|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kompost
19.4.2013 10:15:10   
malaMravljica
Zagotovo vas ima veliko doma tak pravi kompost. Pri nas se je notri metalo vse in sedaj sem ga spraznila in zacenjam od zacetka. Vem, da vse ne sodi notri in vem recimo da das zunanje liste solate, zelja, .. vse zelene odpadke iz vrta, krompirjeve olupke, mislim da jajcne lupine samo posusene. Kaj pa ce mi ostane kaj skuhanega, recimo vceraj je ostalo ravno ene tri grizljaje zzvrkljanega jajca, to lahko? Pa ce bi recimo ostalo malo ze pripravljene solate, se to lahko da notri? Kaj pa usedline od kave? Sploh za ostanke od kuhanja me zanima kaj ja in kaj ne.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
19.4.2013 10:38:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kompost
19.4.2013 11:58:16   
josephine27
Jaz delam približno enako kot Ankica*. S to razliko, da jajčnih lupin ne dajem noter. Sicer se pri nas znajde tudi kakšen olupek od banane, ker imamo kompost skupaj s tastom in taščo ampak onadva tega skoraj nič ne jesto tako, da je to res izjemoma.

Jaz dajem samo surove ostanke, kuhanega pa nič, razen kavne usedeline. Pa te usedline tudi baje ni dobro preveč dajat. Se nisem nikoli preveč poglabljala v to. V bistvu delam po navodilih tašče ker imajo oni kopost že dolgo. Mi smo se priključili k njim šele dve leti nazaj.

_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
19.4.2013 13:25:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kompost
19.4.2013 13:30:15   
*miska.mcc*
s kavno usedlino se da baje fantastično gnojit.
ampak ne sme bit vmes cukra. moja bivša šefica je zbirala ko nora kavno usedlino iz kavomata. tam je res cista kava brez sladkorja.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kompost
19.4.2013 13:42:27   
malaMravljica
Hvala!

Sem prsla pogledat preden nesem usut odpadke dol in sedaj se bioloske odpadke locujem na dva dela, ha ha..

Glede banan in pomaranc, jaz kupujem itak vse bio, pol lahko vrzem gor a ne. Pa se nekaj, ker pravite vse sveze, kuhano ne, kaj pa olupki od krompirje, ce ga olupis kuhanega?

Sem sla uceraj ze eno knjigo studirat, pa je toook napisano in tok tem me je zanimalo, pol sem brala o kompostu in dobrih in slabih sosedih in ureditvi gredic na vrtu. Rada bi eno fajn zemlco za pognojit vrt ja, saj smo ga doma tudi delal, sam kdo je to spremljal.
Imam tistega lesenega in to kmalu dva, en me je videl ko sm lih na vrtu delala in je prsou mimo in je rekel, da ima en isti lesen kompost doma, da sam prostor v garazi rabi in sva se zmenila, ga dobim za par glav solate. Baje so leseni najboljsi, v plasticnem mores bolj pazit, da ne gnije in plesni, tu je bolj na zraku. Ja, pa v zavetju, na zracnem in bolj v sencki naj bi bil. To vem iz knjige. Aja, pa v Bauhausu sem videla, ti leseni so enih dobrih 30 eur ce se ne motim. In ce imas dva delas enega eno leto, pol pustis mirovat in takrat delas drugega.

Se zbiram podatke kaj gre v kompost in kaj ne. Me bolj zanima it prakse kako delate, knjigo bom tako za zraven nastudirala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
19.4.2013 13:57:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kompost
19.4.2013 14:10:57   
malaMravljica
joj sej res, moja mama tudi daja kavno usedlino k rastlicam ja. Jaz jo imam tudi iz avtomata in pride prav fajn suha ven. Super. Sem nesla sedaj usut dol in je prav fajn to delat, ko ves, da delas nekaj dobrega zase. Ce seveda ne povem, da sem to za kompost najprej fajn razsula na hodniku in kavina usedlina je bila itak zraven user posted image

Se nekaj a potem bi bilo pametno tudi kaksne koprive kar tko notri zraven dat? Ker so tudi dobro gnojilo. Sam razmisljam.

ok, bom mal precekirala zadevice in ce izvem kaj pametnega porocam.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
19.4.2013 14:14:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kompost
19.4.2013 19:40:09   
constanca
MM, za tiste kuhane ostanke nabav ti dve kokosi. Bos mela se bio jajcka:)
Pol pa menda, ce das se kurje drekce med kompost tud zelo hitro napreduje. Tako sem slisala.
Sicer pa ne vem, ker sem na istem kot ti. Zbiranje podatkov in preizkusanje:) Dobro temo si odprla! Hvala.


Pa je res dovolj eno leto?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kompost
19.4.2013 21:02:56   
Flavia_
Če kaj pomagauser posted image :

Kaj spada na kompost:
- vsi vrtni in kuhinjski odpadki - tudi pokvarjene jedi, jajčne lupine (te morajo biti predhodno posušene in dobro zdrobljene, ker nerade razpadajo)
- ostanki sadja - razen bananinih olupkov in olupkov citrusov
- narezane ali zdrobljene veje in vejice grmovnic in drevja
- odpadki zelenjave, okrasnih rastlin, ovenelo cvetje , tudi lončnic - razen pelina in vinske rutice
- listje, dobro pomešano med ostalo - razen orehovega
- trava, plevel ki semeni - pred kompostiranjem namočimo za par dni v vodi, da prične gniti
- hišni prah, lasje, živalska dlaka
- volneni in bombažni odpadki
- lesni pepel - v zmernih količinah
- žaganje
- saje - samo od kurjenja drv
- časopisni papir - izogibajte se tistemu, ki je močno pobarvan)
- raztrgane kartonske škatle, papirnate vrečke
- nezrelo odpadno sadje

Na kompost ne spadajo
- bananini olupki - preveč prepojeni s škropivi za kontrolo zorenja
- orehovo listje, pelin, česen, vinska rutica - odganjajo deževnike
- gnilo sadje
- limonine in pomarančne lupine - zaščiteno s škropivi
- cvetje iz cvetličarn - zaščiteno s škropivi
- zeljni storži - možnost prenašanja golšavosti
- bolne rastline
- ostanki mesa in kosti
- kuhinjsko odpadno olje, z oljem prepojeni ostanki drobtin po cvrtju
- pasji in mačji iztrebki - zaradi možnosti prenašanja bolezni in zajedalcev
- nič, kar narava ne more razkrojiti.

Lp, flavia

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 19.4.2013 21:04:24 >


_____________________________

Be the change you want to see in the World ...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?