|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Limona
4.8.2006 20:57:40   
KBM
Jaz imam limona cepljeno doma in od kar sem jo dala cepit se mi listi sušijo,sicer še ni full krize ampak je očitno da ji nekaj ne paše!!
Ali ima katera limono?Ali ji paše sončna lega ali senčna kolk zalivati??
Prosim za nasvete!!

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Limona
4.8.2006 23:24:33   
daria78
Jaz ne vem kaj dosti, ker se s tem ne ukvarjam. Pravi vrtičkarici in vse kar sodi zraven pa sta moji sodelavki in ujela sem, da limoni zelo paše, če je vsajena v kovinskem vedru oz. kanti.
Čim več limon ti želim...

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Limona
5.8.2006 2:53:29   
LEJLA
jaz imam limono staro 5let...3leta jo imam jaz :)
poleti jo imam kar zunaj na balkonu na tahuj soncu in ful lepo raste
ne morm verjet, da ima letos celo eno veliko zeleno limono gor ze cel mesec
druga pa je na zalost dol odpadla
bolj problem je pozimi, ko iz zracnikov piha topel in suh zrak in takrat so ji odpadli skoraji vsi listi (taprvo leto)
v jeseni, ko bo sla nazaj noter jo bom dala na soncno stran in stran od zracnikov
zalivam jo pa kot vvse ostale roze....enkrat na teden ali po potrebi bolj pogosto, ce je res suho....

(odgovor članu daria78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Limona
5.8.2006 11:46:14   
SašaR
Imam limono dobro leto dni (v moji lasti). Lansko poletje je ful cvetela in delala limone, ene so bile velike že za pest, potem pa so vsi sadeži odpadli in vsi listi. Spomladi sem jo nesla ven in stresla na kompost, ker je bila nikakva. Kupila pa sem nekaj proti zajedalcem (take majhne živalce so bile gor, ki so zgledale kot lubje in jih je bilo težko opaziti, bilo jih je pa polno). Pošpricam limono in čez mesec dni je bila že polno zelena. Sedaj jo je user posted image presadil nazaj v tegelj, vendar ne cveti in ne dela. Bomo videli kako bo letos prezimila . Do sedaj se tiste živalce niso več pojavile. So pa res komaj opazne, se ne premikajo, so le na vejicah in delajo škodo. Če jih poskusiš odstraniti z nohtom gredo dol.

_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu LEJLA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Limona
5.8.2006 14:39:59   
barbara b
Limona je lahko poleti na vroči sončni sončni legi. Zalivaš jo 1 do 2 x na teden. Pozimi jo moraš tudi zalivati, vendar ne tako pogosto. Če ni zalita odvrže liste.user posted image
Limona ima navadno tri faze na enkrat: cvet, zelene limone in zrele limone. user posted image
Tisti mali zajedalci pa so verjetno bili kaparji. user posted image

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Limona
7.8.2006 23:21:17   
Nasy
Limona je tropska rastlina! Potrebuje vlago in sonce, toploto! Tako kot vsaka rožica v cvetenju, potrebuje limona veliko vode, potem pa tudi, saj nastavlja plodove. V trgovinah s temu primerno robo kupi gnojilo za limone, dobiš ga v tekoči ali v granulat obliki.
Pozimi je dobro, da je na suhem, ne pretemnem prostoru, na nekje 10 do6 stopinj. Preživi sicer na manj, ni pa najbolje zanjo, lahko bo odvrgla vse liste. Sicer pa se spomladi obraste.
Jaz jo zalivam enkrat dnevno, če je pa huda vročina tudi po 2x. Je ni boljše lupinice za peko kakor je ta, z bio limone izpred hišeuser posted image
Ena je omenila živalice..ja limonovce in pomarančevce zelo radi napadejo kaparji, kar se je zgodilo tudi v tem primeruuser posted image
Upam, da sem kaj pomagala!
Lep pozdravček!


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Limona
11.8.2006 16:16:11   
Anonimen
Mi jo imamo že kake 10 let. Na njej je tut po 40-50 limon.
Oskrba je natanko taka kot je opislala Nasy user posted image .

Če je vroče, jo moraš res zalivat vsak dan, enkrat na teden je premalo. Se ji takoj na listih pozna, če nima dovolj vlage.

Pozdravček,

s

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Limona
12.8.2006 19:55:21   
TONČI.
Sramežljivka dobrodošla!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?