|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
3.2.2011 20:21:15   
nincy29
Hey!
Prebrala nevem koliko forum itd. pa še vedno nevem kaj najuser posted image .Tamal ima zdaj 9 mesecev in se mu AD  stalno ponavlja.za vsakodnevno nego uporabljamo kremo od a-derme.ampak ta krema mu enostavno ne pomaga.jaz mu morem cca 1x na teden namazat z elocom kremo.zdaj 2 tedna je nisem imela doma ker mi je pediatrinja ni hotela predpisati in danes sem jo mogla nujno it iskat in tamali je tako bogi po telesu.vem da ta krema ima fuul stranskih učinkov,zato pa iščem eno rešitev,kakšno drugo kremo..nemorem mirno gledat kako se mi do krvi spraska ker ga tako srbi.
Kakšna krema je vam resnično pomagala?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
3.2.2011 21:23:16   
Sa.Ka
Kaj pa obisk dermatologa?user posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
3.2.2011 21:44:31   
nincy29
smo bili pri alergologu in je bilo ugotovljeno da ima alergijo na jajca in arašide.to smo odstranili iz jedilnika ampak stanje se ni izboljšalo.hm..kaj nam pa lahko dermatolog pomaga?

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
3.2.2011 22:04:07   
sami0804
Našemu je pomagala hladilna krema,ki jo zmešajo v lekarni.
Najprej  sem mu mazala z Elocomom,potem,ko so se lišaji posušili,pa sem kožo negovala s LinolaFett oljem,ki se doda v kopel in potem namazala s to hladilno kremo.Vmespa še po potrebi,če sem videla,da je koža bolj suha...se s hladilno kremo lahko maže večkrat na dan.
 

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
3.2.2011 22:11:15   
nincy29
sami a mi poveš prosim sestavo kreme?

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
3.2.2011 22:42:59   
sami0804
Uf,zdaj si me pa dobilauser posted image
Sestavin se niti približno ne spomnim-sem šla zdaj iskat en lonček,ko sem ga nazadnje kupila,pa tudi nič ne piše...
V glavnem nam je prvič to mazilo predpisala dermatologinja,kamor smo šli,ko je bil mali star 2,5 meseca,ker je imel res hude lišaje,prav take mokre po ličkih,za ušesi in na komolcih.
Kasneje smo recepte dobivali pri naši P,vem pa da so notri nežne sestavine,ker smo lahko mazali tudi večrat na dan,tudi po obrazu...Mariborske lekarne ga mešajo same,verjetno katera druga lekarna tudi...

< Sporočilo je popravil sami0804 -- 3.2.2011 22:44:16 >

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
3.2.2011 22:52:51   
*miska.mcc*
moj srednji je fasal AD pri enem letu. grozno. bil je cel v hrastah. poleti sem ga imela v zabicah, da se nebi izpraskal do krvi. ponoci sem mu s povojem povijala rokice, da se s5 nebi praskal.
res OBUP!
bila sva povsod. ugotovili so mu alergijo na vse zivo. od konzervansov, mleka, pa do hisnega prahu.
pol leta smo imeli strogo dieto. jaz sem postala obsedena s cistoco. totalni frik. pomagalo mu ni nic, samo hujsal je, ker je bilo vse brez okusa.
sprobali smo en kup enih kremic, mažic, olj i svega i svasta. nič boljse.

eno popldne, ko mu je na prstkih na rokicah pogledalo ven živo meso, pa sem malega popokala na urgenco. zdravnik mu je namazal rane, povil in naju narocil cez 2 dni na kontrolo.
ko je odvil rokico, sem skor pada dol. nič ni bilo vec. samo malenkost hrastice, ostalo okoli pa zdravo. ta krema se imenuje KUTERID. je kortikosteroid in tanjsa kozo. zelo mocna. ampak mojemu je edino to pmagalo. pri pediatru sem se skregala in nisem hotla ven iz ordinacije, dokler mi ni napisal recepta.

zdaj je pa tako....predno me napadete. se vedno ga imam. mali je star 7 let. vsake tolko se mu se pojavijo pikice in res na tinimini namazem, lahko bi rekla za sivankino uho. v dveh dnevih vse izgine.

mislim, da je boljse vsake 3 mesece namazat reeeees malenkost, kot pa recimo s locoidonom ali pa katero podobno svohejso kremo mazat iz dneva v dan, pa se pomaga ne nic.

lahko ti posljem vzorcek, da probas.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
4.2.2011 16:25:28   
NEVA-1
Koliko elocoma pa porabiš, da ti ga nočejo napisat, drugače je pa elidel tudi za tako kožo in se jo lahko dlje časa uporablja...sem se spomnila še ene kreme atopiclair, nesteroidna krema, ampak moji ne pomaga, od Sinclairja, pri nas se pzna kadar ne pazimo pri hrani-je takoj rdeča in spraskana do krvi in jaz mislim podobno kot miška-mcc-da bolje malo kreme kot da se spraskajo do krvi

aja pa še to arašidi so marsikje, tako da je potrebno res pazit

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
4.2.2011 19:14:33   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

moj srednji je fasal AD pri enem letu. grozno. bil je cel v hrastah. poleti sem ga imela v zabicah, da se nebi izpraskal do krvi. ponoci sem mu s povojem povijala rokice, da se s5 nebi praskal.
res OBUP!
bila sva povsod. ugotovili so mu alergijo na vse zivo. od konzervansov, mleka, pa do hisnega prahu.
pol leta smo imeli strogo dieto. jaz sem postala obsedena s cistoco. totalni frik. pomagalo mu ni nic, samo hujsal je, ker je bilo vse brez okusa.
sprobali smo en kup enih kremic, mažic, olj i svega i svasta. nič boljse.

eno popldne, ko mu je na prstkih na rokicah pogledalo ven živo meso, pa sem malega popokala na urgenco. zdravnik mu je namazal rane, povil in naju narocil cez 2 dni na kontrolo.
ko je odvil rokico, sem skor pada dol. nič ni bilo vec. samo malenkost hrastice, ostalo okoli pa zdravo. ta krema se imenuje KUTERID. je kortikosteroid in tanjsa kozo. zelo mocna. ampak mojemu je edino to pmagalo. pri pediatru sem se skregala in nisem hotla ven iz ordinacije, dokler mi ni napisal recepta.

zdaj je pa tako....predno me napadete. se vedno ga imam. mali je star 7 let. vsake tolko se mu se pojavijo pikice in res na tinimini namazem, lahko bi rekla za sivankino uho. v dveh dnevih vse izgine.

mislim, da je boljse vsake 3 mesece namazat reeeees malenkost, kot pa recimo s locoidonom ali pa katero podobno svohejso kremo mazat iz dneva v dan, pa se pomaga ne nic.

lahko ti posljem vzorcek, da probas.



hm..ta krema ki jo meni predpiše tudi tanjša kožo,jo zmešajo sami v lekarni in je rok 1 mesec.tko da morda enako kremo dobivamo??

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
4.2.2011 19:17:27   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: NEVA-1

Koliko elocoma pa porabiš, da ti ga nočejo napisat, drugače je pa elidel tudi za tako kožo in se jo lahko dlje časa uporablja...sem se spomnila še ene kreme atopiclair, nesteroidna krema, ampak moji ne pomaga, od Sinclairja, pri nas se pzna kadar ne pazimo pri hrani-je takoj rdeča in spraskana do krvi in jaz mislim podobno kot miška-mcc-da bolje malo kreme kot da se spraskajo do krvi

aja pa še to arašidi so marsikje, tako da je potrebno res pazit


porabim??fuul malo,samo je tako da ta krema ima rok samo 1 mesec in kadar rok poteče morem drugo dobit.

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
4.2.2011 19:20:40   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29


hm..ta krema ki jo meni predpiše tudi tanjša kožo,jo zmešajo sami v lekarni in je rok 1 mesec.tko da morda enako kremo dobivamo??


Elocom ti mešajo v lekarni?
Ali kako drugo kremo?

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
4.2.2011 19:24:01   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

hm..ta krema ki jo meni predpiše tudi tanjša kožo,jo zmešajo sami v lekarni in je rok 1 mesec.tko da morda enako kremo dobivamo??



v lekarni običajno zmešajo kuterid (ali kakšen drugi kortikosteroid) z belobazo, da je mal nižja koncentracija - vsaj tako na moji kremi piše (20% kuterid v belobazi, rok uporabe 1 mesec).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
4.2.2011 19:47:32   
nincy29
meni piše na kremi elocom 20%,belobaza 60,rok uporabe 1 mesec

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
4.2.2011 20:30:26   
sami0804
Evo,sem šla poiskat amb.karton od našega fanta:

Navodila za nego:
Linolae fett oljna kopel
hladilno mazilo s 5% ol.oljem

Moje mnenje-boljše je probat z bolj blagimi zadevami,na močnejše še vedno lahko greste,če to ne bo pomagalouser posted image Vso srečo.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
4.2.2011 21:27:50   
sanelaa
Joj, AD........pri nas je bla katastrofa. Sin ga je imel praktično od prvega meseca dalje, poskusli vse kreme, v lekarni kupli kar se je kupit dalo, obiskovali alergologa in dermatologa.........nič ni pomagalo.
Mi smo na srečo potem prišli do ene naravne kremice, ki je resnično ful pomagala. V enem tedn smo zrihtali kožo, pa morate vedet da je naš fant imel žive rane po obrazu.

DRugače je pa pomembno da je koža čim bolj vlažna, da preprečimo izsušitev, pa oblačenje v oblačila ki dihajo, striktno bombaž, pa kopanje z mlačno vodo, sicer je pa vse to povezano s stresom, geni, dednostjo.........lahko tudi za lergijo, ampak če so testi negativni in če kljub izločitvi alergene hrane stanje ne gre na boljše, je pač atopični dermtitis, za katerega je itak znano da lahko izzveni in da je včasih prisoten v hujši, včasih v blažji obliki. Zdaj je pač zimski čas ko je atopična koža običajno boga, posuta z ekcemi in lišaji in potrebuje posebno nego.


(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
4.2.2011 22:46:45   
rogljicek
mi smo tudi probali vse kreme. Potem nam je pa babica poslala eno naravno iz amerike. Zadnjič je nisem uspela pred obiskm zdravnika namzat in je zdravnico skor kap. Sva naročeni še za en test alergije. Drugače pa mustelina krema za a. dermatitis tudi ni tako slaba. Ampak, pomoje je odvisno od dojenčka, ene pomagajo enim, duge drugim.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
5.2.2011 0:26:24   
*miska.mcc*
a-a ne. nam kuterida ne namesajo v lekarni. dobim ga v tubi. čaki, grem po sliko...
...
...

user posted image

evo. točno to je.

našega sem mazala res z vsem zivim. olja so mu samo "zaprla" in se je spodaj samo se bolj vse spackalo in vnelo.
v vodo ga boze nedaj nisem smela dat, ker je bilo vrescanje, ker ga je peklo.
kozo je imel totalno suho s htrsatami in izpuscaji. pol pa, ce sem ga mazala, se mu je se bolj vnelo. ce ga nisem, ga je itak ful srbelo in peklo....jao jao....ce samo pomislim.user posted image

lej....daj mi naslov na zs, pa ti posljem.
pa probaj. na enem predelu, recimo 2x2cm namazi cisto cisto na tanko. 2x na dan. recimo zjutraj in zvecer dokler se pikice ne zacnejo susit. pol pa nehaj. pa, ko se pojavijo s5, pol s5 malenkost namazi.

aja, se to. mali nima nic tanjse koze in nic mu ne manjka.

zelim ti , da cimprej postimate te "grde pikice".


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 5.2.2011 0:30:38 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
5.2.2011 14:21:31   
an12ka
hej...
tudi mi smo imel katastrofo s AD že od prvega meseca in smo poskušali vse živo,pa so nam dermatologi pisali to in ono in ni nič pomagalo otrok pa v krastah...nakar sem obupala in poskusila samo še s hladilnim mazilom ene domače lekarne v mojem kraju in nekje po 10ih dneh so se zadeve začele umirjat...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
6.2.2011 21:43:02   
lali55
a

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
6.2.2011 21:52:34   
lali55
Hey!
Tudi moj štiri mesece star korenjak ima težave, po umivnju samo z vodo ali v hratovem ljubju ima kožo suho in polno rdečih lis. Želim si ga umiti z milom (danes smo imeli žur s kakcem, noga roka v plenici kakec pa povsod okoli) pa ne vem katerim, tisto nevtralno mu še suho kožo na lasišču povzroča.
Rada bi tudi kupila (te na recept, kože ne ščitijo), kakšno zaščitno kremo proti soncu, mrazu in vetru, ravno z labello ga ne morem mazat (močno se slini in na sprehodu je postal ves rdeč okoli ust pa je labella omilila). 

(odgovor članu lali55)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
17.2.2011 9:08:52   
barvar
Nincy če je še vedno aktualno, midva uporabljava od Eucerina oljno kopel in kremo za vsak dan. Drugače sva pa dobila ureo, pa je bil tak jok, ker ga je peklo. Zdaj mi pa napiše še hladilno mazilo, ki mi ga zmešajo v lekarni. Sestava pa je: Oleum olivae 5,0; Aqua purificata; Euceroli ae 20,0; Ung.emoliens. Sta pa najina otročka isto stara. Pri nas je še ta problem, da smo pri testih ugotovili samo to da gre res za alergijo(močno povečan celokupni IgE), ne vemo pa na kaj user posted image . Držim pesti, da se čimprej porihtata.

_____________________________

Pa je prišel! Najin Maj - 6.5.2010

(odgovor članu lali55)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
17.2.2011 9:15:53   
nincy29
barvar hvala!
mi smo se odločili da poskušimo še z bioresonanco.same pohvale sem slišala,tako da upam tudi jaz na uspehuser posted image

(odgovor članu barvar)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
17.2.2011 10:04:11   
barvar
Če lahko vprašam kam bosta šla?
Jaz sem ga imela namen peljat v Rogaško Slatino in sem jim ravno včeraj poslala mail, ampak je zgleda napačen naslov. Zato me zanima v kateri konec SLO gresta vidva. Hvala!


_____________________________

Pa je prišel! Najin Maj - 6.5.2010

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
17.2.2011 10:08:05   
nincy29
nova gorica..jaz sem kar poklicala..

(odgovor članu barvar)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Krema za A, dermatitis ki res pomaga??
18.2.2011 21:17:33   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

meni piše na kremi elocom 20%,belobaza 60,rok uporabe 1 mesec


Na vseh kremah, ki jih zmesajo v lekarni pise gor rok uporabe 1 mesec... ko sem se delala na otroskem dispanzerju, smo mamicam vedno povedali, da to ni realno (v lekarni MORAJO napisat rok uporabe)... drugace pa je krema uporabna dokler se ne usmradi... najboljse pa je te kremice met v hladilniku...

Moj recimo uporablja 10% kuterid v belobazi... in mu je rok potekel 03.12.2010... js pa za roke uporabljam 10% olivno olje v belobazi... rok mu je `potekel´ ze 19.09.2010... ampak obe kremi sta se vedno kot novi...
Samo toliko o tek rokih... LP:)

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Novorojenček: Prvi dnevi doma
Porod je za vami, zdaj pa je čas, da se navadite na novo življenje s svojim dojenčkom. Poskrbite za dobro prehrano in či...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?