|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Klomifen in znaki ovulacije
15.1.2009 13:23:45   
Anonimen
Pozdravljene,

tiste, ki ste jemale oz. jemljete klomifen me zanima kakšne imate znake O. pri meni je bilo tako, da ko sem ga jemala sem po pribl. 7 dnevih imela O, ker sem čutila kr močno špikanje v jajčnikih oz. pri zadnji nosečnosti (ki se je končala z SS) me je mogoče malce preveč bolelo. zdaj ko ga jemljem dva meseca pa ma čist malo špika, edino kar so me dva dni prsi bolele. čisto tako iz firbca me zanima. je pa res, da me zdaj moja G ni dala nič na UZ. tako, da tud ne vem če tokrat klomifen deluje. aja, pa zadnji mesec sem ga jemala 2 tableti na dan. en mesec prej pa eno tableto na dan (od. 5. do 9. dne v ciklusu).
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
15.1.2009 13:55:39   
Anonimen
če ti je g. predpisala klomifen, bi seveda bilo tudi smiselno, da bi te spremljala prek UZ, da bi videla, ali in kako reagiraš na klomifen.

ker drugače jemanje klomifena nima nekega smisla.

jaz imam ob jemanju klomifena tudi prisotno špikanje v jajčnikih, pa malo povečano sluz. joške me tud malo bolijo, ampak to me bolijo tudi v mesecu, ko ne jemljem klomifena.
jaz tudi jemljel 2tbl/dan in tudi od 5. do 9. dne ciklusa. in v času jemanja klomifena moram rečt, da je čas ovulacije še bolj izrazit in da je sploh ne morem zgrešit.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
15.1.2009 17:59:58   
beaglekriss
Pozdravljena!Meni so se ob klomifenu tudi pojavljale bolečine,kot špikanje v jajčnikih,pa prsi občutljive,pa še oblivala me je kot neka vročina.Hvala bogu da je v drugi rundi ratalo,mamo enega malega škrata zdej. VSO SREČO TI ŽELIM!!!!!user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
17.1.2009 19:48:46   
Anya22
no, d anapišem še jaz. Tudi jaz sem jemala K in sem v prvem ciklusu zanosila. K sem jemala od 5. do 9. dne ciklusa, O sem imela 14 dan in tisti dan so me najbolj boleli jajčniki. Jemala sem pa samo polovičko, ker je rekla moja G, da bomo probali samo z polovičko, če ne bo uspela bi povišala dozo, vendar nama je ratalo v prvem ciklusu.!!!! Hvala bogu!!!!user posted image user posted image

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu beaglekriss)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
18.1.2009 8:22:31   
divans1
Punce, zakaj ste dobile te tablete?? A te teblete lahko dobiš, tudi če imaš ovulacijo, pa da jo z njimi še bolj stimuliraš??

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
22.1.2009 19:05:51   
pipika123
No jaz ga bom začela jemati februarja. M moram dobiti 6. februarja. Me je kar malo strah kako bo. Ko tako malo prebiram in vidim kake so težave. Upam da bo vse ok. Jemati jih moram 3 mesece, če še potem ne bo nič, bom morala pa iti na razne preiskave. Upam da bo vse ok.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
22.1.2009 19:06:57   
camino79
Tudi jaz ga bom začela jemati februarja. Meni je rekel, da tretji dan ciklusa.

(odgovor članu pipika123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
22.1.2009 19:12:16   
pipika123
Meni pa je rekel 5 dan M in to 5 dni. Moram vzeti 2 tableti na dan.

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
22.1.2009 19:51:29   
divans1
V katerem primeru ti predpiše ginekolog te tablete???

(odgovor članu pipika123)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
22.1.2009 20:16:10   
Anonimen
Te teblete ti G predpiše za spodbujanje ovulacije. Mislim, da je na spletni strani od Belupa možno dobiti navodilo za uporabo Klomifena, sam v googlu odtipki besedo klomifen. No jest upam, da je men ta mesec delovalo, čeprav nisem imela kakšnega pretiranega špikanja v jajčnikih. Ker drugač pa ne vem kaj mi lahko moja G še da oziroma kam me bo pol napotila.

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
22.1.2009 20:23:36   
Anonimen
ne vem pa če ti ga G predpiše, če maš že svojo O, ker jemanje teh tablet glih ni tako preprosto. pa moja G mi je tudi rekla, da v primeru jemanja teh tablet pogost tudi splav, ker ko nastopi O pride lahko do prehitre delitve celic, ker je to pač kemija. ni tako kot po naravni poti, ker narava vseeno to bolj "počasi" dela. no moja zadnja nosečnosti se je končala glih s ss. pa tudi hitro lahko dobiš dvojčke, ker klomifensko zdravljenje povzroča večplodno nosečnost.

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
22.1.2009 21:10:58   
pipika123
Mene te tablete kar skrbijo. Lepo je brati, da so punce zanosile,... potem pa sem začela še brati ostalo - SS... Upam da bo vsem ki jih jemlete uspelo in da bo vse ok, vključno z mano. Me je pa malo strah jemati.

< Sporočilo je popravil pipika123 -- 22.1.2009 21:11:08 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
23.1.2009 15:42:06   
mucomuc
Živijo punce,

jaz jem klomifen že 4 mesece, zadnji mesec 2 tableti 4-9 dan cikliusa, vendar mi ne sproži ovulacije, tako da je ta mesec nimam, tako mi je rekel ginekolog, ker mi jajčece ne raste. Poizkusili bomo še naslednji mesec in sicer 2 tableti od 3-12 dne ciklusa, potem pa da vidimo.
Trudim se že 21 mesecev, skoraj 2 leti. Bila sem na HSG, vendar mi svetujejo laparoskopijo, ker sem imela na HSG ju časovni zamik.

LP

(odgovor članu pipika123)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
23.1.2009 16:32:51   
divans1
Živjo punce. Danes je 12.dan ciklusa in sem bila spet na spremljanju ovulacije, pa mi je g.rekla, da ni folikel skoraj nič zrastel, da naj pridem še v ponedeljek in če ne bo še nič zrastel, bomo šle drug mesec na klomifen. To mi ni čist jasno, glede na to, da mam redne menstruacije od 28 do 30 dni, enkrat sm že zanosila po naravni poti, s ss se je žal končalo, zdej pa kao sploh ni videt da bi se pripravljalo k ovulaciji. Kaj pravite na to?? Rekla mi je, da mora biti folikel velik nekje 25mm, da se jajčece izloči, moj pa je zrasel samo 14mm. Dobro res, da mam tako ginekologinjo, da to spremlja..... A je pol to tko, da če folikel ne zraste dovolj, tudi jajčece v njem ne more dozoreti?? Hvala za odgovore!!

(odgovor članu mucomuc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
23.1.2009 20:59:16   
Anonimen
Da se jajčece lahko oplodi mora folikel zrasti do določene velikosti. tako, da tud če maš menstruacije ni nujno, da imaš ovulacijo. teoretično je res tako, da če maš ovulacijo imaš tud menstruacijo. samo če folikel ne zraste do določene velikosti ne pride do oploditve. menstruacijo pa boš še vedno dobila.

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
24.1.2009 9:19:52   
divans1
Aha, ker potem jajčece ne more dozoreti, ne? Klomifen povzroči tudi, da folikli hitreje rastejo?? In kaj če tudi to slučajno ne pomaga? Kaj sledi potem ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
24.1.2009 13:22:21   
camino79
Rada bi se vam pridružila...tudi jaz začnem februarja s klomifenom...predvidoma okrog 13. februarja, takrat pričakujem user posted image . Tretji dan, je rekel dr. reš, 1/2 tabletke  pet dni. Upam, da bo pomagalo.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
24.1.2009 13:32:16   
divans1
Camino 79, tudi jaz bom verjetno začela februarja. Pa drugače maš redne menstruacije in kako dolgo že probavata s Partnerjem? Meni ga bo pa kar osebna ginekologinja predpisala, ker se je odločla, da mi bo tudi spremljala ovulacijo.

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
24.1.2009 13:38:34   
camino79
Ja, redne user posted image  na 29-30 dni. In trudiva se že skoraj dve leti...je moj dragi malo starejši, samo ni v njem problem. Njegove žabice so plavale kot Phelbs. Jaz imam PCO. Pa ti?

Skrbi me, ko pišejo, da so nosečnosti s klomifenom nezanesljive in se pogosto končajo s SS. Veš kaj o tem?

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
24.1.2009 13:40:30   
camino79
Kdaj pa je treba iti na spremljavo ovulacije? kateri mesec jemanja klomifena? meni dr. Reš ni povedal, sestra je bila negotova, klicala in tečnarila pa tudi ne bi rada...

Je rekel, da ja, da je treba priti, 12. ali 14. dan ciklusa, ampak...kateri mesec???

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
24.1.2009 13:52:43   
divans1
Ja pri meni je tako, da me osebna ginekologinja spremlja že od 10.dneva ciklusa, mam tud redne menstruacije, s tem da sem že enkrat zanosila po naravni poti, žal se je končalo s splavom. In od aprila lani nama ne rata več. Je pa opazla, da mi folikli ne rastejo dovolj, v ponedeljek grem še enkrat na uz, in če ne bodo dovolj zrastli, grem februarja na klomifen. Ko pa sprašuješ kdaj moraš it na uz ??? Skoz morš hodit na uz, če jemlješ klomifen, zato da ti spremljajo kako na njega reagiraš, to se pravi od prvega meseca jemanja dalje. Drugače je to brez veze. Js pa nimam pco.

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
24.1.2009 13:56:03   
divans1
Aja sprašuješ, da se veliko nosečnosti konča s ss?? Ej na to pa sploh pomislit ne smemo, če bomo šle v to. Moramo mislit pozitivno, če ne škoda da sploh gremo v to. Tolaži se s tem, da ride do ss velikokrat tudi ko ženske zanosijo čisto po naravni poti... Tko da to naj bi nam bilo v pomoč, da lažje zanosimo...user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Klomifen in znaki ovulacije
24.1.2009 14:25:42   
camino79
Ja, menda imaš kar prav...nič, jaz ga bom prvi dan user posted image  poklicala in se naredila neumno...veš, ne morem kar tja...imava vseeno uro in pol vožnje do Dravelj.
Da vidimo.
Ej, ti želim vso srečo...On je rekel, da naj pridem (se pokazat) 12. ali 14. dan)

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?