|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krst in jok
10.3.2006 18:57:05   
draganav
Ali mi lahko napišete kako poteka krst. Jaz nisem bila še na nobenem, ker bomo v kratkem krstili našo punčko me zanima kako vse poteka. Kaj če se začne dreti kot se ona zna in nič ne pomaga razen joške. Kaj jo podojim kar tam v cerkvi?

< Sporočilo je popravil puncica -- 13.3.2006 8:08:49 >


_____________________________

TAKO LEPO JE BITI MAMA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KRST IN JOK
10.3.2006 20:36:50   
mia-2
pri nas jim že prej pove da če hočejo lahko grado v zakristijo tam kjer se župnik oblači.Tam je en stolček in lahko vse uredijo v miru.Drugače pa krst traja pri nas največ 10 min.

(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KRST IN JOK
10.3.2006 22:18:09   
LORELAJ
Ojla! Mi smo našo pupo krstili konec februarja. šlo je pa tako:
- Pri vhodu v cerkev župnik vpraša kaj želimo, odg. sv.krst, vpraša kako se bo otrok imenoval, sledi odg.
- nato se pomakneš do krstnega kamna, tam sledijo določena vprašanja, itak odgovarja cela cerkev.
- potem naredi križ na čelu z oljem, jo polije (pri nas ji je na glavco pokapljal vsega par kapljic vode in jo nato še z vato obrisal, tako da ni bila mokra, prejšnji župnik je pa tudi vodo segrel-tako so rekli). Potem prižgeš svečo jo pogrneš z belim prtičkom - ali v obratnem vrstnem redu.
To je to.
Upam, da sem pomagala, čao.

(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KRST IN JOK
11.3.2006 7:26:37   
lelaval
V bistvu je tako, kot ti je lorelaj napisala. Mi smo imeli krst - 2x med mašo in smo stali čez cel krst pred oltarjem. Sin je cel krst spal - tudi, ko ga je polil (par kapljic, ki jih itak takoj obriše), ko pa je začel nekaj brat, se je zbudil in začel jokat, ker se je župnik tako zadr. Bilo je ful smešno.
Sicer pa cel obred traja nekje 10 min.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu LORELAJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krst in jok
13.3.2006 16:52:26   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: draganav
Kaj če se začne dreti...... nič ne pomaga razen joške. Kaj jo podojim kar tam v cerkvi?

Jok otroka pri krstu ne sme biti moteč ne za duhovnika, ne za prisotne, saj je krst otroka. To je obred zanj in ne za občinstvo.
Kar se tiče dretja, se dogovori z duhovnikom glede dojenja.

Krst je različen od župnije do župnije. Mi smo imeli naš krst z mašo. Lahko je brez maše. Na dolenjskem imajo enkrat (ali dvakrat) letno krst za več otrok naenkrat.

Prav je, da so pogovoriš z župnikom kjer boš otroka krstila. Brez problema, ti bo razložil.

(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?