|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krajši delovni čas zaradi starševstva
7.5.2013 17:31:07   
Barbi5
Zaključujem porodniško in sva se z možem odločila, da bom zaradi problema varstva delala krajši delovni čas zaradi starševstva, kakor dolgo bo pač potrebno. Z delodajalcem sem se že dogovorila, da bom delala 4 ure. Vzrok te odločitve je delno tudi zato, ker že kar nekaj let prosim za kakršenkoli dodatek k plači, pomoč pri izrednem študiju in podobno, pa nisem uslišana (čeprav vsi v firmi prejemajo dodatek na izobrazbo). Sama imam zaključen bolonjski magisterij, sem pa zaposlena na delovnem mestu za srednjo šolo, plačo imam malo nad minimalno v RS.

Skrajšan delovni čas bo prinesel seveda polovico minimalne plače, in ravno zato me zanima ali slučajno lahko zaprosiš za kakšno pomoč pri državi? Vem, da je vprašanje "neumno", da je krajši delovni čas moja odločitev itd.itd... vendar več kot "ne" mi ne morete napisati, kajne!?!?

Vnaprej hvala. LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
7.5.2013 18:35:27   
tintin
ne, pomoči od države ne dobiš...razen čez dve leti boš mogoče imela malo višji otroški dodatek....

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
7.5.2013 22:30:02   
Barbi5
tintin - hvala za odgovor!! LP

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
8.5.2013 10:46:27   
Barbi5
Pa še eno vprašanje - kaj pri pri dohodnini? Me mož lahko uveljavlja kot vzdrževanega člana??

Hvala, LP

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
8.5.2013 10:50:35   
Barbi5
Pa tiste, ki ste tako delale - če potem med krajšim delovnim časom recimo greš na bolniško - ali lahko prekineš in vzameš bolniško za 8 ur ali moraš imeti enako 4 ure bolniške??

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
8.5.2013 10:51:10   
lily32
Ne, uveljevljal bi te lahko, če ne bi bila zaposlena.


IZVIRNO SPOROČILO: Barbi5

Pa tiste, ki ste tako delale - če potem med krajšim delovnim časom recimo greš na bolniško - ali lahko prekineš in vzameš bolniško za 8 ur ali moraš imeti enako 4 ure bolniške??


Če imaš pogodbo za 4 ure, imaš pač tudi bolniško za 4 ure. Ne moreš na vrat na nos pogodbe spreminjati.

< Sporočilo je popravil lily32 -- 8.5.2013 10:53:33 >

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
8.5.2013 10:54:11   
Barbi5
Aha, razumem. Hvala ti za odgovor. LP!!

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
8.5.2013 11:00:56   
ronja
Ne, ne dobiš nobene pomoči, ker se to sama odločiš, da boš delala skrajšai delovi čas.
Ne, ne more te prijavit kot vzrdževanega člana, ker delaš, imaš svoj dohodek, si zaposlena.
Ne, med bolniško se v principu ne sme spreminjat delovnega časa, tudi vprašanje, če bi delodajalec želel potem plačevat vijšo bolniško, če delaš za 4 ure.

Je pa vseeno ta možnost fajn, ker si lahko več z otroki:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
9.5.2013 13:54:06   
3jeMi
no, če te skrbi finančna plat, lahko delaš tudi 5, 6 ali 7 ur, ne pa točno samo 4 ure... jaz sem na začetku delala 6 ur, pa se je finančno precej poznalo... plus je bil samo kasneje pri znižanem plačilu vrtca... da bi v tem času uspela kaj privarčevat je bila pa že misija nemogoče...
glede bolniške moraš pa upoštevat, da je za nego otroka izplačilo 80% plače, ne pa 100%...
pogodbo pa skleneš itak za neko določeno obdobje, ki si ga sam določiš, ampak seveda samo do otrokovega 3. leta (če imaš samo enega)...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
9.5.2013 16:43:28   
Barbi5
Hvala za odgovore!

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
25.5.2013 15:03:11   
ernada
Mene pa zanima ko oddaš za skrajšan delovni čas,kako je potem s tem ko ti šef pomoli pod nos da če bi podpisal za nadure.A lahko ,ne in koliko?

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krajši delovni čas zaradi starševstva
25.5.2013 18:26:16   
Paštetka
Ne. Če imaš skrajšani delovi čas zaradi starševstva ne smeš delati nadur.

(odgovor članu ernada)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?