|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lizing za avto
17.7.2007 12:19:46   
Anonimen
mene pa zanima.če lizing za avto lahko dobi tudi tisti, ki ni kreditosposoben.?
midva že imava en kredit, pa me zanima,kako je z lizingom?kdo ma ka več izkušenj s tem?

lp.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 17.7.2007 13:49:04 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 12:23:54   
Anonimen
Sej vem da me boste spet spljuvale sam moj odgovor: Če je pameten ga ne bo vzel!

Drugače pa ja itak da boste najdli koga k vam ga bo dal in vas oskubil k zajce.
Razlog zakaj se določenim ljudem ne daje posojil in lizingov je v tem da ne bi posledično ti ljudje ostali brez hrane in elektrike, mel pa avto user posted image . Če nisi kredito sposoben pač nisi. Z razlogom verjetno.
Je pa življenjsko potrebno imet dober avto itakuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 12:29:48   
Anonimen
ne ne narobe razumeš!
midva nimava še avta, sva kupila stanovanje,pa bi težko še avto zdj na kredit vzela,neki sva sicer privarčevala,ampak ne vem ,če ne bova pač mogla še en kredit vzet za avto(sam ne vem, če bo šlo).verjemi, imava za hrano,ampak dobila bova otroka, z nakupom stanovanja so nama pomagali starši, kljub temu, da sva midva vzela tudi kredit...
samo zato sprašujem!kakšna je razlika med lizingom in kreditom..mogoče sem se narobe napisala prvo objavo..
ne,vem zakaj takoj spljuvaš, jaz sem vprašala samo za nasvet..razlika med lizingom in kreditom...
upam, da se bo našel kdo, ki bo bolj prijazen in mi bo razložil to stvar...

lep dan

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 12:40:10   
baguSka
Kot sem jaz seznanjena je tako, da pri kreditu jamcis s svojo placo, pri lizingu pa z nepremicnino... oz v vajinem primeru z avtom. Torej, ce ne odplacujes lizinga imajo pravico, da ti vzamejo avto, ki je konec koncev itak dejansko njihov, dokler ga ti ne izplacas.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 12:42:55   
Anonimen
hvala..saj približno se mi je sanjal...
potem vseeno verjetno bolje kredit, če se le da..

hvala in lp.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 12:45:20   
baguSka
Ja pomoje. Ampak ce imas namen odplacvat je itak vseeno pomoje.

Najboljse bo, ce poklices npr v eno avtohiso, kjer imajo leasinge in kredite... Recimo na Porsche Verovskova, ki so btw tud najbl ugodni (kot jaz vem) in tam vprasas kaksna je razlika. Sej so full prijazni in ti povejo vse kar te zanima.

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 12:49:01   
Anonimen
fulll hvala..bom poklicala...;)))
tebi karin pa hvala za tako prijaznost!!!
sj kdaj kar ne morem verjet, vprašaš za nasvet pa jih dobiš po glavi...baguška hvala še enkrat..;)))

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 12:53:24   
Anonimen
Niti približno te nisem imela namena spljuvat.
Samo če nisi kreditosposoben to običajno pomeni da si tiste stvari ne moreš privoščiti ne. Ne vem no meni je skrajno neumno videt ljudi ki komaj pridejo čez mesec, vozijo se pa v novem avtomobilu. Mogoče je pri vas drugače, ne vem....samo logično pa ni.
Mi je pač neumno ko ljudje želijo živeti preko svojih finančnih zmožnosti.
Kaj pa je narobe z rabljenim avtom. Za miljonček se da že čist kulturen avto dobit, verjemi, ga imam sama in super laufa. Pa ko bodo otroc bo glih tak laufal.

V glavnem dvomim da bosta dobila kredit če nista kreditosposobna. Rešitev je da namesto vaju vzame kdo drug kredit in mu ga odplačujeta.

Miljon se da pa tud minusa dobit, da imaš avto, da nisi brez. To razumem da se ne da živeti brez avta. Ampak da se živeti z starejšim poceni avtom.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 13:05:42   
Anonimen
saj nameravava kupiti rabljen avto...
saj pravim sva kredito sposobna, vendar imava že nekaj kredita za stanovanje,privarčevanega pa ravno toliko da lahko položiva za avto..npr.20 procentov(ara)..
no, sicer sem dobila veliko lepše odgovore..
hvala še enkra baguški, sem poklicala v avtohišo in so mi vse lepo razložili.

lp.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 13:44:46   
Taula
Anonimna ne biti tolk občutlijva...Karin ti je čisto lepo napisala.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Lizing za avto
17.7.2007 13:48:09   
Anonimen
mogoče sem pa zdj med nosečnostjo mejčkn boljuser posted image ..se strinjam ja, sj je vse res kar je napisala,ampak sm hotla en lep nasvet pa takoj dobim po glavi. mam tok pameti, da ne grem čez svoje zmožnost...
upa, dačimprej dobiva avto...

lp.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 17.7.2007 13:50:08 >

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 13:57:27   
Anonimen
Osnovni princip: lizing (in tudi kredit) praviloma dobi tisti, ki ga bo tudi sposoben odplačevat.

Razlike med njima skorajda več ni. Cena je podobna (pri lizingu tudi nekoliko odvisna od tvojih pogajalskih sposobnosti user posted image ), plačevat je treba, ekonomski lastnik si ti, pravni pa lizing hiša. Tudi pri kreditu banka "prepoveduje" prodati avto brez njenega soglasja, čeprav se to v praksi ne upošteva.

Kje pa vendar razlika je?

Pri kreditu se strogo upošteva tretjina neto plače, ki jo določi zavarovalnica, pri liznigu vsi razpoložljivi prihodki, ki ti bodo omogočili plačati obrok.

Razlika je še v primeru neplačevanja. Pri kreditu te terja zavarovalnica, ki ti lahko vzame vse, da poplačaš dolg, tudi spodnje hlače. Lizing vzame avto.

Še kaj?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: rabim pomoč
17.7.2007 14:16:59   
Tanayya29
Ja najbolje se je pozanimati pri avtohiši ali banki...
po mojih izkušnjah mislim, da je kredit vseeno bolj zihr(seveda,če si ga zmožna odplačevati).

lp.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lizing za avto
17.7.2007 15:21:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nayya28

po mojih izkušnjah mislim, da je kredit vseeno bolj zihr(seveda,če si ga zmožna odplačevati).


Iz kakšnega razloga bi bil pa kredit "bolj ziher"?

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 17.7.2007 15:28:11 >

(odgovor članu Tanayya29)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lizing za avto
17.7.2007 15:38:12   
Tanayya29
vsaj avto je takoj tvoj,to sem mislila,itak, pa ga moraš odplačevati v vsakem primeru..

lp.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lizing za avto
17.7.2007 15:40:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nayya28

vsaj avto je takoj tvoj,to sem mislila,


Res je, če gledaš v prometno dovoljenje.

Če pa pozorno prebereš drobni tisk v bančni pogodbi o kreditu, boš pa presenečena user posted image .

(odgovor članu Tanayya29)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lizing za avto
17.7.2007 15:47:14   
Tanayya29
no, mislim,da če redno plačuješ obroke, nimaš kj skrbet...potem je res vseen, kaj vzameš...
jaz vedno dobro preberem pogodbo! res pa je, da za avto nisem vzela kredita,tako, da nimam prav dosti izkušenj s tem..

lp.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lizing za avto
17.7.2007 23:01:49   
Ursi2
no, takole je
Za nakup avta je bolje, da vzameta lizing, še posebej, če že imata en kredit, ker v tem primeru vama banka najbrž ne bi odobrila še enega ali pa vsaj ne tako visokega, kot ga potrebujeta. Je pa lizing za nakup avta bolj primeren, ker je dovolj že 10% polog osnovne vrednosti avtomobila, pa tudi efektivna obrestna mera je nižja kot pri kreditu., lizing je veliko prej odobren in tudi do 50% bremeni vajin prihodek, (če seveda vidva se s tem strinjata). Je pa en problem pri lizingu- to je, da morata za čas, ko imata avto na lizing (dokler ne odplačata zadnjega obroka) imeti kasko zavarovan avto + zavarovan proti kraji. Imaš možnost finančnega lizinga na podlagi švicarskih frankov, kjer je potem mesečni obrok precej nižji, saj je veliko bolj ugodna valuta.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 17.7.2007 23:03:50 >

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Lizing za avto
18.7.2007 8:41:00   
zungi
Če pri banki vzameš gotovinski kredit, ti nikjer ne piše, da ti odtujijo avto.
Opcij glede kreditov in leasingov je kar nekaj, zato ti jaz priporočam, da pokličeš na določeno lizing hišo - tam ti bodo najbolj dobro svetovali.

Če ti pa še kaj ne bo jasno, mi pa piši na ZS.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 18.7.2007 13:08:34 >

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
20.7.2007 17:44:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zungi)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Lizing za avto
20.7.2007 21:06:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

ursi2-kasko zavarovanje+zavarovanje proti kraji NI pogoj za sklenitev lisinga. če daš ti 10% oz. 20% pologa je NEKJE obvezno kasko odvisno od Lisingdajalca, če pa daš 30% pologa pa NI NIKJER obvezno kasko. verjemi kajti jaz nimam kaska.


Kasko ni obvezen pri nekaterih lizingih za rabljena vozila do vrednosti 1 mio sit, konkretno to, kar si ti vzel.

Pri novih in vrednejših rabljenih vozilih pa je obvezno, je pa res, da ti ga nekatere lizing hiše odobrijo (zavarovanje) pod zelo dobrimi pogoji.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Lizing za avto
23.7.2007 11:55:15   
Slončica
Jst sem mela svoj prvi avto na lizing pri modrem nilskem konju,polog sem položila mislm da okol 700 bivših tolarjev pol pa 3 leta po 209.15€ na mesec.Mogla pa sem met kasko in zavarovano za krajo.Za novi avto,ne vem kako je z rabljenim

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Lizing za avto
24.7.2007 21:28:14   
kofetek2010
na eno stvar ste pa pozabile...

če gre leasing hiša v stečaj pristane "tvoj" avto v stečajni masi, pri kreditu pa ne user posted image   

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Lizing za avto
25.7.2007 8:35:25   
Nika v službi
Predpredmetno je razpravljati, kaj je generalno bolje - leasing ali kredit, ker je to odvisno od velikega števila dejavnikov.

Bi pa rada dala le kratko repliko glede kreditosposobnosti - včasih ima kdo povsem solidne dohodke, pa pač niso v obliki uradnih dohodkov ala OD, ampak recimo kilometrina, dodatni prihodki dividend, vezav, ipd., da na "črno" pridobljenih sploh ne omenjam. Poznam kar nekaj takih primerov, za take pride v poštev samo leasing, ker kredita ne dobijo.

Tako da sodba, da si avta pač ne privošči, če nisi kreditno sposoben, ne more biti kar ad hoq, ampak je treba poznati vsa dejstva. Pa brez zamere!




(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Lizing za avto
31.7.2007 14:43:12   
2ursae
men se zdi zadeva dost simpl: pri kreditiranju je avto tvoj, pri leasingu pa ostane v lasti leasingodajalca, tvoj pa postane šele, ko je odplačan. Vse to se lepo razbere iz prometnega dovoljenja. Na mojem delovnem mestu imam opravka z avtomobili in pri tistih, ki so na leasing, se vedno pogovarjam direkt z leasing hišo, saj ona odloča, kako in kaj z vozilom, nikoli z uporabnikom.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?