|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kontrola bolniške
27.2.2008 14:04:27   
megane
Pozdravljene,

sem v 28.tednu nosečnosti in sem v staležu, ker je moj otrok po mnenju ginekologinje manjši in moram zato počivati (27 1/7 986 gramov,kar se meni ne zdi premalo). Sicer se dobro počutim, če se preveč ne naprezam in če preveč ne delam tako da se kar pazim. Na zadnjem pregledu sem jo prosila, naj mi napiše v priporočilo za zdravniško komisijo, da lahko grem vsaj na kakšen sprehod, saj drugače ne morem niti po prvega otroka v vrtec, ki ga imam čez često. Pa je reka, da če mi tega ne more napisati in da pač vztraja, da sem v staležu in da naj svoje življenje temu prilagodim.
Naj povem, da sem res  večino časa doma, več ali manj se pazim in počivam, po otroka pa kljub temu grem v vrtec pa tudi čez vikend kakšen dan skočimo v trgovino ali na krajši obisk. Zanima me, če morda katere ve, do katere ure te kontrolorji obiščejo in če je možno njihov obisk pričakovati tudi čez vikend.
Neumno se mi zdi, da sedaj niti v trgovino ne smeš skočiti, ko pa bom zadnji mesec noseča in bom že v porodniški, takrat pa bom lahko vse za otroka nakupila. Smešno.

Hvala za odgovore in čimmanj težav v nosečnosti.

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 27.2.2008 20:55:11 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 14:08:00   
metkica1
Mene niso nikoli kontrolirali, pa sem bila od 5. meseca na bolniški. Res sem mogla zadnji mesec počivat in sem bila doma, prej bi me pa našli vse prej kot doma.user posted image

Baje, da nosečnic ne kontrolirajo, tak sem jaz čula.user posted image

Baba čula baba rekla. Tako nekako.user posted image

(odgovor članu megane)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 14:12:38   
pajek
Oj !
Jaz sem bila pri prvem otroku v bolniški od tretjrga meseca naprej in me niso nikoli kontrolirali. Je pa res od tega že skoraj 4 leta.

(odgovor članu megane)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 14:13:31   
soncek28
Megane,ti kar uživaj v svoji nosečnosti,jaz sem šla vsepovsod,baje nosečnic ne kontrolirajo,sam malo bolj sem pazila da me niso glih iz firme kje vidli.Tega sem se bolj izogibala.
srečno in pazi na svojo pikico!!!

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 14:18:52   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: soncek28

Megane,ti kar uživaj v svoji nosečnosti,jaz sem šla vsepovsod,baje nosečnic ne kontrolirajo,sam malo bolj sem pazila da me niso glih iz firme kje vidli.Tega sem se bolj izogibala.
srečno in pazi na svojo pikico!!!


O ja, pa še kako jih kontrolirajo. Kar doma bodi, če si v bolniški, drugače pa pojdi v službo, pa je.

(odgovor članu soncek28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 14:25:19   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


O ja, pa še kako jih kontrolirajo. Kar doma bodi, če si v bolniški, drugače pa pojdi v službo, pa je.


S tem se tud jst strinjam. Seveda jih kontrolirajo in tudi prav je tako. Sama sem tudi na bolniški, amapk sem resnično skoz doma. Življenje sem prilagodila temu, kaj hočem. Ta malega večino v vrtec pelje mož. Če je res nemogoče, ga peljem jaz, ampak to je zame že velik napor. Večino dneva ležim, malo se sprehodim na teraso in vrt. Pa se včasih počutim, da bi šla tudi za kakšno urco v trgovino.... Mene je resnično strah, da me komisija pošlje delat, ker enostavno en morem bit pokonci več, kot eno uro. Tako, da smo se vsi temu podredili.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 14:31:53   
rokapi
Jaz sem doma že od začetka in počivam. Tudi ne morem nikamor, sem preutrujena. Kontrolirajo pa, to vem in jaz se s tem ne bi igrala.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 14:43:35   
Tini75
Mogoče se bo slišalo malo strogo, ampak če si v bolnijški, verjetno moraš počivati in ne letati po trgovinah. Jaz imam že tretjič rizično nosečnosti in bi dala vse za to, da ne bi rabla biti v bolniški.

(odgovor članu megane)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 14:53:52   
2.2.
jaz sem bila od samega začetka na bolniški- od 7 tedna in me ni nihče nikoli kontroliral

(odgovor članu Tini75)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 14:58:30   
Taula
Ne verjemite govoricam. Dejstvo je, da nosečke kontrolirajo. Mogoče jih včasih niso, sedaj ko je porast user posted image  pa jih kontrolirajo. Kontrola je od poned.do sobote od 9h do 21h zvečer. Torej razen v nedeljo ni.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 15:33:31   
Anonimen
Točno tako. Jaz sem doma že 5 mesecev - občasni obiski G in osebnega zdravnika, parkrat vmes na obisk k staršem ali na hitro v trgovino po križanke. In to je vse.
IZVIRNO SPOROČILO: Tini75

Mogoče se bo slišalo malo strogo, ampak če si v bolnijški, verjetno moraš počivati in ne letati po trgovinah. Jaz imam že tretjič rizično nosečnosti in bi dala vse za to, da ne bi rabla biti v bolniški.

(odgovor članu Tini75)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 15:45:57   
kinm
Jest sm tud zarad rizične nosečnosti doma, pa mi ni težko,
ker ne morem bit dolg pokonc. Mal se že sprehodim po hiši
večina pa ležim in niti nimam želje po trgovinah,...

S kontrolo nimam izkušenj, upam da bo tko ostalo user posted image
drgač bi bla pa že zarad mirnejših živcev doma, kot pa da
bi skoz tuhtala, a me doma kdo išče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 16:53:51   
neisha80
Za druge ne vem,ampak mene niti enkrat niso kontrolirali,pa sem bla doma od 4.mes.dalje.So mi v službi tud dali vedet,da me ne bodo,ker sem na bolniški zarad user posted image .Tako da sem v nosečnosti resnično uživala.user posted image za moje nadrejeneuser posted image

(odgovor članu kinm)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 17:09:03   
*medica*
mene niso kontrolirali pa sem bila celih osem mesecev na bolniški...

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 17:50:47   
sirenetta
Poznam par user posted image , ki so za daljši čas na bolniški in so hodile npr. na MŠ, pa kakšen nakup pa sprehod. Niso pa imele predpisane strogega mirovanja. Nihče ni kontroliral.

Eno sem povprašala, pa je rekla, da je G napisal zmeren počitek ali nekaj podobnega in ji rekel, da seveda na krajši sprehod gre lahko pa na MŠ tudi, samo naj ne pretirava. Služba = 8 (ali več) ur pa naprezanje pa stresi, zato ji je dal bolniško, to pa ne pomeni, da mora samo ležat in ne pomolit nosa iz hiše. Če je G napisal, da služba odpade, da pa ne rabi bit 24 ur na dan doma in ležat, je to to.
No, sicer pa je rekla tudi ona da user posted image ne kontrolirajo.

Obstajo bolniške in bolniške, ene so take, da je treba absolutno ležat, druge čimveč mirovat, tretje pa zmerno mirovat. Za ta zadnje se mi zdi zdravo kdaj pa kdaj tudi it malo na zrak pa na kratek sprehod in zakaj ne tudi kakšen manjši nakup - raje lepo sproti kot pa potem zadnji mesec letat naokoli.

No, to je moje mnenje, pa malo zdravega razuma bi se tudi upalo da celo v naši zbiroktatizirani Sloveniji raznorazne službe kot so inšpekcije in kontrolorji uporabljajo. Raje kot da se spravljajo na user posted image bi raje malo bolj pokontrolirali kakšnega delodajalca (so ženske ki doživaljajo take situacije v službi zaradi user posted image , da bi bila kakšna kontrola še kako dobrodošla, pa seveda nič).
Tko da je nesmisel spravljati se na user posted image . Vsaka sama najboljše ve, koliko počivati in kdaj.



(odgovor članu *medica*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 18:37:02   
Hans
Jaz sem imela kontrolo po dveh mesecih bolniške, k sreči sem ležala doma v senci. Poznam pa veliko takih, ki jo niso imele. Sicer pa ena ukana komisije: Če imaš komisijo in te ni doma pojdi do ginekologa tisti dan in se potem sklicuj na to da si bila pri zdravniku. To je preverjeno in deluje.

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 18:38:54   
lindy
Ja je4st sem doma od začetka, zaradi krvavitev, sedaj pa sem še kar na bolniški, imam tako delovno mesto, da ni za reskirat, ampak kaj naj zdaj sedim doma in čakam, če slučajno pridejo...user posted image

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 18:45:19   
Hans
Če imaš komisijo in te ni doma pojdi do ginekologa tisti dan in se potem sklicuj na to da si bila pri zdravniku. To je preverjeno in deluje.


_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 18:58:24   
dadica
V prvi nosečnosti pred dvema letoma sem imela kontrolo 5. dan bolniške, ko sem bila na ZZZS. Tako da vsaka naj sam razmisli!

lp dadica

(odgovor članu Hans)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 19:50:23   
saline
Jaz sem že tudi slišala, da ZZZS kontrolira tudi ob vikendih zvečeruser posted image . če si na bolniški in nimaš ravno strogega mirovanja, je fajn, da ti ginekolog v kartoteko zapiše ''Dovoljen sprehod'' ali kaj podobnega ( če seveda res nimaš predpisanega mirovanja in je to v skladu s tvojim zdravstvenim stanjem)

(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
27.2.2008 21:23:24   
Maleal
Seveda kontrolirajo tudi nosečke in to vse dni v tednu,tudi v nedeljo.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
28.2.2008 8:08:56   
Neli1
Tudi jaz sem slišala, da so poostrili kontrolo zaradi povečanega števila user posted image v bolniškem staležu. Kontrole so lahko tudi v nedeljo!

Malo čudno pa mi je bilo, ko mi je prijateljica rekla, da je ta iz komisije "okregal" nosečko, ki je bila v soboto zvečer sama s prvorojenko, njen fant pa je odšel na pijačko s kolegi.

Pod nadzorom komisije sem od danes dalje pa tja do 7.3. in sem se odločila, da bom večino časa doma, navkljub temu, da mi bi verjetno kakšen sprehod prej koristil, saj je z mojim sončkom v trebuščku vse vredu - sama pa sem imela izpad motorike leve strani obraza.



(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: KONTROLA V BOLNIŠKI
28.2.2008 13:45:32   
Anonimen
Meni se zdi pa malo hecno, da te kontrolirajo čez vikend, saj sem načeloma v službi od ponedeljka do petka od 7h do 15h. Takšne kontrole se mi zdijo zelo neumestne, saj sta sobota in nedelja vendar dela prosta dneva in ponavadi takrat počnem kar hočem in mi za tisti čas nihče ne daje plače...  

(odgovor članu Neli1)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kontrola bolniške
28.2.2008 13:57:13   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Meni se zdi pa malo hecno, da te kontrolirajo čez vikend, saj sem načeloma v službi od ponedeljka do petka od 7h do 15h. Takšne kontrole se mi zdijo zelo neumestne, saj sta sobota in nedelja vendar dela prosta dneva in ponavadi takrat počnem kar hočem in mi za tisti čas nihče ne daje plače...  


Ko sem bila v bolniški, sem bila 24 ur na dan in 7 dni v tednu. Bi bil res čudež, da bi ob petkih ob 16.00  izginile vse težave in se ponovno pojavile ob ponedeljkih ob 08.00.

Brez zamere, vendar bi raje delala 10 ur na dan, kot pa, da sem v 19. tednu ostala doma, 2x tedensko hodila v laboratorij in s strahom čakala izvide ter srčno upala, da nam uspe nosečnost pripeljat do 32. tedna. Ni mi žal. Se je splačalo. Rodila sem v 39. tednu.

< Sporočilo je popravil N & B -- 28.2.2008 13:59:34 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kontrola bolniške
28.2.2008 16:04:56   
silvya
Sigurno, da kontrolirajo in prav je tako! Nekatere dobijo bolniško za vsak prdec, druge pa si na bolniško sploh ne upajo it, čeprav bi bilo potrebno! 

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?