|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj začeti uvajat hrano?
10.10.2007 9:05:52   
Brundula
Zanima me kdaj začeti uvajati hrano? Meni so rekli, ko otrok začne kazati zanimanje pa ne pred dopolnjenim 17 tednom? Kdaj se začne dodajati riževo žitno kašico? ( po dopolnjenem četrtem mesecu, to pomeni ko ima dopolnjenih 20 tednov).
Nekateri žačnejo s sokovi sadja, nekateri pa kar s kašico. jaz bi kar s kašico?
Namreč moj je že začel kazati zanimanje za hrano.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
10.10.2007 9:18:49   
Naja30
Nekako tako ja, ko začne kazat zanimanje za hrano in ko vidiš, da mu tvoje mleko ne zadostuje več. Nekateri pravijo še, da naj bi otrok sedel samostojno, ampak naša ni. Pa da nima več tistega refleksa z jezičkom (ne vem kako se že reče), ampak naša ga je malo še imela.

Jaz sem počakala do 5,5 meseca, potem sva pa začeli najprej s kašico zvečer, če bi kaj bolje spala, ampak ni.

Nadaljevali sva s korenčkovim sokom, jabolčnim sokom in nato kašicami.

(odgovor članu Brundula)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
10.10.2007 9:25:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brundula)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
10.10.2007 14:56:54   
Liona
Pri 4. mesecih sem začela z riževo kašico v mleku, zdaje je star 5 mesecev in sva pri korenju...

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
10.10.2007 17:36:31   
tini6
Mi pa upam da bomo zdržali do 6 mesecev, saj imam jaz veliko alergij in nam priporočajo dolgo dojenje.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
10.10.2007 17:38:56   
Maxica
Jaz sem pri obeh začela pri 5,5 mesecih, ampak je kar en čas potem še trajalo, da sem zamenjala obrok z GH.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu tini6)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
10.10.2007 20:40:12   
felicia
Začeli smo z riževo kašico zvečer in hitro šli potem tudi na kašice jabolka, hruške, banana, korenček. Gh sem začela uvajat ko je napolnil 4 mesece zdaj je star 4 mesece in tri tedne.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
11.10.2007 8:51:45   
Pikička
Naša je prvič poskusila pretlačeno banano z mojim mlekom ta teden (stara 4 mesece in 1 teden) in je jedla z navdušenjem, tako da zdaj, ko vidi, da jaz jem, kar ustka začne odpirat. Štiri dni je jedla banano, danes bova poskusili s korenčkom. Pa še to: dam ji čisto malo (npr. 2 cm banane). Začeli sva pa zato, ker bi se drugače kar naprej dojila.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
11.10.2007 11:12:52   
mateja rečnik
Včasih je veljalo, da se začne uvajat GH pri 4m, po novem (zadnjih par let) pa pri 6m na osnovi priporočila Unicef-a, to pa zaradi pozitivnih učinkov dojenja. Če ne dojiš je po mojem vseeno, jaz pa sem začela pri 6m, ker sem polno dojila in sem se držala tega priporočila (po drugi strani pa Unicef priporoča dojenje do drugega leta starosti, kar pa jaz definitivno ne mislim prakticirat-ko grem v službo ali ko me bo prvič ugriznil se bo dojenje končalouser posted image )

Hočem reč, da naredi tako, kot se ti zdi prav. Jaz sem mu začela dajat oboje hkrati, čez dan stisnjene sokove, zvečer pa milupino kašico z riževimi kosmiči in dojenje povrh (kakšno dobro uro za kašico), da se umiri.

Lp

(odgovor članu Brundula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
11.10.2007 13:50:16   
Liona
Tudi jaz sem želela z uvajanjem GH začeti pri 4 mesecih. Ampak so mi pediatri to toplo odsvetovali, saj so mi rekli da takšen majhen otroček ne potrebuje GH in še večja nevarnost alergij, da je. To je bilo v pediatrični. Rekli so mi, da naj počasi, ampak res počasi začnem pri 5 oz. 5 in pol. Pa sva se dojila samo dva meseca. Tudi zdaj, ko je star malo več kot 5 mesecev kak dan uvajanje kar spustiva.

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu mateja rečnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
17.10.2007 23:23:57   
mami_miki
Jaz sem začutila, da je treba začet uvajat...rokice v usta, manj je spal, malo je shujšal...in res...mu mislim, da paše...je pa res da že od drugega dne dodajava mleko, pa samo en mesec sva se dojila...zdravnice mi je rekla naj pri 4,5 začnem, midva pa sva že konc 4 začela...še kar rad se privaja na to hrano, čeprav se včasih zelo grdo drži zravenuser posted image

(odgovor članu Brundula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
18.10.2007 22:48:11   
Anonimen
Lahko že pri štirih mesecih, priporočeno je od šestega naprej.

Praktično lahko tudi kasneje. Mičica je do enega leta bila 80% na mleku, kar se hrane tiče.

(odgovor članu Brundula)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
19.10.2007 20:31:33   
Barči78
Midva sva se začela trudit malo pred 4. mesecem, ampak samo zato, ker sva zamenjala vsaj 10 vrst mleka, pa nobenega ni sprejel. Seveda tdui GH ne preveč. Pol se mu je pa kar naenkrat odprlo in sva pomojem v enem tednu imela sadni in zelenjavni samostojni obrok, zraven pa hitro še rižolino, gresolino, tko da ima mleko sedaj samo še zjutraj, pa včasih zvečer, če je preutrujen, da bi ga hranila po žlički.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
19.10.2007 21:14:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barči78

Midva sva se začela trudit malo pred 4. mesecem, ampak samo zato, ker sva zamenjala vsaj 10 vrst mleka, pa nobenega ni sprejel. Seveda tdui GH ne preveč.


Ja, v tem primeru je zgodnejše uvajanje tudi čisto ok.

(odgovor članu Barči78)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
20.10.2007 19:11:30   
Anonimen
Barči78 - tudi jaz sem imela podoben problem... nekje po 3 mesecih sem videla, da enostavno nisem imela dovolj mleka, mala lačna, jokala, slabo spala, non-stop bi bila na dojki, a je bila čist prazna od nenehnega vlečenja.. pa sem tudi zamenjala kar nekaj vrst adap.mleka, ki ga ni in ni hotela sprejeti.... no, pa sem ji začela kuhat jabolko, pa hruško, pa korenček, to pa je bilo njami...

(odgovor članu Barči78)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
20.10.2007 19:17:25   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: tini6

Mi pa upam da bomo zdržali do 6 mesecev, saj imam jaz veliko alergij in nam priporočajo dolgo dojenje.
Tako priporočajo pediatri, jaz se strinjam. Pri 4-ih mesecih je absolutno prezgodaj.
Naša se po hrani že lep čas steguje, pojesti noče pa niti ene žličke, dodajamo pa kak teden. Očitno noče, bomo dali kak teden mir.

(odgovor članu tini6)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
10.11.2007 15:43:06   
nerka
zivijo, a vas lahk sam nekej vprasam? midva z mojim 5 mes. sinckom sva sele zdaj zacela z uvajanjem GH, pa me zanima koliko krat na dan mu ponudim kasico, npr korenje& jabolko?  v kaksni kolicini, in kako povecujem? kdaj zamenjam 1 mlecni obrok z kasico?
HVALA, LP

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
10.11.2007 18:17:35   
Brundula
Moj sinček ima prav tako 5 mesecev. Za enkrat mu dajem samo en obrok sadnih kašic in sicer nekje dopoldne. Najprej sem začela z eno žličko, dvema in tako dalje. Sedaj mu kar dajem cel obrok te kašice, tako da mleka sploh noče. Počasi pa bomo začeli še z zelenjavnimi kašicami, tako da verjetno okrog 6 meseca mu bom dajala za kosilo zelenjavo za malico pa verjetno sadje. Tako je nekako uvajala prijateljica, ki ima sedaj 7 mesecev starega sinčka.

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
10.11.2007 19:47:43   
nerka
se pravi koliko dni mu dajem po 2-3 zlicke in kateri dan zamenjam mlecni obrok z sadno kasico? se to me zanima, ce en obrok zamenjam z sadno kasico npr dopoldne, ali mu popoldne lahko dan ylicko ali dve druge kasice ali soka? joj, men je to tko vse komplicirano... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brundula)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
12.11.2007 15:34:29   
Liona
nerka, tudi meni se je zdelo vse prezakomplicirano. Pa je potem kar šlo. Kakšne 14 dni sem mi dajala le par žličk (vsak dan več). En dan sadje, drugi dan zelenjava. Potem sem začela par žličk sadja dopoldan in zelenjavo popoldan. No, zdaj imava pa že dva polna obroka GH. Zjutraj sadje s piškotom, popoldan zelenjava z rižem, polento ali krompirčkom. Vmes mu dam že tudi skutko in kakšno žitno kašici z mlekom proti večeru. Flašo imava le še 2-3x. Ko ti poje približno 100-200 gr sadne kašice, je to nadomestek za mlečni obrok. Eako je z zelenjavo. Vsaj 100-200 gr.

Lp

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
12.11.2007 16:20:05   
nerka
LIONA, milijonkrat hvala, zelo enostaven odgovor a veliko pove!!!! hvala hvala hvala,,, je ze vse lazje in razumljivo!!!

velik in lep pozzuser posted image

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
13.11.2007 20:51:35   
Ajvy
Mene pa zanima: a daš prvo eno žličko GH, potem pa flašo naprej, al kuko je to, jst nč ne razumem....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
13.11.2007 20:58:40   
emaa
Jaz sem dala toliko žličk kot sta hotela pojesti, na začetku je bilo to recimo 10 žlic, od tega količinsko pojedenega mogoče za 3, saj spljuvajo, z rokami šarijo po ustih. Kako hitro prideš do tega, da obrok nadomestiš, pa vidiš pri otroku. Naša fanta sta rabila eden 2 meseca, drugi 1,5 meseca. KO noče več GH, vidiš ali je še lačen in dodaš še mleko.


(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
15.11.2007 20:31:38   
Žabika
No naša Hana je pa danes stara 8 mesecev in sem ravno razmišljala, da smo tam, kjer smo bili točno pred dvema meseca, ko smo začeli z uvajanjem GH. Torej, ne poje nič. Vmes je imela par prebliskov, a le enkrat je pojedla 100ml GH. Tako da ne vem, ali smo prepozno štartali, ali pa pač ni nek jedec, ali pa ima moja hribčka najraje. Mleka imam pa že skoz dovolj, pa tudi očitno je kalorično, ker tudi ponoči nimamo budnic na eno uro.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj začeti uvajat hrano?
15.11.2007 21:12:04   
Anonimen
tole pravijo svetovalke iz La leche League:

*Ali so vsi otroci pripravljeni na gosto hrano točno pri 6. mesecih? Seveda ne, nekateri otroci malce prej, nekateri celo mesec ali dva kasneje. Ne glejte na koledar, ampak opazujte svojega otroka. Kdaj je pravi čas za uvajanje goste hrane, nam bo povedal otrok sam, z določenimi znaki. Tudi če je otrok mlajši od šest mesecev in je "osvojil" nekatere znake za pripravljenost na gosto hrano, nikar ne hitite. Zdrav dojenček, ki je "zrel" za gosto hrano, naj bi:
- samostojno in dobro sedel
- imel razvito koordinacijo roke-usta
- izgubljal izrazit refleks izplazenja jezička, ki je potreben za sesanje
- otrokova prebavila so že dovolj zrela za sprejem druge hrane (nezrelost vidimo tako, da otrok izloča cele koščke neprebavljene hrane)
- je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti
- dobiva ali že ima zobe in ima veliko željo po žvečenju
- kaže izrazito zanimanje za hrano na krožnikih družinskih članov in grabi hrano z njih
- nenadno povečanje števila podojev (ki nimajo vzroka v bolezni, zobenju, poskokih v rasti ali zaradi spremembe običajnega načina življenja v družini)

Z uvajanjem goste hrane ne začnite, če otrok pravkar preboleva prehlad ali kakšno bolezen, čeprav morda kaže že vse znake "pripravljenosti".*

ce bi rada prebrala se vec>
link: http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978731,1978738#msg-1978738

(odgovor članu Brundula)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?