|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mačji kremplji
8.4.2011 14:19:28   
darja.mark
Tisti, ki ste kdaj peljali mačke k veterinarju, da so jim postrigli kremplje, kako to zgleda? A to jih samo skrajšajo, pa ko zrastejo spet pelješ al kako? Malo razmišljam da bi našo peljala ker mi vse pocufa, zdaj se selimo in nočem da mi sedežno razpara na prafaktorje, kot mi je to naredila že tukaj z jedilnim kotom user posted image . Koliko pa to stane, in če jo je treba vozit redno, na koliko časa?

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 8.4.2011 14:38:06 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mačji kremplji
8.4.2011 14:48:15   
honey
Mi naši muci kar sami strižemo krempeljčke, pa še to občasno, ko se mož razjezi in vidi, kaj je spraskano user posted image Drugače je pa tako, da smo jo kar lepo navadili, da ne sme praskat ne po sedežni in ne po stolih. Edino tu je težava, ker imamo zdaj, ko smo kupili nove, stole prevlečene z umetnim usnjem. Prej so bili iz blaga in se ni videlo, če je zapela s kremplji. Zdaj je pa težava, ker se , ko skoči na mizo, skoči najprej na stol in se nato odrine s kremplji s stola - tako da je en stol že popolnoma spraskan na eni strani.

Ampak, kar se tiče striženja krempljev - če se bojiš, da ti bo vse spraskala, je najbolje, da ji operativno kremplje odstranijo. Mi se za to nismo odločili, ker mi nekako ne potegne. Res je sicer povsem hišna muca, ne rabi krempljev, ampak ne vem. Ti bo pa tudi, če ji boš kremplje strigla, lahko praskala oz. ti bo delala luknjice, ko bo krempeljčke zapičila. Edino prav strgati ne bo mogla, ker ne bo imela zavitih nazaj - upam, da razumeš, kaj ti hočem povedat. Je pa zelo delikatno stričt kremplje, ker moraš pazit, da jih ne postrižeš preveč.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mačji kremplji
8.4.2011 18:38:30   
Arwenko
operativno odstranjevanje krempljev je prepovedano in šteje za mučenje živali, samo toliko, da ne bi kdo prišel na idejo take bolečine mački povzročat. Kupite škarje za striženje kremplje (3-5 eur) in ji sami ppostrižite po potrebi. Mogoče pojdite prvič k veterinarju, da vam pokažejo ali pa h komu, ki to zna, pa bo. 

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mačji kremplji
9.4.2011 12:07:20   
darja.mark
Ne operativno ji tega ne bi naredila, ker je pač namenjeno da jih ima, in se mi ne zdi prav da bi to naredila. Da bi ji sama doma strigla,....kaj pa vem, verjetno mi niti ne bi pustila, je že stara 7 let in ni šans da bi se pustila...ne vem sploh kako bi tole izpeljali. Kaj pa če bi ji kupila tisto ko je prav za mačke, da si brusijo kremplje? A mislite da bi uporabljala, glede na to da tega nikoli ni imela in je pač navajena (čeprav jo vedno podim in kregam)to delat tam ko ne bi smela? verjetno če bi ji to kupila ko je bila še majhna,..sam zdej ko je pa že tolk stara, pa ne vem če ji bo sploh potegnilo za kaj je to....

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mačji kremplji
9.4.2011 13:53:03   
Anonimen
Jaz imam 3 in pol leta starega mačkona (hišni muc), ki je na začetku tudi vse praskal, ampak potem nam je uspelo, da smo ga odvadili praskanja pohištva (čisto preprosto...ko je naredil nekaj narobe, smo ga poškropili z vodo in to je zaleglo). Kupili smo mu tudi različna mačja igrala, ki imajo tudi praskalnik za brušenje krempljev, ampak je precej hitro izgubil zanimanje za to. Zdaj pa ima na balkonu nek star stolček in si brusi kremplje tam.

Drugače pa mu redno strižemo kremplje, ampak samo na zadnjih tacah. Pa še to zato, ker je samo notri in nima druge možnosti, da bi si jih sam krajšal npr. s plezanjem, hojo po različnih podlagah itd. Če ima mačka predolge kremplje, se lahko pojavijo tudi težave pri hoji. Se pa precej upira, ko pride čas za to opravilo. Ker je precej močan in velik maček, ga mora ena oseba držati, druga pa mu striže kremplje. Postrižeš pa samo vrh krepmpljev, moraš paziti, da ne odstrižeš pregloboko, ker jih to boli (tako kot nas, če odstrižemo preveč nohta). Najraje pa mu skrajšem kremplje takrat ko spi...preden se zbudi in ugotovi kaj se dogaja, je delo že skoraj opravljeno.

Če te je strah kako bo mačka reagirala na striženje, jo pelji k veterinarju in naj ti pokaže kako to poteka, potem pa lahko poskusiš sama. Izgubiti nimaš kaj...

< Sporočilo je popravil piccolina1983 -- 9.4.2011 13:54:55 >

(odgovor članu darja.mark)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mačji kremplji
9.4.2011 23:48:37   
malania
Jaz sem brala, da moraš paziti da ji ne odrežeš preveč, ker ji lahko začne teči kri in pri tem jo seveda tudi boli.

Naši muci smo tudi kupili razne pripomočke, ampak ni bilo nič zanimivega za brušenje krempljev. Edina stvar ki jo naša kosmatinka redno uporablja je praskalnik iz kartona. Kupiš ga v Zooticu, zraven pa je še vrečica z mačjo meto. Naša je v tem praskalniku zelo aktivna in ga dobesedno spravi na prafaktorje (potem valda kupiš novga). Kar pomeni da vse okoli ležijo koščki kartona. Rešitev je, da vse to postaviš v eno škatlo ali nekaj da te smetke ne letijo po vsem stanovanju. Ko se ji zahoče skoči not in si da duška na veliko user posted image user posted image

Sicer pa je naša tudi hišna ampak ji ne strižemo krempeljčkov. Glede na njen temperament si to težko predstavljam kako bi izvedli user posted image

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?