|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Leto prej v solo?
15.8.2009 8:11:27   
Dashenka
Zanimajo me izkusnje tistih, ki so vpisali otroke (januarske, februarske) v solo en leto prej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:16:43   
caillou
Pri nas je bilo govora o tem (februarček), vendar z možem nisva pristala, ker smo rajši še eno celo leto uživali skupaj. Mala namreč ni hodila v vrtec.

Otroka poznaš, veš kakšen je in na podlagi tega se pomoje potem odločiš. Ampak jaz  mu vseeno ne bi vzela enega leta, saj bo v šolo potem hodil celo življenje. V enem letu pa otrok še toliko dozori, da ne moreš verjeti.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:22:28   
Dashenka
Ja, seveda je otrok vsako leto bolj zrel, mene skrbi le to, da se bo v soli neizmerno dolgocasila.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:25:47   
bumerang
Od kdaj pa se v devetletko lahko vpisuje eno leto prej?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:28:19   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Ja, seveda je otrok vsako leto bolj zrel, mene skrbi le to, da se bo v soli neizmerno dolgocasila.


Ma kaj se bo 7-letni otrok v šoli dolgočasil? Mi se tudi nismo ko smo šli s 7. leti v šolo. Je pa prekleto hudo, če otrok še ni zrel za šolo, to ti povem iz lastnih izkušenj. Nečakinja je decembrska in je šla torej v šolo ko je bila stara 3 mesece manj kot 6 let. Prve dve leti je bilo zelo hudo, z njo smo se ukvarjali poleg staršev še vsi ostali ožji sorodniki. Enostavno je bila še majhen otroček, ki bi ji tisto dodatno leto, ko bi se lahko brezskrbno igrala, še kako prav prišlo. K sreči je deklica, ki bo zdaj osmošolka, v šoli izredno pridna in bistra, vendar njene starše je dolgo kljuvala slaba vest, da so ji vzeli eno leto brezskrbnega otroštva. Tudi jaz mojega, ki je rojen konec novembra, zagotovo ne bom dala v šolo z še ne 6. leti.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:29:19   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Od kdaj pa se v devetletko lahko vpisuje eno leto prej?


Pojma nimam, ampak kot kaze, da brez tezav, Vsaj v V LJ, vpisujejo januarske in februarske otroke.
V OS v katero "pasemo" je v vsakem razredu po par otrok rojeni leto prej.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:31:00   
Anonimen
Moje mnenje je da ne, ker že tako gredo zgodaj v šolo, ne vzami otroku enega leta igre. In v šoli se prav gotovo ne bo dolgočasila, še posebej, če bo učitelj/ica dovolj dojemljiva, kar pa po večini že kar so.

In zdaj se ti morda zdi zrela za v šolo, vendar verjemi ta razlika se pokaže kasneje, tam v 5., 6. razredu.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:37:13   
Anonimen
Katy - se popolnoma strinjam in res vam polagam na srce - pustite otroku eno leto igre.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:37:59   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Ja, seveda je otrok vsako leto bolj zrel, mene skrbi le to, da se bo v soli neizmerno dolgocasila.


Ma kaj se bo 7-letni otrok v šoli dolgočasil? Mi se tudi nismo ko smo šli s 7. leti v šolo. Je pa prekleto hudo, če otrok še ni zrel za šolo, to ti povem iz lastnih izkušenj. Nečakinja je decembrska in je šla torej v šolo ko je bila stara 3 mesece manj kot 6 let. Prve dve leti je bilo zelo hudo, z njo smo se ukvarjali poleg staršev še vsi ostali ožji sorodniki. Enostavno je bila še majhen otroček, ki bi ji tisto dodatno leto, ko bi se lahko brezskrbno igrala, še kako prav prišlo. K sreči je deklica, ki bo zdaj osmošolka, v šoli izredno pridna in bistra, vendar njene starše je dolgo kljuvala slaba vest, da so ji vzeli eno leto brezskrbnega otroštva. Tudi jaz mojega, ki je rojen konec novembra, zagotovo ne bom dala v šolo z še ne 6. leti.


Katy, zaenkrat le ramisljamo in tehtamo pluse in minuse.

Ce hci ne bi bila samozavestna, komunikativna, imela full koncetracije in "zicledra" za svoja leta in je brihtna punca, se s to ideajo sploh ne bi poigravali.
V primeru, da bo sla v solo s svojim letnikom me skrbi edinole to, da se ji sola zagravza, oz bo morala imeti full sreco z uciteljico, da jo bo ustrezno obremenila.


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:41:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


Ce hci ne bi bila samozavestna, komunikativna, imela full koncetracije in "zicledra" za svoja leta in je brihtna punca, se s to ideajo sploh ne bi poigravali.
V primeru, da bo sla v solo s svojim letnikom me skrbi edinole to, da se ji sola zagravza, oz bo morala imeti full sreco z uciteljico, da jo bo ustrezno obremenila.




Moraš pa vedeti, da bodo z njo v razredu starejši otroci, ki ji to samozavest in komunikativnost lahko uničijo.

O brihtnosti pa itak ne bi, ker namesto da svoje otroke forsirate, da znajo pisat pri 5ih letih, jih raje peljite ven, pa naj se igrajo - že tko gredo hitro v šolo. Pa ne me zdej za besede vlečt, nisem želela s tem stavkom nate pokazat, temveč na vse starše, ki to počnejo - zate ne vem, ker te itak ne poznamuser posted image

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:42:15   
eva1
Jaz osebno nebi otroka prej vpisala..se mi zdi da gredo že itak čist prehitro v šolo..poznam kr nekaj otrok ki so  rojeni decembra pa so šli pred 6 letom v vrtec in imeli težave...moj nečak je jokal vsak dan ko je moral v šolo,pa je prej ful rad hodil v vrtec..se mi zdi tak ful družaben in vse ampšakv šoli pa mu ni bilo všeč!...mi smo rojeni januarja in marca in se mi zdi super da bosta šla z polnim 6 leti v šolo...sedaj mam pa rok decembra pa mislim da bom dala prošnjo za premestitev za 1 leto, ker že itak nimajo nič otroštva, pa še v 1 letu otrok ful napreduje in dozori! Se mi zdi brezevze neki frosirat, če ni treba!

< Sporočilo je popravil eva1 -- 15.8.2009 8:45:51 >

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:43:28   
Anonimen
Pa še nisem slišala, da bi se kakemu otroku šola zagravžala, ker ni šel eno leto prej v šolo.user posted image

Aja, sem pa slišala za primer, ko je otrok bil jezen na starše, ker ni šel v šolo s s vojimi vrstniki - jim je govoril, da so mu vzeli prijatelje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:45:07   
eva1
Kar pa se tiče obremenitve v šoli ..od mojega moža sestra uči v razredni stopnji 1 in 2 razred..pravi da je čist tu mač...če bo pa res tok hitro dojemala, pa jo bodo že zaposlili!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:46:07   
Splišni
V glavnem lahko otroku veliko večjo in dolgotrajno škodo narediš s tem, če ga vpišeš eno leto prej, kot pa če ga eno kasneje. Meni bi to merilo zelo hodilo po glavi, če bi bila v dolemi.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:47:16   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Ja, seveda je otrok vsako leto bolj zrel, mene skrbi le to, da se bo v soli neizmerno dolgocasila.


No, naj ti povem, da smo bili mi tudi v dvomih, glede na to da je že brala, pisala, računala,...
Pa ni bilo nič od tega, ker jo je učiteljica dodatno zaposlila.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:50:25   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


Ce hci ne bi bila samozavestna, komunikativna, imela full koncetracije in "zicledra" za svoja leta in je brihtna punca, se s to ideajo sploh ne bi poigravali.
V primeru, da bo sla v solo s svojim letnikom me skrbi edinole to, da se ji sola zagravza, oz bo morala imeti full sreco z uciteljico, da jo bo ustrezno obremenila.




Moraš pa vedeti, da bodo z njo v razredu starejši otroci, ki ji to samozavest in komunikativnost lahko uničijo.

O brihtnosti pa itak ne bi, ker namesto da svoje otroke forsirate, da znajo pisat pri 5ih letih, jih raje peljite ven, pa naj se igrajo - že tko gredo hitro v šolo. Pa ne me zdej za besede vlečt, nisem želela s tem stavkom nate pokazat, temveč na vse starše, ki to počnejo - zate ne vem, ker te itak ne poznamuser posted image


nya, ne bluzi no. nekateri otroci so res zelo dojemljivi. naša med letom ni doma več kot dve uri na dan, vse ostalo je šport in igra, pa se trenutno uči poštevanke, pazi, sama!! pa ne doma, ko se peljemo v avtu, ko se vozimo s kolesom, ko plavamo, ko rolamo,....non-stop sprašuje...


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:50:42   
Dashenka

Moraš pa vedeti, da bodo z njo v razredu starejši otroci, ki ji to samozavest in komunikativnost lahko uničijo.

O brihtnosti pa itak ne bi, ker namesto da svoje otroke forsirate, da znajo pisat pri 5ih letih, jih raje peljite ven, pa naj se igrajo - že tko gredo hitro v šolo. Pa ne me zdej za besede vlečt, nisem želela s tem stavkom nate pokazat, temveč na vse starše, ki to počnejo - zate ne vem, ker te itak ne poznam



Dej no dej.

Je pac januarska. Ce gre leto prej bo med najmlajsimi, ce gre s svojo generacijo bo najstarejsa.
V enem primeru bodo sosolci v povprecju pol leta starejsi, v drugem primeru pa pol leta mlajsi.
Glede forsiranja - ja vsak dan mora vadit lepopis. Ce naredi s peresom packo prevec, pa za kazen en teden ne sme vozit s kolesom.user posted image


Sploh pa sprasujem za izkusnje iz prve roke glede vpisa otrok leto prej v solo. Plusi in minusi.
Anybody? Please....


< Sporočilo je popravil Dashenka -- 15.8.2009 8:58:23 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:51:42   
blaža
naš je znal vse črke pa tudi napisat jih že pri 4 letih. In brat se je naučil pri petih. Sedaj jih ima 6 in šteje do sto. Ali naj bi ga zato vpisala eno leto prej v šolo?! Ma niti pod razno.

Se je tega sam naučil, vse ga zanima in čeprav se mi je zdelo še prezgodaj, se je naučil črk, ker me je skozi spraševal in hotel vedet.

Sem na sestanku za v šolo vprašala, če je to problem, da se ne bi dolgočasil, ker že pozna določene stvari, pa je rekla, da sploh ne, da je to super, da mu bojo pač dali kej več zahtevnega, da ni panike.

Pa da ne bo kdo mislil, da se s tem zdej hvalim. mi se ne zdi nič nadpovprečen, ali pa kej več od ostalih. Itak se bojo tudi ostali vsega naučili in na določeni stopnji nejbrž ne bo razlik.

jaz mu res ne bi vzela enega leta igranja. Kaj bi pa imel od tega?! eno leto več bi delal.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:54:33   
caillou
Dashenka, veš kolk je to fino, da bo najstarejša. Res je taka razlika med našo najstarejšo in najmlajšim fantom v razredu, da ti ne morem povedat. Že po govoru bi rekel, da je punca dve leti starejša.

Ne vem no, meni se zdi, da ne boste nič zamudili. Veš kako je fino, ko ima v prvem razredu še celo leto proste popoldneve in vikende, ker celotno zadevo obvlada. Tudi to nekaj velja. Sama sem mnenja, da naj imajo otroci čim dlje čim več od otroštva.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:55:40   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: nya

Pa še nisem slišala, da bi se kakemu otroku šola zagravžala, ker ni šel eno leto prej v šolo.user posted image

Aja, sem pa slišala za primer, ko je otrok bil jezen na starše, ker ni šel v šolo s s vojimi vrstniki - jim je govoril, da so mu vzeli prijatelje.



Moja hci ima prijatelje, ki starejsi in mlajsi od nje - ne le svojega letnika.
In z vsemi odlicno funkcionira.


Ce pa otrok dozivi travmo, ker se ne more vklopit v druzbo otrok, ki so pol leta starejsi od njega, potem ima resniscno tezave in so starsi storili velika neumnost, da so ga sli vpisovat v solo leto prej. Na njihovem mestu, bi jaz poiskala strokovno pomoc.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:57:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


Moraš pa vedeti, da bodo z njo v razredu starejši otroci, ki ji to samozavest in komunikativnost lahko uničijo.

O brihtnosti pa itak ne bi, ker namesto da svoje otroke forsirate, da znajo pisat pri 5ih letih, jih raje peljite ven, pa naj se igrajo - že tko gredo hitro v šolo. Pa ne me zdej za besede vlečt, nisem želela s tem stavkom nate pokazat, temveč na vse starše, ki to počnejo - zate ne vem, ker te itak ne poznam



Dej no dej.

Je pac januarska. Ce gre leto prej bo med najmlajsimi, ce gre s svojo generacijo bo najstarejsa.
V enem primeru bodo sosolci v povprecju pol leta starejsi, v drugem primeru pa pol leta mlajsi.
Glede fosriranja - ja vsak dan mora vadit lepopis. Ce naredi s perses packo prevec, pa za kazen en teden ne sme vozit s kolesom.user posted image


Sploh pa sprasujem za izkusnje iz prve roke glede vpisa otrok leto prej v solo. Plusi in minusi.
Anybody? Please....



imaš zs

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:57:15   
cmokec
V kolikor bi pri nas imeli izbiro, bi otrok šel sigurno 1 leto kasneje v šolo.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:57:22   
Dashenka
No, naj ti povem, da smo bili mi tudi v dvomih, glede na to da je že brala, pisala, računala,...
Pa ni bilo nič od tega, ker jo je učiteljica dodatno zaposlila.


Ja, ste imeli sreco. Upam,da jo bomo imeli tudi mi, ce bo sla v solo s svojim letnikom.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 8:58:42   
caillou
Naj povem kako je učiteljica dodatno zaposlila našo punco. Skupino otrok je razdelila na tri dele. To so bile skupinske naloge, mislim da pri plakatih. Eno skupino je dobila učiteljica, eno vzgojiteljica, eno pa naša punca. Pri delanju plakat je imela to nalogo, da je vse zadeve zapisovala. Ma je bila tako ponosna in zadovoljna, da je bilo noro.

Pa potem so bile dodatne naloge pri matematiki, pa daljšo pesmico se je dobila za naučiti, pa...

Mislim te novodobne učiteljice razredne stopnje so tako luštne. No, vsaj meni. 

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Leto prej v solo?
15.8.2009 9:00:18   
Spark
Moja je decemberska, in naslednje leto naj bi šla v šolo. Pa se vedno bolj nagibam, da bi počakali še eno leto. Naj se igra še eno leto. Življenjski tempo je vedno bolj natempiran, bo še celo življenje vstajala zjutraj, se učila,... Naj ima še malo otroštva. 

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?