|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
25.2.2009 15:22:28   
KimPossible
Koliko preživnine vam plačujejo bivši partnerji? Na podlagi česa jo sodišče določi?

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
25.2.2009 19:08:18   
urška
ti daš na sodišče predlog za preživnino. navesti moaš tudi natančne stroške ki jih imaš z otrokom. pa tukaj ne pozabi bivanjske stroške. mislim da je trenutno 150€ na otroka kar nekako normalno.

(odgovor članu KimPossible)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
25.2.2009 19:17:31   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: urška

ti daš na sodišče predlog za preživnino. navesti moaš tudi natančne stroške ki jih imaš z otrokom. pa tukaj ne pozabi bivanjske stroške. mislim da je trenutno 150€ na otroka kar nekako normalno.


saj nisi resna user posted image

daj izračunaj, če imaš res z otrokom le 300 € stroškov user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
25.2.2009 19:20:12   
metuljčica1
Jaz dobim 110e, sma uredila že pred 3leti.Od takrat se mi je iz 104e dvignalo na 110e.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
25.2.2009 19:20:45   
metuljčica1
Aja pa takrat ni blo treba kaj pisat kake stroške imam z njo.

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
25.2.2009 20:53:11   
Tejči
Moja pupa dobiva 150 € preživnine, kar se mi zdi OK, predvsem če pogledam njegove prihodke. In zaenkrat nama gre...

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
25.2.2009 21:04:25   
urška
jah jana, glede na to da imam 400€ prihodkov, pač vem, da od tega ne zapravim 300 za otroka. in če komurkoli rata dobit 500e preživnine mu jih privoščim. jaz mam določene preživnine drugače 75€, imam pa "normalnega" bivšega moža, ki kupi otroku karkoli pač potrebuje.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
25.2.2009 21:06:27   
inesc
100€, s tem, da kupi še ostale stvari, ki jih user posted image  rabi.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
25.2.2009 21:34:41   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: urška

jah jana, glede na to da imam 400€ prihodkov, pač vem, da od tega ne zapravim 300 za otroka. in če komurkoli rata dobit 500e preživnine mu jih privoščim. jaz mam določene preživnine drugače 75€, imam pa "normalnega" bivšega moža, ki kupi otroku karkoli pač potrebuje.


Če imaš ti 400eur prihodkov (a s prevozom in prehrano vred al kako?), pa mož da 75, dobiš poleg tega še 95eur otroškega dodatka. To je skupaj skoraj 600eur. Če temu dodamo, da je težko verjetno, da živiš sama v najemu, ampak ti stanovanje, najemnino nekdo šenka, morda živiš pri starših, pa ti še kurjavo pomagajo plačat, pa včasih te povabijo na kosilo, pa morda kaj otroku kupijo, pa otroku tudi oče še dodatno kupi kar rabi..., to pomeni, da daješ v vsakem primeru za otroka skoraj 300eur in zase skoraj 300eur, ob dejstvu, da ti zato ni treba plačat ne vem koliko za vrtec.

Nočem reči, da je to fajn živet, s tako malo denarja, je pa res, da nimaš niti slučajno neke realne slike, koliko za otroka porabi povprečen starš.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
25.2.2009 22:00:10   
urška
lej gina DSP+otr. dodatek je to. potem pa še tistih 75 zraven. ker nisem v službi. in kljub temu da nimam najemnine in ostalih stroškov (kar ne pomeni, da mi kdo kaj šenka) ne porabim 300€ na mesec za otroka. izključno samo za njega. ker jih enostavno ne morem.
je pa res, da imam sedaj vrtec brezplačen ja. ko sem imela pa službo je vrtec plačeval bivši mož.

če nimam realne slike je pač nimam. ker porabiš toliko kot imaš. načeloma. je pares da avtorica ni napisala koliko so otroci stari, če so v vrtcu če je ona zaposlena in če plačuje najemnino. tko da je bila moja prva ocena zelo zelo okvirna. in sem pač predvidevala, da boste to nekako sklepale.

pa še to: sama ne poznam nobene mamice, ki bi imela višjo preživnino.


< Sporočilo je popravil urška -- 25.2.2009 22:11:06 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
26.2.2009 13:31:24   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: urška

pa še to: sama ne poznam nobene mamice, ki bi imela višjo preživnino.



Sama ne poznam nobene mamice, ki bi imela manj kot 100eur, saj toliko da preživninski sklad. Da ne govorimo o denarju, ki ga dobijo rejniki za preživetje otroka, ki je tudi okrog 400, se pravi je realna slika če bi moški plačeval 200eur za otroka.

S tako malo denarja preživiš samo zato, ker ti nekdo pomaga preživet. V najemu si zelo težko z DSP. V normalnih razmerah, ko moraš vzdrževat stanovanje, ne moreš preživet s takomalo denarja. Meni se zdi izraz neskrbi za otroka, če ti mož daje tako bizarno nizko preživnino...razen če je tvoj na cesti. Sploh ne dojemam,d a lahko kak sodnik tako malo določi. Slovnija je res v podnu s pravno državo.

Drugače pa seveda porabiš pol za otroka. A misliš da posode pa otrok ne rabi, pa da žarnic ne kupuješ tudi zanj, pa da ogrevaš samo zase, pa vodo samo ti nucaš, pa telefon je samo zate, pa bencin najbrž tudi, pa papir, pa elektrika, pa deke, pa računalnik, pa vse ostale prčklarije, ki jih rabiš za lajf, ... po moje pa oba to rabita. To pomeni, da daš ti 160 eur na mesec za tvojega otroka, bivši pa 75.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
26.2.2009 13:34:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
26.2.2009 13:34:33   
urška
tako kot sem napisala zgoraj: določene imava toliko. kar sin rabi več, bivši ne komplicira in kupi.

aja mislila sem pa, da ne poznam mamic ki bi imele za enega otroka več kot 150€ preživnine.


< Sporočilo je popravil urška -- 26.2.2009 13:35:23 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
26.2.2009 13:41:52   
ajataja
Realna preživnina za enega otroka je okrog 120e in manj kot 100e preko sodišča spolh ne gre,včasih ko se je dalo kar tako zmenit brez sodišča so bile cifre včasih mal smešne zdaj ,ko pa gre vse preko sodišča pa pod 100e sploh ne pustijo ,ker to je pa ena taka cifra,ki mislim da  jo vsak otrok porabi mesečno.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
26.2.2009 21:23:27   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Realna preživnina za enega otroka je okrog 120e in manj kot 100e preko sodišča spolh ne gre,včasih ko se je dalo kar tako zmenit brez sodišča so bile cifre včasih mal smešne zdaj ,ko pa gre vse preko sodišča pa pod 100e sploh ne pustijo ,ker to je pa ena taka cifra,ki mislim da  jo vsak otrok porabi mesečno.


120 ni realna cifra, je pa pogosta, in sicer ne zaradi tega, ker očetje ne bi zmogli plačevat realne polovice, ampak zato, ker je polovica samohranilk lažnih in le te probajo skozi priti z minimalnim zneskom, ki ga sodišče še upošteva, tako da socišče nima realne predstave o vsem skupaj. Poleg tega ženska ko se loči velikokrat sploh ne razmišlja dolgoročno, rada bi samo svoj mir in naj se vse skupaj že čim prej zaključi, žaluje, je v bolečini in ni ji prav nič fajn se še s preživnino ubadat. Sodišče pa ne pomaga prav preveč. Prej nima predstave o stroških v resnici. Žalostno.

100eur je sicer čisto normalna položnica za vsakega otroka ki je v OŠ, brez nekih taborov ali dodatnih reči. Kje je potem še vse ostalo? Jao, 120 eur realna polovica? Očitno vaš otrok ne uporablja kozarcev, ne rabi posode, je zadovoljen v eni najemniški sobici, ne rabi ogrevanja.... Bodite no realne. Seštejte svoje dohodke in dohodke partnerjev, pa mi povejte, če živite z 240euri po osebi? dvomim da je takih več kot 10%. Toliko še socialna da, pa se od socialne ne da ravno živeti, prej životariti.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
26.2.2009 21:25:46   
Anonimen
Poleg tega ženska ko se loči velikokrat sploh ne razmišlja dolgoročno, rada bi samo svoj mir in naj se vse skupaj že čim prej zaključi, žaluje, je v bolečini in ni ji prav nič fajn se še s preživnino ubadat. Sodišče pa ne pomaga prav preveč. Prej nima predstave o stroških v resnici. Žalostno.


Zalostno, ja.
In veckrat se tolati z mislijo, dobro, da vsaj to placuje, bolje kot nic.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
27.2.2009 12:37:02   
vodica

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Realna preživnina za enega otroka je okrog 120e in manj kot 100e preko sodišča spolh ne gre,včasih ko se je dalo kar tako zmenit brez sodišča so bile cifre včasih mal smešne zdaj ,ko pa gre vse preko sodišča pa pod 100e sploh ne pustijo ,ker to je pa ena taka cifra,ki mislim da  jo vsak otrok porabi mesečno.

Tole bo kar držalo.Imam sestro zaposleno na tem področju in se pač večkrat pogovarjamo o tem.Pod 100e sodišče ne gre okrok 120e pa je največkrat določena in se tudi sodišču zdi najboljša cifra-seveda pa so izjeme kjer se recimo zasluži čez 1000 e se pa pogovarjajo tudi o višjih cifrah-samo tega  pri nas na koroškem skoraj ni.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
27.2.2009 16:09:23   
Gina
quote]IZVIRNO SPOROČILO: vodica





IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Realna preživnina za enega otroka je okrog 120e in manj kot 100e preko sodišča spolh ne gre,včasih ko se je dalo kar tako zmenit brez sodišča so bile cifre včasih mal smešne zdaj ,ko pa gre vse preko sodišča pa pod 100e sploh ne pustijo ,ker to je pa ena taka cifra,ki mislim da  jo vsak otrok porabi mesečno.




Tole bo kar držalo.Imam sestro zaposleno na tem področju in se pač večkrat pogovarjamo o tem.Pod 100e sodišče ne gre okrok 120e pa je največkrat določena in se tudi sodišču zdi najboljša cifra-seveda pa so izjeme kjer se recimo zasluži čez 1000 e se pa pogovarjajo tudi o višjih cifrah-samo tega  pri nas na koroškem skoraj ni.




Ja, v resnici dajejo očetje večinoma "bagšiš", "džeparac", "vbogajme" za svoje otroka. Res žalostno. Pri nas naj bi bila kao razvita evropska država, pa se gremo take strašne razlike delat med moškim in žensko - moški zasluži večinoma več, ap ima za plačevat mnooooogo manj od ženske za svojega lastnega otroka. Včasih je moral dec vsaj preživljat familijo, zdaj je pa še to na ženski poleg vsega ostalega. otroka pri ločenih družinah v naši ljubi sloveniji v 80-90% preživlja ženska.

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
27.2.2009 18:27:13   
ajataja
SE ČIST STRINJAM IN TO JE ŽALOSTNO.Sicer je pa glede otrok(skrbništvo) zelo slabo urejeno ,kaj vse delajo,  otroci pa trpijo tko da so preživnine še tukaj najmanj  kar lahko za otroka da oče oziroma mama.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
27.2.2009 22:00:13   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

da so preživnine še tukaj najmanj  kar lahko za otroka da oče oziroma mama.


se popolnoma strinjam.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
28.2.2009 17:02:19   
BABY LOVE
Oče moje hčere je zaposlen URADNO za polovični delovni čas, pri čemer ima plače z malico in potnimi stroški cca. 400€. Ker se o preživnini nisva morala dogovorit je sodišče določilo, da mi mora dati vsak mesec 150€ in da je njegova dolžnost, da si poišče dodatno zaposlitev. Seveda preživnine ne plačuje, tako da sem morala dati izvršbo. Vzet mu tako nimajo kaj, saj mu more ostati 1/3 zajamčene plače. Na koncu se vprašam lahko še samo ali ima vse skupaj sploh kak smisel. Država ščiti dobesedno take, ki se vidno izogibajo svojim dolžnostim. Žalostno. No vsaj z mesecem marcem bom pričela dobivati 66,88€ iz preživninskega sklada kar je bolje kot nič. Do danes mi je gospodič dolžan nekaj čez 5000€, kar je zelo lepo za videt a kaj ko tega denarja ne bo nikoli na mojem računu.

(odgovor članu KimPossible)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
28.2.2009 18:50:51   
Gina
Ja, babylove, to je sicer res, kar praviš, ampak dolgoročno bo imel vseskozi probleme. Preživninski sklad bo neprestano za njim z izvržbo, se pravi da vsaj 18 let ne bo mogel imeti normalne službe, posledično ne urejene pokojnine dolgoročno, za ceno izmikanja plačevanju bo ves čas na nek način preganjan. Čim bi šel v službo, bi mu trgali denar za sproti in še za nazaj. A se ti zdi, da je to cena, da bi nekdo tako živel? Taki tipi se mi zdijo res pravi bimboti, ki nič ne razmišljajo. Za toliko let sebe zaj....? A je smiselno? V resnici bo posledično živel slabše, kot bi, če bi plačeval tistih bogih 150eur. Saj nima 400eur določene preživnine za plačevat. Pa samo za enega otroka gre. Tale je pa res brez možganov, sori izrazu.

(odgovor članu BABY LOVE)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
28.2.2009 22:02:30   
Pi-kica 1
Na žalost imaš take primerke. Sama imam izvršbo že štirinajst let na sodišču, pa nisem dobila še niti centa. Ko so ustavnovili preživninski sklad, sem vsaj od tam dobivala neko revščino, mislim da je bilo okrog 11.000 SIT, kar pa žal dobivaš le do 18. leta otrokove starosti. In tako je sredi tretjega letnika, ko so bile njegove potrebe že res kar velike, ostal še brez tega. In oče je ves čas v službi, a uradno na minimalcu, preostanek je dobival na roko, vsaj včasih je bilo tako, zdaj me že dooolgo več ne briga.
S sodiščem sem se pa nehala ukvarjati, ko je bila izvršba polnomočna, pa me je delodajalec obvestil, da je nima namena izvršiti, saj ima gospod kredit za avto? Po dveh letih pa mi je sodnik svetoval, naj tožim delodajalca. Seveda se bom jaz, samohranilka, šla tožit s stokilskim orjakom. Valjda sem vse pustila in izvršba je še vedno odprta.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
28.2.2009 22:15:03   
malenaa
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

Na žalost imaš take primerke. Sama imam izvršbo že štirinajst let na sodišču, pa nisem dobila še niti centa. Ko so ustavnovili preživninski sklad, sem vsaj od tam dobivala neko revščino, mislim da je bilo okrog 11.000 SIT, kar pa žal dobivaš le do 18. leta otrokove starosti. In tako je sredi tretjega letnika, ko so bile njegove potrebe že res kar velike, ostal še brez tega. In oče je ves čas v službi, a uradno na minimalcu, preostanek je dobival na roko, vsaj včasih je bilo tako, zdaj me že dooolgo več ne briga.
S sodiščem sem se pa nehala ukvarjati, ko je bila izvršba polnomočna, pa me je delodajalec obvestil, da je nima namena izvršiti, saj ima gospod kredit za avto? Po dveh letih pa mi je sodnik svetoval, naj tožim delodajalca. Seveda se bom jaz, samohranilka, šla tožit s stokilskim orjakom. Valjda sem vse pustila in izvršba je še vedno odprta.


če ne prej, se mu bo pa poznalo na penziji - če ima minimalca, bo takšna tudi penzija (če še bo takrat)

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko preživnine vam plačuje bivši partner?
28.2.2009 22:15:31   
lilija*
Pi-kica 1, in zakaj mu ne zarubijo avto? Saj mu lahko zarubijo kakšno vredno stvar in se proda. Moj biološki oče ni zaposlen, večkrat je bil rubež, zarubili so mu traktor ali avto in ko je bila dražba, sem pripeljala kupca, pa je takoj dal denaruser posted image  Dvakrat sem ponovila, potem je pa po 15 letih začel plačevati! Škoda, da se mu je mami prej pustila. Sedaj mu pa tako ni treba več plačevati...

< Sporočilo je popravil lilija* -- 28.2.2009 22:16:12 >

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?