|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kje stanovati?
15.3.2007 15:16:37   
baguSka
Torej moj oz najin problemcek pa je takle:

Imava kje bit. To sploh ni problem. Imava pa dve opcije in ne veva kje se ustalit. Torej opciji sta:

1. Hisa sredi centra mesta z obdanim zelenjem.
in
2. Hisa cca 30 km ven iz mesta z obdanim zelenjem.

Zdej pa k problemom:

1. V hisi sredi centra mesta, zivijo se moj brat, babica in zena strica z otroci. Torej hisa je vecstanovanjska.
in
2. Hisa ki je cca 30 km ven iz mesta, pa je sicer prazna, vendar je pac oddaljena od civilizacije.

In zdej imava vec vprasanj in glede nekaterih se ne moreva uskladit.

Ta vprasanja pa so:

1. Kje si zacet urejat stanovanje po svoje?
2. Ce bodo otroci oz ko bodo, kje bi bilo boljse za njih?
3. Ali je boljse da smo sami, cisto sami in nikjer zive duse naokoli ali je boljse bit v hisi, kjer se drugi serjejo po glavi in pac nisi edini gospodar!?

Ker se nimava otrok, naju ta vprasanja glodajo. In prav zato se obracam na vas. Kaj bi vi storili, ce bi meli te dve moznosti na razpolago. Zavedava se namrec, da otroci potrebujejo druzbo. No, dokler bi bli mali, bi mogoce se slo, vendar ko so soloobvezni, pac potrebujejo prijatelje. Torej? Kaj naj?

Hvala za vsako mnenje.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:19:54   
Bubamaraa
Definitivno na samem....ker verjem, da se prej kot slej spičiš s kom od žlahte...prej ko slej pride do konflikta...

tko, da jaz ne bi razmišljala.... pa še bolj luštno je, če nisi čist v estu...saj meni....user posted image

moje mnenje..

lp, Romana

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:25:48   
baguSka
Romana se cist strinjam s tabo s tega stalisca. Vendar pa midva razmisljava tudi o tem, da bojo otroci potrebovali druzbo. Tista druga hisa je res totalno stran... Nobene hise blizu.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:27:08   
soncece24
Definitivno opcija b. Za družbo otrok se pa ne sekiraj, si jo vedno najdejo. Če ne drugje pa v šoli, vrtcu, ni nujno, da si ravno doma v blokovskem naselju, da ima otrok družbo. Med tako hordo sorodstva se jaz ne bi selila user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:28:10   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
3. Ali je boljse da smo sami, cisto sami in nikjer zive duse naokoli ali je boljse bit v hisi, kjer se drugi serjejo po glavi in pac nisi edini gospodar!?

Boljše, slabše, boljše, slabše.

V vsakem primeru moraš prvo biti lasnik. Tudi v bloku niso "edini gorpodar". Bolj je vprašanje, kako se razumete.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:29:15   
Bubamaraa
Sej družbo pa otroci zmerom dobijo...če ne druzga se usedeš v avto in greš kam na obisk...na kako srečanje....potem gre enkrat otrok v vrtec, kjer ima družbo kasnej v šolo....tko, da jaz ne bi o tem razmišljala.... user posted image

verjem, ker ti govorim iz lastnih izkušenj....živimo skupaj s starši, pa komaj čakam, da gremo za sebe....ker pridejo konflikti prej ko lsej...pa še napeto vse skupi postaja....user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:35:21   
Anonimen
Opcija B.
Družbo si otroci vedno najdejo, še bolj pristno na vaseh kot v mestu. Sploh potem ko gredo v vrtec in šolo. Ni te strah če je otrok pred hišo, ker ni ogromno prometa, otroci dihajo čist zrak, živijo v sožitju z naravo.....
Pa  30 km od lj. res ni daleč. Si takoj tam če kaj rabiš.
Pa še obiski bodo raje hodili k vam ker boste sami in ne bo na vsakem koraku en od sorodnikov.

Tudi če se trenutno super razumete lahko pri taki količini ljudi v eni hiši hitro ratajo konflikti, sploh ko so otroci.

V glavnem glasujem za hiško iz mestauser posted image

(odgovor članu Bubamaraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:36:30   
baguSka
Bolj je vprašanje, kako se razumete.


Jah tud ce se zdej se kr dobr razumemo, ni recen, da se bomo vedno... Ne!?

Glede lasnika se cist strinjam... Ceprav ne vem kaj to je... user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:39:14   
baguSka
še bolj pristno na vaseh kot v mestu


ja to ze... naju bolj skrbi to, ker to niti vas ni... ampak hisa, ki je cisto zase...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:41:51   
Anonimen
Ja pa sigurno mate kkšnga soseda auser posted image Al je res totalno na samem?
Kkšna vasica v bližini?

No k sm bla jst majhna smo meli družbo v vasi vedno, otroci ki so živeli malo bolj oddaljeno so pa običajno ali prišli z kolesom do nas še raje smo pa mi hodili k njim k je bil tak mir in smo lhko delali kar smo hotluser posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:43:17   
Erdbeere
varianta b, imaš ljubi mir pred vsemi, če si zaželiš družbe, se vsedeš v avto in imaš drušno...otroci pa prav tako...sej bosta mela veliko otrok, pa se bodo med seboj igrali user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:46:30   
baguSka
Pa se nekaj. Za tiste, ki glasujete za hisko ven iz mesta. Jaz se recimo zase spomnem, da sem tudi po soli recimo sla zelo rada s sosolci domov, ali pa po soli s kaksno sosolko na sladoled, ali pa recimo v kaksen kino.. Kako bom to potem nudila otroku, ce bomo tok oddaljeni od vsega tega? Ker jaz si namrec ne predstavljam kako bo to slo.. Ali bom otroka takoj po pouku pobrala, ga odpeljala domov in potem bo doma, ker itak ne bo mogel nikamor, zato ker bo najblizja hisa oz vas sele 15 km od doma!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:47:28   
baguSka
sej bosta mela veliko otrok, pa se bodo med seboj igrali


user posted image user posted image user posted image  jah.. najprej je treba prvega narest, pol bomo pa naprej razmisljal..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:48:40   
baguSka
Ja pa sigurno mate kkšnga soseda a Al je res totalno na samem?
Kkšna vasica v bližini?


So hise mau stran ja. Ampak nobenih otrok. Pa se tavelkih otrok ne poznava.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:53:05   
Anonimen
15 kmuser posted image

Uf ta je pa mal huda. Kaj pa če bi to hiško uporabljal kot vikend? Da si zrihtate stanovanje v lj. čez vikende pa hodite na deželo.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:55:32   
Anonimen
Jaz sem za opcijo B.user posted image  Kar se pa tiče družbe za otroke,saj morda bo kdo blizu gradil hišo in bo takoj več možnosti za druženje,saj bodo sigurno imeli kaj otrok.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:57:50   
baguSka
Uf ta je pa mal huda. Kaj pa če bi to hiško uporabljal kot vikend? Da si zrihtate stanovanje v lj. čez vikende pa hodite na deželo.


No o tej opciji pac razmisljava. Ampak potem bi rabila tok denarja, da lahko oboje vzdrzujeva. In med tednom bi pac 'mogli' bit v LJ v hisi 1. To je torej isto, kot da ziviva v hisi 1., med vikendi pa uporabljava hiso 2. Ampak to pac pomeni, da v hisi 1. ne bomo sami, ampak si jo bomo delili z drugimi. Res da ne stanovanja, ampak hiso in vrt. V hisi 2.pa bi bili sami zase.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 15:59:14   
baguSka
Kar se pa tiče družbe za otroke,saj morda bo kdo blizu gradil hišo in bo takoj več možnosti za druženje


ja morda.. kaj pa ce ne!? mene je tega najbl strah, kaj ce bo otroku v gozdu dolgcas... user posted image  saj mu bova midva delala druzbo, ampak on pac rabi svoje vrstnike...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 16:03:27   
Anonimen
Kaj pa če bi prodala tisto hiško na samem in kupila kakšno v kraju,ki je bolj naseljen.
Najbolje je živeti čim dlje od sorodnikov,ker zmeraj lahko pride do konfliktov.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 16:04:50   
Anonimen
Baguška če te samo to skrbi...v vrtcu bo imel družbo popoldne pa bo imel vaju in bo čist zadovoljen. Ko bo pa večji bo pa tudi imel družbo v šoli, v najslabšem primeru če si zaželi več druženja ga k komu pelješ oz. imajo itak interesne dejavnosti in se tam družijo.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 16:07:46   
ana b
Hm, težka odločitev.
Jaz bi se odločila za življenje v mestu, ker je s tem marsikaj olajšano. Če živiš tako daleč od civilizacije to potegne za sabo veliko stvari otroka je treba nujno vozit v vrtec, pa v šolo, pa na popoldanske dejavnosti. Vedno moraš biti zraven. Ne vem.
Seveda pa ima življenje v samoti tudi svoje prednosti, pa noben ti ne teži.
Lp 

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 16:09:34   
ana b
Aja!
Pa iz izkušenj moje najboljše prijateljice: ker so živeli v vasi ni mogla hodit v glasbeno šolo, pa je zelo nadarjena.

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 16:09:40   
baguSka
Hm, težka odločitev.


Tocno.user posted image

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 16:15:39   
baguSka
Karin to je ze res. Ampak v tem primeru je otrok vezan na solo.. In zgolj na solo. Jaz sem namrec imela v mislih tako druzenje po soli. Ko si otrok zeli popoldne ven, pa v tem primeru ne bo imel kam it, ce ga ne bom pelala.. Pa me pac zanima, kako to resujete tisti, ki mogoce zivite v takih odmaknjenih krajih!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kje stanovati?
15.3.2007 16:28:33   
Anonimen
Ja to je pol težko izvedljivo. A v lj. je treba dost rihtanja stanovanja? K če je že zrihtan bodta pač tam pa bosta vidla kako bo šlo. Če bo kej narobe pa še vedno lahko greste. Ne vem meni je res malo deleč 15 km do sosedov. Bi se verjetno odločila za lj. oz. bi probala prodat hišo pa si kej ustvarit kje drugje.

Čisto drugače je v vasi kjer so tudi drugi otroci(jaz sem hodila v glasbeno pa sem vaški otrok), kot pa nekje res na samem kjer ni žive duše.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?