|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 9:12:19   
team
No kod je iz naslova razvidno me zanima kdaj ste svoje sončke prvič peljale k zobarju?
Moj sinček bo imel zdej v avgustu dve leti,pa si sploh ne morem predstavljat kako poteka pregled in kako izvede pregld zobar pri tako majhnih naviančkih?user posted image

Pa če je katera forumka z obale Koper,Izola....kam ste jih peljale od znancev sem slišala da je v Luciji zobarka,ki je menda fenomen....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 9:13:26   
*miska.mcc*
meni je zobozdravnica rekla, da ko bo imela nina kakih 6 zobkov, naj jo pripeljem.

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu team)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 9:13:54   
team
se opravičujem mal sem zgrešila temo bi morala kje drugje jo odpret,kako pa jo lahko prestavim....user posted image

(odgovor članu team)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 10:19:55   
Anonimen
se mi zdi,da ko je bla hčerka stara 2leti in pol sva šle prvič, zdej mava pa kontrolo vsake pol leta. Pregled poteka tako, da se uležeš na stol in otroka vzameš v naročje. saj pri nas je tko. do zdej ji je samo pregledala zobe, to vse skupaj traja minutko. Pol pa dobi štempilko,pa še kakšno pobarvanko,tko da naša že komi čaka,da spet greveuser posted image

(odgovor članu team)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 10:22:36   
team
aha...
joj sam si res ne predstavljam tega pregleda,ker moj sine noče sploh ustk odpret še zobe mu ne morem fajn oprat...
kak pa vi perete zobke malim navihančkom.žuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 10:32:40   
Anonimen
midve sva pred pregledom doma nekajkrat povadle,kako se odpre usta, pa se ji je zdel smešnuser posted image zobke si zdej itak sama umiva, ke je že tri pa pol stara, prej smo ji pa tok umil kokr se ji je pač dal

(odgovor članu team)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 10:51:51   
jakaracman
Naša je bila pri 1 letu prvič, zobe ji umivamo od kar jh ima, torej od 11 meseca.Hodi h zobozdravniku na vsake 6 mesecev.Pri njenih 6 mesecih pa sem bila sama na posvetu.

(odgovor članu team)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 10:56:59   
team
o pole pa ok ker tud jaz pač "poribam" njegove zobke kolkr mi uspe,pa me je mal skrbel da to ni dovol...
bom pa tud jaz povadla mal z njim preden se odpravimo prvič na pregled,ker smo dobil tel št. pa se moramo sami naročit...

jaz pa fanatik na zobarje....dlje kot sem od njih bolš se počutim...user posted image
to pa zato ker smo še v osnovni šoli mel tako da gorje materi,še takratni ravnatelj šole ni hotu hodit h njej...
mislim da ta čast bo kar atija doletela...user posted image ker mami ima preveelik strah pa nebi rada ta strah na ta malga prenašala ker bi me verjetno vidu tako user posted image teč....user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 14:10:07   
miapia
Pri 17 mesecih sva šli prvič. Staršu razloži postopek navajanja na zobarja, pomen higiene in prehrane na zobe, potem pa pogleda v ustno votlino - zobe, čeljust, dlesni. In to je to.

Umivam ji zobe s krtačkood prvega zobka naprej, zjutraj in zvečer, vestno in odločno, četudi je včasih trmarila. Sedaj v glavnem kar lepo odpre usta, da ji umijem jaz, nato pa še sama šari s krtačko po ustih. Stara je pa 19 mesecev.


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu team)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 16:53:36   
PC Baby
Mi smo se v šoli za starše vključili v en preventivni program in hodimo od njegovega 6.meseca, ko še ni imel zobk. On tudi doma ni hotel odpret ust, tam na stolu pri zobarki pa jih je držal na stežaj odprta kakšno minuto user posted image

Drugače mu jih pa umivamo odkar je prvi ven pogledal. Tako so nam rekli pa še eno posebno zobno pasto so nam dali pa ščetkico itd.

Na pregled pa hodi na 6 mesecev.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 18:20:54   
KatMat
nas so sami pozvali pri njenih 8ih mesecih-se pravi 1. pri 8ih, 2. pri 18ih

< Sporočilo je popravil KatMat -- 1.8.2010 18:21:28 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 21:25:51   
Anonimen
Pri 7 mesecih je bla prvič, ko je mela 8 zobov. Novembra imamo že 5-i pregled. Trenutno smo na 21 zobih pri 26 mesecih.

(odgovor članu KatMat)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
1.8.2010 21:49:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 22:22:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Pri 7 mesecih je bla prvič, ko je mela 8 zobov. Novembra imamo že 5-i pregled. Trenutno smo na 21 zobih pri 26 mesecih.


21?
a ni mlečnih zob samo 20?



Lumpa, nas je ena 6-ka prehitela pred zadnjo 5-ko.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
1.8.2010 22:27:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 22:46:48   
Anonimen
Kukr čš.user posted image Vpraš mojga na FB

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 22:47:56   
šrimpf
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby



Drugače mu jih pa umivamo odkar je prvi ven pogledal. Tako so nam rekli pa še eno posebno zobno pasto so nam dali pa ščetkico itd.

Na pregled pa hodi na 6 mesecev.


PC baby, katero pasto so vam pa dali? kupujem prvo pasto za svojega enoletnika, pa nimam pojma, kaj naj kupim.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
1.8.2010 22:49:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 22:56:48   
Anonimen
Nazadnje ko smo bli na pregledu je gledala zobarca in mi reče: nene, petk pa še ne bo. Uf, 6-ke so pa res čist na konc. To je pa čudno. user posted image No, čez en teden po pregledu mala dobi 2 petkeuser posted image
Če pomislim, kolkrat sem vstala zadnje 4 mesece ponoč zarad teh zobov.user posted image Ajej, 4-10 x na noč.user posted image   Pa sem mislila, da bo mir tam do enga 3 leta najmanj, ker je prvih 16 zob dobila tolk hitro, do dopolnjenega 1 leta starosti.
Upam, res upam, da bo zdej mal mira. Se moram naspat.user posted image Nisem jaz to vajena vstajat ponoč. Mi ni blo tega treba do zdej nikol, res nikol.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
1.8.2010 23:00:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
1.8.2010 23:05:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa



ps. razen, če vas še kake sedmice ne presenetijo haha.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nene, ne bodo...upamuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
2.8.2010 8:33:18   
livia
Mi hodimo k pedontologu od 6 meseca starosti dalje. Takrat so pregledi bolj podobni pogovoru, vseeno se pa usedeš na stol in otrok odpre usta.
Po tretjem letu otrok spada k otroškemu zobarju in ne pedontologu. Takrat so tudi pregledi malo bolj resni. Usedejo se na stol, zobar pregleda zobke, ugriz in mi smo ravno prejšnji teden (stara je 4 in še malo) dobili prvo plombico. Ful sem bila ponosna nanajo ker ni nič jokala, lepo sedela in vse ubogala. Imamo pa fenomenalno zobarko z res feelingom za otroke (Vnanje Gorice).

Probajte si kake knjigice na to temo sposodit, pa mu malo razložiš. Naj gre kdaj s stabo, ko greš ti k zobarju. Meni je to moj zobar sam rekel, naj ju pripeljem in res pomaga. Skratka, pogovarjajta se, da ko je sladkarije mu črvčki luknjice delajo v zobke in bo zobar pogledal in dal črvčka ven.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
2.8.2010 17:12:57   
Anonimen
Kaj zdej dajajo zalivke v te male zobke al ne? ker vem da so jih dajali, ene mi pa pravijo da ne dajejo več.user posted image

(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj z otrokom prvič k zobarju
2.8.2010 17:22:38   
team
Vidim da vaši sončki že pridno obiskujejo zobarje....user posted image

Jutri zjutraj bom tud jaz mojga miška naročila....user posted image

(odgovor članu team)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?