|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kredit vezan na LIBOR ali EURIBOR
9.1.2006 13:11:44   
pupika
Rabila bi en nasvet, ker se ne morem odločit, keteri kredit vzeti vezan na LIBOR ali na EURIBOR na dobo 15 let.
Trenutno je kredit vezan na LIBOR ali CHF bolj ugoden, toda za daljšo dobo je treba kar premislit in kako bo čez 5, 10, 15 let. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kredit vezan na LIBOR ali EURIBOR
9.1.2006 13:45:44   
matahari
Delam v Banki in ti priporočam LIBOR...v primeru velikih nihanj v Banki zaprosiš za spremebo vezano na EURIBOR in zadeva opravljena...

Na kateri banki pa si zaprosila, če ni skrivnost?

Lp,

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kredit vezan na LIBOR ali EURIBOR
9.1.2006 13:51:09   
pupika
matahari hvala ti za odgovor. Saj še nisem zaprosila, trenutno se gibljem med Volksbank in NKBM.

(odgovor članu matahari)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kredit vezan na LIBOR ali EURIBOR
9.1.2006 17:53:56   
matahari
Od kod si pa doma? Mogoče ti lahko pomagam k boljši obrestni meri??
Če kaj rabiš me kar kontaktiraj..
Pozdravček

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kredit vezan na LIBOR ali EURIBOR
10.1.2006 9:40:16   
pupika
Sem ti poslal zasebno sporočilo:

Hvala še enkrat

(odgovor članu matahari)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kredit vezan na LIBOR ali EURIBOR
10.4.2006 14:25:33   
naya
pozdravljena matahari!
tudi jaz se priporočam za nižje obrestne mere!!!!imam enak problem kot pupika.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kredit vezan na LIBOR ali EURIBOR
10.4.2006 14:37:36   
lucika
matahari, daj povej svoje mnenje; moje je taksnole...
kaksno je tveganje pri kreditu vezanem na svicarske franke? na bankah tak kredit odsvetujejo, češ, da se ne ve, kaj bo s tečajem...
jaz razmišljam v to smer: včasih do banke ponujale fiksno in spremenljivo obrestno mero. pri spremenljivi si dobil odobren večji znesek, z začetno manjšo anuiteto, ki je v velčini primerov kar lepo narastla. ampak takrat banke niso svarile, še ponujale so to varianto bolj kot drugo...
zakaj torej sedaj svarijo pred franki? ker jih res skrbi za kreditojemalca,ali ker jih bolj skrbi zase????
ce gre svica v eu, bodo verjeno isto ko mi, imeli tecaj zamrznjen en cas, ko pridobijo eure, pa bo itak jasno. kako zdaj niha vrednost, mi ni točno znano, ampak menim, da tako zelo spet ne, glede na stabilnost države.
po drugi strani pa, ce bi vrednost padla, bi ti banka hitro podturila kaksen aneks k pogodbi...

na okoli 8 miljonov sem naracunala 1500000 razlike, kot vezano na euribor. koliko mora narast frank, da zgubis taksno vrednost?


...v glavnem, ene banke nocejo niti slisat o frankih; druge imajo aneks k pogodbi, da se lahko valuta vmes spremeni; ene imajo valuto fiksno...
prava zmesnjava...

zanima me mnenje, tako cisto neuradno od koga zaposlenega. na bankah itak vem, da je treba povedat tako kot vam drugi naročijo...



(odgovor članu naya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kredit vezan na LIBOR ali EURIBOR
18.4.2006 10:38:43   
lory05
Banke odsvetujejo chf, ker v tem primeru one premalo zaslužijo. Tečaj chf ima trenutno trend padanja, pa tudi obrestna mera libor je bistveno nižja od euriborja.
En dan sem brala v Financah, da sigurno vsaj še 7-10 let bo kredit (stanovanjski) v chf še vedno cenejši od kredita v eurih. Raziskavo je baje naredila Bank Austia.
Če ti banke odsvetujejo kredit v chf lahko sklepaš, da jim to ne diši, se pravi da je ugodneje za kreditojemalca.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kredit vezan na LIBOR ali EURIBOR
17.7.2006 9:56:31   
biba15
Res je prava zmeda s temi krediti. Z mozem placujeva  eno leto hipotekarni kredit (na 20 let) vezan na 6M EURIBOR, ki je v tem letu ze dvakrat zrasel. Z banko sem se sicer dogovarjala za znizanje OM, pa niso pripravljeni ne vem kaj znizati, ceprav sva z mozem redna placnika, en obrok imava celo v preplacilu.
Matahari, glede na to, da najina banka ne ponuja kreditov vezanih na LIBOR, nama predlagas, da zamenjava banko?
Trenutna placujeva 2,25+6M EURIBOR.

Hvala, za odgovor.

(odgovor članu matahari)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?