|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krči
19.12.2005 22:11:17   
BigDaddy
Pozdravljeni vse tukaj na RR. Sem nov tukaj in nov tudi v funkciji očka. Ja, danes je teden dni, kar se nama je rodila ena taka luštna in sploh in oh (saj veste kako je to) hčerkica. Sedaj pa sprašujem vas, izkušene očke in izkušene mamice. Našo tamalo od kar je "zemeljsko hrano" torej od kar se doji mučijo KRČI. Vsaj domnevam da so to krči. Dogaja se predvsem popoldan in ponoči. Kadar pride krč joka in "jamra" in "kliče na pomoč" da se meni ne samo srce trga ampak še kaj drugega. In potem se v trebuščku, v črevcih kakor nekaj pretoči in tamala se umiri ter v trenutku zaspi blaženo kot angelček... do naslednjega krča. Na koncu seanse je običajno pokakana čeprav danes več ali manj že 6 ur trajoajo krči, pokala se pa še ni. Drugače rada je, je videti povsem zdrava in zadovoljna.
Imate izkušnje s takimi zadevami? Kako omiliti krče? Jih je mogoče preprečiti? Do kdaj trajajo?

Hvala za vaše nasvete in mnenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krči
19.12.2005 22:17:28   
hubi
ja, krči so zoprna reč. Mi smo jih pregnali s Plantex čajem in kapljicami(oboje dobiš  lekarni, kapljice delajo v Tržiču). Pomagalo mu je pa tudi, če si ga nosil na roki, s trebuhom dol obrnjenega.
Upam, da jih boste čim lažje prestali.

(odgovor članu BigDaddy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krči
19.12.2005 22:32:03   
soncek&luna
se pridruzujem tasaz-inem odgovoru... trajajo pa tam do tretjega meseca.... tudi midva z user posted image  se trudiva lajsati njegove krcke... zal moramo dati skozi te mesece user posted image
pogumno in naj se vama user posted image  lepo razvija in raste

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krči
20.12.2005 8:39:34   
Antigona
Za začetek naj mamica pazi kaj je... Naš je tudi na začetku imel kar nekaj krčev, ko pa sem iz jedilnika prečrtala sveže sadje in zelenjavo je bilo precej bolje....
Seveda je vsak user posted image  občutljiv na drugo stvar.
Tisti čisto ta pravi krči pa naj bi se pojavili šele pri 1 mesecu...


Lp

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu BigDaddy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krči
20.12.2005 8:56:55   
thunder
Najprej iskrene čestitke!!!!!user posted image  Preberi si sledeče članka:


ko dojenček joka: http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=2426&t=2426
kolike: http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=1510&t=1491
prehrana doječe matere:
http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=2374&t=2354
http://med.over.net/phorum/read.php?f=11&i=256064&t=255977

http://www.ringaraja.net/dojencekClanekPodrobno.asp?id=169&kat=19&podkat=

Upam, da sem ti kaj pomagala. Lep dan!


(odgovor članu BigDaddy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krči
20.12.2005 9:10:12   
nana 27
Čestitke za princesko! user posted image user posted image user posted image  Mi smo imeli krčke in smo malega peljali k pediatru v tretjem tednu. Pediatrinja mi je svetovala, da iz moje prehrane za kakšen mesec črtam surovo sadje in zelenjavo (no, mogoče kakšna solatka brez kisa), morske jedi, oreščke, med, mleko in vse mlečne izdelke, svinjino. V lekarni sem po njenem nasvetu kupila Pregomin zame. To je mleko za alergike, ampak je bolj važno, da v telo vnašam kalcij.  Mleko in mlečni izdelki znajo otročke zelo zvijat.Ko takole omejiš prehrano, odprem hladilnik, a ne smem ničesar v njem zaužiti user posted image  Namesto umetnega mleka lahko za kalcij in železo kupiš melaso. Dobiš jo v trgovinah z bio hrano. V Ljubljani je to trgovina Kalček na Trubarjevi. Okus ima po karameli in dve žlici na dan sta dovolj za potrebe po kalciju. In še nekaj. Iz prehrane naj mamica črta tudi šumeče vitaminske in druge dodatke. Če je bila nosečnost normalna, je dobila dovolj vitaminov za nekaj mesecev oz. dovolj do takrat, ko se nehajo krčki (do okrog 4. meseca). Pri nas smo mislili, da so bili krčki. Kupili smo tudi zelišne kapljice proti krčkom. Mogoče so res bili, ampak jaz popoldne in ponoči nisem imela dovolj mleka in se je mali nonstop drl, zato smo kupili umetno mleko in jok je prenehal. Dodajali smo ga le zvečer. Lahko pa mamica poveča količino mleka, tako da pije sezamov čaj. Dve žlici sezama v 2dcl vode in naj vre 20 minut. Spije naj večrat na dan kar s semeni. Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu BigDaddy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krči
20.12.2005 9:13:31   
Anonimen
Zadnje čase je menda veliko krčev pri otrocih zaradi mleka, ki ga pijejo mamice. Ko nehajo uživati mleko in mlečne izdelke, je pa nenadoma dobro. Samo najbrž je enotedenski dojenček še premajhen za take stvari. Sicer pa tisti pravi krči izgledajo tako, da otrok neutolažljivo kriči, vleče nogice k sebi, v obraz je ves rdeč in to traja in traja, lahko ure in ure. Ni to tako, da bi se malo pokrčil, pritožil, prdnil in naprej spal. To je mogoče malo črvičenje, ni pa nič hudega. Čeprav verjamem, da staršem ne izgleda tako nedolžno, kot se zdajle sliši.
Sicer pa je tudi nam blazno pomagal Plantex, v bistvu krčev po tem čaju sploh več ni bilo.

(odgovor članu thunder)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krči
20.12.2005 9:29:19   
arielca
In kdaj lahko dojenček začne piti ta čaj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krči
20.12.2005 10:10:28   
nana 27
od dveh tednov dalje

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krči
20.12.2005 12:50:16   
petraz
Najprej čestitke tudi v mojem imenu!!user posted image user posted image  Za krče najbolj pomagajo Lefaxin kapljice, ki se dobijo v Avstriji. Res, preizkušeno. Žal, pa mora tudi mamica paziti tudi kaj poje. Lep dan.

(odgovor članu BigDaddy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krči
20.12.2005 13:48:49   
simonav
Tudi mi smo skoraj diplomirali na krčih, preizkusili smo vse, kar so predhodnice naštele, poleg tega pa še homeopatske kapljice, pa tudi ni bilo učinka. Sedaj je sinko star dva meseca in se stanje počasi izboljšuje, zdaj že celo čez dan kakšno rundo (dve do tri ure) odspi, kar se prej ni zgodilo. So se pa tudi pri nas začeli krči praktično takoj, ko smo prišli iz porodnišnice, čeprav sem se in se še vedno zelo pazim pri hrani.
Najbolje bo, da poskušate ugotoviti, kaj bi ji pomagalo, če pa boste imeli tako smolo, da ne bo nič bolje, pa čakat, da bo stara tri mesece, tudi mi samo čakamo, kdaj bo konec in upamo, da bo res po treh mesecih.
Želim vam čimveč uspeha pri odpravljanju krčev in prijetne urice z novim članom družineuser posted image

(odgovor članu BigDaddy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krči
20.12.2005 15:09:07   
kati*
nam pa super pomagajo kapljice iz lekarne (tiste, ki jih lekarne same delajo) ... pa mamica naj pazi, kaj je (tu ni nekega univerzalnega recepta - bosta morala sam ugotoviti in preizkušati) ... pa nošenje s trebuščkom navzdol ... pa namakanje v topli vodi (če uživa med kopanjem)

_____________________________

lp, K

(odgovor članu simonav)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krči
9.1.2006 16:53:32   
tehnofil
Ja krči. To je res nekaj mučnega. Naše iskušnje so takšne, da KO SE ZAČNEJO PRAVI KRČI, NIČ NE POMAGA. Povem ti, da ko smo imeli krče bi lahko dobil kapljice s kateregakoli konca sveta (čisto resno), vendar takšnih kapljic, ki bi prave krče ustavile ni. Vse vrste kapljice malo olajšajo. Simplex kapljice pomagajo, da iz pene mleka v črevesju pomagajo izločiti zrak tako da lahko prdne in neha napenjati. Enako velja za avstrijske kapljice. Kapljice, ki jih delajo v lekarni malo pomagajo, v gavnem pa pomagajo s tolažbo - ker so sladke. Čaji tudi malo pomagajo. Dieta prav tako. Odvisno od česa so krči. Pravi koliki pridejo, če so, po 3-4tednu in trajajo do 3-4 meseca.
Tudi naš je imel krče takoj po rojstvu.   Pa še nekaj sem se spomnil. 15 min po hranjenju (dojenju) je začel jokati in se zvijati. Pa sem mu dajal kapljice za tolažbo. 5minut mira potem zopet jok in spet kapljice (ta sladke) in tako pol ure da je zaspal. Pa sva potem ugotovila, da je jokal KER JE BIL LAČEN. Potreboval je pojesti več kot je normalno za njegovo starost, pa še mleka je takrat bilo premalo. Zvijal pa se je enako kot pri krčih. Da ti pamet stane. Kako ti je potem hudo. Nato so nam so ugotovili alergijo na kravje mleko, tako da je bilo nekaj krčev še iz tega naslova. Nestrpno sva čakala 3 mesec in nato četrti da bi krči minili. Krči so postopno prenehali po 5tem mesecu. Res veliko muke.
---------------------------------------------------------------------
Je pa zato sedaj vsak dan lepši in vedno več miru. Drugi jamrajo, da jim 7 mesečniki polno zasedejo, mi pa smo sedaj iz 180% zasedenosti sedaj na 100% zasedenosti - pravzaprav se kar odpočijemo, samo da ni krčev.

Pa še to. Takoj ko bodo krči minili boste vse takoj pozabili.
l.p.


(odgovor članu BigDaddy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krči
1.1.2008 16:26:49   
Maleal
Mi smo imeli proti krčem plantex čaj,vetrovne kapljice koroških lekarn,kuminov sirup,Antiflat iz AU,olje za masažo trebuška,ker se ni dojila še novalac proti krčem in moram rečt,da smo imeli zelo malo krčev.Sicer pa,da te potolažim,tu je potreben le čas in mora vsak user posted image  in starš to skozi dat,končajo pa se največkrat v 3 mesecu.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krči
1.1.2008 22:59:04   
SIBI
Tudi mi smo imeli zelo veliko pestrih trenutkov in napadov joka. Prav tako tudi vse možne kapljice in čaje in oh in sploh. Pomagalo ni čisto nič!!! Kot so ti že pred mano povedale punce je fajn da jo nosite obrnjeneo na trbušček ter da ji nežno krčite nogice proti trebuščku, ker to olajša vetrove. Za Plantex čaj pa ne vem. Tudi mi smo ga pili nekaj časa, ker so ga kasneje prenehali proizvajati in ga ni bilo nikjer možnosti več dobiti. Pozanimajte se v lekarni. Pri nas je pomagal samo čas in sicer so krči prenehali šele okoli 6. mesecev. Veliko sreče

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krči
6.2.2016 19:58:42   
dvs1
Edina stvar, ki je efektivna po naših "testih" je 3 minute belega šuma: https://www.youtube.com/watch?v=iA0KQes65qA

(odgovor članu SIBI)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?