|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 11:00:30   
lilka
Bom še tukaj vprašala, da dobim širši odgovor, moje "aprilske lumpe" sem tudi:

S prijateljicami iz faksa se še vedno dobivamo na kosilih ali poznih večerjah enkrat na leto, 6 nas je. Ker ima ena welnes center, se bi letos oktobra dobile pri nej v centru za en dan in tudi prespale. Vse imamo majhne otroke po 1 mesec narazen in ena od prijateljic, mi je ko sem ji rekla kam naj bi šle odgovorila, da ona ne more biti en dan in eno noč brez otroka(17M)user posted image . Ko sem ji rekla da to pa ni vredu in da naj o tem malo razmisli je pa čisto znorela in mi na sms napisala naslednje citiram:"Kaj ni vredu. berite malo knjige o razvoju otrok. Do treh let nimaš kaj ponoči okoli hodit. V Avstriji moraš biti do 3 leta v porodniški. Vprašajte se zakaj?Vse pride ob svojem času. Jaz se držim tega pri svojem otroku, to kaj pa ve počnete je pa vaša odgovornost".

Kaj porečete ve na to? A sem zato ker bom šla en dan in noč na sprostitev slaba mama in slabo vplivam na razvoj svojega otroka in morem zato sprejet odgovornost?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kaj naj ji rečem, ali pa jo preprosto pustim, ker je to njen otrok in njena odločitev?Ali naj jo poskušam prepičat da s tem ko se 24 ur razdaja svojemu otroku ni ravno najboljše zanj. Ali pa jaz narobe razmišljam.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 11:04:11   
ona

Kaj porečete ve na to? A sem zato ker bom šla en dan in noč na sprostitev slaba mama in slabo vplivam na razvoj svojega otroka in morem zato sprejet odgovornost?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



ne,nisi slaba mama,pa saj se svet ne bo podrl,če imaš seveda varstvo poštimano...ti kar pejdi in uživaj,jaz bi tudi na tvojem mestu...

Tale kolegica pa naj kar doma ostane,ne se zanjo sekirat,pa pejte brez njeuser posted image

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 11:11:18   
Shorty_
Ti pojdi brez slabe vesti in uživajuser posted image

Zanjo pa imam občutek, da ji mož ne pusti in je našla pač nek butast izgovoruser posted image user posted image

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 11:15:55   
jakaracman
Pojdi in uživaj.Tvoja prijateljica pa pač še ni sposobnea pustiti otroka za čez noč.Kako to vpliva na otrokov razvoj pa raje ne bi.A pol smo sami revčki generacija tja do 80ih ko je bila porodniška 4 mesece? Zdravo pamet v roke.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 11:20:49   
Volga
In zdaj rabiš samo potrdilo, da je tvoje ravnanje pravilno? Aja ne, to že itak veš. kaj pa je potem namen posta? Pluvanje po "prijateljici"? Ccc....

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 11:26:26   
maruškaŠ
Prijateljica verjetno ne ve vsega - ker v Avstriji si lahko v porodniški 1 leto, 2 leti ali tri leta (temu primerno je potem nadomestilo - mislim, da gre 800€, če je porodniška 1 leto, 600€, če je dve leti in 400€, če je tri).

Oče je prav tako staš kot si ti in glede na to, da otrok pri 17m verjetno ni več samo dojen - ne vem zakaj ne bi mogel poskrbeti za otročka - razen če noče, kot je ena omenila.

In tretjič - tudi tej prijateljici se lahko zgodi, da zboli in mora v bolnišnico - kaj bo pa potem?

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 11:50:02   
puncica
Hm jaz menim da je tale tvoja prijateljica preveč zaverovana v svoje knjige in preveč bere, po moje ne bo nič narobe z otrokom če si vzameš en dan fraj, sej pa mamice moramo imet tudi kaj časa zase in kaj je en dan v primerjavi s tem da si z otrokom skoz, kaj pa potem ko gre otrok v vrtec, kaj bo pa potem tale prijateljica naredila, bo z njim sedela v vrtcu in nekateri si 3 letne porodniške ne morem privoščit, imamo službe kot drugo pa sej se ti lahko zmeša če si skoz zraven otroka in ga sam predenaš, moraš si vzet tudi kaj cajta zase, da si mal baterije napomniš in tako ima tud otrok bol svežo mamico in taka mamica po moje lahko otroku da več kot pa tista ki je z njim venomer in skoz in je zarad tega slabe volje in naveličana.

Tako da ne sekiraj se zarad tega, pa naredi po svoji vesti, otroku ne bo hudega, verjetno bo za varstvo dobro poskrbljeno pa uživaj.

A ja pa še to, ko sem bila jaz dojenček je mami šla v službo pri mojih 6 mescih, pri bratu pri 8 mescih in nima noben zarad tega razvojnih motenj. Je pa res da kako bomo delali bomo videli šele pozneje in vsaka mama teži k temu da bi svojega otroka vzgojila v dobrega človeka čeprav z različnimi metodami, nekaterim to uspe nekaterim ne in po moje ni zato pogoj da bo pa njen otrok zarad tega ker bo ona 3 leta z njim kaj boljši od tvojega.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 12:12:28   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Pojdi in uživaj.Tvoja prijateljica pa pač še ni sposobnea pustiti otroka za čez noč.Kako to vpliva na otrokov razvoj pa raje ne bi.A pol smo sami revčki generacija tja do 80ih ko je bila porodniška 4 mesece? Zdravo pamet v roke.


Jest bi se kar pod tole podpisala. Predvsem pod tisto za generacijo. Sori, sem bla dostikrat sama, pa nimam nobenih posledic (vsaj zdi se mi, da neuser posted image ).

Ne vem no... Sicer sama še nimam otroka, ampak sem mnenja, da če otroku ni hudega in ima varstvo, zakaj si ne bi privoščilauser posted image  Otrok je ja največji zaklad in mu starši dajo vso ljubezen, ampak niso pa njihovi sužnji...

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 12:23:10   
Nika v službi
Pojdi in uživaj. Jaz sem tudi najbolj potrebovala čas za zase in kakšno tako razvajanje in čvek s kolegicami dobro dene.

Kaj pa storiti s tole mamico, je pa odvisno od tega, v kakšnih odnosih sta in koliko ti pomeni. Če gre za resnično prijateljico (kar sicer malce dvomim sodeč po njenem odgovoru), potem bi se vseeno še malce potrudila, da ji odprem oči in prediskutiram zadevo. Ker ne bi želela, da bi si svojega življenja uničila in se izolirala od sveta.

Vsekakor pa ni dvoma - tudi mlade mamice ali pa predvsem te potrebujejo čas zase. Go for it!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 12:33:54   
lilka
Ne ni bilo zato da bi pluvala po prijateljci, bilo je zaradi šoka, ker mi je tako odrezavo odgovorila in zato, ker jo imam rada, ker je moja prijateljica in se mi pač zdi, da v svojem razmišljanju nima najbolj prav, hkrati pa vem, da ima pač vsak svoj način pri otrocih.
Dva namena sta bila za moj post:1. nisem vedela ali naj ji sploh poskušam kaj glede tega rečt, ali je tudi prijateljice v primerih ko gre za njihov način vzgoje treba pustiti pri njihovem razmišljanju pri miru. Meni se to ne zdi vredu sem ji itak že rekla, da bi pa še kaj več se mi pa ni zdelo....sem raje vam napisala in zdej bom na to pozabila in bomo šle pač brez nje, poglavje zaključeno.

2. Mi je malo zbudila slabo vest, ker jaz si pa tako stvar privoščim ne da bi sploh pomislila....

Pa zanimalo me je kaj si glede takšnih izhodov ve mislite.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 12:34:41   
MAŠKA
Kaj naj ji rečem, ali pa jo preprosto pustim, ker je to njen otrok in njena odločitev?


Točno, njen otrok, njena odločitev. In ne, nisi zato slaba mama.

< Sporočilo je popravil MAŠKA -- 26.8.2008 12:35:38 >

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 12:41:25   
anckabancka
Lari fari... Ti kar pojdi, če ti paše.
Otrok zaradi tvoje odsotnosti ne bo utrpel večje škode. Boš pa ti boljša mama, ker boš bolj spočita in boš imela več nove energije za družino. user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 12:54:19   
Naja30
Ah, daj no. Pri 17m pa je res lahko otrok en dan in eno noč brez mame in ona brez njega. To je meni bolno, razmišljanje tvoje prijateljice. Smili se mi, ker si ne vzame časa zase, poleg tega pa otroku ne da možnosti, da ga varuje še kdo drug in da se še na koga drugega navadi.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 13:13:06   
lilka
No fajn, da sem dobila potrditev, ker jaz se zelo trudim, da že od novorojenčka dalje v vzgojo in varstvo zelo vključujem svojega moža, pravzaprav sva enakopravna in jaz ne vem zakaj ne bi mogla bit moja oz. najina hči z njim, sej je pa ja oče, sej ga je pa ja navajena, pa sej tudi njima paše, da sta kdaj čisto sama.
Jaz poznam tudi njenega moža in vem, da bi bil za to, pa poznam tudi njo in je takšen karakter pač, zato sem tudi sprejela to kar mi je pač rekla, sej ona tudi razmišlja o tem sem sigurna, samo ona nima vas, da bi lahko o tem podebatiralauser posted image .

To da bi moja eno dnevna odsotnost lahko kako vplivala na mojo hčer, pa sploh ne razumem, v bistvu sploh ne razumem kaj je mislila in kater knjige bereuser posted image , eh pustimo to......

< Sporočilo je popravil lilka -- 26.8.2008 13:16:14 >


_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 13:32:57   
Naty_ka
Jao, jao. Se mi zdi da bo njen otrok mel posledice če se tri leta nebo odmaknila od njega. user posted image user posted image user posted image
Meni pa se je tu porodilo eno drugo vprašanje: kaj pa če kaj resnega pride vmes? Recimo bolezen, ali pa kaj podobnega. Kaj pa če bo morala v bolnico? Kaj bo pa potem?
Jaz sem letos spomladi ko je moj mali bil star dve leti in par mesecev mogla na operacijo oči. In sta bila z atijem 5 dni sama. To je bila žurka. Vsak dan sta me klicala a se nista imela časa dolgo pogovarjati ker sta toliko počela skupaj.

In, ja, ti kar pojdi na srečanje user posted image

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 13:43:01   
mojca75
Točno, njen otrok, njena odločitev. In ne, nisi zato slaba mama.


Točno tko! Pojdi, vzami si dan zase.

Pomembno je da se ti in tvoj partner dogovorita o varstvu otroka, mislim da ti pripada kaka minuta, ura zase. Otrok je star 17 mesecev in ne 3!
Pri nas so tisti dnevi ko mene ni, ali pa gresta mojadva sama k babici cel žur in naš ati (verjkamem da tvoj partner enako) popolnoma suvereno skrbi za najino hči.

A vzamete še mene s seboj???? user posted image  user posted image

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu Naty_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 13:55:27   
M1987
Jaz tudi ne bi šla ponoči ven in s prijateljicami. Pač to je moje menjene. Vsaka ima svoje mnenje. S prijateljicami se lahko dogovim, da skupaj z družinami se dobimo na pikniku ali na obisku živalskega vrta. Isto mi ne bi bilo prijetno, če se bi moj dobival s prijatelji ponoči in z njimi prespal. Žal... Sem oseba z določenimi merili in za to se mi zdi, da je za žuranje in vse čas, ko nimaš otrok. Vsekakor je drugače, če dasta pikico tvojim ali njegovim staršem za par uric in skočita v savno, na masažo ali večerjo - vidva. user posted image

_____________________________

* CARPE DIEM *
Princeska 05.08.2009

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 14:15:39   
t5t6
Itak, da vsi želimo le najboljše za svoje otroke, ampak meni ti starši ki so tako obsedeni z otroci, da si ne znajo enga večera zase vzet in s svojim mnenjem še posiljujejo ostale, grejo prav na živce. Vsak naj pač naredi kot misli, da je najbolj prav za svojo družino in če je tvoji prijateljici prav tako jo ne prepričuj v nasprotno, ker verjetno ne boš uspešna.

Ti pa uživaj s prijateljicami saj boš potem še bolj uživala z otrokom. Jaz sem ko je imel ta mlajši 13 m, starejši 2,5 let šla z možem z 1 teden sama na dopust. Otroci so bili z nonoti, ko sva se vrnila sva bila kot prerojena, odpočita in naspana in otroc so imeli veliko več od naju. Mislim, da starši, ki znajo poskrbeti tudi zase res niso slabi starš.user posted image

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 14:24:01   
bskrle
Jaz pri prvem otroku ne bi upala iti, zdaj, ko imam 3 pa bi šla.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 16:05:30   
lelaval
Kaj naj ji rečem, ali pa jo preprosto pustim, ker je to njen otrok in njena odločitev?Ali naj jo poskušam prepičat da s tem ko se 24 ur razdaja svojemu otroku ni ravno najboljše zanj. Ali pa jaz narobe razmišljam.....


Točno to ji reči, kot si napisala. Njena stvar je, če bo 24 ur na dan na razpolago otroku, ali pa bo 48 ur odsotna od njega. Vsaka mama sama najbolje ve, kaj je dobro za njenega otroka.
PS - če gledam po sebi, sem najmlajšo 22 mesecev dojila, torej pri 17. mesecih ne bi mogla izostat.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 16:17:57   
sazi
Nisem brala vseh odgovorov, ampak bi rekla, da le pojdi in se ne sekiraj. 17-mesečni otrok bo prav lepo preživel brez tebe. Sicer sama sinka ne puščam veliko drugim, ampak sem in tja pa vseeno kdaj.
Kaj naj ji rečem, ali pa jo preprosto pustim, ker je to njen otrok in njena odločitev

Ne reci ji nič - to je njena odločitev.
Se mi pa  zdi, da je bil njen napadalen odgovor tak tazo, ker si ji ti rekla, da njeno ravnanje ni v redu - tega ne želi slišati nobena mama - vsaj v taki obliki ne. Lahko bi ji razložila, zakaj misliš drugače in drugače postopaš pri svojem otroku, ampak da pa nekaj, kar dela ni v redu (ker sploh ni tako grozno in je njen problem) pa jaz ne bi izjavila.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 22:18:33   
Anonimen
1. nisem vedela ali naj ji sploh poskušam kaj glede tega rečt


Ne.


(odgovor članu lilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 22:19:46   
Anonimen
2. Mi je malo zbudila slabo vest, ker jaz si pa tako stvar privoščim ne da bi sploh pomislila....


Ah ja.
Ali pa ti v njej, da ona nic ne naredi zase. Zato pa taka reakcija.

Ti pojdi, sprosti se in uzivaj.

(odgovor članu lilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 22:25:49   
andrejka
Ajoj!
Moja je že pred enim leto kdaj za čez noč prespala pri babici, da sva imela z možekom nekaj uric zase.
Meni osebno je všeč, da je otrok navajen tudi drugih in se ne drži za kikle samo mene. Kaj pa ko pride kaj nujnega...user posted image
no ja, sto ljudi sto čudi..
A

_____________________________

17.11.06 se nama je rodila čudovita deklica Zoja
24.5.09 pa se nam je pridružil čudovit deček Gaber

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 22:26:22   
Naja31
A na službene poti ne hodi?
Me prav zanima če bi moj šef upošteval da ne morem na službeno pot ker v knjigah piše, da se mama ne sme od otroka ločiti do 3. leta starosti. Pretiravanje ni nikoli preveč zdravo.


Malo off the topic:

Uf, kaj bi jaz dala da bi imela prijateljico, ki ima wellness center user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?