|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Le kako so naši starši nam izbrali ime
23.5.2008 23:02:07   
Anonimen
Resno se sprašujem kako smo sploh dobili mi ime, ko ni bilo forumov, pa ko naše mame niso mogle 9 mesecev jamrat na netu kako hudo se je odločit za ime dojenčka.

Pa a dam x al brez x, a dam otroku ime Tič al naj bo MIš... Pa da bo ja ime iz katerega se ne bodo mogli norčevati, pa da ne bo starokopitno (bohnedaj slovensko).

Eh...



  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
23.5.2008 23:04:41   
Anonimen
Men so ga zbiral po koledarju, pa rur po tem ko sem se rodila, ker jim prvotno izbrano ime ni bilo vsec. Za srednjo sestro je pa ime izbrala ta starejsa sestra, ker je bila takrat cisto v Cebelici Maji user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
23.5.2008 23:05:33   
Naja31
Jaz sem dobila ime po očetovi mami, brat pa ne vem po komu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
23.5.2008 23:06:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Men so ga zbiral po koledarju, pa rur po tem ko sem se rodila, ker jim prvotno izbrano ime ni bilo vsec. Za srednjo sestro je pa ime izbrala ta starejsa sestra, ker je bila takrat cisto v Cebelici Maji user posted image  

No vidite... a ni najbolj simpl vzet koledar v roke pa je...
ne pa 9 mesecev živcirat vse naokorguser posted image user posted image user posted image
Hec...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
23.5.2008 23:06:42   
Polynesia
Za mojo sestro so izbrali ime, ko je mami sanjala da je rodila punčko po tem imenu.
Meni so izbrali, ker je takrat avion dol padel in je edina preživela stevardesa po mojem imenu user posted image .

Za brata smo se pa kar nekaj skupaj odločali, ker je takšna razlika v letih.


< Sporočilo je popravil Polynesia -- 23.5.2008 23:07:56 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
23.5.2008 23:08:24   
mamči
Jaz sem dobila ime po očetovi bivši punci user posted image . Moji mami je bilo tako všeč, da mi ga je dala. Je vprašala očeta in ga niti najmanj ni motilo.
Če bi bila pa fant, bi bila Mihael ali pa Tilen...Tilen je zdaj moj prvi sine. Pri nas je vsako ime izbrano iz določene simbolike.

Berem pa rada,kako je včasih težko priznat, da ne bomo odkrili tople vode user posted image . Vse smo že predelali tu na rr-u a ne ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
23.5.2008 23:28:37   
Wajdowka
Kako so ga pa tebi, matovilcica izbrali...po koledarju??? Svet gre naprej...in mi z njim. Saj še koledarjev nimamo več na steni (razen onih semenskih za tiste, ki imajo vrt )user posted image . Koledar imamo v GSM ali pa na računalniku...in tako je tudi z vsem ostalim. Moja G je rekla tudi, da so nekoč ženske rojevale pod hruško ob polju...verjetno nima nobena od nas tega namenauser posted image . Konec koncev so to samo pogovori...vsaka na koncu izbere, kar ji srce narekuje...user posted image

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 0:16:04   
Majuska
Ker se niso znali odločiti med dvema imenoma, sem dobila ime po mesecu, v katerem sem rojena user posted image

Moja mama je recimo dobila ime po očetovi mami. Mislim da pri nas ni bilo kaj dosti tuhtanja okoli imen, ko se je otrok rodil, je pač dobil neko ime, ki mu je pristajalo.

(odgovor članu Wajdowka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 1:08:53   
bodoča
Ko sem se jaz rodila je bila popularna pesem Marjetka, počakaj do petka,... in moji sestri je bilo ime tako všeč, da je prosila, če je lahko meni tako ime. Sem vesela, da je izprosila to ime. user posted image

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 7:11:01   
mateyka
jaz sem dobila ime, ki je bilo mojima stašema najbolj pri všeč - in na žalost takrat tudi zelo popularno pa tudi zelo "moderno" za tiste čase (to zadnje mi je še oči enkrat omenil - da jima je bilo posebno, ker je novodobno. nobenih babic in tet nismo imeli s tem imenom). 

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 7:27:52   
Tinky
Moja dva sta se zaljubila ob komadih Tine Turner.....in ko je mama zanosila je takoj vedela, da bo Tina prijokala na svet user posted image

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 7:44:45   
vesna.com
Moja pa je točila solze ob prvem slovenskem filmuuser posted image user posted image

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 7:46:33   
F*S*M
meni je pa ime izbral moj stric po očetu, ki ga sploh ne poznam kakor tudi v bistu očeta ne nazadnje sem ga videla ko semm imela 6 let.
Če bi zbirali po mamini strani so nekako prišli do imena Ana Marija, pa je potem obveljala stričeva in sem Suzana. Ker je bilo to ime všeč tudi očetu, ki je Makedonec in hvala bogu da ni izbral kakšno njihovo tradicionalno ime.


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 7:49:46   
Udb
Meni ga je izbral oče. Kako, tega pa ne vem. Je pa bila njegova babica Uršula.

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 8:44:59   
frutka_
Ko je mamica šla rodit in jo je ati v porodnišnico peljal ponoči je na radiu bila pesem "Ne daj se Ines". Obema je bilo všeč in tako sem dobila ime. Če bi bila fantek bi bila Nino. Moj ati šaljivec pa je navijalše za Radirko.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 8:50:24   
muška
Moja starša sta bila tako kot jaz sedaj zato, da ime ni prepogosto. Tako imam meni sedaj lepo ime, ki j redko ima pa veeeliko drugih bolj pogostih različic.  Sestri pa sem jaz dala ime, tudi redko in bolj dolgo je pa zato okrajšava svetovna user posted image

Kako so pa izbrali ime? Mama je učiteljica in je v šoli seveda poznala ogromno otrok in ogromno imen, med njimi ni bil niti eden z mojim imenom. MOje ime pa je izbral ata, on pa je itak že od nekdaj posebnež in je rekel, ne bo to, tak ji bo ime user posted image  . če bi bila fant bi pa imela fantovsko različico istega imena.

< Sporočilo je popravil muška -- 24.5.2008 8:52:49 >

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 8:55:58   
Volga
Mami je želela eno ime, oči drugo in potem sta  mi dala vsak svojega. Enostavno.

Tamala sestra ga je pa dobila po očetu od taveče sestre.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 8:59:49   
Volga
Aja, pa hvala bogu, da nisem fant, ker bi bila Helmut.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 11:09:50   
Blueberry
Meni so tudi izbrali ime pevke Tine Turner. In sicer ati in sestra.user posted image

_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 11:12:41   
neisha80
Jaz bi pa skoraj bila Brigita ali Klavdija.No,pa sta se ata in mama v zadnjem hipu odločila,da bom Katja..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blueberry)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 11:32:02   
pravljica
Prešernov Povodni mož user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 12:49:34   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: mamči

Jaz sem dobila ime po očetovi bivši punci user posted image .


Tudi jazuser posted image

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 12:57:14   
Strawberrie Cherrie
Uuu, moja mama je naredila doktorat iz mojega imena. Niti se mi ne da pisat, kaj vse je imela v ožjem izboru. Imam pa eno precej redko ime, mislim, da nas je v Sloveniji 5 ali manj (vsaj tako je pokazala statistika). Da bi pa kje drugje obstajalo to ime, pa dvomim.
Če bi bla fantek bi bla pa Jernejuser posted image

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 13:06:36   
Kaliope
mami je atiju predlagala, da bi bila Monika in mu ni bilo všeč (še dobro), potem mu je predlagala moje ime in je rekel, ja to je pa lepo. Če bi bila fant, si je pa ati želel Nejca po Nejcu Zaplotniku.
Sestri sem pa izbrala ime jaz, mami mi jih je več predlagala, jaz pa sem hotela, da ima toliko črk kot moje. Če bi bila pa brat, pa je mami hotela ime Jernej.

Mami je dala ime najstarejša sestra po eni znanki, ki je bila ful lepa in prijazna, a je mlada umrla. Atiju pa je babica dala moško različico svojega imena.

Mislim, da se niso najbolj ukvarjali z imeni, ja ...

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Le kako so naši starši nam izbrali ime
24.5.2008 13:07:09   
Anonimen
Pri nas smo vsi štirje dobili imena junakov iz knjiguser posted image
Je pač mami dosti brala v nosečnostiuser posted image
Brata imata zelo pogosto ime za tiste čase, jaz manj pogosto, sestra redko ime.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?