MAVRICI...

http://-zaspanka-.moj-album.com/

http://zaspancek.blogspot.com/

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?