|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kilogrami!
7.8.2008 20:44:23   
Irena83


Hoj!
Sem v 7. tednu in me zanima, če se je še katera zredila vsaj za 5 kg. Jaz se sploh ne upam stopit na tehtnico, ker me je sram pogledat na vago. Občutek imam, da sem polna voda, trebuh imam velik, ki ga prej sploh nikoli nisem imela, nasprotno, vedno sem imela lepo izoblikovan trebuh, saj sem se do 25. leta aktivno ukvarjala s športom. Sedaj pa sem šele v 7. tednu in se mi trebuh že tako pozna, prav napihnjena sem. Pa sploh ni, da bi veliko jedla, po kosilu samo še kakšno sadje, sladkarije mi niti ne teknejo kaj dosti. Je to normalno?!

LP Irena
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kilogrami!
7.8.2008 21:01:12   
Vrtnica79
V začetku user posted image  je značilno da se počutiš napihnjena. Meni se je pri obedveh nosečnostih trebušček začel videti nekje okoli 4. meseca. Pa sem drugače tudi suha.



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kilogrami!
7.8.2008 21:48:02   
Naja30
No, 5kg do 7t je res malo veliko. Prve 3 mesece jej čisto normalno kot si do zdaj. Te pa ne obsojam, da ne boš mislila. Meni je bilo v vseh prejšnjih nos. na začetku slabo, če sem imela prazen želodec in sem tudi dobila kakšno kilo za brezveze gor. najraje sem pa jedla kruh, potem veš. user posted image
Glede  trebuha - to je napihnjenost, ki je na začetku normalna. Trebušček pa je meni začel rasti okoli 3. meseca.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kilogrami!
8.8.2008 6:33:23   
Irena83
Vem, da je veliko in sem zaradi tega kar precej živčna, čeprav se trudim da ne. Sedaj sem po dolgem času spet orbitrack privlekla v dnevno in ga bom vsak dan uporabljala, upam da bo bolje pote. Kar se tiče sladkarij in belega kruha, se jim pa res izogibam, bom videla, če bo kaj bolje. Hvala za odgovor.

LP, Irena

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kilogrami!
8.8.2008 8:27:40   
melanija
Ma daj no ne se toliko obremenjevat s kilogrami. Jaz sem v vseh treh nosečnostih pridelala preko 15 kg, v zadnji skoraj 20. Pa se nisem obremenjevala. Imam pa fajn G, ki mi ni nikoli težila zaradi tega, najbrž zato ker je videla da grem lepo po porodu nazaj na svojo prejšnjo težo.

Sem se pa tudi jaz zredila v prvi nosečnosti v mislim da je bilo okrog 15 tedna za 6 kg v enem mesecu. Pa kaj čemo, se pa potem naraščanje teže malo umiri, vsaj pri meni je bilo nato naslednji mesec tako.

Daj raje uživat v nosečnosti in bodi vesela da v sebi nosiš svojo pikico ne glede na to koliko kg boš pridelala.

(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kilogrami!
8.8.2008 9:45:37   
Irena83
Hvala Melanija, si me malo pomirila, vem da moram samo na malo pikico ali pikeca mislit, se bom trudila, da se bom čim manj obremenjevala s tem. Komaj čakam, da to svojo pikico prvič vidim, to bo v sredo :) pri koliko tednih zveš spol?

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kilogrami!
8.8.2008 10:28:36   
lexl
Tudi meni se je zgodilo na začetku nosečnosti, da sem se zredila 5 kg kar tako na hitro. Mi pa potem teža ni več toliko naraščala in sem se vsega skupaj zredila 16 kg, ampak sem bila pa polna vode. Pač so redke, ki se res zredijo samo 10 kg v celi nosečnosti. Ma sej gre potem dol. Boš pol hujšala, ko boš nehala dojit.

(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kilogrami!
8.8.2008 11:40:39   
2 Sraki
Glede kil se ne sekirat! Za spol pa lahko zveš v 12t.

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kilogrami!
8.8.2008 12:06:59   
piamaria
Irena, enako, jaz sem jih pridelala 4, 2 kg v joške in 2 v celulituser posted image user posted image
ampak tako je bilo tudi pri prvih dveh.
1x sem se zredila 24 kg
2x pa 17, ne se sekirat, le da je user posted image  zdrav.
Hujšali bova pa potem, ok?user posted image user posted image

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kilogrami!
8.8.2008 13:56:09   
Irena83
u že v 12 t? Super! Čeprav sem slišala, da so se pri določanju spola tudi že zmotili.

Hvala za odgovor,

LP, Irena

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kilogrami!
8.8.2008 13:57:06   
Irena83
U super, hvala za odgovor, si me malo potolažila.

Lp, Irena

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kilogrami!
8.8.2008 14:00:09   
Irena83
hahahaa, ok velja, bova skupaj hujšali user posted image

hvala za odgovor

lep dan,

Irena

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kilogrami!
10.8.2008 9:34:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Irena83
Sedaj sem po dolgem času spet orbitrack privlekla v dnevno in ga bom vsak dan uporabljala, upam da bo bolje potem.

user posted image
ja, pa kaj še?!
joj ženska...
a misliš da se boš napihnjenosti znebila z uporabo le-tega?
sprejmi dejstvo, da si noseča in da kg sodijo zraven. jaz sem v 23 tednu in sem pridobila 7 kg. priznam da sem tudi sama bila rahlo zgrožena, ko sem opazovala bliskovito naraščanje teže v drugem tromesečju.
pa sem se umirila. narava dela svoje. in četudi si ali boš ne vem kako aktivna, bo narava poskrbela za dodatne zaloge, ki se ti bodo nakopičile na tazadnjo plat,  stegna in prsa. to je normalno!!! ne moreš pričakovati, da boš takšna kot si bila preden si zanosila.
mimogrede - dete raste!

IZVIRNO SPOROČILO: Irena83
Kar se tiče sladkarij in belega kruha, se jim pa res izogibam, bom videla, če bo kaj bolje. Hvala za odgovor.

jej kar ti paše.  tudi sama sem si delala ne vem kake plane kako zdravo bom jedla v nosečnosti, potem pa nastopi obdobje, ko ti ustreza vse drugo.
če si želiš čokolade in kruha, jej. res pa je, da se ti ni treba nažirati s temi rečmi. gre za to, da zadovoljiš potrebe, ki jih narekuje telo.



(odgovor članu Irena83)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kilogrami!
10.8.2008 9:47:46   
Acjom1
Tudi jaz sem se v prvih tednih nosečnosti precej zredila (cca 4kg), ker sem imela nenormalen spetit. Pa tudi trebuh sem imela ves napihnjen. Ampak potem so prišle slabosti in sem šla celo v minus, tako da se ne preveč obremenjevat. user posted image Zdaj sem v 33. tednu in imam 8 kg+, čeprav je na začetku kazalo, da jih bom šla ziher 20 gor. user posted image

Lp user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kilogrami!
10.8.2008 9:52:01   
Irena83
Pa saj nisem mislila, da bom mela pa med nosečnostjo lepo postavo, samo ni se pa treba mi zapustit preveč, samo to sem mislila. Sploh pa ne prenesem stavka, zdaj moraš jesti za dva, to sploh ni res. Seveda si privoščim tudi hrano, ki redi, ne mislim bit zdaj na dietah, samo sem na začetku nosečnosti in normalno, da me je malo strah, ker sem res napihnjena kot žaba. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kilogrami!
10.8.2008 9:52:36   
Irena83
Oooo, še 7 tednov, te je kaj strah? 

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kilogrami!
11.8.2008 10:56:07   
5ra_28
Jaz sem tudi imela v prvih treh mesecih ful apetit, potem pa se je umirilo. Zdaj sem v 24t in sem na + 5 kg. Imam manjšo željo po sladkarijah, kot pred nosečnostjouser posted image , (upam da bo tako ostalo tudi po nosečostiuser posted image ), pa tudi ko se mi kaj zalušta, me mine čez pol minute, tako da nisem ravno med tistimi, ki se jim nekaj zalušta, partner pa že leti v trgovino ali na bencinsko sredi noči, samo zato, da bo nosečnica to dobila.
Glede spola pa...na nuhalni (nekje med 11 in 14t) se vidi zarodek spola, ki ti ga na nuhalni lahko pove, ampak še to ni niti blizu 100%. Največkrat potrdijo na morfologiji (med 20 in 24t). Meni na pregledu pri 16t ni povedala nič v zvezi s spolom. Sicer pa sem tudi pozabila vprašat, ker sem čisto pozabila na to, ko me je prestrašila z nečim drugim (rjav izcedek - potencialni splav, ampak je zdaj vse ok).

Ti le poskušaj zdravo jest, pa bo. Sicer vsi pravijo, kako se ne obremenjevat s kilogrami, a mislim da je to postalo že podzavestno v življenju modenerne dobe in perfekcionizma. Še celo v nosečnosti. Žalostno. 

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kilogrami!
11.8.2008 13:54:02   
Irena83
Veseli december bo, še bolj kot ponavadi :)

potem še sedaj ne veš kateri spol je ?

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kilogrami!
11.8.2008 14:10:46   
5ra_28
Vem. Mi je šele na morfologiji rekla, da je fantek.user posted image  Čeprav je zraven rekla, naj je ne jemljem smrtno resno. Po moje bo to govorila do poroda, ker se velikokrat zmotijo.user posted image

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kilogrami!
11.8.2008 23:16:26   
Anonimen
Jaz sem imela sicer kontra problem kkaor ti. Na začetku šrejšnje nosečnosti sem jedla za vsak obrok kakor da ne bi že 3 dni. Do 22t sem se zredila 1,5kg, do 32t 6kg.... ampak na koncu sem vzhajala kot nora in pridelala do 41t 16kg! Iz porodnišnice sem prišla s -3kg, pa je samo otrok imel 3,5kg, kje je še plodovnica, posteljica... Eni se pač več zredijo na začetku, eni na koncu, eni pa se redijo sorazmerno čez vso nosečnost.
V tej nosečnosti nimam apetita in tudi kile stojijo (itak jih imam kar nekaj viška), ampak jem normalno in se ne sekiram in gledam za vsak grižljaj ki ga pojem. Hujšala bom že po končanem dojenju, pa z dojenjem gredo tudi kilce lepo dol.

(odgovor članu 5ra_28)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kilogrami!
12.8.2008 9:44:22   
Irena83
ja sej vem, baje z dojenjem ful zgubiš, ma ne bom se sedaj sekirala, moram uživat zdaj :) jutri imam prvi pregled, jupiiii, komi čakam ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kilogrami!
12.8.2008 10:30:45   
evica23
Res se ti ni treba sekirat zaradi kg, raje uživaj. Sama sem jih pridelala v prvi nosešnosti 18, sedaj sem pa v 9.tednu pa še nič. Prvič pa sem se do 12.tedna že zredila za 4 kg. Sama sem dojila 15.mesecev, pa so kile začele dol šibat šele po enem letu skoraj. Tako da je čist odvisno. Uživaj!!!!!

(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kilogrami!
12.8.2008 23:06:57   
birdy
Se ne strinjam čist da jej kar ti paše, vedno kadar ti zapaše. Kdaj pa kdaj ja, vedno pa res ne, ker boš lahko na koncu kot en slonček.
Sama sem žrla, ne jedla, žrla, kadar koli mi je pasal in sem seveda pridelala ene 35kil. Pa ajde, sej 20 jih je šlo stran v enmu mesecu, sam ostale... Pa ni problem če se preveč zrediš v lepoti, problem je ker te lahko začne bolet križ (še bolj kot tko al tko v nosečnosdti), mene so matrala kolena (ki me vedno kadare se preveč zredim), posledično se še težje gibaš, nenazadnje pa moraš tud mal gledat na postavo (če si tak človek, kolegica se je zredila še več kot jaz, 2 meseca po porodu je res lahko rečem še vedno debela sam se ne sekira).
Dojenje in hjušanje, ja, pri men kile niso letele dol, letele so dol sam tist mesec ko sem bila jaz čisto brez apetita in sem jedla le toliko da sem nekaj jedla.
To so samo moje izkušnje, naj pa vsak dela kot mu pašeuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu evica23)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kilogrami!
13.8.2008 7:30:54   
anju
otrok te shujša potem ko se rodi: dojenje, neprespane noči, ..., tekanje za njim, povsem nova intenziteta skrbi... vsaj pri meni je imelo malo preveč nabranih kg v nosečnosti svoj smisel, čeprav tudi meni takrat niso bili prveč všeč.

< Sporočilo je popravil anju -- 13.8.2008 7:31:31 >

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kilogrami!
13.8.2008 18:39:46   
Irena83
čestitam za Neliko :)

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?