|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj z dojenčkom v bazen
20.11.2008 22:04:35   
Anonimen
Zanima me, kdaj grem "lahko" z dojenčkom v bazen oz. kaj ve mislite. Moja punčka je stara 4 mesece in ta vikend odidemo na dopust v Atomske toplice. Kaj mislite??? Je še prehitro da grem z njo v bazen in tisto vodo s klorom... Bi jo pa dala v obroč.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 7:12:15   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: pikica**

Kaj mislite??? Je še prehitro da grem z njo v bazen in tisto vodo s klorom... Bi jo pa dala v obroč.


Seveda je prehitro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 7:42:17   
bskrle
Tako majhnim se samo nogice namaka, tudi temperatura je ponavadi v bazenih pod 30, dojenček pa rabi malo več.
Mi smo jo držali  in bili v vodi po par minut. Za obroč je bil vsaj naša premajhna.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 8:20:51   
*anamor*
Meni je pediatrinja rekla, da lahko gre otrok od 4 mesecov naprej v bazen. Mi smo šli ko je bil star 4 mesece in je zelo užival. Je pa res, da v onem obroču ni bil rad in sma ga potem imela na rokah. Užival je ko nor. Tako, da jaz menim, da lahko gre. 

_____________________________

Sinek moj je najvecji zaklad v mojem zivljenju

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 8:23:37   
Naja31
Jaz 4 meseca starega dojenčka sigurno ne bi dala v bazen.Pa ne gre za to, da ne bi užival,verjetno bi, ampak v tisti klor in vodo kamor vsi lulajo pa dojenček ne paše.

Starejši sin je šel prvič v bazen pri enem letu in pol.    Mlajši pa bazena ne bo videl še lep čas.


(odgovor članu *anamor*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 8:52:54   
Najaa
V bazen ziher ne do kakega 6m. Moje mnenje, nekateri dajo prej in tudi nič ni. To se moraš sama odločit.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 8:57:18   
kakteja
Naša pupa je šla prvič v bazen, ko je bla stara 1 leto, drugače naj bi že lahko šel z dojenčkom v bazen ko dopolni 4 mesece. Mislim pa ,da je dojenčkova koža malo bolj občutljiva, zato se je kar za bat kakih glivic...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 9:16:32   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: pikica**

Kaj mislite??? Je še prehitro da grem z njo v bazen in tisto vodo s klorom... Bi jo pa dala v obroč.


Seveda je prehitro.


se strinjam

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 9:46:37   
ZvezdicaZaspanka
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz 4 meseca starega dojenčka sigurno ne bi dala v bazen.Pa ne gre za to, da ne bi užival,verjetno bi, ampak v tisti klor in vodo kamor vsi lulajo pa dojenček ne paše.




Se popolnoma strinjam. Tudi moja dva, ki sta zdaj stara 8,5 še kar nekaj časa ne bosta šla v bazen.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 13:53:19   
sazi
Se strinjam s predhodnicami. Naš je šel sicer 1. v bazen pri 7ih mesecih, mapak na tečaju za plavanje dojenčkov, kjer je temperatura vode temu primerna in tudi kvaliteta vode naj bi bila primerna za tako majhne dojenčke. Za kakšna kopališča in toplice je pa res veliko prekmalu.

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 15:31:24   
stunfek
moja je sla prvic v bazen pri 5ih mesecih. sicer tak manjsi zunanji...ampak vseeno.
jaz nimam problema s tem, da se jih da v bazen pred letom dni. saj se ne namakajo ne vem kako dolgo...pol jih je pa treba fino stusirat.
vcasih sem hodila v snovik in videvala veliko zelo majhnih dojenckov.
stvar odlocitve vsake posameznice, se mi zdi.


_____________________________

Mamica Anoushke (2002) in Akasha (2008)

Stunfek

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 15:46:53   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: *anamor*

Meni je pediatrinja rekla, da lahko gre otrok od 4 mesecov naprej v bazen. Mi smo šli ko je bil star 4 mesece in je zelo užival. Je pa res, da v onem obroču ni bil rad in sma ga potem imela na rokah. Užival je ko nor. Tako, da jaz menim, da lahko gre. 


enako. točno pri 4 mesecih je moj mulči začel neskončno uživati v vodiuser posted image
v fredu je tulil ko zver, sicer pa cvilil od sreče. je pa res, da je bila voda zelo topla, prav tako zrak. za moje pojme še preveč.

pa otrokom niti ni problem hladnješa voda...no, vsaj mojemu neuser posted image  pri 8 mesecih je veselo čopkal v hladnem morju....jaz niti prstov nisem pomočila vanj....brrrrrrrrr......moj je ko mali rus....letos je bila otvoritev sezone konec marca....je že v bodiju letal po morju.....brrrrrrrrrrr....

za tako srečo bi ga prikrajšala edino v primeru, da bi imel kakšno alergijo na karkoli v tisti vodi.

kaj pa plavanje dojenčkov? a potem to tudi ni dobro? pa tile se še potapljajo.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *anamor*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 18:32:23   
netki
mi smo ga dali v bazen pri 4. mesecih, prvič samo za malo, da se je navadil....ko smo šli na dopust je bil star 4. mesece in en teden in se je že veselo kopal v fredovem obroču. Voda je imela 30 stopinj, na začetku se je privajal, potem pa užival....je pa res da ga nisem imela predolgo noter. Večkrat po malo...potem pa pod tuš.

Jaz bi ti rekla, da poskusi in boš videla.....če bo užival...zakaj pa ne

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
21.11.2008 19:31:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: pikica**

Kaj mislite??? Je še prehitro da grem z njo v bazen in tisto vodo s klorom... Bi jo pa dala v obroč.


Seveda je prehitro.


se strinjam


Drage dame - ne vem, kolk ste ve s svojimi otroki preplavale, ampak midva hodiva že en mesec na plavanje za dojenčke - v bazen. Naš tako uživa v vodi, v fredu, da mi ga je res veselje gledat. Po vsakem plavanju se tam stuširava, pa nimava nobenih problemov.

Tko da pikica** - jaz bi rekla tkole - sem se namreč pozanimala, ker gremo tudi mi v toplice - če bo voda primerno ogreta, vsaj na 32 stopinj, jo lahko daš v obroč in poskusiš, kako se bo odzvala. Najbolj migajo, ko so pa na free - pomeni brez obročauser posted image . Poskusita prvič 10-15 minut, potem pa vsak dan malo podaljšaj. Pa seveda se potuširajta po kopanju, pa če ne bo mela kakih rdečih lišajev, ji nič ne škodi. Je pa tkole - našmu vedno dajo tiste naramnice spodaj pod trenuh, ker je tko bolj dvignjen, pa bolj opazuje in seveda nima toliko možnosti za sesanje obroča in s tem posledično bazenske vode. Imaš navodila pri fredovem obroču, pa si malo poglej. Pa želim vam en lep dopust.

(odgovor članu botrca)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
1.12.2008 21:39:21   
maca m
ko je že odprta ta tema pa bi vprašala katere toplice v slo so primerne za dojenčke. S katerimi imate dobre in s katerimi slabe izkušnje?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
1.12.2008 22:13:02   
Anonimen
maca m - mi smo bli ta vikend v Moravskih in moram rečt, da je blo super. Kopali smo se v bazenu za otroke - sami, ker drugih otrok sploh ni bilo. V tavelikem bazenu pa tudi, sam bolj malo, ker je voda ogreta na 36 stopinj, pa je bil naš mali veliko bolj zadovoljen v 32.

(odgovor članu maca m)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
3.12.2008 8:06:01   
Soncnica Sandra ***
Naša je bila stara 4 mesece ko smo šli za en teden v Čatež.
Vsak dan se je kopala vsaj 2x v bazenu in je prav uživala.
Sem jo pa vsak dan fino umila, da ni ostal klor na njej

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
1.7.2010 15:24:54   
anonimna11
zivjo!

povsod berem o kopanju v javnih bazenih. Kaj pa doma, v domacem bazenu? Koliko mora biti star? Doma imamo namrec ta velik 4mx6m bazen. Voda pa je segreta na 29 stopinj. 

Hvala za vse odgovore!

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
15.7.2010 11:30:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anonimna11)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
15.7.2010 13:44:01   
memole
Našo smo pri 4 mesecih dali v bazen in je uživala!
Ta druga bo pa lih tko pri 4 mesecih šla v bazen!
Ne vidim razloga zakaj ne bi!
Po kopanju v bazenu pa je samoumevno da otroka stuširaš!
Da bi pa čakala do enega leta... to me spominja na  dve znanki ki imata fobijo na vse odkar sta postali mami!user posted image


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
16.7.2010 8:47:37   
koala
Moj se je prvič v bazenu okopal ko je bil star 6 mesecev in sicer v Tremah, takrat sva bila v vodi 10-15 minut, tiso o tuširanju po kopanju pa je zame samoumevno, saj se tudi jaz stuširam po kopanju.  Mali u Fredu uživa 100 na uro.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj z dojenčkom v bazen
14.10.2015 16:58:30   
leški
Naša večja je bila na bazenu prvič pri 4 mesecih...uživala je 100 na uro sicer sma jo imela v vodi 10 minut in potem zunaj 1 uro in spet tako.
Tamanjša je pa zdaj stara 4 mesece in tudi gremo čez 3 tedne v toplice...iz banjice jo teško spravimo, bomo vidli kako bo z bazenom.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?