|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koriscenje dopusta
14.6.2005 10:30:09   
Nannn
Hojla,

Pred kaksnim mesecem nazaj sem nekje na RR prebrala da nam noseckam baje pripada koriscenje ur v casu sluzbe...sama imam kar nekaj pregledov v dopoldanskem casu in nas direktor nam te ure ki porabimo za izhod odbije od dopusta...to se pravi ko koristim 8 ur v razlicnih dnevih mi vzame en dan dopusta...Se mi pa ne zdi prav da bom mogla dajati dopust za vsake pol ure ki jih bom koristila za preglede...

Kje je napisan kaksen zakon o tem?

Hvala Nannn :nosecka:


Neposredna povezava do sporočila: 1
   Koriscenje dopusta
15.6.2005 9:24:38   
soncek&luna
Dopusta se ne da razdeliti na ure oz. se ga ne da koristiti po urah, temveč ga je potrebno koristiti po dnevih.
Nannn pozdravljena...
v nadaljevanju ti posredujem odgovor, ki sem ga zvedela na forumu pravniki.info... zato je trajalo malce dlje, ker sem cakala na odgovor. upam, da ti bo v pomoč...

"Nosečnica seveda mora koristiti svoj dopust oz. svoje nadure ure, ki jih ima, v kolikor mora k zdravniku. Mislim, da tukaj nekih olaševalnih okoliščin žal ni. Tako lahko v kolikor bo odsotna ves dan koristi dopust, v kolikor pa nekaj ur, pa svoje nadure.

Seveda je zaželjeno zdravniško potrdilo, saj lahko sicer delodajalec ne pristane na koriščenje ur oz. na dopust prav takrat, ko ga potrebuje nosečnica. Dopust namreč lahko delavec koristi v dogovoru z delodajalcem, samo en dan, pa po lastni izbiri (2. odst. 165. člena ZDR)."

lep dan :rozica:


(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Koriscenje dopusta
15.6.2005 14:18:19   
Mateja*
Nann, jaz pa ti kopiram odstavek iz pravilnika o varovanju zdravja nosečnic in doječih mater iz Ur. lista RS št. 82/2003.

7. člen

Prosti čas za preventivne preglede

Delavka ima pravico do plačane odsotnosti z dela za čas tistih preventivnih pregledov v zvezi z nosečnostjo, porodom in dojenjem, ki jih ni mogoče opraviti izven rednega delovnega časa.


Tako, da ti pripada, ne da bi ti za to jemali tvoj dopust.

LP

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Koriscenje dopusta
15.6.2005 14:50:18   
Erdbeere
Mateja tole pa ne vem če je čist res...ker zdravnik dela tudi popoldan...se moraš pa potem tako zmenit, da ne greš med službenim časom...žal je tako

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Koriscenje dopusta
15.6.2005 15:58:42   
Mateja*
Odvisno do kdaj je tvoj delovni čas. Jaz delam do 16:30 in potem še dobre pol ure vožnje, da pridem do Zdravstvenega doma. Verjetno me ne bi ginekologinja naročila za ob 17:30 v posvetovalnico. Pri nas v Kranju se začne posvetovalnica dopoldne ob 7h in popoldne ob 14h, prej moraš pa še v laboratorin in kri dat. Tako, da v vsakem primeru moram prej izu službe. Men je to funkcioniralo, samo materinsko knjižico sem morala pokazat, da imam takrat res posvetovalnico.

LP

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Koriscenje dopusta
15.6.2005 20:26:12   
Nannn
Mateja hvala...sem nasla ta clen tud jest...in tocno tko...v laboratorij ne mores popldan ce moram biti na tesce...in tud jest mam delovni cas do 16 30 le malokrat se zgodi da me lahko moja G naroci popoldan ker dela vecalimanj dopoldan...bom pa jutri sprintala ta clen in mu z veliki crkami povdaril,dala v okvir in mu dala pred nos....pa taka faca je bil moj direktor...mislimmmm....

Hvala punce ker ste se potrudile :rozica:

Nannn :nosecka:


(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?