|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 7:58:56   
puncica
A se da kvačkanje, pletenje, šivanje naučit iz knjig ker men nekako ne gre Pa bi ful rada znala. Kako ste se ve naučile
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 8:03:43   
CUKRČEK
Če maš talent in voljo se da tudi iz knjige naučit. Če pa volje ni, te pa tud najboljša mojstrica ne bo naučila.

Jaz sem v osnovni šoli hodila na klekljanje, pa štrikanje, pa kvačkanje....živa groza. Ker mi zadeve niso ležale sem vsak šal ali prtiček naredila le na pol(kaj na pol, če sem ga četrt naredla je bil že uspeh), pol je pa mami nadaljevala

Tako, da kar veselo na delo Očitno imaš voljo in tako se boš lahko marsičesa naučila.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 8:10:26   
tascha
Mene je nekaj naučila stara mama, nekaj pa iz knjig in revij . Sicer zdaj že nekaj let nisem štrikala, ampak kaj bi te še lahko naučila .
Šivat sem pa jaz kar sama probala enkrat poleti davnega leta , ko mami ni bilo doma, jaz pa sem hotla nove krtke hlače. Sicer prve niso ble nevem kaj, ampak vsake naslednje so bile boljše

Tko da, če hošeš, ti lahko tudi jaz pomagam!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 8:10:48   
klavdijas
Mislim, da kljub talentu in volji ne gre, ce to ne vidis v zivo. Meni je osnove pokazala mami in sestra, potem pa vaja dela mojstra. Kljekljati sem se pa naucila v osnovni soli. Puncica, a nisi nekje iz okolice Loke. Ce te kaj zanima pridi k meni, pa ti pokazem.

Lp,

            Klavdija

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 8:14:58   
puncica
Ja sem ja, iz okolice. Sem se neki spravla kvačka in to po knjigi Ročna dela, pa mi krogci nikakor ne ratajo

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 8:16:31   
klavdijas
Pa se navodila iz neta :

http://www.manidifata.it/ManiDiFata.cfm?cod=27&cod1=53&Inizi o=1&lingua=2

Lp,

             Klavdija

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 8:19:40   
puncica
http://www.manidifata.it/ManiDiFata.cfm?cod=27&cod1=53&Inizi o=1&lingua=2

Tako bo prijelo, bomo pogledal

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 10:33:18   
ksenija.
Mene je nekaj naučila mama, potem pa sem kar sama nadaljevala.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 10:39:31   
kati1
men je mami pokazala osnovo (kvačkanja) - nadaljevala pa sama iz knjig. Štrikanje pa tud iz knjig (čeprav nisem nadaljevala). Sicer pa so knjige zelo različne - ene so res v pomoč, ker gre s tabo od začetka, nekatere pa prav nič. Vzemi več različnih knjig.

pa veselo ustvarjanje

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 14:25:40   
Sulfinija
Ojla!!!!!!

Mene je naučila mmi.Vem plest in šivat prekrasne gobeline.Kvačkat žal ne vem vendar bi rada vedela in se bom sigurno lahko naučila.

Mojca

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 16:06:32   
TARA in MAJ
to pa men tud negre

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 16:33:25   
Annny
Nihče me ni naučil in nekako tudi nimam interesa

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
2.9.2005 16:39:26   
Anonimen
kvačkat me je naučila stara mama, ko sem bila še majhna. Pa sem se pred tremi leti spet lotila s pomočjo knjige, pa kaj enostavnega mi je še šlo, kaj več pa ne .

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
3.9.2005 14:26:02   
Gina
Štrikanja in kvačkanja me je naučila stara mama. MOja mami ni hotela tega delat, je rekla, da je to živ dolgcajt. Meni je bilo pa všeč. Kakšne vzorčke sem vedno iz revij ven vlekla, se pravi štrikala po knjigah naprej. Zdaj se pa že kakih 7 let nisem spravila kaj naredit. Nazadnje sem nekaj Danu, ko je bil majhen seštrikala. Aja, šivati sem se učila pa kar sama. Samo sem ugotovila, da to ni moj štos. Znam pa osnovno, tudi kakšne otroške hlače ali jopico sem naredila, pa vse prevleke za otroško posteljnino, pa take enostavne reči. Ni treba biti genij, da to znaš, se da iz knjig naučit ali kar s probavanjem, če si dovolj trmast.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
3.9.2005 14:37:54   
sašaš

Osnov štrikanja me je naučila prababica (ko sem bila še majhna) in letos spomladi sem se spravila štrikat po knjigi - mi je šlo, ampak brez tistega, česar sem se naučila pred 20 leti, mi ne bi uspelo! Dobro je, da ti sam začetek nekdo pokaže "v živo", potem pa gre tudi po knjigi (razni vzorčki...).

Kvačkat sem nekoč znala - ampak tega se res kaj dosti ne spomnim. Šivat znam za silo - babica je bila šivilja. Obvladam pa gobeline - me je pa teta naučila.

Lp


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
4.9.2005 1:02:13   
Anonimen
Jaz ne znam strikat, ker nimam potrpljenja, kvackat tudi ne, ker mami ne zna, klekljat znam bolj tko - izi, sem hodila na krozek v soli (po knjigah se ne da nic). Sivat .. hja, za dojencke iz blaga znam sivat perfektno

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
4.9.2005 15:58:18   
tesa
Osnove je fajn če ti kdo pokaže, ker lažje zakapiraš kako stvari grejo. Jaz sem že pozabila kdo me je točno naučil štrikati Kasneje pa razne vzorčke pa sem se učila kar iz revij.
Šivati znam le toliko, da si upam zašiti otrokom za maškare
Kvačkati pa ne znam in me tudi ne zanima.
Lp

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
6.9.2005 18:32:11   
Skabi
Kvačkanja sem se naučila sama po knjigi ABC kvačkanja. Potem sem še mami pokazala, kako to gre. Sedaj pa jza nimam več časa, mama zna pa ustvariti prave umetnije (prtički, anglečki, metuljčki, košarice, rožice - vse v 3D obliki).

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
18.9.2005 20:59:06   
bobek05
Kvačkat ne znam, četudi bi me lahko naučila moja teta, ki zna ful dobro kvačkat, a kaj ko nimam volje
Štrikat sem znala - me je učila babica, a sem žal pozabila, ker je že zelo daleč ko sem kaj naštrikala - verjetno za kakšno punčko puloverček
Šivat?? Veš, da se ne spomnim.. Mogoče mama.. Nekaj pa tudi (ta druga) babica, ki je šivilja..

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
19.9.2005 6:46:43   
Mojca20
Kvačkati ne znam, štrikati ne znam, plesti ne znam, šiva mi pa mož. Moram pa reči, da pogrešam znanje šivanja, saj bi mi ravno zdaj prišel prav,ker bi rada sešila nekaj, kar se v trgovini ne da kupiti! Ali katera pozna dobro in ne preveč drago šivilijo?????

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
7.10.2005 17:21:07   
Suzi*
Kvačkat, plest in šivat (na roke in na šivalni stroj) me je naučila mami. Plest prtičke me je naučila stara mama. Kleklat pa kolegica. Pred user posted image  sev veliko več tega počela, zdaj pa zaenkrat le kakšno oblačilo popravim na šivalni stroj. Upam da bo kmalu kaj več časa tudi za te stvari. Se pa da kakšno enostavno zadevo naučit tudi iz knjige, ampak 1000x bolj enostavno je, če ti to nekdo pokaže.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
7.10.2005 18:01:29   
Marogica
Kvačkat in plest me je naučila mama, vendar enostavno nimam pravega veselja. Šivat tudi mama ni znala, tako da ne znam tudi jaz. Pa kaj bi na dolgo razpredala-za takšne stvari imam dve levi roki, pa nič veselja.
Občudujem pa vse, ki to znajo, ker vem, da bi mi kdaj prav prišlo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
8.10.2005 18:49:41   
pika74
Mene je pa mama naučila šivat, štrikat in kvačkat. Makrame in vezenje smo se pa v šoli pri enem krožku učil.

Včasih sem veliko štrikala - sploh v obdobju srednje šole. Potem sem pa prekinila s tem za ene 10 let (uh kok sm že starauser posted image ). Pred kakim mesecem pa sem spet začela štrikat.

Imam pa eno lepo mehko pisano volno spravljeno že več kot 5 let - z namenom sem jo kupila zato, da bom naštrikala kaj lepega za prvo najino bebicouser posted image . Pa se bojim, da bojo to volno prej načeli moljiuser posted image .

Lp
user posted image

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
9.10.2005 9:41:36   
paris
Mene je naučila moja sestra. Znam štrikat, kvačkat, šivat gobeline tudi vezenje mi gre še kar. Iz knjig gre bolj težko, najlažje je, če ti kdo v živo pokaže.

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdo vas je naučil kvačkat, plest, šivat,.
10.11.2005 18:30:33   
Nasy
Mojega možeka je baje stara mama učila štrikat, mene pa so naučili v šoli pri krožku, potem sem pa tudi kar po knjigi malo probala..če imaš voljo in malo smisla za to, se lahko naučiš po knjigah

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?