|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:27:21   
Anonimen
Živjo,

to je moja 1.user posted image in sem v 38 tednu. Berem in berem in me zanima zakaj v porodnišnicah ne dajo nič za jest, če porod traja in traja ure in ure. S tem ne mislim, da bi se ga napokala, da ne bi morala dihat, ampak vsaj to, da človek ni sestradan. Vem, da ob porodu ženske tudi včasih bruhajo od samega napora. Je pa tudi res, da kakšen kos kruha ali kaj podobnega ne bi škodilo nosečnici ko rojeva ure in ure.
Saj ni to vprašanje za hrano po porodu, ampak med samim porodom. Poleg tega verjamem, če gre hitro porod par ur to tudi ni problem. Ampak če porod traja 6 in več ur?

Mi lahko ve, ki ste že rodile, kako je bilo s tem?

Hvala za odgovore.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:29:21   
Pika Zoja
Verjemi mi, da bo zadnja stvar na katero boš pomislila med porodom, kruh ali karkoli za pojestuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:36:02   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

Verjemi mi, da bo zadnja stvar na katero boš pomislila med porodom, kruh ali karkoli za pojestuser posted image


Res je. Pa sem prvič rojevala 13 ur, drugič pa 12.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:39:22   
Anonimen
Mislim, da ne, ker preberi malo forume pa boš videla, da tudi ko spročajo po sms-u ostalim na forumu, kako porod poteka, vse izjavljajo, da so lačne. Te izjave niso po porodu, ampak med samim porodom. Včeraj je ena "rojevala na forumu....mislim, da marčevk ali februark" in je napisala po sms-ju "lačnaaaaaaaaaaaaaaaa".

Zato me zanima SAMO mnenje, tistih ki ste rojeval in bile lačne, zakaj vam niso dali jest? Kakšen je razlog? So vam lahko možje prnesli kaj za pod zob? Je pametno si nest kaj za sabo od doma?

Verjamem, da so bolečine ob porodu neznosne...to mi je popolnoma jasno. Zato mi ni treba pravit, da bom takrat mislila na vse ostalo kot pa na hrano.


(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:40:05   
2.2.
ja moja kolegica ki je rojevala skoraj cel dan je bila zelo lačna odpeljali so jo v porodno ob 6 zjutraj tako da ni bilo nič zajtrka in potem je komaj rodila okrog 8 zvečer . itak ni dobila nič za jest res cel dan ni jedla in jim je rekla da je lačna in ji kao niso smeli dat-halooouser posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:45:19   
PC Baby
Ma ni problem lakota, stvar je v tem, da če se porod slučajno zakomplicira in je treba dati anestezijo za carski rez ali bognedaj kaj drugega, mora biti porodnica na tešče, da ne pride do drugih hujših komplikacij zaradi anestezije.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:46:51   
lukec
Po moje zato, ker ti pred porodom nardijo klistir in bi bil v nasprotnem primeru brez veze. Pa tudi možnost kakšne anestezije najbržuser posted image

< Sporočilo je popravil lukec -- 22.2.2009 8:47:29 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:47:02   
benika
Zato me zanima SAMO mnenje, tistih ki ste rojeval in bile lačne, zakaj vam niso dali jest? Kakšen je razlog? So vam lahko možje prnesli kaj za pod zob? Je pametno si nest kaj za sabo od doma?


No, ne bodi zajedljiva, no. Najbrž smo bile med porodom vse lačne pa smo vseeno preživele. Hrane ti ne dajo zaradi preventive, saj je če pride do komplikacij in urgentnega carskega reza, potem je fajn, če je porodnica tešča.

Najbrž si slišala, da te v porodni klistirajo. Z razlogom, veš, zato, da se črevo sprazni in da ima otrok olajšano pot skozi porodni kanal. In s tem, da boš jedla med porodom, ne boš naredila blazne usluge ne sebi in ne otročku. Poleg tega pa od dveh ali treh piškotov ali kosa kruha pa tudi ne boš potešila lakote.

Lahko me sedaj napadeš, ampak se bom čisto in 100% podpisala pod predhodnice...med porodom bo hrana zadnja stvar, na katero boš pomislila.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:54:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Najbrž smo bile med porodom vse lačne pa smo vseeno preživele. Hrane ti ne dajo zaradi preventive, saj je če pride do komplikacij in urgentnega carskega reza, potem je fajn, če je porodnica tešča.

Najbrž si slišala, da te v porodni klistirajo. Z razlogom, veš, zato, da se črevo sprazni in da ima otrok olajšano pot skozi porodni kanal. In s tem, da boš jedla med porodom, ne boš naredila blazne usluge ne sebi in ne otročku. Poleg tega pa od dveh ali treh piškotov ali kosa kruha pa tudi ne boš potešila lakote.

Lahko me sedaj napadeš,....


Sorry, ma nisem bila nič zajedljiva. Le hotla sem samo odgovore na moja vprašanja, ker vem, da se na forumu bolj ali manj potem znesete na vse drugo kot pa samo na vprašanja, ki so bila zastavljena.

In naj povem, da te nimam kaj napadat, ker tak odgovor sem tudi iskala....točne razloge zakaj tako. Tako, da sem prav vesela, da si mi to napisala.

Piškoti, vsaj moralno te malo dvignejouser posted image user posted image user posted image user posted image , da si daš kaj v usta, če si že tako lačen.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:57:22   
Klaudia
Jaz sem med porodom dobila infuzijo in sem bila sita do večera, kljub temu da sem rodila ob 10h zjutraj. user posted image

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 8:59:01   
Anonimen
človek lahko brez hrane zdrži tudi 10 dni in je to pri porodu res ena nepomembnejših stvari. je pa zanimivo, da te to sploh skrbi.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:00:06   
benika
Anonimna, da ne boš preveč presenečena, tudi pila ne boš v porodni, kaj šele jedla. Na voljo imaš cca. 2dl tekočine.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:01:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Anonimna, da ne boš preveč presenečena, tudi pila ne boš v porodni, kaj šele jedla. Na voljo imaš cca. 2dl tekočine.


ja, bolj za ustnice močit, ne za pit user posted image  jaz sem med porodom celo pozabila dihat user posted image  še dobro, da je bil moj zraven user posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:03:11   
benika
Res je. Še najhuje je bilo meni, ko so mojega spraševale, če bo kavo, pa kosilo, pa večerjo, jaz pa skoraj umirala med popadki (tešča sem bila pa že skoraj 48 ur).user posted image

Nataša, a si bila ti včeraj na postni povorki, oblečena tako kot na avatarju?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:03:38   
alička
V porodni sobi sem bila 22 ur pa tudi enkrat nisem pomislila na hrano, res da sem dobila 1x infuzijo. Po porodu in po preteku tistih treh ur, ko še ležiš v porodni pa je bila prva stvar, ki sem jo dobila v sobi neka redka čorba, ki je bila pa takooooooo dobra in sem jo pojedla do zadnje kapljice user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:04:51   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Res je. Še najhuje je bilo meni, ko so mojega spraševale, če bo kavo, pa kosilo, pa večerjo, jaz pa skoraj umirala med popadki (tešča sem bila pa že skoraj 48 ur).user posted image

Nataša, a si bila ti včeraj na postni povorki, oblečena tako kot na avatarju?



Tudi jaz sem se spraševala če je ona user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:05:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Res je. Še najhuje je bilo meni, ko so mojega spraševale, če bo kavo, pa kosilo, pa večerjo, jaz pa skoraj umirala med popadki (tešča sem bila pa že skoraj 48 ur).user posted image

Nataša, a si bila ti včeraj na postni povorki, oblečena tako kot na avatarju?



nee, na avatarju je škratek Kranjček z mojim sinetom user posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:06:52   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Res je. Še najhuje je bilo meni, ko so mojega spraševale, če bo kavo, pa kosilo, pa večerjo, jaz pa skoraj umirala med popadki (tešča sem bila pa že skoraj 48 ur).user posted image

Nataša, a si bila ti včeraj na postni povorki, oblečena tako kot na avatarju?



nee, na avatarju je škratek Kranjček z mojim sinetom user posted image


jaz sem mislila, da si ti škratek Kranjček in tvoj sine mali škratek Kranjček user posted image

sorry k smetim

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:12:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

človek lahko brez hrane zdrži tudi 10 dni in je to pri porodu res ena nepomembnejših stvari. je pa zanimivo, da te to sploh skrbi.


Me ne skrbi.....samo zanima me....a je s tem kaj narobe?

Sem mislila, da je to zgolj samo praksa, ker si v porodni. Nisem si predstavljala, da zaradi morebitne anestezije je tako.

Ker če bi bila praksa, bi se organizirala in sama prnesla kaj od doma.

Kot npr. to, da v nekatere porodnišnice MORAŠ sam prinesti plenice za novorojenčke, me je zanimalo kako je s to hrano med porodom.

To, da pit ne smeš, mi je pa čisto out.....vsaj kakšen dcl na kakšno urcouser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:15:44   
benika
Kot npr. to, da v nekatere porodnišnice MORAŠ sam prinesti plenice za novorojenčke, me je zanimalo kako je s to hrano med porodom.


Ni res. Nikjer ti ni treba prinesti plenic za novorojenčka. Prinest moraš edino plenico, v kateri dojenčka odneseš domov!

Pije se pa ne iz istega razloga kot pa se med porodom ne je. Jaz ti močno predlagam, da s seboj v porodno namesto piškotov odneseš labelo, ti bo bolj prav prišla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:18:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Kot npr. to, da v nekatere porodnišnice MORAŠ sam prinesti plenice za novorojenčke, me je zanimalo kako je s to hrano med porodom.


Ni res. Nikjer ti ni treba prinesti plenic za novorojenčka. Prinest moraš edino plenico, v kateri dojenčka odneseš domov!

Pije se pa ne iz istega razloga kot pa se med porodom ne je. Jaz ti močno predlagam, da s seboj v porodno namesto piškotov odneseš labelo, ti bo bolj prav prišla.



Mogoče pr vas ne....ampak na našem koncu je tako. Edino za prvi dan ti dajo oni, pol jih moraš pa sam prnest!

Vem, ker je pred mesecem dni rodila moja sestrična in je moral ji mož dostavit plenice. Rodila je pa brzinsko v 2 urah, tako da nisem mogla njo vprašat za hranouser posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:20:43   
benika
Kje pa boš potem ti rodilauser posted image Mislim, to pa prvič slišim, da moraš v porodnišnico plenice prinest.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:26:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Kje pa boš potem ti rodilauser posted image Mislim, to pa prvič slišim, da moraš v porodnišnico plenice prinest.


Ja, verjetno v isti porodnišnici. Ja, žal tako je s temi plenicami. No, saj ni problem jih nabavit in nest v porodnišnico. Če pa prideš rodit in tega ne veš, te pa gledajo kot marsovca. Čeprav mislim, da bi bili dolžni vsaj za novorojenčke dat plenice....saj jih krije ZZZSuser posted image .

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:29:37   
benika
Ja vem, da najbrž v porodnišnici. Mene zanima, katera porodnišnica je tako škrta s plenicami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 9:37:10   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ja vem, da najbrž v porodnišnici. Mene zanima, katera porodnišnica je tako škrta s plenicami.


Benika vsaka čast za vztrajnost in uvidevnostuser posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?