|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   MIRENA
24.10.2009 18:16:26   
mamica2009
kako dolgo ste krvavele po vstavitvi mirene in ali se imele bolečine.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: MIRENA
24.10.2009 18:21:51   
nikita*
Samo toliko časa kot je trajal menstruacija.  Bolečin nisem čutila in sem bila z njo več kot zadovoljna.user posted image

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.


(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: MIRENA
24.10.2009 19:06:00   
mamica2009
Jaz krvavim zdaj že 11 dan, bolečine pa mam na momente take v maternici in jajčnikih, da mi slabo postane.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu nikita*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: MIRENA
24.10.2009 19:10:19   
Gina
Ne spomnim se, koliko sem krvavela takoj po vstavitvi, najbrž kar nekaj časa, se mi to ne zdi nenormalno. Bolelo me pa razen prvi dan malo, mogoče sem drugi dan še malo čutila, kasneje ni popolnoma nič. Mogoče telo tako reagira, se hoče rešit tujka. Če ne bo nehalo, pokliči svojo G, da te ne bo skrbelo.

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: MIRENA
24.10.2009 19:24:38   
nikita*
Jaz bi na tvojem mestu poklicala svojo G, da ti pove, če je to normalno oz zakaj toliko časa krvaviš. Kar se pa bolečin tiče pa tudi jaz mislim, da se mora telo navaditi na tujek.
Čeprav poznamm kar nekaj prijateljic, ki so imele neprestane bolečine in jim telo ni sprejelo mirene. Sem se  s svojo G pogovarjala in je rekla, da ne odstranijo mireno prej kot po 6 mesecih od dneva vstavitve, ravno iz teh razlogov, da pri enih pač traja, da telo sprejme tujek.

Želim ti, da krvavitev in bolečina hitro mineta.



_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: MIRENA
24.10.2009 19:25:29   
zmajaz
Jaz sem po vstavitvi mirene imela bolečine, oziroma tak zorpn občutek v trebuhu, kot recimo pred menstruacijo, prvi dan in malo še drugi dan, potem pa več ne. Krvavela sem prvi dan, potem sem imela 1 teden rjavkast izcedek, potem sem spet dober teden krvavela skoraj tako kot med menstruacijo, zatem sem pa še celih 5 tednov imela rjavkast izcedek, tako da se je to kar vleklo. Potem se je zadeva nekak umirila. Zdaj je od vstavitve 4 mesece in se mi še vedno tu in tam pojavljajo ti izcedki, ki včasih trajajo samo 1 dan, včasih 2-3 dni, ampak niso ne vem kako moteči no. Zadeve naj bi se dokončno umirile v cca. 6 mesecih po vstavitvi.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: MIRENA
24.10.2009 19:29:25   
mamica2009
Hvala za odgovore.Za 6 tednov mam tak pregled pa te bom vidla kaj bo rekel G.Bolečine so občasne in ne vsak dan, ko pa se pojavi bolečina je pa dokaj huda in kratka (cca.5 min).

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: MIRENA
24.10.2009 20:32:22   
ledenaa
nikita če ženska hoče se mirena prej da ven in ne šele po 6 mesecih 

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: MIRENA
24.10.2009 20:52:01   
nikita*
Ledenna z mojo ginekologinjo sem o tem govorila točno mesec dni nazaj. Ona jo pač ne da ven prej kot po 6 mesecih zaradi tega ker naj bi se zadeve uredile v cca. 6-ih mesecih, če se pa zadeve ne umirijo jo vzamejo ven.
Isto je tudi moji prijateljici rekel njen G,tako da ne kaj pa je na tem.user posted image




_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: MIRENA
3.11.2009 9:39:11   
nežka
Jaz krvavim že tretji teden, pa je baje to normalno. Bolečin pa nimam, zato me ne moti tako zelo in sem kar zadovoljna.

(odgovor članu nikita*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: MIRENA
3.11.2009 17:37:57   
PC Baby
A Mireno krije zavarovalnica, ali jo je potrebno plačati?

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: MIRENA
3.11.2009 17:56:39   
Anonimen
pc baby, dod. zavarovanje jo krije.
pa odgovor na temo
pri teden uzcedek kot proti koncu cisce. pol sem krvavela 14 dni...zdaj pa se umirja in imam s5 samo izcedek...

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: MIRENA
3.11.2009 18:18:46   
PC Baby
Hvala za odgovor. Sorry ker sem vskočila...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: MIRENA
24.12.2009 14:09:58   
end1
tudi jaz sem si jo dala vstavit, pa krvavim, sicer jo imam šele en teden, pa me zanima kako se vam je stanje z user posted image uredilo? Jaz sem tako štufa teh krvavitev. . .user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: MIRENA
24.12.2009 14:15:06   
zmajaz
Jaz imam zdaj mireno že skoraj pol leta pa je stanje z M trenutno tako, da je malenkost daljša, kot je bila prej, s tem pa da je šibkejša - samo dva dni moram imeti "prave" vložke/tampone, ostale dni pa je samo bolj kot ne izcedek in zadostujejo dnevni vložki. Ker prej (pred jemanjem K tablet - ker te so to itak poštimale) mi je trajala po 7 dni in je bila vse dni močna.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: MIRENA
24.12.2009 14:17:48   
Anonimen
jst mam samo kar neke izcedke....cisto nic po pravilu. zadostuje dnevni vlozek. imam jo priblizno 2 meseca.

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 24.12.2009 14:18:11 >

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: MIRENA
24.12.2009 14:18:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: end1

tudi jaz sem si jo dala vstavit, pa krvavim, sicer jo imam šele en teden, pa me zanima kako se vam je stanje z user posted image uredilo? Jaz sem tako štufa teh krvavitev. . .user posted image

jaz sem krvavela cel mesec....

(odgovor članu end1)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: MIRENA
27.12.2009 15:34:25   
valerija77
Jaz pa sem jo že imela cca. 1 leto in sem imela M le prve tri mesece, pol pa je nisem več imela. Pa tudi bolečin nisem imela nobenih, razen tistih nekaj trenutkov, ko jo je vstavila. Potem sem jo dala odstranit, ker smo želeli imeti otročka, sedaj pa mi jo bo v januarju G spet vstavila. Komaj čakam, ker mi je jemanje tabletk prava muka, saj sem jih pred tem kr naprej pozabljala jemati. Pri mireni pa je zanositev skoraj nična.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: MIRENA
27.12.2009 15:41:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: valerija77
Pri mireni pa je zanositev skoraj nična.


Upam, da res. Ravno gledam, da je tokrat že več kot 5 tednov od M - če ne štejem ene blage krvavitve vmes, ki je trajala samo 1 dan. Mene bo ta čudni koledar krvavitev ves čas spravljal v paniko, se mi zdi.user posted image Ta mali bo zdaj star 8 mesecev, ta večja komaj 2 leti januarja in si res ne predstavljam, da bi imeli še enega malega migeca s tako majhno razliko v starosti. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 27.12.2009 15:43:32 >

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: MIRENA
27.12.2009 15:43:25   
lex
Jay sem si jo dala vstavit cca 5 mesecev nazaj. Prvi mesec sem kar naprej krvavela / mogoče je bil kak dan vmes ko ni bilo nič, se je pa naslednji dan ulilo. V bistvu sem nehala krvavet po naslednji M od vstavitve. Na pregledu je G rekla, da je vse ok. Je pa res da so presledki med eno in drugo daljši, sicer je do zdaj vedno malo bolj dolgo trajala tudiuser posted image . Sedanja je pa že bolj podobna temu kot pravijo rahlim izcetkom. Upam, da se jih čimprej znebim, ker sem tud jaz sita teh krvavitev in M. Sem najbolj uživala ko sem bila zda 2x zapovrstjo noseča in sem v 2,5 letih mela 1 user posted image - čisti užitekuser posted image user posted image user posted image user posted image

bolečine - jaz sem čutla ko jo je vstavila, pol sem mela pa bolj v podzavesti nek čuden filing, kot da me neki žuli. Ždaj se sploh spomnim več ne da jo mam.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: MIRENA
27.12.2009 15:49:13   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: valerija77

Potem sem jo dala odstranit,


sicer sem si jo dala montirat  šele pred tednom dni in so se krvavitve že ustavileuser posted image (vsaj tako upam), ker mi je 14 dni vložkov že uverglave, a full boli odstranitev???

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: MIRENA
6.1.2010 11:15:59   
sanelaa
V kolikem času po porodu pa lahko prosiš za vstavitev mirene?

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: MIRENA
6.1.2010 11:22:42   
zmajaz
Takoj po prvem poporodnem pregledu ti jo lahko vstavi.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: MIRENA
7.2.2010 21:01:34   
nikita*
moja izkušnja: g. mi jo je vstavila ko sem imela tri redne menstruacije po porodu.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: MIRENA
17.3.2010 11:18:37   
Sanikaa
Meni je bilo rečeno na poporodnem pregledu , da bo ustavil G mireno med prvo menstruacijo. Dala sem jo ustaviti med drugo menstruacijo po porodu in nisem nič čutila. V navodilih piše da po 6 tednu otrokovega življenja hormoni ne morejo vplivati na njegov razvoj in da je lahko varna zaščita tudi doječih mamic.

(odgovor članu nikita*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?