|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:07:49   
Anonimen
Zanima me, če katera ve, kako vplivajo kontracepcijski tableti Stediril M na dojenje (če sploh kaj)? To kontracepcijo sem uporabljala 7 let pred zanositvijo in je pri meni 100%-na, pa bi jo rada še naprej. Kakšnih Miren in podobnega si ne predstavljam, kondomov pa tudi ne. Da pa ne bi user posted image , pa tudi ni šans. Torej - možni škodljivi stranski učinki na mleko in posledično za otroka pri jemanju Stedirila M med dojenjem?
Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:13:00   
hubi
Jaz imam isto, pa mi je ginek. rekla, ko končam z dojenjem lahko začnem jemati tablete.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:19:02   
Anonimen
A pa ti je kaj rekla, zakaj?

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:23:18   
ninocka
Tabletke lahko zacnes jemat sele po koncu dojenja. Verjetno pa zato, ker se vse kar ti pojes posredno prenasa tud na otroka - verjetno si pa ne zelis, da bi Robi dobival zenske hormone in bil zasciten proti zanositvi user posted image user posted image

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:24:27   
Anonimen
Jao... user posted image user posted image user posted image  Ma saj pri vsem, kar se dogaja v mojem življenju, mogoče celo to ne bi bilo nič nenavadnega...
Ne, resno sprašujem - kaj pa se lahko zgodi mleku oz. Robiju, če jaz Stediril M vseeno jemljem?

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:28:21   
JASNA D
Kerensa, žal odgovora ne vem, le da je G tudi meni isto povedal - ko je dojenja konec, se oglasite po kontracepcijo. Sicer sem ga nafehtala za recept za Mireno, ki že kar nekaj mesecev leži v omari. In še bo.

Jaz na lastno pest ne bi jemala nobenih hormonskih tabletk. Bog ve, kako to vpliva na dete.

Jasna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:32:53   
Anonimen
Ja kaj mi pa potem preostane od kontracepcije, če nočem kondoma in materničnega vložka? Kar ostane, je nezanesljivo, al sem pa jaz nezanesljiva za razne kremice in podobne hece. Še en otrok trenutno odpade, seksat pa tudi še kdaj mislim. In to krepko prej, preden neham dojit.

(odgovor članu JASNA D)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:39:57   
piščanc
s tabletkami se res ne igrat, ker tam notri so hormoni, raje nehaj dojiti

jaz ti predlagam maternični vložek (samo ne Mirene) - tista 2cm plastika ti bo manj škode naredila kot tabletke

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:45:58   
Anonimen
Ne znam si ravno najbolje predstavljati, da bi po svetu hodila z nečim "tam notri"... user posted image

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:51:58   
Seven*
Zakaj pa ne mirene? Jaz se mocno nagibam k tej varianti... Po drugih maternicnih vlozkih menda ful krvavis. Hmnja, ce ne bomo pac na kondomih ostali. Kaj nam pa preostane.. user posted image user posted image

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:55:27   
Anonimen
Pazi, da se ne bo Robi počasi spremenil v punčko, če boš jedla te hormone.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kontracepcija in dojenje
21.12.2005 22:57:40   
Anonimen
Aja, a da še krvaviš pri materničnih vložkih?

Nč, bom mojemu dragemu kar povedala - al bo njegov sin postal hčerka al grem pa jaz v samostan...

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kontracepcija in dojenje
22.12.2005 9:59:02   
*barbapapa*
user posted image

... jaz bi na tvojem mestu uporabljala kondome ....

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kontracepcija in dojenje
22.12.2005 10:20:03   
piščanc
jaz imam navaden maternični vložek en mesec, pa sem super zadovoljna. menstra enaka kot prej (tri dni močna), s to razliko, da me trebuh ni bolel.

pa drugače ne prenesem tamponov. tabletk pa nočem VEČ!! zato tudi mirene ne, ker so tam tudi hormoni.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu *barbapapa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kontracepcija in dojenje
22.12.2005 11:06:04   
nanka
Meni je ginekolog rekel, da se začne količina mleka zmanjševati, takoj ko začneš jesti kont. tablete.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kontracepcija in dojenje
22.12.2005 11:53:18   
Annny
Kaj pa kontracepcijski obliži ali injekcije?

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kontracepcija in dojenje
22.12.2005 23:41:32   
ninocka
Prepisano iz zdravstvenega leksikona:
KT povecajo tveganje za nastanek strdkov v globokih venah. Ce je nosecnost trajala vec kot 28 tednov in zenska ne doji mora pocakati 2 tedna preden zacne ponovno jemati KT. Uporaba KT v casu dojenja lahko zmanjsa  kolicino mleka in koncentracijo hranilnih beljakovi in mascob v mleku. Hormoni v KT preidejo v mleko in nato v v dojencka. Dojece matere, ki zelijo uporabljati hormonsko kontarcepcijo, naj zato uporabljajo progestagenske tablete, ki ne vplivajo na nastajanje mleka.

Upam, da sem ti kaj pomagala s to mal bolj strokovno razlago.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kontracepcija in dojenje
22.12.2005 23:42:41   
Anonimen
Aleluja!!! user posted image user posted image user posted image
Zdaj mi pa samo še najdi, katere KT so "progestagenske", pa bo... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kontracepcija in dojenje
22.12.2005 23:56:45   
JASNA D
Kerensa - abstinencauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Saj ne, hecam se. Jaz nikoli v življenju nisem uporabljala kondomov, zdaj pa tu in tam stisnem zobe, pa priznam, da neke bistvene razlike res ni. Bolj v glavi, kot kje drugje. Bi prej rekla, da so se izkazali kot dokaj pozitivni, ne le kot oblika kontracepcijeuser posted image .

Pa dober seks!

Lp, Jasna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kontracepcija in dojenje
24.12.2005 13:59:59   
KMALU
Kerensa obstaja injekcija, ki je enako ucinkovita kot tabletke. Posvetuj se s svojim G, ker so tudi pri nas ze na voljo...

Tabletk, ki so primerne tudi v casu dojenja pa pri nas zal se ni!

< Sporočilo je popravil KMALU -- 24.12.2005 14:00:54 >

(odgovor članu JASNA D)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kontracepcija in dojenje
26.12.2005 20:54:43   
Anonimen
Moja kolegica je po tej inekciji dobila hude bolečine v trebuhu in je pristala v bolnici (pa je že ene trikrat prej tudi šla k zdravniku da je dobila to hormonsko inekcijo, pa ji nič ni bilo-enkrat se ji pa začne vse obračat drugače), ker je to tako močna doza ki se (mora) skozi cel mesec(ali pa več) sproščat....skratka zoprna zadeva. Ni pa rečeno da bo na tebi enako delovalo.

(odgovor članu KMALU)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kontracepcija in dojenje
26.12.2005 21:33:21   
Gina
Zakaj pa ne bi mirene? Jaz jo imam in sem super zadovoljna. M skoraj nimam več, le rahle izcedke. Po navadnem materničnem sem pa krvavela, kot bi me klali. Tablet res ne smeš, ker hormoni so le hormoni, pa za dojenčka niso ravno..... Mirena v resnici tudi izloča izredno malo hormonov, ampak samo lokalno v sluznico maternice, toliko, da jo malo stanjša, da se ne more oplojeno jajčece vgnezdit, oz. sploh je otežkočen prehod skozi maternico že za spermije. Čutiš je pa ne. Če pa bi jo, pa ti lahko G skrajša vrvico, da je ne čutiš, niti tvoj. Lahko jo uporabljaš tudi ko dojiš - torej je količina hormonov res majhna in res lokalno.

Ali pa kondom.... ali pa še kakšen bratec, sestrica....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kontracepcija in dojenje
27.12.2005 1:07:17   
piščanc
kt so narejene iz dveh hormonov (pisano zelo laično!!) - estrogena in progesterona.
npr. femoden so iz progesterona, ampak to pomeni, da ti zmanjšajo količino estrogena. zame je to pomenilo: suha nožnica, tečnoba, slaba volja, nisem imela želje po seksu, glavobol - v glavnem še slabše od kondoma

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kontracepcija in dojenje
27.12.2005 13:13:53   
petraz
Zakaj bi jemala tabletke, če pa obstajajo druge možnosti, ki ne škodijo dojenju. Posvetuj se z G. glede injekcije, ki jo lahko kupiš z belim receptom v Avstriji, ker jih pri nas ni vedno na zalogi, stane tam okoli 14 E., zaščitenea pa si 3. mesece. Drugače pa se posvetuj o čem drugem... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kontracepcija in dojenje
28.12.2005 20:58:54   
Anonimen
A ni tudi ta injekcija hormonska? Men se pa zdi, da je....user posted image

(odgovor članu petraz)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?