|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 7:30:23   
kepa*
To me res zanima, ker sem zaskrbljena, da jo naš triletnik gleda veliko preveč. Se mi zdi, da je čisto zasvojen z risankami. Da ne govorim o nedelji in živžavu ...
Kaj pa vaši? Koliko časa dnevno so pred tv?
Večinoma starši pravijo, da njihov pa nič ne gleda TV, ob tem pa pozna vse risane junake itd. Ne vem, ali je res tako težko povedat resnico? O tem sem se zadnjič namreč pogovarjala z eno mamico v vrtcu.

Občutek imam, da je to ena velika past za otroke v sodobnem času. Kako se spopasti z njo?


_____________________________

Letos pa bo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 7:32:34   
lelaval
Čisto različno - kak dan več, kak dan pa sploh nič. Najstarejša bi že od nekdaj bila sposobna 24 ur prečepet pred Tv, če bi ji le dovolila, Sin se naveliča, najmlajša pa tudi Živ Žava ne pogleda do konca - ji je predolgo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 7:34:27   
al1*
Naš je star 5,5 let. V nedeljo gleda živ-žav, čez teden, če smo doma še večerno risanko na SLO1. Včasih čez vikend po kosilu gleda DVD-je. 

_____________________________

lp


(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 7:34:58   
NinaŠ
Do 1 uro na dan: zjutraj ko vstanemo, da se jaz v miru zrihtam in oblečem, med risanko oblečem tudi drobižka in potem gremo v vrtec in službo, ter zvečer večerno risanko na TVS1 (če je slučajno ne zamudimo user posted image ). Nedelja je izjema, Anže pogleda vsaj pol risank v ŽivŽavu, včasih celo celega.  

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 7:40:30   
Anonimen
V bistvu nimamo tv-ja. Gleda jih na računalniku, risanke ki jih dobim z mule. Če smo doma, je sposoben cel dan sedet pred računalnikom. Sicer pa poskrbim, da greva čimvečkrat ven.
Aja, pa v vrtcu pogosto gledajo televizijo.user posted image

(odgovor članu NinaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 8:17:07   
vesel
js mojo hči pustim,da ob vikendih pogleda živ-žav do konca,potem pa cel dan nč. Med tednom pa n dvd-ju zjutraj eno in zvečer za lahko noč eno,čez dan pa nič TV-ja!

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 8:32:53   
frutka_
V nedeljo živ-žav. Čez teden pa risanko zvečer in če je sila še kakšno čez popoldan. Ampak on ne gleda risank tako, da sedi pred TV ampak se poleg igra in počne še vse drugo...To šteje?

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 8:36:56   
vesna.com
Ta večja 7,gleda živ žav ob vikendih,pa kakšno mladinsko oddajo pa strogo art attack.Čez teden skoraj nič.Ta mala 3, se prilima na računalnik in gleda Lolek in Bolek da čist not pade,kokr časa bi ji dovolil.Tko da njo mormo štopat,ampak vsak dan je kakšne 20 minut tega Lolekauser posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 8:42:02   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

V nedeljo živ-žav. Čez teden pa risanko zvečer in če je sila še kakšno čez popoldan. Ampak on ne gleda risank tako, da sedi pred TV ampak se poleg igra in počne še vse drugo...To šteje?


NAš tudi točno tako user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 8:44:24   
pikalonca
Naša že skoraj 3 lenica pa gleda v povprečju zjutraj nekje slabo urco in zvečer nekje pol ure in še to odvisno od dneva, namreč včasih se dobesedno prilima na Tv in nič ne sliši kaj se dogaja okoli nje, a drugič ji je glavno samo to da se vrti risanka, a dela vse drugo kot pa gleda. Vem, da ima rada risanke, a ni pa obsedena z njimi. Čeprav če bi bilo po njeno, bi bil verjetno Tv nonstop prižganuser posted image

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 9:56:35   
noe
IZVIRNO SPOROČILO: NinaŠ

Do 1 uro na dan: zjutraj ko vstanemo, da se jaz v miru zrihtam in oblečem, med risanko oblečem tudi drobižka in potem gremo v vrtec in službo, ter zvečer večerno risanko na TVS1 (če je slučajno ne zamudimo user posted image ). Nedelja je izjema, Anže pogleda vsaj pol risank v ŽivŽavu, včasih celo celega.  

Tudi pri nas je nekako tako, včasih še vmes katero, ampak pri svojih 3,5 let itak ne zdrži dolgo pri miru.
Plus tega, da mu ne dovolim gledat ninje, pokemonov, ....

< Sporočilo je popravil noe -- 24.2.2008 9:57:16 >

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 10:26:27   
Anonimen
Pri meni nic.

(odgovor članu noe)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 14:10:22   
Anonimen
Če bi ji pustila, bi jih gledala cel dan. Zato sem ji omejila gledanje na eno uro na dan. Ponavadi zjutraj pogleda eno ali dve risanki, zvečer pa eno risanko. Če je posebej pridna, dve.
Meni se sicer ne zdi nič narobe, da gledajo risanke, če niso ravno cartoon network varianta, zlasti so mi fajn  poučne, ampak so pri gledanju TV otročki (i n odrasli) povsem pasivni. Delujejo jim očke in to je to. Impulze sprejmajo povsem podzavestno in to me moti. Zato imam raje, da bere knjigice, se igra zunaj, raziskuje, okuša, voha, tipa, se meče po travniku... Torej uporablja vsa čutila in je vsestransko aktivna.
Zaenkrat orej jaz komandriram in ko se mi zdi dovolj, ugasnem TV. Ko bo znala sama komandirat, bomo pa kaj drugega pogruntali. Vem, da je meni ata dajal varovalko ven user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 15:38:35   
Pi-kica 1
V soboto in nedeljo zjutraj gleda Živ žav oz. Ringaraja na Popu, včasih čez teden pri babici kakšno dokumentarno oddajo o živalih, sploh če je slabo vreme, pa včasih zvečer risanko, če se ravno spomnimo. Ostali čas je Tv v glavnem ugasnjen, razen ko gleda mami športuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 18:27:55   
nuala
5 letnik pogleda vsak večer 2 risanki ( cca 15 do 20 min ) in v soboto ali nedeljo en dolg risani film ali celo kaseto risank ( cca 80 min ).

3 letnik pogleda skoraj vsak večer 2 risanki. Naveliča se sedenja pred televizorjem, razen ob redkih priložnostih ko je zelo utrujen ( a ne zaspan ) ali kaj bolan, potem bi pogledal 3 kasete Mojster Miha.

Več kot 30 min na dan televizije med tednom jaz enostavno ne dovolim.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
24.2.2008 20:01:12   
Kristjan
Nič televizije, nama še na misel ne pride, da bi nedelje zjutraj preživljali ob tvju, čeprav je tudi med vikendi že ob 6.30 akcija! Zaenkrat raje pametneje izkoriščamo skupni čas, vprašanje pa je kaj bo ko bo njena volja postajala vse močnejša oz. ko jo bo tv začel zanimat. Nikakor ji tvja ne misliva popolnoma prepovedovat, vendar dokler ne kaže nobenega interesa zanj, ga pač ne gleda (tudi nobeden od naju ne prižge televizorja do 20h, ko tamala zaspi - mogoče se to komu zdi smešno ali neumno, vendar pr nas velja to nenapisano pravilo že od njenega rojstva, zdaj pa je stara mal več kot dve leti).
Pozna pa tamala veliko junakov iz risank, ker sošolci iz vrtca prinašajo razne plišaste Nodije, Fifije, itd v vrtec, nekatere junake pa pozna iz knjig. Me je parkrat full presenetila, ker je poznala igrače po imenih, ko se nama še sanjalo ni, da so iz risankuser posted image .

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
25.2.2008 12:32:27   
tinkatonka
Skoraj nič, četudi je prižgana. To je njemu živ dolgčas. Še ob nedeljah, ko se ovb 7h zlekneva skupaj na kavč in bi meni prišlo prav še kakih pol ure spanca, noče sedet in gledat Živ Žava, ampak akcijo, igrače, igrice, raje ima knjigice. Star je dve leti.

Če bi želel gledati risanke bi pa vsekakor postavila eno mejo, kolikokrat in koliko časa.

Lp Tina



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Kristjan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
25.2.2008 13:07:03   
Lenny
Na moje veselje izredno malo. Čez teden praktično nič z izjemo večerne risanke na prvem programu nacionalke. Pa tudi tu se dogaja, da jo izpusti. Čez vikend pred zajtrkom Živ žav oz. Ringaraja, nekaj risank, potem se naveliča. Čez zimo si je kdaj zaželel Cars-e, Shrek-a ali Ledeno dobo. To velja za 5,5 letnika, 22 mesečniku pa je za TV čisto vseeno, nasmeje se samo špicam Kravice Katke in Ozibujevim pingvinom.
Da bi le trajalo. Če bo najin vzor pomagal, potem ne bosta TV odvisnika.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
25.2.2008 13:27:10   
Anonimen
No naša pa kar pregleda nekaj risank, saj je sedaj cel dan doma... po mojem od zjutraj do večera več kot dve uri... Osebno ne vidim v tem nič slabega, samo da niso nasilne... V bistvu si ne znam predstavljati, kaj bi delala po 16 ur na dan, kolikor je navadno pokonci... Se pa njeni risani idoli menjajo... Že dolgo časa so njeni risani  idoli sponge bob, dora exploratrice in mali einsteini... Iz risank se je že dosti naučila in potem je veliko zvedavosti in pametovanja  čez cel dan... V bistvu bi rada slišala mnenje, zakaj toliko proti risankam? In kaj počnejo vaši otroci drugače, kadar ne gledajo risank?

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
25.2.2008 13:31:48   
Volga
Gleda, kolikor mu paše. Ker ima neomejeno - dostop do DVD-jev in računalnika. In do sladkarij. In ravno zaradi tega se mi zdi, da ne gleda toliko "kot bi lahko", glede na to, da ima vedno na razpolago. Pogleda, kar ga zanima, zadnje 14 dni, obvezno enkrat na dan Simspone, samo zdaj jih zna že na pamet, pa zraven počne druge stvari - barva, se premetava po stanovanju, bori z očijem...Pri nas je TV vedno prižgan, morda se trikrat na teden ponoči vgasne, če se kdo spomne.

Bi pa tudi jaz rada menja, kaj je narobe. če otrok gleda risanke? zakaj se toliko povdarja, da naš pa, hvala bogu ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
25.2.2008 14:14:23   
PinkaPolonka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Gleda, kolikor mu paše. Ker ima neomejeno - dostop do DVD-jev in računalnika. In do sladkarij. In ravno zaradi tega se mi zdi, da ne gleda toliko "kot bi lahko", glede na to, da ima vedno na razpolago. Pogleda, kar ga zanima, zadnje 14 dni, obvezno enkrat na dan Simspone, samo zdaj jih zna že na pamet, pa zraven počne druge stvari - barva, se premetava po stanovanju, bori z očijem...Pri nas je TV vedno prižgan, morda se trikrat na teden ponoči vgasne, če se kdo spomne.

Bi pa tudi jaz rada menja, kaj je narobe. če otrok gleda risanke? zakaj se toliko povdarja, da naš pa, hvala bogu ne.


Hvala bogu...sem že mislila, da je z nami kaj narobeuser posted image . Edina razlika je, da ponoči ugašamo TV in da so pri nas na sporedu Pika Nogavička, Policaj Črt in sedaj bo zagotovo Pujsa Pepa.


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
25.2.2008 14:54:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
26.2.2008 7:57:29   
Lenny
V bistvu bi rada slišala mnenje, zakaj toliko proti risankam? In kaj počnejo vaši otroci drugače, kadar ne gledajo risank?



Osebno nisem proti risankam, sem pa vesela, da se otroka ne zamotita samo pred ekranom. Če smo doma, sta oba veliko pri Lego kockah, v našem legendarnem "riževam peskovniku" ali pa kaj počnemo skupaj. Od doma gremo med tednom ob 6,40 in se vračamo šele ob 15.30. Po kosilu se gre ven na zrak, če ravno ne lije. In v stanovanje se vrnemo okoli 18. ure. Sledi večerja in postelja ob 19. do 19,30. Tudi midva ne presediva veliko časa pred TV. Saj v bistvu ni časa za to user posted image

Večinoma starši pravijo, da njihov pa nič ne gleda TV, ob tem pa pozna vse risane junake itd. Ne vem, ali je res tako težko povedat resnico? O tem sem se zadnjič namreč pogovarjala z eno mamico v vrtcu.

Pri nas v vrtcu imajo kakšno risanko za nagrado, če so bili pridni. In od tam tudi prinese nove junake. Pa prijateljček ima katerega na majici, drugi na nogavičkah ali nahrbtniku. In na koncu poznajo vse, tudi če niso dolgo pred ekrani. Zraven so še nalepke, albumi, knjigice, pliški, .... mah, cela industrija živi od tega user posted image

< Sporočilo je popravil Lenny -- 26.2.2008 8:01:29 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
26.2.2008 8:04:39   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: PinkaPolonka
Hvala bogu...sem že mislila, da je z nami kaj narobeuser posted image . Edina razlika je, da ponoči ugašamo TV in da so pri nas na sporedu Pika Nogavička, Policaj Črt in sedaj bo zagotovo Pujsa Pepa.


Podobno je pri nas. Tv je skoraj večino dneva prižgan, če smo doma. In tud tamala (4,5 letnica) si sama zna naštimat dvd. Samo ona nima obstanka. Če leži in aktivno gleda tv pomeni, da nekaj ni uredu. Ali je bolana, ali pa je v fazi prebujanja in še napol spi. Drugače ima pa toliko drugega dela zraven, ampak ve pa vse, kaj se dogaja. Četudi so reklame in ona riše zraven, poje in govori tekst kot teta ali stric na tv-ju. user posted image  Če hočem ugasnit, ker "ne gleda" pa protestira, da ona vse gleda in ve kaj se dogaja.

(odgovor članu PinkaPolonka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko časa dnevno vaši otroci gledajo TV?
26.2.2008 9:58:20   
Čupka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga



Bi pa tudi jaz rada menja, kaj je narobe. če otrok gleda risanke? zakaj se toliko povdarja, da naš pa, hvala bogu ne.


Po mojem gre bolj zato, če otroka pustiš pred TV enostavno zato, da maš mir in da si ti ni treba razbijat glave s tem, kako bi mu pomagal zapolnit njegov prosti čas. Isto je z računalnikom. Otroci, ki veliko prečepijo pred razno raznimi monitorji enostavno izgubijo filing za ustvarjalno igro.
Za veliko otrok je po moje TV tudi beg pred resničnostjo, tolažba,user posted image ...

Se je zgodilo, da sem imela nečaka z nami na dopustu. V naravi. Poleg jezero, čoln, gozdovi,....ni da ni. Pa so se mulci spravili za mizo pred prikolico, žulili vsak svoj strip in tečnarili, da bi raje gledali v prikolici Star Wars na prenosniku! Enostavno se niso znali zapodit v naravo, raziskovat, se igrat,user posted image ...

Saj vem, tudi meni včasih paše, ko prinorim z mulčki iz službe, šole, vrtca. Pa je dan bolj čemeren in smo vsi po malem sitni, pa je treba naredit naloge, malo pospravit, najmlajši se ti obesi okoli pasu, vsi hitijo pripovedovat en prek drugega, hkrati pa sprašujejo pa MAMI, KDAJ BO ŽE KOSIIILOOOO.....aaaaaa, ja, pa jim počim kak DVD, ali najdem kako luštno risanko na TV, da lahko sploh skuham.

Ampak ko se potem zvečer skupaj vsedemo in vsi rišemo pa zraven čvekamo, beremo knjigice, ali se preprosti crkljamo, slabe vesti ni več. Vsakega malo. Čeprav te do občutka za "zdravo mero" dostikrat pripeljejo šele izkušnje in mora bit česa veliiiiko preveč, da se strezniš in rečeš - opaaaaa - tole pa ni u redu...bomo mi raje drugače...user posted image

< Sporočilo je popravil Čupka -- 26.2.2008 10:00:19 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?