|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kilogramčki...
23.1.2009 10:49:59   
anabanana1981
ŽIVJO!

A mogoče katera ve koliko se nosečnica lahko zredi npr. po tednih oz. mesecih.Nekje piše - v knjigah,da se po 16.tednu rediš največ,nekje da šele  proti  koncu lahko  pridobiš največ kg,ker tudi otrok pridobi največ mase.
Zdej pričakujeva drugega in bi res rada malo bolj pazla,pri taprvem sem šla gor kar za 22 kg-sej pol ni problem dobit kg dol,ker z dojenjem kar izpuhtijo,sam vseen se mi zdi da ni fajn se tok zredit že zarad samga zdravja in lažjega poroda.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kilogramčki...
23.1.2009 11:03:28   
glen
Jaz sem v 36-37 ted.
Do 20 ted. se nisem zredila nič.
Pol sem pa od 20 do sedaj pridobila 8 kg.,s tem,da sem cca od 30 ted. do 14 dni nisem redila nič,zdaj pa v 2 ted. kr 2 kguser posted image user posted image user posted image .
Tako da zelo različno.
Ene se na začetku bolj redijo druge na koncu.
Prehranjujem se pa zmeraj enako,no kakšen dan malo več kakšen dan malo manj ampak načeloma tam tam

Prijatelca do 20 ted. nič,pol do 30 ene 3-4 kg pol zadnja dva mes. pa še + 10,tako da je do poroda pridelala 14 kg

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kilogramčki...
23.1.2009 11:04:45   
lenika
Zanimivo vprašanje in mene tudi zanima odgovor. Čeprav sama sem kar mnenja, da se nosečnica od nosečnice razlikuje, da se nosečnost od nosečnosti razlikuje in je težko kar nekaj posploševat.

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kilogramčki...
23.1.2009 13:48:44   
Najaa
Mislim, da je to pri vsaki drugače. Če ti je slabo na začetku, se ziher ne boš toliko zredila... To je samo primer. Mogoče ti je slabo takrat, kadar imaš prazen želodec - tako boš več jedla in se hitreje redila.
Jaz se do 16t tudi nisem zredila, pol pa zdaj do 30t cca 10 kil, zadnji teden pa senm celo 1kg izgubila. user posted image  Najbolj mi je pasalo jest med 16-30t. Zdaj pa spet malo bolj normalno jem.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kilogramčki...
23.1.2009 17:01:43   
Lidy
V prvi nosečnosti sem se zredila za cca 22 kg, vsak pregled je bilo +2,+4 kg, živa groza. G ni sicer nič rekla je pa sestra kar naprej težila. Meni se sploh ni zdelo da preveč jem. Ko sem po 5 dneh prišla iz porodnišnice sem imela še +8 - res se mi je zdelo vse skupaj čudno, pa otrok sploh ni bil velik ne težek (3400). No pa je šlo za 3kg dol potem pa 3 leta nikamor.
Sedaj sem končno spravla na normalno težo in ponovno zanosila. Do 16t sem se zredila za dobro kg....zelo ponosna sama nase user posted image , se pa ful pazim, meso, sadje, zelenjava in nič drugega (seveda sem pa tja čokoladica).

Me pa zanima tiste, ki ste se zredile v nosečnosti do 10 kg a ste potem domov iz porodnišnice prišle z manj kg kot pred nosečnostjo? Ker naj bi se nosečka zredila 12-13 kg koliko je plodovnice, otrok, krvi, odvečne vode... in ali je imel otrok kaj manjšo težo? Mislim 3000g ali celo manj?

Hvala za odgovor

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kilogramčki...
23.1.2009 18:37:06   
anabanana1981
KAAAAJ.....!?! glen- Do 20.tedna nič....?lidy-do 16.tedna 1 kg!Ful ste pridne!!user posted image
Ja men je bilo v prvih treh mesecih ful slabo in sem si misnlo o.k še dobr da vsaj apetita nimam,sam sm pol ugotovila,da čim kej pojem je mal bolš...tko  da sm zdej  v 16.tednu in mam že 3 kg plusauser posted image  pa ful pazim,sm prešaltala na polnozrnate izdelke,pa namest cukra jem sadje.
Jaz sm se zredila v 1. nose. za 22 kg s tem da je bla naša pupika težka kr 3800 ,ko sem prišla domov sem mela že 10 kg manj...

(odgovor članu Lidy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kilogramčki...
23.1.2009 19:31:17   
lukec
Tud jz sem prvo kilo pridobila šele v 21. tednu. Do 39. tedna pa potem še osem in sem bla res pridna, čeprav nič namenoma. Tud dol je šlo vse "čudežno" v prvem mesecu. Sem pa štartala s kilogrami, ki jih nekatere nosijo šele v 40. tednuuser posted image .

Aja, ko sem nehala dojit, sem bila po 6. mescih težka toliko kot pred porodom.user posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kilogramčki...
23.1.2009 20:02:24   
Lidy
lukec user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  , na žalost ne gre vsem tako lepo. Jaz se moram prov pazit. In ob dojenju gredo kile dol ? user posted image ....ja pa jade, je treba jest, da je mleko kvalitetno in da otrok dobi vse hranilne snovi....jaz kot mama pa KILE GOR user posted image

Kar bo pa bo....dej povej kok je bil mali težek ob rojstvu.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kilogramčki...
23.1.2009 22:46:29   
KatMat
sem v 23 tednu.......do dvajsetega tedna pravtako nisem pridobila nic...zdaj pa v dobrih dveh 4!

(odgovor članu Lidy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kilogramčki...
24.1.2009 9:45:46   
Blueeyes
10t +0,6kg
16t +3,8kg
23t +8,5kg
danes (25t 6/7) +11kg

ja jz nisem tko pridna kot ostale nosečke.. pač rada jem... in se to pozna

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kilogramčki...
24.1.2009 10:07:35   
Anonimen
Moja prva nosečnost je bla tud taka...obilna user posted image  Na začetku sem se zredila za 5 kg (do ene 10. tedna), potem sem začela bolj paziti in se do konca zredila skupaj za 13 kg.
Dobrih 7 mesecev po prvem porodu imam 10 kg manj kot pred zanositvijo, sem pa že 2 meseca noseča user posted image

Če zdaj pomislim nazaj, sem takrat razmišljala samo o teži in trebuhu. Zdaj pa sploh nimam časa razmišljati o tem, ker me sine preveč sprehaja user posted image

(odgovor članu Blueeyes)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kilogramčki...
24.1.2009 19:11:43   
KatMat
aja... se neki...

jaz 23 teden+4.5kg    

moj dragi v 23 tednih + 12 kg

ker more zmer zmano jestuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kilogramčki...
24.1.2009 22:43:34   
Tanja_
Jaz sem pa 22 3/7 pa mam +4kg. S tem,da se do 18.tedna nisem nič zredila. Zdej pa kr letijo kile, sem že razmišlala, da bi se malo za sladkorno dala stestirat, k ne pojem tolk, pa žejna sem k sto mater. Popijem tud o 4 litre vode dnevno, pa se moram zvečer prov brzdat, k drgač bi bla ponoč skoz na wcju.
Se mi pa zdi, da je ful pomembno tudi to, koliko maš kil pred nosečnostjo. K mi je čist logično, da ženske, ki jih majo že med nosečnostjo preveč, ne rabjo dolgo pridobit nič. Tiste, ki pa štartajo s premalo, pa se hitreje redijo.

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kilogramčki...
4.2.2009 21:44:47   
_ella_
Evo kako naj bi bilo,

0-20t tam nekje od 2-4,5kg
20-36t      na teden +0,5 kg
od 36-40t    pa nič več.

Normalno je 11-16kg prinormalni postavi, suhic e od 14-20kg, nosečnicem, ki štartajo z prekomerno težo, pa tudi  do +0 kg pri pravilni prehrani seveda.


A to na na mojem zelju raslo.  Mislim, da so na tej spletni strani več strani, ki opisujejo pridobivanje teže.

Sama sem v 20t pri +3kg

LP Punce

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kilogramčki...
5.2.2009 15:14:36   
anabanana1981
O super hvala!
jaz sem v 18.tednu in imam že 3.5 +.user posted image
Glede nato da bomo tokrat julijčki se morm kr pazit
papa

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kilogramčki...
5.2.2009 22:09:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Tud jz sem prvo kilo pridobila šele v 21. tednu. Do 39. tedna pa potem še osem in sem bla res pridna, čeprav nič namenoma. Tud dol je šlo vse "čudežno" v prvem mesecu. Sem pa štartala s kilogrami, ki jih nekatere nosijo šele v 40. tednuuser posted image .

Aja, ko sem nehala dojit, sem bila po 6. mescih težka toliko kot pred porodom.user posted image


lukec, kot bi mene opisovala. user posted image V prvo sem se zredila +16kg, 10kg v zadnjih 2 mesecih. Iz P prišla lažja za bore 3kguser posted image user posted image user posted image Pa je samo otrok imel 3,5kg. Noro! Z dojenjem je šlo vse do - no, le 2 kg sem še imela viška. Potem pa... z uvajanjem GH in potem pri 10 mes., ko sem nehala dojit sem eksplodirala in pristala na teži kot pred porodom. user posted image Potem s pomočjo ločevalne diete izgubila polovico pridobljenih kg, ampak še vedno sem bila težka kot so nekatere na koncu nosečnosti. Se pa lahko pohvalim, da sem se do danes - 26 dni pred PDP-jem zredila samo 9kg. Se bom pa morala paziti na obdobje ko bo mala začela jesti GH in ko bomo ukinili dojenje.

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kilogramčki...
5.2.2009 22:13:54   
Anonimen
Še ena tabelca pridobivanja teže po tednih. Je pa bila že večkrat objavljena tu gor na RR. Kdo je originalni avtor pa ne vem.

teden....min..................max
12........0..........1...........3
16........0..........2...........5
20........0..........3...........6
24........1..........5...........8
28........3..........8...........11
32........6..........10.........13
36........7..........11.........15
40........9..........12.........18

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kilogramčki...
6.2.2009 13:47:24   
pokica_
Jst pa do 24. tedna kar 9kg goruser posted image  Pol me je pa malo G skregala, da na mes lahko dam gor le 2kg, sem pa zdaj črtala ves bel kruh, sladkor, sladkarije, ipd. kar full redi. Sem se danes po 9 dneh od zadnjega pregleda tehtala in šla dol 2.5kg! user posted image  
Mi je pa pomagalo, da sem prebrala temo o nosečniški sladkorni tu na tej strani in črtala vse nepotrebno sr...user posted image . Tk da sem vesela. Se bom skušala držat tega jedilnika in vztrajat, ker sem že v štartu začela z nekaj odvečnimi kg.



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kilogramčki...
6.2.2009 19:57:30   
west girl
Jaz sem pa komaj v 5 tednu pa sm se že 3 kile zredila :)). Nepričakovano sem zanosla, in prej sm kadila, ko sem zvedla da sm noseča sem takoj nehala, in zaradi tega stalno nekaj papcam ampak mi v bistvu nič ne paše. Se sploh ne morem odločit kaj bi. Se pa tudi ne bom obremenjevala, čeprav sem se od poletja zredila 10 kil, ki sem jih mislila med zimo dati dol. Bojo pa morali do druge zime počakati, nažalost še kakšnih 10 kil več :)) 

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kilogramčki...
6.2.2009 21:25:51   
Jelcy
Kg nimajo nobene veze s porodom. Jaz sem se zredila 30 kg, pa nisem imela tezkega poroda (2h). Pa z dojenjem tudi nisem nic zgubila, samo pridobila se vecji apetit user posted image ....pol pa gre pocasi, pocasi dol. Vazno da vse poteka kot mora in da sta oba z dojenckom zdrava, kg bodo ze sli dol. Odpovej se sladkarijam, od njih nimas nobene koristi ne ti, ne otrok...jaz to sele zdaj razumem hihi...


(odgovor članu west girl)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kilogramčki...
21.2.2009 21:00:30   
daisyb
jaz sem se takoj na začetku zredila tri kile....tako je ostalo do 17 tedna, pol pri 20 sem dobila še 1 kg...zdaj sem v 23 tednu pa sem vsega skupaj od začetka do zdaj na kakih plus 4,5 al 5 kil. kili še pridejo...čeprav ene pravijo, da se zrediš ful hitro na koncu, druge v drugem trimesečju...bomo vidli. na koncu baje itak ne moreš veliko pojest, ker maš tako majhen želodec.

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kilogramčki...
24.2.2009 9:21:40   
palegia30
Jaz sem še na začetkiu nosečnosti in trebuh kr raste in raste se mi zdi da bolj od hrane kot otroka, me je pa strah, da bi se nekaj ful zredila in bila kot žoga, saj sem pred nosečnostjo lepo shujšala in pri velikosti 158 imela 49 kg, baje ko rodiš in dojenje zbija kg dol - upam, da to res drži. Drugače pa samo da bo otroku najboljše, hujšale bomo že potem.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kilogramčki...
24.2.2009 20:21:20   
anabanana1981
Pa sej jaz nočem zdej ful neki hujšat med nosečnostjo al pa čist na vsak grižljaj pazit,sam čist vsega k se mi zalušta pa tud nebom pojedla...itak da gre pol takoj dol,saj pr men je šlo.Dojenje,vsakodnevno sprehajanje z vozičkom  naredi svoje.
Joj na pomoč men ta pustni čas nič čist nč všeč...zarad krofov...pomoje sm šla 2 kili gor u enmu dnevu zarad tega!user posted image
Sem v obdobju ko nenavadno hrepenim po sladkem...joj in nevem kako nej se štopam...kak nasvetuser posted image

papa

(odgovor članu palegia30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kilogramčki...
25.2.2009 14:01:09   
Tanja_
Joj anabanana te čist razumem. Jst sm tud te krofe jedla, sama packarija in čist po nepotrebnem. Pa tud mam kr naenkrat ful željo po sladkarijah, kr Nutello z žlico jem. Sm se v 1 tednu zredila za 1kg. V glavnem, k mam željo, zdej poskušam z jabolkom brzdat.

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Kdaj je vaš otrok shodil?
uršula83



pred 9. mesecem (12%)

pri 10. mesecih (15%)

pri 11. mesecih (15%)

pri 12. mesecih (22%)

pri 13. mesecih (15%)

kasneje (21%)


Število vseh glasov: 385

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!