|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 10:51:41   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Punce moj lajf se je postavil na glavo. Kaj naj naredim sem v 13 tednu in vse gre narobe. Ne vem kaj bo če ta otrok dejansko pride na svet. Ne zasluži si da bi bil v tej situaciji še on.

Ne mi očitat prosim samo ali katera ve ali je možno še narediti splav pa čeprav ne zaradi zdravstvenih razlogov.

Prosim za pomoč res. Pa ne me napadat ker že tako dovolj trpim ne rabim ploslušat še ostalega, ker se vsega precej zavedam in mi je še tok težje.


Hvala vsem, ki boste odgovorile in mi pomagale.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 10:53:40   
uškinamama
Če se ne motim se splav dela do 12 - tega tedna , potem odloča komisija. Upam, da sem prav napisla.

Kaj pa se je zalomilo?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 10:57:50   
Tanja_
Ja, na komisijo se gre. Ampak ne vem, če ne rabi bit za dovoljenje medicinska indikacija. Torej, da je nekaj narobe. Nisem sigurna, najbolje, da če si se to namenila naredit, da pokličeš svojega ginekologa, ker oni sigurno vedo, kako je s tem.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 10:57:59   
tassika
Urškinamama prav si napisala in komisja brez nekega hudega zdravstvenega razloga ne bo odobrila. Anonimna a res ne bi šlo drugače, vem da si trenutno v težki situaciji ampak vedno se vse uredi, imaš še pol leta časa, da se postviš na noge in potem ti bo še en sonček družbo delal.
Če pa res ne vidiš izhoda pa takoj pokliči svojo g. in jo vprašaj kakšna je dejanska praksa.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 10:59:38   
Tejča05
Ma vse v zvezi s partnerjem in s stanovanjem. Ne morem res ne morem. Sej če ne bo druge mi drugega ne preostane samo ne želim, da živi v takih razmerah kot so sedaj.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:03:00   
uškinamama
Tejča, saj vem, da nočeč pametovanj ..partnerji pridejo in grejo, stanovanje se dobi...in otroček je že zelo, zelo velik...

Koliko si stara? Starše ali koga , ki bi ti pomagal imaš?

Veš včasih se življenje obrne čisto po svoje, pomisli, da splaviš in se stvari  s stanovanjem in partnerjem poštimajo user posted image

Ne vem, dobro , tisočkrat premisli.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:03:58   
tassika
Lej saj pravim imaš pol leta časa, da se sama postaviš na noge ali da s partnerjem poštimata zadeve. Na začetku nosečnosti se večkrat pojavijo kakšne težave, nas nosečnice dajejo hormoni, ampak moške pa še bolj. Če sta si otroka želela se splača potrudit, če pa se vseeno ne bo dalo nič pogovorit, se boš pa tudi sama znašla, ženske smo močne in iznajdljive in se znamo zorganizirat in uredit življenje.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:04:04   
gita10
V primeru, da si se ti tako odločila ti tako ali tako nihče ne more ničesar očitat, ker je to tvoja odločitev in boš ti živela z njo. je pa problem, ker mislim, da si prepozna in mora o tvojem splavu odločat komisija.
V primeru, da ti ne dovolijo narediti splava imaš še vedno nekaj mesecev časa, da se ti lajf uredi.  Sedaj je jesen, hladno je, ni sončka in potem vidimo vse bolj sivo - mogoče se pa situacija popravi do pomladi, ko boš rodila.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:05:05   
živa
Evo, z med.over.net:

Pogojno je nosečnost mogoče prekiniti tudi po 10. tednu, vendar o tem odloča Komisija za prekinitve nosečnosti in sterilizacije na Ginekološki kliniki v Ljubljani po predložitvi razlogov in prošnje za prekinitev nosečnosti.

Kolegica mi je razlagala, da so odobrili splav tudi po 12. tednu iz nemedicinskih razlogov, vendar gre lahko samo za govorice.

Morda bi si vzela malo časa in se malo pomirila, razmislila? Kakorkoli se boš odločila, pa ti želim vso srečo.

Lp,

živa

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:05:59   
Tejča05
Ma še anonimna nism večuser posted image . Ma je čist nepričakovano prišlo. Pa enga otročka imam od prej 4 leta. Pa ni njegov. Sem doma pri starših. AMpak tukaj ne vidim izhoda. Res da malo pozno smo vseen. STrah me je biti z dvema sama. Ne morm. Res ne. Že z enim ni lahko. Pa še vsak od drugega. Ma kaj sm si naredila.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:19:20   
bskrle
POKLIČI varno hišo ali materinski dom - ali pa jim napiši mejl. S še rešitve - začasno rejništvo ipd.

    user posted image    30. marec 2009
Vseslovenska akcija POMAGAJMO PREŽIVETI
Slovenska Karitas v prvih dneh meseca aprila začenja z izredno dobrodelno akcijo "Pomagajmo preživeti!". Namenjena je nujni pomoči ljudem v stiski, ki jih je in jih še bo prizadela recesija, predvsem zaradi nižjih dohodkov in izgube zaposlitve. Število ljudi, ki prihajajo po pomoč na Karitas, zelo...

19. april 2007
Prenovljenje spletne strani materinskega doma
Pred vami so prenovljene spletne strani materinskega doma na Škofljici, ki deluje v sklopu Zavoda Pelikan Karitas....



user posted image Materinski dom Škofljica in Višnja Gora

Gumnišče 5
1291 Škofljica
tel.:366-77-21


Elektronska posta:
materinski.dom(@)karitas.si
 



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:23:44   
Anonimen
Kaj pa posvojitev? Veliko parov bi želelo posvojiti user posted image Si kaj razmišljala v tej smeri?

(odgovor članu Tejča05)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:26:17   
nina166
Dobro premisli, da si ne boš potem vse življenje očitala user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:27:59   
Anonimen
Ah dej no dej
Takšno življenje kakšno si boš naredila bo imel tudi otrok
Umiri se,vedno je izhod
ne izberi najlažjega,ker ti lahko uniči življenje

saj veš jamranje nobenemu ne pomaga.

vsakemu se lajf postavi na glavo,meni se je tudi ,pa veš kaj sem donosila otroka in življenje je postalo lepo a hkrati težko

(odgovor članu nina166)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:32:22   
Anonimen
Glej, ubogica, sploh se ne oziraj na vse, kar ti tukaj pametujemo. Ti si se že odločila. Ni fer, ampak malo kaj sploh je... Žal. Ne razmišljaj preveč z glavo. Ti ČUTIŠ, kaj je prav. Smo pa ti lahko le v eno tako čudno virtualno podporo. Pa da ne boš mislila, da "serjem maline". Sama sem čakala 15 let! na svojga sončka, ki bo kmalu eno leto. Je središče mojega sveta in je prišel do mene s pomočjo medicine. Drugače ni šlo. Pa razumem tvojo stisko. Pa ne samo to. Podpiram tvojo odločitev v kolikor ne moreš spraviti otročka na svet. Drži se punca. Stisni k sebi svojega otročka in bošvedela kako se odločiti...

(odgovor članu nina166)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:32:53   
koala
Nisi v zavidljivi situacija, ampak ker intenzivno razmišljaš o prekinitvi nosečnosti ne izgubljaj časa pamak takoj stopi do svojega ginekologa. Zdaj boš definitivno morala vložiti prošnjo na komisijo, razloži svojo situacjio morda pa ti odobrijo. Srečno!

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 11:50:26   
Mija79
Nimam ti pravice očitati,samo polagam ti na srce dobro razmisli,da ne boš kasneje obžalovala storjenega...Včasih nas brezupen položaj pripelje do napačnih odločitev.Vedi  da vsaka stvar se da urediti ti povem iz lastnih izkušenj,ne glej na vso stvar iz temne plati.Temnim trenutkom sledijo boljši ter lepši trenutki.Če se res ne vidiš v vlogi mamice,potem takoj k svoji ginekologinji .user posted image user posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 12:07:24   
Tejča05
Pa sej sem že mamica enemu sončku, ki ga imam neskosnčo rada in se imava zares lepo. Samo ta trenutek ne vidim izhoda iz te bede, ki jo imam. Enostavno ne vidim in mi je hudo, ker ve kako je ko dobiš štručko v roke. S tem da prvo sem si zelo zelo želela. Tole me je pa čist presenetilo in to čist prekmalu. Pa ne vem zakaj sem toliko časa čakala. Ko sem vidla plusek sem bila še vesela. Pol je šlo pa samo še navzdol. In zdaj sem tam da ne vidim izhoda. S čustvi čisto na podnu in ta trentutek sem srečna da imam sončka ki me razveseli čisto vsaki dan. Sam kaj ko imam čisto razsut lajf in to že dve leti odkar sem šla s prejšnim partnerjem narazen. Edino ob njej pozabim na vse skrbi ki jih imam in se imam lepo. Edino on mi pomaga. KO je ni ob meni razmišljam o situaciji.

Kar se pa posvojitve tiče pa ne morem. To je pa stvar, ki je ne bi mogla nikoli narediti. Če po pravici povem bi si to bolj očitala, kot če bi prekinila nosečnost. Mogoče sem čudna, samo da vem da se nekje po svetu sprehaja moj otrok in ni z mano bi me enostavno zlomilo. Sej splav tudi verjetno samo včasih samo tukaj vidimo rešitev, ki pa sem jo jaz po vsej verjetnosti že zamudila.

Mah punce sej bo. Drugega mi itak ne preostane kot da se sprijaznim s situacijo. Samo kaj ko je hudo, res hudo.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mija79)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 12:09:53   
tassika
Zato pa smo tukaj, da te poslušamo in ti pomagamo po najboljših močeh, ker večkrat rabimo samo enega da mu povemo in nam je takoj lažje.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 12:17:04   
Tejča05
Mah če po pravici povem mi ni nič lažje. Še vedno bi najraje naredila to kar sem rekla, samo če je tuka komisija in vse ostalo se mi ne da razlagat kako in kaj ker iz zdravstvenih razlogov res ne bi bilo. In se mi zdi čist mim da zdaj razlagam moji ginekologinji pa potem še na komisiji pa bogve kje.
Mah sej slabš kukr je že ne more bit.

Se prav da gre lahko samo še na boljše. Zakaj je pa to dobr mi pa ni jasn, res ne.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 12:18:59   
Dudica1
tejča kaj pa fant s katerim si zdaj zanosila??

(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 12:23:05   
Mija79
IZVIRNO SPOROČILO: Tejča05

Ma še anonimna nism večuser posted image . Ma je čist nepričakovano prišlo. Pa enga otročka imam od prej 4 leta. Pa ni njegov. Sem doma pri starših. AMpak tukaj ne vidim izhoda. Res da malo pozno smo vseen. STrah me je biti z dvema sama. Ne morm. Res ne. Že z enim ni lahko. Pa še vsak od drugega. Ma kaj sm si naredila.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Tejca05 ,ko tole berem vidim sebe v tem opisu,zakaj?Ker sem popolnoma enako razmisljala, imela sem iste strahove kot jih imaš ti sedaj,poleg tega sem imela slabosti nisem prenesla dotika pa še razhajala sem se z partnerjem.....da ne govorim o tem ,da sem bila po domace povedano na cesti......Ali je res tako pomembno dejstvo da je vsak od drugega,zakaj misliš ,da nisi sposobna preživljati dveh otrok.....Jaz pa mislim da si....zakaj ?????Zato ker se ne zavedaš,kakšno moč nosiš v sebi....le poiskati jo moraš.....Tudi mene so v nošečnosti dajale skomine po bivšem partnerju in sele sedaj se zavedam ,da sem se prehitro spustila v novo vezo,čeprav sem takrat razmišljala o splavu ter se po nepotrebnem obremenjevala z mnenjem okolice,se danes tem spominom samo nasmejim ter pomislim še dobro da sem se prav odločila.......Draga moja,tebi manjka samo ena velika mera samozavesti ter poguma,ko boš to našla boš srečna.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 12:35:19   
Tejča05
Drgač je zelo dolga zgodba kar se mojega partnerja tiče. Lahk pa povem da je zelo zelen res nezrel vezan na popkovino in kar je najhuje je to da je to šele zdaj prišlo do izraza. Prej nikoli. Zdaj ko se nama je zgodilo to vidim da bom imela v tem primeru 3 ne pa dva otroka. S tem da za dva mejhna bojo živci za velikega bo pa prekipel. in tega nočem, ne morem.

Vse bi dala zdele da bi lahko rešila situacijo, samo če bi se jo dalo brez pompa in komisije. Tako da pridem, zrihtajo in grem. Brez kakršnihkoli vprašanj. To je moja želja in ja priznam če  bi imela možnost, bi jo izkoristila in to ta trenutek. Pa mi lahko rečete karkoli, vem da sm grozna samo na prvem mestu mi je punčka ki jo že imam in hočem da poskrbim za njo maksimalno in da se imava lepo. ne da mi situacija kot jo imam zagreni življenje.


(odgovor članu Mija79)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 12:47:28   
ronja
Ne mi očitat prosim samo ali katera ve ali je možno še narediti splav pa čeprav ne zaradi zdravstvenih razlogov.


mislim, da je neka luknja, da se da v "izrednih razmerah" - verjetno bi bilo dobro, da dobiš mnenje od psihologa - vprašaj malo svojo g., kaj bi bilo dobro. Mislim, da komisija odobri tudi splave kasneje tudi v drugih izrednih okoliščinah, ne samo zdravstvenih... Vsaj tako mi je nekoč pripovedovala prijateljica, ki ima s tem opravka (ima pač tak poklic). Tak da daj prošnjo,če si želiš naredit splav, pa počakaj na odgovor komisije. Pa pokliči na ginekoliško kliniko njihovo psihologinjo, ti bo po moje lahko kako pomagala najt kako rešitev.

Če komisija ne odobri, pa smo tu zate in se bo gotovo tudi tvoje življenje obrnilo na boljše - saj veš, šele ko si na dnu, se lahko obrne gor... Ampak vedno seuser posted image

Če si si premislila in ne bi rada komisiji razlagala (sicer pismeno, se mi zdi), potem pa začni delček po delček urejat svoje življenje, pa bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Lajf se je postavil na glavo!!!!
20.10.2009 13:05:01   
**NiNa**
IZVIRNO SPOROČILO: Tejča05

Drgač je zelo dolga zgodba kar se mojega partnerja tiče. Lahk pa povem da je zelo zelen res nezrel vezan na popkovino in kar je najhuje je to da je to šele zdaj prišlo do izraza. Prej nikoli. Zdaj ko se nama je zgodilo to vidim da bom imela v tem primeru 3 ne pa dva otroka. S tem da za dva mejhna bojo živci za velikega bo pa prekipel. in tega nočem, ne morem.

Vse bi dala zdele da bi lahko rešila situacijo, samo če bi se jo dalo brez pompa in komisije. Tako da pridem, zrihtajo in grem. Brez kakršnihkoli vprašanj. To je moja želja in ja priznam če  bi imela možnost, bi jo izkoristila in to ta trenutek. Pa mi lahko rečete karkoli, vem da sm grozna samo na prvem mestu mi je punčka ki jo že imam in hočem da poskrbim za njo maksimalno in da se imava lepo. ne da mi situacija kot jo imam zagreni življenje.




Ti bom povedala svoje mnenje, glede na zgoraj napisano.
Ja punca zafurala si si življenje - padla si v morje zdaj pa plavaj! Nevem kaj pričakuješ od nastale situacije, mogoče da boš zaprla oči in ko se zbudiš, da se ti bo vse uredilo in bo tako kot prej? Ne ne bo, zbudi se! Kot so ti že punce povedale ti možnost splav odpade, torej boš morala izbrati drugo pot in to kar si že sama napisala, saj slabše nemore biti naj ti bo vodilo! Res nevem zakaj sedaj skos razmišljaš splav, pa če bi lahko naredila splav ,... (da ne bo pomote nimam nič proti splavu in puncam ki se odločijo za to možnost), sprijazni se veddar s tem da te možnosti sedaj NI in da si moraš najti novo rešitev! Če ti doma ne morejo stati ob starni si poišči pomoč v kakšnem materinskem domu. Tam je veliko mamic s podobnimi izkušnjami in videla boš da nisi sama.
Želim ti, da čim prej najdeš eno svetlo točko v vsem skupaj in greš naprej! Srečno!

(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?