|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
16.12.2010 16:20:10   
tehnofil
Ko bi lahko ponovno vzgajala svojega otroka,
  • več bi s prsti risala in manj bi s prsti kazala
  • manj bi ga popravljala in se več z njim povezovala
  • umaknila bi pogled z ure in usmerila pogled na njega
  • poskrbela bi da manj vem in da mi več pomeni
  • šla bi na več izletov in večkrat spuščala zmaja
  • prenehala bi z resnobnostjo in se bolj resno igrala
  • tekla bi preko več travnikov in večkrat gledala zvezde
  • več bi ga objemala in manj vlekla
  • redkeje bi bila stroga in pogosteje bi ga potrjevala
  • najprej bi mu gradila samozavest in kasneje "hišo"
  • manj bi ga učila o ljubezni do moči in več o moči ljubezni

    Neposredna povezava do sporočila: 1
       [Brisano sporočilo]
    16.12.2010 16:42:16   
    Brisani uporabnik
    [Vsebina sporočila je bila izbrisana]

    (odgovor članu tehnofil)
      Neposredna povezava do sporočila: 2
       RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
    16.12.2010 16:44:51   
    Anonimen
    IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

    Ko bi lahko ponovno vzgajala svojega otroka,
    • več bi s prsti risala in manj bi s prsti kazala

    • manj bi ga popravljala in se več z njim povezovala

    • umaknila bi pogled z ure in usmerila pogled na njega
    • poskrbela bi da manj vem in da mi več pomeni
    • šla bi na več izletov in večkrat spuščala zmaja
    • prenehala bi z resnobnostjo in se bolj resno igrala
    • tekla bi preko več travnikov in večkrat gledala zvezde
    • več bi ga objemala in manj vlekla
    • redkeje bi bila stroga in pogosteje bi ga potrjevala

    • najprej bi mu gradila samozavest in kasneje "hišo"
    • manj bi ga učila o ljubezni do moči in več o moči ljubezni





      user posted image  še eden izmed psihopatskih nasvetov, kako postati popolna mama oz. starš user posted image

      (odgovor članu tehnofil)
        Neposredna povezava do sporočila: 3
         RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
      16.12.2010 17:30:04   
      Anonimen
      Ko bi - pa ga ne morem.
      Lahko ga samo za sproti.

      In to mi je več kot dovolj. Ne potrebujem popolnih otrok in nimam potrebe biti taka mama otroku.

      Ja, še bolj smotana bom (ne bi bila, ampak bom user posted image ) in enako kul kot sem danes.

      (odgovor članu tehnofil)
        Neposredna povezava do sporočila: 4
         RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
      16.12.2010 17:38:00   
      Najaa
      rES SEM GLEDALA na uro, res nisem spuščala zmaja, res sem kazala s prstom (predvsem žugala user posted image ) in vse to še vedno počnem in mislim, da sta prav fajn punci. Da ju imamo radi vesta in postavljene imata meje, ker to rabita. Tudi ne rabim jima ves čas za vratom viset, ker se znata zamotit sami in quess what, vseeno vesta, da ju imam rada.
      eh ja, mal sem zabluzila, hotla sem sam rečt da nisem popolna mama in to tudi rada priznam.

      (odgovor članu Anonimen)
      Neposredna povezava do sporočila: 5
         [Brisano sporočilo]
      16.12.2010 19:05:12   
      Brisani uporabnik
      [Vsebina sporočila je bila izbrisana]

      (odgovor članu tehnofil)
        Neposredna povezava do sporočila: 6
         RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
      17.12.2010 8:55:52   
      ronja
      Če sem čisto iskrena, mi je resnično žal samo za eno napako, ampak sem jo odpravila in ni imela nič s temi tukaj (čisto iz drugega štosa). Druge prčkarije pa ju niso prav prizadele in ustvarjamo tudi več kot dovolj, heheuser posted image .

      Nisem popolna, daleč od tega, si pa želim pri vzgoji dat svojih 100% - to je edino področje, kjer si želim res 100, povsod drugod je manj. To ne pomeni, da vedno toliko dam, se pa trudim čim več. Večinoma se mi zdi, da je kar ok, kadar je pa kaj narobe z mano, pa tudi že razumeta. Pa včasih je otrokom dovolj, da samo si tam, zraven njih, ni treba non stop met neke vodene aktivnosti (vsaj meni se zdi, da je ves čas preveč - ena na dan je čisto dosti). In kadar je napet dan, si rajši večkrat vmes vzamem po 10 minut in ju pocmulim, predno začneta težit - super pali pri naših.

      Kar se mene tiče in tega časa za otroka, se mi zdi, da smo kar veliko skup, veliko pa k temu pripomore moj polovični delovnik (to res toplo priporočam). To vidim ob dneh, ko sta bolani in ju čuva lubi in seveda malo potegnem (pač kot bi delala navadni delavnik) in takrat je dneva takoooo hitro konec! Meni se je vedno mudilo in v bistvu uživam v pogonu, ampak edini čas, ko se mi večinoma nič ne mudi, je, ko smo z malimi in prav paše!

      Imam pa srečo, da imam precej občutljive otroke in da mi hitro povesta, če je kaj narobe: če se slabo počutita ali če smo premalu skup. Tako da niti ne morem cel teden dirjat in si ne vzet časa zanju, ker ga enostavno zahtevata (zvečer ne more Ronja zaspat in pove, da me pogreša, recimo). Kar je fajn, ves čas je feed back. In ko ti otrok reče, da te pogreša, pač ne moreš drugega, kot da se mu posvetiš, a ne?user posted image


      _____________________________

      http://vecna-optimistka.blogspot.com/

      (odgovor članu tehnofil)
      Neposredna povezava do sporočila: 7
         RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
      17.12.2010 10:35:37   
      lilka
      Jaz se zgolj trudim, po svojih najboljših močeh, zato nebi nič ponavljalauser posted image


      _____________________________

      Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

      (odgovor članu ronja)
      Neposredna povezava do sporočila: 8
         RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
      17.12.2010 17:52:38   
      Anonimen
      IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

      Si ne želim ponovno vzgajati - vzgoja je del življenja in intuicije,
      mi je prav lepo, da je tako kot je ->vzgoja je življenje -> nič od tega ne more biti popolno.



      Da.

      (odgovor članu Brisani uporabnik)
        Neposredna povezava do sporočila: 9
         RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
      17.12.2010 18:04:04   
      *miska.mcc*
      meni se zdi, da kar ok vozim. ce bi kaj vec, bi bilo ze kicasto in pr(po)isiljeno.

      itak mi bojo pa snahe povedale kje sem za****la.


      < Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 17.12.2010 18:06:03 >


      _____________________________

      ******************************************************
      ....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

      *****************************************************

      (odgovor članu Anonimen)
      Neposredna povezava do sporočila: 10
         RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
      17.12.2010 18:25:46   
      Dashenka
      Pocukrano, v bistvu čisti kič.

      (odgovor članu tehnofil)
      Neposredna povezava do sporočila: 11
         RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
      17.12.2010 23:18:41   
      josephine27
      mislim da bom na to vprašanje lahko odgovorila šele ko bo moj otrok odrasel. 

      _____________________________



      (odgovor članu Dashenka)
      Neposredna povezava do sporočila: 12
         RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
      20.12.2010 13:53:34   
      HuAnita
      od tega, si pa želim pri vzgoji dat svojih 100% - to je edino področje, kjer si želim res 100, povsod drugod je manj. To ne pomeni, da vedno toliko dam, se pa trudim čim več. Večinoma
      IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

      Ko bi lahko ponovno vzgajala svojega otroka,
      • več bi s prsti risala in manj bi s prsti kazala

      • manj bi ga popravljala in se več z njim povezovala

      • umaknila bi pogled z ure in usmerila pogled na njega
      • poskrbela bi da manj vem in da mi več pomeni
      • šla bi na več izletov in večkrat spuščala zmaja
      • prenehala bi z resnobnostjo in se bolj resno igrala
      • tekla bi preko več travnikov in večkrat gledala zvezde
      • več bi ga objemala in manj vlekla
      • redkeje bi bila stroga in pogosteje bi ga potrjevala

      • najprej bi mu gradila samozavest in kasneje "hišo"
      • manj bi ga učila o ljubezni do moči in več o moči ljubezni





        ... pravijo današnje babiceuser posted image


        Lepe misli so, res, samo kaj ko večina žensk ob tem, da ima družino, na polno dela in se žal mora ukvarjati s tem... dečurkoti pa prehitro zrastejo...

        (odgovor članu tehnofil)
        Neposredna povezava do sporočila: 13
           RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
        21.12.2010 12:30:38   
        2ursae
        Meni je pa všeč user posted image . Sigurno bi lahko kje pri vzgoji še kaj izboljšala.

        _____________________________

        moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


        (odgovor članu HuAnita)
        Neposredna povezava do sporočila: 14
           RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
        21.12.2010 14:07:35   
        liliana
        IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

        Ko bi lahko ponovno vzgajala svojega otroka,
        • več bi s prsti risala in manj bi s prsti kazala

        • manj bi ga popravljala in se več z njim povezovala

        • umaknila bi pogled z ure in usmerila pogled na njega
        • poskrbela bi da manj vem in da mi več pomeni
        • šla bi na več izletov in večkrat spuščala zmaja
        • prenehala bi z resnobnostjo in se bolj resno igrala
        • tekla bi preko več travnikov in večkrat gledala zvezde
        • več bi ga objemala in manj vlekla
        • redkeje bi bila stroga in pogosteje bi ga potrjevala

        • najprej bi mu gradila samozavest in kasneje "hišo"
        • manj bi ga učila o ljubezni do moči in več o moči ljubezni





          Lepa pesmica.....

          (odgovor članu tehnofil)
          Neposredna povezava do sporočila: 15
             RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
          21.12.2010 15:58:51   
          tehnofil
          IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
          ..., na polno dela in se žal .....

          Eni so užaljeni ali gledajo z viška. Verjetno zaradi slabega občutka. Ne vem. user posted image

          Dovolj je že da ti to pomaga da kdaj pa kdaj narediš kakšno stvar več v to smer. Ni treba da se spremeniš. Pogosti je dovolj da se na to sploh spomnimo. user posted image

          No, seveda razen tistih ... popolnih.

          (odgovor članu HuAnita)
          Neposredna povezava do sporočila: 16
             RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
          21.12.2010 17:11:58   
          Anonimen
          IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

          IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
          ..., na polno dela in se žal .....

          Eni so užaljeni ali gledajo z viška. Verjetno zaradi slabega občutka. Ne vem. user posted image

          Dovolj je že da ti to pomaga da kdaj pa kdaj narediš kakšno stvar več v to smer. Ni treba da se spremeniš. Pogosti je dovolj da se na to sploh spomnimo. user posted image

          No, seveda razen tistih ... popolnih.



          Saj tako kot pri vsaki stvari: ena dobra mera samokritičnosti - ne preveč in ne premalo. Se je fajn vsake toliko malo ustavit, razmislit in se opomnit....

          (odgovor članu tehnofil)
            Neposredna povezava do sporočila: 17
             RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
          22.12.2010 9:57:45   
          ronja
          No, seveda razen tistih ... popolnih.

          Ma, ne vem, če je vedno v tem štos: delamo pač različne napake: eni to, da so premalo z otroki, eni kaj drugega... In potem se posipat s pepelom, da nismo nič skup, čeprav trenutno nimam ne jaz, ne otroci tega občutka, bi bilo hinavsko (oz. samo zato, da "zadostim pričakovanjem"). Moji punci kot rečeno, sta glede tega super: vedno povesta, če je premalo in potem ni nek problem se ustavit, razen če je kaj res izjemnega, da pač nekam moraš (recimo k zdravniku). Res pa je, da nimata tamali še nobenih "obveznosti" ala plesne vaje, balet, športi, jeziki itd... Ko bo to v igri (ko si bosta želeli), pa bo verjetno večji problem

          Nam se recimo fajn obnese beležkica idej in pa razni kartončk z idejami, kaj bomo počeli: ko se spomnim kake fajn aktivnosti, si jo napišem, ker sicer se hitro pozabi (vsaj meni zbežijo ideje rade iz glave). In potem jih imam razporejene: sončen dan, igre na snegu, deževni dnevi oz. ustvarjanje notri, izleti v okolici, izleti bolj daleč,... In tako se nikoli ne sprašuješ, kaj bi lahko z otrokom počel, ker je vedno milijon idej. In ker je razgibano, je fajn in ker je fajn, si potem vsi to želimo. Ker vsak dan lego kocke sestavljat v stople bi se mi pa zrolalo in gotovo bi vmes mislila na kaj drugegauser posted image . Onidve jih pa komot vsak dan sestavljata, samo včasih pač sami, pa delamo kaj drugega skup. Fajn je tudi to, da lahko potem aktivnosti ločiš po tem, koliko so komu všeč in nekatere dela cela družina skup (tiste, za katere vem, da bi mu bilo žal jih zamudit), nekatere delamo same z malimi, tisti čas, ko je oči še v službi...


          _____________________________

          http://vecna-optimistka.blogspot.com/

          (odgovor članu Anonimen)
          Neposredna povezava do sporočila: 18
             RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
          22.12.2010 9:58:13   
          ronja
          Saj tako kot pri vsaki stvari: ena dobra mera samokritičnosti - ne preveč in ne premalo. Se je fajn vsake toliko malo ustavit, razmislit in se opomnit....

          Pod to pa podpis.


          _____________________________

          http://vecna-optimistka.blogspot.com/

          (odgovor članu Anonimen)
          Neposredna povezava do sporočila: 19
             RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
          24.12.2010 18:26:39   
          tehnofil
          PISMO STARŠA
          Nekega dne, ko bo otrok dovolj star da razume logiko ki vodi starše pri vzgoji, mu bom rekel:
          - dovolj te imam rad/a da te vprašam kam greš, s kom si in kdaj se vrneš
          - dovolj sem te imel/a rad/a da sem vstrajal/a da varčuješ in si sam/a kupiš kolo čeprav smo imeli dovolj denarja
          - dovolj sem te imel/a rad/a da sem tiho in pustim da sam/a dojameš kako te tvoj najboljši prijatelj izkorišča
          - dovolj sem te imel/a rad/a da sem te napodila nazaj v trgovino z napol pojedeno čokolado in da rečeš: To sem včeraj ukradel/la in prinesel/la sem denar
          - dovolj sem te imel/a rad/a da sem ti dve uri stala za vratom dokler nisi pospravil/a sobe - delo za katerega je potrebno 15 minut
          - dovolj sem te imel/a rad/a da sem ti pustila videti jezo, razočaranje in solze v mojih očeh
          - dovolj sem te imel/a rad/a da sem ti pustila izkusiti posledice tistega kar delaš, tudi takrat ko so tako boleče da lomijo moje srce.

          A najbolj od vsega, dovolj sem te imel/a rad/a da ti rečem NE tudi takrat ko sem vedel/a da me boš sovražila zaradi tega. To so bile najtežje bitke. Zadovoljen/na sem da sem jih izboril/a ker na koncu so to tvoje zmage.


          (odgovor članu ronja)
          Neposredna povezava do sporočila: 20
             RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
          24.12.2010 18:35:23   
          Gina
          IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

          Ko bi lahko ponovno vzgajala svojega otroka,
          • več bi s prsti risala in manj bi s prsti kazala

          • manj bi ga popravljala in se več z njim povezovala

          • umaknila bi pogled z ure in usmerila pogled na njega
          • poskrbela bi da manj vem in da mi več pomeni
          • šla bi na več izletov in večkrat spuščala zmaja
          • prenehala bi z resnobnostjo in se bolj resno igrala
          • tekla bi preko več travnikov in večkrat gledala zvezde
          • več bi ga objemala in manj vlekla
          • redkeje bi bila stroga in pogosteje bi ga potrjevala

          • najprej bi mu gradila samozavest in kasneje "hišo"
          • manj bi ga učila o ljubezni do moči in več o moči ljubezni





            Jaz moji mami ne bi mogla očitati niti ene od teh reči. NIti ene same.

            (odgovor članu tehnofil)
            Neposredna povezava do sporočila: 21
               RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
            24.12.2010 18:39:36   
            Kepica83
            Tehnofil v tvojem zadnjem postu se v celoti najdem.. Razen ukradene čokolade user posted image . Ampak najdem se kot otrok in ne kot starš. Sedaj sem sama mamica, ampak še zelo malemu otročku.. Ampak komaj sedam razumem svoje starše, njihovo vzgojo, njihovo razmišljanje.. Sta delala napake, ampak veliko sta tudi nardila prav. Sama se bom poskušala spominjat napake svojih staršev, in jih ne ponavlat. In poskušala se bom spominjat pozitivnih in pravilnih stvari in jih posnemat.

            _____________________________

            Najin sonček je privekal:
            28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

            1.Mesec: 4620g in 54.5cm
            2.Mesec: 5690g
            3.Mesec: 6400g in 63cm
            5.Mesec: 7860g

            (odgovor članu tehnofil)
            Neposredna povezava do sporočila: 22
               RE: Ko bi lahko ponovno vzgajal/a
            24.12.2010 18:59:01   
            Anonimen
            IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

            PISMO STARŠA
            Nekega dne, ko bo otrok dovolj star da razume logiko ki vodi starše pri vzgoji, mu bom rekel:
            - dovolj te imam rad/a da te vprašam kam greš, s kom si in kdaj se vrneš
            - dovolj sem te imel/a rad/a da sem vstrajal/a da varčuješ in si sam/a kupiš kolo čeprav smo imeli dovolj denarja
            - dovolj sem te imel/a rad/a da sem tiho in pustim da sam/a dojameš kako te tvoj najboljši prijatelj izkorišča
            - dovolj sem te imel/a rad/a da sem te napodila nazaj v trgovino z napol pojedeno čokolado in da rečeš: To sem včeraj ukradel/la in prinesel/la sem denar
            - dovolj sem te imel/a rad/a da sem ti dve uri stala za vratom dokler nisi pospravil/a sobe - delo za katerega je potrebno 15 minut
            - dovolj sem te imel/a rad/a da sem ti pustila videti jezo, razočaranje in solze v mojih očeh
            - dovolj sem te imel/a rad/a da sem ti pustila izkusiti posledice tistega kar delaš, tudi takrat ko so tako boleče da lomijo moje srce.

            A najbolj od vsega, dovolj sem te imel/a rad/a da ti rečem NE tudi takrat ko sem vedel/a da me boš sovražila zaradi tega. To so bile najtežje bitke. Zadovoljen/na sem da sem jih izboril/a ker na koncu so to tvoje zmage.




            ta je že precej boljša od prejšnje. user posted image  jaz včasih tamalemu rečem, da sem jaz mami in jaz moram biti tečna, ker mu hočem samo dobro. user posted image

            (odgovor članu tehnofil)
              Neposredna povezava do sporočila: 23
            Stran:   [1]
            Stran: [1]
            Pojdi na:





            BLOG: Kaj je zdravje?
            Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
            BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
            V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




            Vrednote
            awwa

            Katera od naštetih vrednot vam je najpomembnejša in jo v življenju postavljate na najvišjo stopničko?

            zdravje (69%)

            ljubezen (24%)

            mir (3%)

            prijateljstvo (2%)

            delo (posledično denar) (0%)

            šport (1%)


            Število vseh glasov: 220

            Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!