|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Keks in jogurt
17.10.2010 10:29:03   
divans1
Zanima me, kdaj lahko dam keks v sadno kašico in katere ste uporabljale? Pa kdaj mu lahko dam jogurt, kakšen? In kako to da lahko jogurt user posted image jejo, glede na to, da mleka ne smejo do 1 leta?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 10:38:38   
*miska.mcc*
jogurt sem ji dala po osmem mesecu. keks sem ji zdrobila med sadje  od sestega meseca naprej. naprimer zmiksana jabolka + zdrobljen keks (baby)
jogurt lahko das prej kot mleko, ker sta jogurt in mleko 2 razlicna pojma. 


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 13:03:54   
mini86
js sm začela okol sedmega meseca mu dajat piškot v roko..potem pa tud v sadje in skuto..
kupovala sm pa-no še zdj včasih čeprav samga ne je- plasmon in lino piškote..maš jih tud v dm-ju..




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 13:32:31   
Dashenka
Keksov jaz nisem ponujala.

Je pa dobila pri 6m v roke pol žemlje, da jo je glodala. Pri tej starosti je prav tako že jedla navaden jogurt.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 14:00:59   
divans1
Pa se lahko je navadni jogurt, čeprav se mleko naj ne bi do 1 leta? Kakšno skuta je pa dobra za user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 14:44:27   
mini86
js sm mu dajala navadno nepasirano in jo je imel rajši kot pasirano

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 15:06:12   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Pa se lahko je navadni jogurt, čeprav se mleko naj ne bi do 1 leta? Kakšno skuta je pa dobra za user posted image


Ja, vse fermentirane izdelke (jogurt, kislo mleko, skuta. sir..) lahko začneš uvajat tam nekje pri 6m, s samim kravjim mlekom pa je še malo za počakat.
Otrokom lahko namreč težave povzroča laktoza, ki pa je v mlečnih izdelkih s pomočjo bakterij predelana v lažje prebavljivo mlečno kislino.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 15:50:29   
izgubljena_ovcka
OMG, še ena krasna tema s tvoje strani. Zelo bom off topic in v nobeno pomoč ampak se bom malo nasmejala odgovorom in podvprašanjem.

(mogoče ena neumna ampak vseeno... kaj ti v posvetovalnici oziroma pri pediatru niso dali zgibanke oziroma knjižice o uvajanju goste hrane? In zakaj ne pokličeš patronažne, ki je dolžna priti na dom ko misliš začeti z GH če sama ne veš kaj in ob katerem času ponudit?)

Nekako se mi zdi bolje poklicat patronažko kot odpirat za vsako jed posebno temo... kaj bo naslednjič, "a lahko dam otroku skorjo od kruha a mu moram dat samo sredico?"

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 16:19:36   
divans1
Žal pri našem pediatru ne dajo nobene zgibanke in tudi patronažna ne hodi domov pri uvajanju GH....!!!

Zanima me še nekaj glede sadja. Recimo marelice, breskve, hruške... je bolje kupiti sveže in doma narediti kašico ali lahko kupim kompot in potem zmiksam?

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 16:21:26   
divans1
Od sadja sem mu že uvedla jabolko, banano in hruško... od zelenjave pa že je krompir, korenček in cvetačo... mu jo pa kuham na sopari in mu je veliko bolj okusna kot prej. Ta teden mu mislim ponudit brokoli, zvečer je mlečne kašice... kaj mu še lahko ponudim od sadja in zelenjave?

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 17:32:34   
*miska.mcc*
Žal pri našem pediatru ne dajo nobene zgibanke in tudi patronažna ne hodi domov pri uvajanju GH....!!!

čudno. pri mojih treh so se vedno ponudile, da pridejo. vsakič druga in vsakic v drugem ZD. 

sigurno pa je boljsa kasica iz svezega sadja od kompota. glede razlicnih jedi pa ti recem kot ze ničkolikokrat: PROBAJ!!!! malo po malo, pa bos videla.
se popolnoma podpisem pod ovcko.



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 17:33:21   
smokyhawk
js sn mu začela uvajat gosto hrano že pri kakih 4 mesecih in je že tedi kak jogurt pojedo,,sedaj je star 6 mesecev in je že vse...js mu dam kr alpsko mleko pa mal razredčim pa not zdrobim albreht kekse-poje kot nor..user posted image .sadje ne kuham,ga nikoli nisem,če sn ga kdaj sen ga zaradi kompota da lahko še spije tist sokec,ampak redko...js na tvojem mestu bi mu dala,ampak daj mu malo,pa če nebo mel nobene alergijske reakcije al pa kaj,ni nobenga problema da nebi to jedel...user posted image skuto tud lahka kamot daš,pač kupi kiro hočeš sej je oboje isto sranje,pač ena je pasirana druga ne,pa notr kako jabko naribaj al pa banano al pa kaj v tem smislu in naj popapa...user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 17:34:37   
smokyhawk
IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

OMG, še ena krasna tema s tvoje strani. Zelo bom off topic in v nobeno pomoč ampak se bom malo nasmejala odgovorom in podvprašanjem.

(mogoče ena neumna ampak vseeno... kaj ti v posvetovalnici oziroma pri pediatru niso dali zgibanke oziroma knjižice o uvajanju goste hrane? In zakaj ne pokličeš patronažne, ki je dolžna priti na dom ko misliš začeti z GH če sama ne veš kaj in ob katerem času ponudit?)

Nekako se mi zdi bolje poklicat patronažko kot odpirat za vsako jed posebno temo... kaj bo naslednjič, "a lahko dam otroku skorjo od kruha a mu moram dat samo sredico?"


user posted image user posted image

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 17:39:09   
*miska.mcc*
"a lahko dam otroku skorjo od kruha a mu moram dat samo sredico?

daj ustavi konje! a ne vidis, da smo šele pri marelicah.....kruh pride na vrsto novembra!!!! mislm...tu mač, no...user posted image








_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 17:42:41   
Bonnie_RR
Prosim, da se držite teme.

lp,
Bonnie


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 18:06:47   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Žal pri našem pediatru ne dajo nobene zgibanke in tudi patronažna ne hodi domov pri uvajanju GH....!!!

Zanima me še nekaj glede sadja. Recimo marelice, breskve, hruške... je bolje kupiti sveže in doma narediti kašico ali lahko kupim kompot in potem zmiksam?


Daj pogovori se z pediatrom, glede uvajanja.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 20:14:54   
mini86
ki je dolžna priti na dom ko misliš začeti z GH če sama ne veš kaj in ob katerem času ponudit?


no kle se pa s tabo NE strinjam-čeprav z vsem ostalim seuser posted image
k nam ni pršla..če sem imela kašno vprašanje sem se morala obrnt na sestro pri P

od sadja daš lahko tud rečmo kaki..al pa mal grozdja..pa če bo pocuzu mal pomaranče al pa mandarine ga tud nau kap..

dons mu lahko daš sveže sadje, jutr pa mu daš iz kompota..pa bo vse ok..brez straha..pa ne bo več nobene dileme


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 20:22:25   
izgubljena_ovcka
No, pri nas je takole... pri prvih obiskih (ko je otroček še novorojenček) reče, da naj pokličemo v ZD okoli petega meseca oziroma ko bomo imeli namen uvajat GH. Jaz nisem klicala, ker sem isto kar pri P vprašala (ko smo imeli cepljenje) če mi kaj ni blo jasno.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 20:29:32   
K_a_t_i
Divans, od zelenjave lahko vse, pri sadju se še izogibaj jagod (ki jih itak sedaj ni), kiviju in citrusov. Ne pozabi na meso.
Novo hrano enostavno uvajaj tako, da jo dodaš že poznani (recimo piščanca zmešaj s krompirjem).

Glej, tole je iz knjižice, ki jo dobiš pri pediatru...

Uvajanje med 4 in 6m. Med 5 in 7m se izgubi refleks metanja GH iz ust, zorijo črevesni encimi, sama mlečna prehrana pa po 6.m starosti ne zadošča več za pokritje energijskih potreb in ne daje občutka sitosti.
- najprej zelenjava, ki ji kasneje dodamo krompir in meso
- začnemo z nizko alergenimi živili - zelenjavo (korenje, krompir, bučke, cvetača, koleraba), rižem, koruznimi kosmiči, nato še s sadjem (jabolko, hruška, banana).
Zelenjavo in sadje najprej kuhamo, potem pa surovo.
Koščki - najkasneje do 10m.
ZELENJAVA - začnemo med 4 in 6, najbolje v času kosila, da postopoma nadomestimo obrok.
SADJE - med 4 in 6.
ŽITA - daje energijsko vrednost obroka. Žitarice brez glutena med 4 in 6 (riž, koruzam, ajda). Žitarice z glutenom (pšenica, oves, ječmen, rž, pira) med 6 in 7, najbolje, ko je še dojen. Uvajanje glutena pred 4m in po 7m poveča tveganje za razvoj celiakije.
MESO IN RIBE - med 4 in 6 - najprej belo, nato rdeče, ribe po 6m. Morske sadeže po 1.l. Najbolj zdravo je meso mladih živali (teletina, jagnjetina, zajček, žrebiček), perutnina (piščanec in puran) ter ribe.
JAJCE - trdo kuhan rumenjak po dopolnjenem 6m, beljak zaradi alergij po 1.l. Začnemo z manjšimi količinami, v 1 do 2 mesecih lahko otrok dobi 1krat tedensko cel rumenjak.
MAŠČOBE - priporoča se dodajanje olivnega in repičnega olja (zaradi omega 3 in 6)
SLADKOR, MED, SOL - dodajanje sladkorja in soli ni priporočljivo. Začnemo šele po 1l. Enako med.

Upam, da ti bo koristilo.

Za skutice, jogurte ipd. so ti pa že punce zgoraj napisale.

Lp Kati


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 17.10.2010 20:30:59 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Keks in jogurt
17.10.2010 21:33:16   
benika
no kle se pa s tabo NE strinjam-čeprav z vsem ostalim seuser posted image
k nam ni pršla..če sem imela kašno vprašanje sem se morala obrnt na sestro pri P


Sama od sebe ne bo prišla, je treba poklicat in se zmenit. Je pa dolžna prit!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Keks in jogurt
18.10.2010 8:46:31   
kristinaj
naši so nekje od 7 do 8m začeli s skutkami, pudingi, jogurti, vse mora biti polnomastno, tudi mleko za gres in polento sem jim začela dajati alpsko, kot tudi čokolešnike sem jim delala z alpskim, za flašo pa sta imela do 12 m aptamil

piškote sem kupovala v italiji od plasmon, najprej biberon, ki se raztopi tudi v flaši mleka nato tudi z žitaricami, vanilijo in navadne...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Keks in jogurt
18.10.2010 9:30:39   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: benika

no kle se pa s tabo NE strinjam-čeprav z vsem ostalim seuser posted image
k nam ni pršla..če sem imela kašno vprašanje sem se morala obrnt na sestro pri P


Sama od sebe ne bo prišla, je treba poklicat in se zmenit. Je pa dolžna prit!



ja zihr sm jo čakala da bo pršla sama..konec koncev sem samo js rodila aneuser posted image
mi je bilo pri prvem obisku rečeno da pokličem ko bomo uvajali ampak ko sem klicala mi je razložila da naj vprašam svojo sestro..in tudi sestra mi je razložila da naj se obrnem na njo


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Keks in jogurt
18.10.2010 21:31:06   
adria12345
Moj dečko je začel z GH pri 3,5 m. Sedaj je že jogurt (kozji in kravji), pasirano skutko in kekse (plazma). To je moj prvi otrok in sem tudi sama skoz spraševala pediatrinjo in je rekla naj kar probam samo da naj z mlekom in jajci še malo počakam. Prav tako mu doma kuham že kurjo juhico, ki jo ima zelo rad.
Aja sedaj je star 5 m in ima 8kg.


(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Keks in jogurt
25.10.2010 15:09:52   
alesha
Mogoče ti bo to kaj pomagalo:

http://dom-zalec.si/index.php?Itemid=33&id=30&option=com_content&task=view


_____________________________

Najina lubica LUNA - 28.05.2007
...in še ena lubica PIKA STELA - 2.5.2010

(odgovor članu adria12345)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Keks in jogurt
22.11.2010 23:24:39   
san
en fajn spletna stran se mi zdi tole:

http://www.paparica.si/recepti_korenckovakrema.html

včasih sem imela na računalniku kopijo paparice, bom pobrskala, če jo imam še... ti bo prav pršla, je veliko receptov za določeno staros dojenčka
saj verjetno je tudi na zgornjem linku podobno, mal poklikaj

jaz bi se keksom izogibala, pač čimanj, že tako jih bodo kot večji preveč pojedli. kompot mu raje skuhaj sam svež iz sezonskega sadja, kar je nesezonsko, bi se jaz izogibala, če pa že, glej da nima dodatkov, preveč sladkorja...

jogurt lahko po dopolnjenem 6. mesecu, tudi skuto, ker sta predelana, smetano malo kasneje, mleko pa po 1 letu. pa najbolje je navaden jogurt in navadna skuta, sadje lahko sama notri vmešaš


(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?