|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Korita z vodno rezervo
26.4.2009 17:04:06   
zvesta
Ker ste izvedenke, domnevam da imate tudi cene korit na tekočem.

Zato me zanima, kje so korita z vodno rezervo najcenejša. A moram biti na karkoli pozorna? Ker do sedaj sem imela običajna korita, ki so pa dotrajala, pa tudi časa za zalivanje nimam več toliko.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Korita z vodno rezervo
26.4.2009 17:34:49   
bumerang
Glede korit z vodno rezervo - "prava" so le ena in sicer znamke Epoque, vse ostalo je le šminka. Ko so bili še tolarji, so bila okoli 5 jurjev (metrska).

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Korita z vodno rezervo
26.4.2009 17:37:56   
zvesta
bumerang, mi lahko malo razložiš, zakaj ravno ta znamka? zakaj so te boljše?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Korita z vodno rezervo
26.4.2009 17:43:36   
bumerang
Zato, ker so edina, ki so tako narejana, da opravljajo svojo funkcijo.
Primerjam pa jih s tistimi, ki jih prodajajo v Merkurju in Obiju (ostalih ne poznam oz. če so, jih še nisem videla).
Slednja imajo tako majavo dno, da korito samo malo rukneš, pa se zemlja vsuva v vodo spodaj, poleg tega pa so s tudi precej manj kvalitetne (trše) plastike. Ob dežju in preobilnem zalivanju se voda ne sprazni dovolj s korit in je vse namočeno še veliko časa tako da je velika nevarnost koreninske gnilobe.
Tulec za polnjenje je ob strani, nima pokrova, tako da po njem v vodo lezejo polži in se množijo komarji in ima enake lastnosti kot dno - fajn je majav tako da se zemlja ob strani usuva v vodo.
Niso vredna počenega groša!


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Korita z vodno rezervo
26.4.2009 20:10:26   
bskrle
Sama sem jih kupila v bauhausu, ko je zmanjkalo vode se je korito prevrnilo, ker je bila roža pretežka, ograjce na oknu pa nimam.So vbile pa rože v tem koritu dosti lepše kot  v user posted image navadnem


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Korita z vodno rezervo
26.4.2009 22:06:40   
melanija
Jaz sem jih kupila v mercatorju, mislim da je cena tam okrog 4 EUR odvisno od dolžine. Sem zelo zadovoljna z njimi in tudi zemlja ne uhaja na dno, če prav pritrdiš plastiko tam kjer se zaliva se tudi zemlja ne usiplje noter. So ravno tako trdna kot navadna korita. JIh imam na balkonski ograji in so pod streho tako da jih dež direktno ne moči.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Korita z vodno rezervo
26.4.2009 22:20:45   
nu_tella
Punce fora je v temu, da če jih date na prosto in je možnost, da jih zalije dež, morate preluknjati dno korita, da odvečna voda odteče. Vse vam na navodilih piše. Vsaj na teh, slovenskega prodajalca BAS d.o.o. (sej nebi napisala znamke, ampak k je že bumerang o znamkah govorila sem jo tudi jaz, če je pa kaj narobe nej me moderatorji zbrišeko), ki so sedaj v akciji v Mercatorju.

Tulček pa moraš lepo zataknit za luknce ki so v kotu in če prav zatakneš, se zlepa ne bo premaknil.

Za rešetke pa so tudi pri kraju taki mali nastavki ki preprečujejo, da se rešetka prelomi in zemla uide v del, ki je namenjen zalogi vode.

Te o katerih govorim so res kvalitetna, ker so iz kvalitetnješe plastike. Pa sej to vidiš že na polici ko jih med sabo primerjaš. Pač logično je da tista, ki so že na polici malo zvita (notr upognjena) pomeni da so iz malo in slabe plastike. Če je pa trda plastika se pa težje razbije. Tako kot se ta plastika notr zvije se potem, ko naložite zmeljo notri, tudi ven zvije in ne nudi več opore rešetkam in logično se rešetka zlomi in gre zemlja v predel za vodo.

Imaš jih lahko več let. Samo mali jih je fanj oprat, preden jih spraviš za čez zimo.

Kljub rezervi vode, pa je potrebno seveda rožice še vedno zalivat. Nam v poletni vročini še vedno 2 litra na dan vode popijejo in jih zjutri in zvečer zalivamo (ne vem kake rožice ima mami, ker jaz sem samo fizična sila za zalivanje user posted image ). Fora tega sistema ni samo da zadržuje vodo, ampak tudi, da jo rožica čez dan lepo črpa vase in ne da jo dobi v "šusu", ko jo zalijemo.


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Korita z vodno rezervo
26.4.2009 22:22:04   
lily975
Jaz sem jih pred dvema letoma kupila v Merkurju - cca. 7 € - pa se super obnesejo in brez težav s sipanjem zemlje v vodo !!Sicer pa  dražja korita ,sploh pa znamka niso merilo za kvaliteto !!

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Korita z vodno rezervo
27.4.2009 2:09:46   
bumerang
No v primeru korit Epoque je.
Sama sem imela priložnost preizkusit različna korita, razlika je očitna. Luknjat jih seveda ni treba.
Sicer pa vsak po svoje. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu lily975)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Korita z vodno rezervo
27.4.2009 14:53:33   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

No v primeru korit Epoque je.
Sama sem imela priložnost preizkusit različna korita, razlika je očitna. Luknjat jih seveda ni treba.
Sicer pa vsak po svoje. user posted image


Sama ravno zaradi zgoraj omenjenega nisem kupila korit z vodno rezervo. Pa resnica je, da potem tudi nisem kupila takih rož, ki nujno taka korita potrebujejo. Če jih bom, bodo ornk, al pa nič. Kje pa prodajajo te, o katerih pišeš, bumerang? Lahko na z.s., da ne bodo rekli, da je propaganda.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Korita z vodno rezervo
27.4.2009 16:27:43   
bumerang
Ma ja, Gina, j. propagando ob vseh teh slikicah in sporočilih, ki jih bereš vsako minuto. Saj menda je vsem jasno, a, da jih jaz ne prodajam in da nimam % pri prodaji. user posted image
Kaj vem, kje jih imajo, jaz sem jih dobila v Agrariji (enih osem let nazaj pa so še vedno kot nova), imajo jih pri Reševih pa verjetno še kje, bodo ostale povedale, ker jaz za notranjost ne vem.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Korita z vodno rezervo
27.4.2009 17:40:05   
kokoska007
ja, pri REŠ jih imajo in to samo te in nobenih drugih. jaz sem jih vzela pri njih, so vsaj preizkušeno dobra. cena pa ni toliko višja od drugih, da se ne bi izplačalo.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Korita z vodno rezervo
27.4.2009 19:15:02   
zvesta
Kokoska, no pa povej, kakšna je cena?

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Korita z vodno rezervo
27.4.2009 20:50:01   
noranate
Se strinjam z bumeranguser posted image . Le epoque korita so prava. 1 m dolgo korito je bilo lani 22 evrov. Dobijo se v vrtnariji Reš, pošljejo pa jih tudi po pošti.user posted image

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Korita z vodno rezervo
28.4.2009 0:07:57   
Meggi
A to si tisti ki so že razne barve? Sam tolk pa ne dam sam za teglce. Čeprav vsak let rečem da ne bom imela tolk rož. Pa me vsako pomlad zanese...

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Korita z vodno rezervo
2.5.2009 9:35:20   
pikica36
jaz sem jih kupilav vrtnariji 80 cm dolga in kar precej široka -14.60 evrov.
sem pa jih zasledila tudi ceneje , ampak mi niso delovala ravno najboljša.

_____________________________

pa smo spet tam, kjer smo bili- nikjer!!

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Korita z vodno rezervo
6.5.2009 9:44:05   
honey
Jaz sem že lansko leto kupila v LIDL-u, letos sem pa še 3 dokupila. Sicer ne vem točne cene, so bili nekje okrog 4 EUR ampak to meterski, ker manjših niso več imeli. Pa moram reči, da sem zelo zelo zadovoljna z njimi. Zemlja se ne vsipa notri, če preveč zaliješ oz. če jih zalije dež, voda steče ven, ker ima korito nekako to narejeno (kot da bi bil podstavek in tam voda odteka) - upam, da je jasno, kaj sem mislila - v glavnem, ni potrebno luknjati dna. Pa tudi plastika je zelo kvalitetna - lansko leto sem imela na balkonu zmajeva krila, ki so bila zelo zelo visoka (do 1 m višine user posted image ), vendar še nimam ograje na balkonu in so mi potem seveda rože letele z balkona, če sem jih pozabila zaliti. In moram reči, da mi tudi 1 korito ni počilo, pa je balkon kar visok. Tako da ni rečeno, da so vsa korita, ki jih kupiš poceni, tudi zanič.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Korita z vodno rezervo
6.5.2009 13:47:29   
Adelina
A pokazatelji vode vam povsod delajo. Jaz imam namreč ena korita iz Merkurja, ampak se ti plovci za prikaz nivoja vode  sploh ne dvignejo. Voda že ven teče iz podstavka zaradi prenapolnjenosti, plovec se pa ne premakne.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Korita z vodno rezervo
7.5.2009 10:41:43   
lucika
kdaj pa začnete spodaj zalivati? jaz sem nekje ob veliki noči nasadila balkonske rože, pa sem včeraj prvič zalila v tulec. kaj zdaj lahko samo v tulec zalivam in pustim zgoraj zemljo suho, ali tudi zgoraj?
uf, kakšna začetniška vprašanja, kajne?

kako pa več, kdaj je treba dolit, a ko pride plovec na minimum, naliješ pač do maksimuma prej? meni se zdi, da gre tolk vode not, da mi balkon dol vtrga, če nalijem vsem polno....

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Korita z vodno rezervo
8.5.2009 8:46:29   
honey
Ja, meni plovci delajo normalno. Res pa se mi včasih zdi, da se ne bo nikamor premaknil, saj imam občutek, da sem že ne vem koliko vode zlila notri user posted image Ja, v moja korita gre približno 3-4 l vode (tam nekje), nisem še točno izmerila. Eno zalivalko (8 l) imam za 2 - 2,5 korita.

Jaz sem rože posadila včeraj in sem jih prvič malo zalila od zgoraj, drugače pa normalno samo v tulec oz. od spodaj. In to bom delala zdaj vse do konca - tudi, ko dodam gnojilo, jih zalivam samo skozi tulec. Saj zemlja itak sama poskra vodo. Letos, ko imam bršljanke, jih bom zalivala 1x tedensko, v najhujši vročini najbrž 2x. Lansko leto se mi je kar mešalo, ko sem imela zmajeva krila - se mi zdi, da sem jih non-stop zalivala user posted image . Letos bo bolje, občutno manj dela user posted image


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Korita z vodno rezervo
8.5.2009 23:01:19   
bumerang
Tulci niso namenjeni zalivanju, razen redko, če se nam res zelo mudi, ampak kontroli vodnega nivoja. Rastline se še vedno zaliva klasično.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Korita z vodno rezervo
9.5.2009 8:10:28   
lucika
h? a potem, bumerang, zliješ na zemljo 3 litre vode?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Korita z vodno rezervo
9.5.2009 15:31:56   
noranate
Rože zalivaš odzgoraj vse leto, sploh pa na začetku je to obvezno, ker koreninski sistem še ni razvit in koreninice ne sežejo do dna korita,  skozi tisto predelno dno z zarezami. Pozneje pa zalivam zgoraj in skozi tulec (7 l vode v 1 m dolgo korito). Približno dvakrat - trikrat na teden odvisno je od števila rožic v koritu in vročine oz, lege.user posted image

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Korita z vodno rezervo
9.5.2009 21:46:13   
bumerang
Ja, lucika zalivam od zgoraj vsa korita.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Korita z vodno rezervo
9.5.2009 22:03:44   
Gina
Saj tudi v klasična korita toliko vode zliješ, mislim cca 2 litra na 40cm lonec - s tem da so fejst ožji ti lonci od tistih z vodno rezervo. Drugače sem pa našla korita, ki jih omenjaš bumerang. V Logatcu v zadrugi jih imajo, samo ta hip samo 80cm dolžine, jaz bi pa eno drugo mero rada in jih bom še ta teden dočakala zgleda. user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?