|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Malo drugačen krst
6.11.2008 14:09:21   
RockOn
Je že katera imela kdaj v mislih krst malo drugače. No bom opisala moj prmer.
Krstiti bi dala hčerko pri 2 mesecih to je malce hiro ampak ne predsavlja nekih problemov.
Problem nastane pri botri. Jaz bi izbrala za botro svojo najboljšo prijateljico ki pa na žalost živi v tujini in bi samo zaradi tega prišla na obisk sem čeprav je pred dobrim mesecem dni že bila tu. Problem je da pa ona ni pač versko opredeljena in prihaja in nekrščanske države (Grčija). Duhovnika v naši župniji sem že povprašala o tem in mi je svetoval da naj imam pač 2 botra oz botri. To se pari ena uradna botra in druga ''neuradna'' za naše razmere. Da pa pri sami ceramoniji bi pa kamot lahka bile obe prisotni samo napisana bi bila smo ''naša'' slovenska botra. To nam sicer vsem ugaja. Zanima me pa če slučajno katera ve za kakšno župnijo v kateri nebi komplicirali glede veroizpovedi, čeprav pa mislim da je duhovnik pri nas zelo fleksibilen gelde tega in ne komplicira in mi njegov predlog ustreza.

Je že mela katera podobno situacijo????????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Malo drugačen krst
6.11.2008 14:15:19   
viv_
Sicer se ima vsak pravico odločit po svoje, ampak vloga botra je bila nekoč ta, da bi v primeru smrti staršev skrbel in v krščanskem duhu naprej vzgajal otroke.

Tudi danes se boter zaveže, da bo skrbel za krščansko vzgojo otork.

Res mi je nelogično, da bi bil boter nekdo, ki z vero nima nobenega stika.


_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Malo drugačen krst
6.11.2008 14:43:09   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: RockOn
če slučajno katera ve za kakšno župnijo v kateri nebi komplicirali glede veroizpovedi,

A si ti sploh normalna? Veroizpoved je bistvo krsta. Pojdi se norčevat iz vere kam drugam.

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Malo drugačen krst
6.11.2008 14:43:13   
dulcinea
Pri nas ima pa otrok zmeraj po dva krščanska botra. user posted image

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Malo drugačen krst
6.11.2008 14:44:42   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: RockOn
če slučajno katera ve za kakšno župnijo v kateri nebi komplicirali glede veroizpovedi,

A si ti sploh normalna? Veroizpoved je bistvo krsta. Pojdi se norčevat iz vere kam drugam.



Meni se zdi normalna. Vsaj ni versko nestrpna tako kot ti.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Malo drugačen krst
6.11.2008 14:48:03   
Mišni
Zanima me pa če slučajno katera ve za kakšno župnijo v kateri nebi komplicirali glede veroizpovedi, čeprav pa mislim da je duhovnik pri nas zelo fleksibilen gelde tega in ne komplicira in mi njegov predlog ustreza.


Ne razumem. Vse ti ustreza tako, kot je - kaj sploh zdaj potem želiš?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Malo drugačen krst
6.11.2008 14:59:44   
pomar*ANČA*
IZVIRNO SPOROČILO: RockOn

Zanima me pa če slučajno katera ve za kakšno župnijo v kateri nebi komplicirali glede veroizpovedi, čeprav pa mislim da je duhovnik pri nas zelo fleksibilen gelde tega in ne komplicira in mi njegov predlog ustreza.




v tunjcah pri kamniku duhovnik nič ne komplicira

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Malo drugačen krst
6.11.2008 15:20:09   
memole
Mi smo tudi mogli imet dve botri ne vem pa zakaj!user posted image user posted image

_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Malo drugačen krst
6.11.2008 17:43:01   
bskrle
Tudi sama tega ne razumem, dvomim,da ti poznaš pomen krsta, kar pomeni,da tvoj otrok postane član Cerkve, katoliške.

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Malo drugačen krst
6.11.2008 17:45:57   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Tudi sama tega ne razumem, dvomim,da ti poznaš pomen krsta, kar pomeni,da tvoj otrok postane član Cerkve, katoliške.


Točno tako. Men se to tko neumn zdi. Ker izpade, kokr da je krst samo zato, da je žurka in da otrok dobi darila user posted image user posted image

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Malo drugačen krst
6.11.2008 21:12:20   
Tanja55
Problem je da pa ona ni pač versko opredeljena in prihaja in nekrščanske države (Grčija).

Men pa to ni čist razumljivo: ali ona ni verna ali pa je član Ortodoksne cerkve (ker Grčija še zdaleč ni nekrščanska)...ni pa katoliška, vsaj večina ne. Torej jst imam podobno situacijo, ko bi rada za botro prijateljico iz Ukrajine ki pa je verna in članica grške katoliške cerkve (ja cela zmešnjava s temi različnimi vejami). In jst ne vidim problema,  otrok naj ima dva botra in je. Tvoj župnik ti je zelo lepo razložil in čist nič ne komplicira. Tud moj otrok bo imel dve botrici in za obe vem, da bosta lepo skrbeli za njegov duhovni razvoj. In to je bistvo krsta.

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Malo drugačen krst
8.11.2008 12:05:53   
RockOn
IZVIRNO SPOROČILO: Netopirčy81

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Tudi sama tega ne razumem, dvomim,da ti poznaš pomen krsta, kar pomeni,da tvoj otrok postane član Cerkve, katoliške.


Točno tako. Men se to tko neumn zdi. Ker izpade, kokr da je krst samo zato, da je žurka in da otrok dobi darila user posted image user posted image




Verjemta obe verjetno poznam pomen krsta in duhovnosti bolje od obeh skupaj. Ne priznavam pa da bi mi cerkev kot institucija krojila življenje. Darila in žurka haha prosim te če bi to hotle bi se že zdavnaj tudi poročila pa še vedno nisem!!!!!Nočem da more biti nekdo versko opredeljen da je lahko boter ker samo to ga še zdeleč ne naredi dobrega človeka - še zdeleč ne. In to izbira je predvsem v strarših samih da najdejo takšno osebo ki bi lahko bila primerna pa če je verna ali ne. Vsaj jaz tako razmišljam. In ne me razumet narobe spoštujem vero tudi sama imam vse zakramente in 8 let verouka in hodim v cerkev (ne redno ampka hodim), vendar ne vidim stvari samo ključavnico. Treba je tudi malce odpreti oči okoli sebe. In z krstom otroku damo samo odprta vrata če bo kasneje sam hotel postati ali ostati veren vsekakor pa ne član nobene cerkvene institucije!!!!!!!!!

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Malo drugačen krst
8.11.2008 12:16:21   
pezbar
In z krstom otroku damo samo odprta vrata če bo kasneje sam hotel postati ali ostati veren vsekakor pa ne član nobene cerkvene institucije!!!!!!!!!

To ni res. S krstom postane otrok del krščanskega občestva. Katekizem katoliške cerkve pravi, da se s krstom krščenec včlani v Cerkev, ki je Kristusovo telo, in postane deležen Kristusovega duhovništva. (povzeto po knjigi Krst vašea otroka, ki smo jo prejeli na pripravi za krst)

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Malo drugačen krst
8.11.2008 12:19:02   
ada2
čisto tako iz lastne izkušnje (ker o tem skoraj nimam pojma - nisem verna,niti krščena)

moji otroci so krščeni, pač na željo očeta jaz pa nisem nasprotovala...
problem je bil pri izbiri botra. v prvem primeru je bilo vse ok, boter primeren...

v drugo se jepa zakompliciralo.... boter in botrca naj bi bila od mojega brat in njegova punca, ker je tudi moj boter njunima otrokoma... in zdaj.... to ni šlo, ker onadva nista poročena imata pa že otroke in skupa živita v izvenzakonski zvezi, torej na koruzi.
pač sta bila zapisana kot priči krsta, tako zda naš adam nima botra, če smo čisto natančni, ampak ima dve priči krsta.... seveda se je pri vsem tem postavilo vprašanje župniku kako to, da jje pa moj lahko uradni boter svojima nečakoma.... in odgovor: ko je on postal boter še ni imel mene (priležnico, zunazakonsko partnerko, koruznico....) in je ustrezal pogojem za botra. ti pogoji pa so: imeti vse zakramente krst, obhajilo, birma in poroka - (poroka  če imaš partnerja in otroke, če si samski pa poroka ni nujna)...




_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Malo drugačen krst
8.11.2008 13:44:50   
ursi
Ja, točno tako, kot je ena napisala, krst ni samo neka žurka (pa nisem neki verski fanatik ali kaj, ampak treba je vedeti, kaj je sploh krst in da se otroka ne da samo iz "mode" krstiti). Poročni priči sta lahko kdorkoli, če izpolnjujeta starost za priči, pri botrih je pa tole malce bolj natančno. Pri nas je v navadi, da sta po dva botra pri enem otroku (jaz ju imam in najina otročka tudi vsak po dva). Boter pač ne more biti nekdo, ki nima vseh zakramentov (poroka pač, če je tako daleč - koruznik ne more biti boter). Niti ne more biti boter nekdo, ki ni krščansko poročen.... Pač meni je čisto prav, da so tudi pri tem neka pravila, ne da bi vsak pač delal,kar bi njemu pasal in da bi čim lažje in s čim manj obveznostmi skozi prišel. Pač to avtorici niti pomoje ne predstavlja problema, ampak poznam več takih, ki se kuj razburjajo, ko jim duhovnik pač reče NE.

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Malo drugačen krst
8.11.2008 15:54:20   
Tanja55
Nočem da more biti nekdo versko opredeljen da je lahko boter ker samo to ga še zdeleč ne naredi dobrega človeka - še zdeleč ne


Seveda vera ne naredi človeka dobrega, kot ti praviš...vera nima s tem nič, ima pa krst, hočeš nočeš...zakrament krsta sprejema otroka kot del občestva katoliške Cerkve, kot so ti že napisali in vsak zakrament ima neka pravila. Ta pač to, da boter mora bit član tega občestva. Zdej pa res ne vem kje je še problem, saj ti župnik ni rekel NE za tvojo prijateljico, ni rekel da ne sme bit tam, pač izberete še eno duhovno vodstvo in je. Obe osebi pa bosta potem lahko skrbeli za duhovni razvoj otroka, predvsem s svojim zgledom. Torej, ne nujno samo verskim a ne? In tu bo zelo pomembno,da je otrokova botra dober človek.

To da damo s krstom vrata otroku v svet vere..hja če ga ni potem pri verouku ne vem kolk mu je ta svet blizu. Jst sem bla tud krščena kot dojenček, potem pa nobenih zakramentov...no nič nisem bla blizu cerkvi in tud del njenega občestva se nikoli nisem čutila. Sem pa potem v odrasli dobi naredila vse zakramente, kot katehumena, in še enkrat potrdila zakrament krsta. Torej, ni treba da daš otroka krstit kot otroka, lahko to stori sam če to želi, ko bo odrasel. Celo tako je bilo v začetku krščanstva, da se je krščevalo samo odrasle ki so se zavestno sami odločili za vstop v Cerkev. Danes to odločitev prevzamejo starši in zato naj bi izbrali botra ki bo zagotavljal krščanski, katoliški, duhovni razvoj.

Poslušaj RockOn, sprejmni nasvete kot dobronamerne, vsaj moj je bil tak in ne se dret po forumu no, tolk klicajev res ne rabiš da poveš da se z nečim ne strinjaš. In tud dvemesečna deklica morda vendar še lahko počaka da se vsi vpleteni resno odločite kaj in kako s krstom. Potem pa za vse priredite en lep slavnosten dan.

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Malo drugačen krst
10.11.2008 14:08:16   
cambi
mene pa zanima nekaj drugega - otroka krstiti kot dojenčka! In potem postane del Cerkve - ampak kaj je pa potem, ko otrok zraste, postane odrasel človek , spozna tudi druge vere in se odloči, da bo postal član Hare krišne, al pa budist, al pa pravoslavec. A nismo potem mi otroka kot dojenčka prisilili v neko vero? Poznam veliko družin, ki so verne, so otroke tudi krstile, otroci tudi hodijo k verouku in v nedeljo k maši-jih pa vprašaš zakaj to delajo, ti pa rečejo, ker mu starši težijo in jim je vseskup brezveze. pa tud potem otroci hodjo v cerkev samo do birme, potem pa cerkve tud pogledajo ne več, ker sem jim je priskutila.
Naj še povem, da sama sicer imam vse zakramente, ampak to samo zato, ker je tako hotela moja stara mama. Staršema je bilo vseeno -nista verna, in tud sama sem z muko hodila k verouku, k maši,.... Tko da zdej grem v cerkev samo še, če je kaka maša za pokojnim, krst, poroka, včasih k polnočnici (ker mi je pač všeč vzdušje, ki je tisto noč), pa če smo na kakem izletu. Drugače pa cerkve ne vidim.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Malo drugačen krst
10.11.2008 14:51:22   
Arwenko
Ne razumem zakaj hočete met takšne in drugačne krste, krst je kak je in pomeni kaj pomeni, zakaj delate iz tega komplikacijo. Krst je izključno stvar vere, v tem primeru katoliške cerkve in nima nobene zveze s tem kakšen človek je kdo sedaj ali pa bo postal. Če želiš, da je tvojemu otroku prijateljica botra, zakaj pa rabiš krst? Bit botra je neka obveznost za katero se zavežete in če ta obveznost nima enakega temelja, potem ni smiselna, v tvojem primeru je pač temelj obveznosti vera. Če pa je zate temelj obveznosti vajino prijateljstvo in človekova dobrota, potem pa ne hodi v cerkev, ali ne? Potem lahko proglasite tvojo prijateljico za otrokovo botro na domači ceremoniji in daste notarsko overit oporoko, v kateri se bo tvoja prijateljica zavezala, da v primeru vajine smrti skrbi za otroka. Ampak s tem cerkev nima nič.

In ja, tudi meni se zdi to strašno nekorektno in egoistično od staršev, da krstijo dojenčke samo zato, ker je to navada. Moji otroci zato ne bodo krščeni, vzgajani bodo tako kot se bo meni zdelo prav, ko bodo polnoletni pa naj se sami odločijo če želijo pripadat kakšni veri, pa naj bo to katoliška, pravoslavna, budistična, hinduistična, kakršnakoli pa. Tudi sama sem krščena bila samo na željo starih staršev in v čem je point? Ni ga, danes mi je katoliška cerkev obup, pa ji po nekih papirjih vseeno pripadam, samo še cajt moram najt da se iz nje uradno izpišem oziroma izstopim kot pravijo. Jaz pač verujem v nekaj višjega, v nekaj za kar ne rabim institucije, ki mi pobira denar, daje pa mi po mojem mnenju nič. In iskreno spoštujem tiste ljudi, ki so cerkvi res predani, ki resnično verjamejo vanjo in jim ta daje energijo za boljše življenje. Smilijo pa se mi tisti, ki cerkev zlorabljajo zaradi navade, želje staršev ali starih staršev, in se potem ob nedeljah smehljajo pri maši, v gostilni pa šimfajo vse okoli nje.

(odgovor članu cambi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Malo drugačen krst
12.11.2008 13:30:38   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: RockOn
In z krstom otroku damo samo odprta vrata če bo kasneje sam hotel postati ali ostati veren vsekakor pa ne član nobene cerkvene institucije!!!!!!!!!

Potem pa ne hodi k instituciji !!!! po krst.

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Malo drugačen krst
12.11.2008 13:34:26   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
Problem je da pa ona ni pač versko opredeljena in prihaja in nekrščanske države (Grčija).

Zakaj pa potem hoče krst v katoliški cerkvi - instituciji? Pa naj gre k protestantom, mormonom ali pa kamorkoli drugam po krst. Zakaj ga hoče ravno pri župniku? Naj tam proba krsti otroka v drugačni veri kot jo ima tista skupnost, bo imela res krst malo drugače.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Malo drugačen krst
12.11.2008 13:41:38   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: RockOn
Nočem da more biti nekdo versko opredeljen da je lahko boter

Ja prav. Potem pa pojdi na občino.

Krst je po definiciji verska opredelitev. In boter je lahko samo tisti, ki je enake verske opredelitve.

Ne pomeni, da tvoji kandidati za botra niso dobri ljudje. Pomeni samo, da niso člani rimokatoliške verske skupnosti in zato ne morejo biti botri. Če ti to ni jasno potem gre ali za tvojo neverjetno nepripravljenosrt razumeti ali pa za tvojo veliko nesramnost.

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Malo drugačen krst
12.11.2008 17:31:33   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
Problem je da pa ona ni pač versko opredeljena in prihaja in nekrščanske države (Grčija).

Zakaj pa potem hoče krst v katoliški cerkvi - instituciji? Pa naj gre k protestantom, mormonom ali pa kamorkoli drugam po krst. Zakaj ga hoče ravno pri župniku? Naj tam proba krsti otroka v drugačni veri kot jo ima tista skupnost, bo imela res krst malo drugače.


Ne Tehnofil, mene tukaj ne citirat, ker to kar sem napisala je prepis iz posta RockOn in kot sem že napisala je zapis napačen. Grčija ni nekrščanska država, je pa nekatoliška, torej stvari so si tolko različne da smo si bratranci ne pa bratje če hočeš.

Zakaj hoče krst ne vem, ampak gospod župnik ji je krasno in lepo povedal da ima lahko krst z dve botroma in tud ta gospodična iz Grčije je lahko botrica sam ne na papirju.

Ne širit verske nestrpnosti, vsi smo že povedali in se strinjali da s krstom se stopa v Cerkev in njeno občestvo in hočeš nočeš postaneš del "institucije" -- zdej če pa komurkoli kaj ni všeč pa ...hej časi so drugačni kot so bli za časa Cankarja in nihče več nikogar postrani ne gleda če ni zakonski in še manj če ni krščen.  Torej zakaj bi moral bit tak problem če ima otrok dve botri?? Mislim res bi rada vedla odgovor...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Malo drugačen krst
12.11.2008 17:37:10   
Tanja55
In boter je lahko samo tisti, ki je enake verske opredelitve.


To bi veljalo preverit, mislim pa da lahko z veliko gotovostjo trdim da temu ni tako. Boter pri pravoslavnih je lahko tudi rimo-katoličan npr, poznam primer, in tud obratno se čisto lepo da izvest.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Malo drugačen krst
14.11.2008 15:07:44   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
da ima lahko krst z dve botroma in tud ta gospodična iz Grčije je lahko botrica sam ne na papirju.

Torej zakaj bi moral bit tak problem če ima otrok dve botri?? Mislim res bi rada vedla odgovor...

Saj ni problem. Lahko ima 10 "botrov".  A le boter na "papirju" je formalno boter. Ostali so "botri" samo za zadovoljitev njihove/starševske/sorodniške želje po statusu "botrstva".

Moraš vedeti, da za razliko od cerkvene poroke, kjer so priče - le priče, je boter le, če je v polnem pomenu.

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
Ne širit verske nestrpnosti,

Veš, zagovarjanje vere ni in ne more biti verska nestrpnost. Ne zapikujem se jaz v vašo vero ampak se vi zapikujete v krščansko vero. Strpnost ne pomeni, da lahko pride vsak in reče kar hoče, ostali pa morajo biti tiho, druače pa bodo označeni kot nestrpni.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Malo drugačen krst
14.11.2008 15:17:16   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
In boter je lahko samo tisti, ki je enake verske opredelitve.

Boter pri pravoslavnih je lahko tudi rimo-katoličan npr, poznam primer, in tud obratno se čisto lepo da izvest.

V osnovi vse izvira iz krsta. Če je krst v istem potem so stvari "menljive". Pravoslavni in rimokatoliški krst sta si enakovredna. Protestantski krst in rimokatoliški pa največkrat ne. Odvisno od posemezne protestanstske verske ločine, ker jih je toliko, da se ne da nasplošno reči kateri krst je enakovreden in kateri ne. Samo največkrat nista.

Dobro, boter ti je naprime lahko kdorkoli. Ampak kaj s tem dosežeš? Če boter ni tak kot mora biti mu lahko stokrat praviš boter a dejstvo ostaja da je krščenec dejansko brez botra. Je to tisto kar se želi doseči z izsiljevanjem na vsak način da je boter določen sorodnik/prijatelj? Niti sorodstvo niti prijateljstvo v bistvu nima nič z botrstvom.

Vendar resnica je ta, da ste željni izkazati določenemu sorodniku/prijatelju čast in manj kot vam krst pomeni, bolj ste vztrajni pri izbiri takšnega botra ne glede na vero. V bistvu bi radi duhovne stvari uporabili za zadovoljevanje hlepenja po časti.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 14.11.2008 15:19:38 >

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?