|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Maternnica s pregrado
7.8.2008 12:17:41   
*lena*
zanima me kaksne izkušnje imate z nosečnostjo in ugotovljeno pregrado. kakšna je moznost za SS ali prezgodnji porod??


_____________________________

Lena
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Maternnica s pregrado
7.8.2008 12:23:54   
Barbara33
Meni so ugotovili pregrado a bolj "majhno". Zdravnik (mislim, da dr. Tomaževič) se je odločil za operacijo (rekel je, da me bo vseeno operiral, da bom lažje zanosila).

No, pa sem bila v času pregleda že noseča, le na UZ se še ni videlo:) - tako na operacijo seveda nisem šla.

Danes sem v 30t in brez težav.

To je moja izkušnja, žal pa je veliko drugačnih.

Želim ti veliko sreče.

(odgovor članu *lena*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Maternnica s pregrado
7.8.2008 12:30:18   
busybee882006
V prvi nosečnosti ne duha ne sluha o pregradi, v drugi se je pa čudežno pojavila - sprva sem močno krvavela - ležala sem 2 meseca.

Vendar sem srečno donosila in imam sedaj točno danes 8 tednov staro hčerkico Katjušo.

LP!

(odgovor članu Barbara33)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Maternnica s pregrado
7.8.2008 12:33:14   
romta
Pred prvo nosečnostjo za pregrado nisem vedela. V nosečnosti se otrok ni obrnil v glavično vstavo tako da so mi delali zunanji obrat. Druga nosečnost je potekala brez težav.

_____________________________

Kjer je volja je pot!

(odgovor članu busybee882006)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Maternnica s pregrado
7.8.2008 12:33:26   
Claudi
Tudi jst naj bi imela majhno pregrado, G me je dala na bolniško, vendar komisija ne podaljšuje najbolj rada...

Sedaj sem pa že v 24 tednu, brez kakih hudih  težav...Upam da bo vse do konca tako

srečno...

(odgovor članu busybee882006)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Maternnica s pregrado
7.8.2008 15:00:33   
Anonimen
hm tko je! jest sem imela pregrado in,ko sem zanosila sem imela 2x spontani splav, povod je bil pregrada.oktobra sem je odstranila,g. tomaževič. z vso srečo sem zdaj noseča 17 tednov.
u prvo sem bila noseča 6tednov
u drugo pa 8
tko da........
bila je velika 11mm.
jast sem definitivno za odstranitev

(odgovor članu Claudi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Maternnica s pregrado
7.8.2008 16:05:47   
Noni
Jaz sem imela ugotovljeno pregrado - veliko, ko sem bila 1. noseča. Dali so me na bolniško in predpisali strog počitek zaradi nevarnosti SS. Žal pa se je pri meni vse skupaj slabo končalo, ker se je pikica napačno razvijala, tako da sem v 16. tednu UPN. Za tem sem šla na operacijo (po toplem priporočilu moje G) in sem  čez 6. mesecev v prvo zanosila... In sedaj je že naš Kevin star dva meseca in pol.
Drugače je nevarnost z pregrado oz. srčasto obliko maternice SS v prvih treh mesecih, otoci so lahko manjši in lažji, se ne obrnejo na glavico, prezgodnji porod...
Če se le da, je priporočljiva operacija, če smo pa že enkrat noseči, lahko pa samo upamo na najboljše...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Maternnica s pregrado
7.8.2008 16:31:34   
willma
Jaz sem prvič v prvem poskusu zanosila in tudi donosila (en dan pred PDP in 4kg).
Potem sem imela 5 SS. Čeprav pravijo, da ni nujno, da je zato kriva pregrada.
In sedaj je nosečnost tudi potekala brez problema, celo prenosila sem 6 dni (tudi 4kg).

Mi je G odsvetovala, da odstranim pregrado, ker očitno ne vpliva na potek same nosečnosti, lahko pa vpliva na vgnezditev, oba otroka sem donosila in oba sta imela 4kg, tako da bi se lahko zgodilo, da bi imel tretji otrok 5kg, če bi jo odstranilauser posted image

(odgovor članu Noni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Maternnica s pregrado
7.8.2008 16:36:11   
ANA_P
jaz imam tudi malo pregrado, pa so mi kjub njej naredili umetno oploditev. Zdaj sem v zadnjem tednu nosečnosti, naš user posted image  pa je baje zelo velik. Tako da ni panike.
So mi pa povedali, da pregrada ni težava za zanositev ampak za donositev.

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Maternnica s pregrado
8.8.2008 8:42:52   
Barbara33
Dodala bi še svoje mnenje za leno: če so ti odkrili pregrado in še nisi noseča, bi jaz brez pomisleka šla na operacijo (tako, kot sem nameravala), saj se zaradi te težje zanosi, veliko je SS, možen je zastoj rasti otročka, saj nima prostora, ...

Če pa si že noseča in si dala čez tudi že prve, najbolj občutljive tedne, pa kar brez strahu naprej - meni je moja G rekla, da bova sedaj, ko sem user posted image  na pregrado pozabili, tako je bilo in kot sem že napisala čisto brez problemov do sedaj.


(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Maternnica s pregrado
8.8.2008 9:42:11   
zanositev
Dodala bi še svoje mnenje za leno: če so ti odkrili pregrado in še nisi noseča, bi jaz brez pomisleka šla na operacijo (tako, kot sem nameravala), saj se zaradi te težje zanosi, veliko je SS, možen je zastoj rasti otročka, saj nima prostora, ...

Če pa si že noseča in si dala čez tudi že prve, najbolj občutljiv


Tudi jaz imam pregrado, sicer je majhna a to je vseeno. Dr. Pušenjak in še nekateri so mi rekli, da pred prvo nosečnostjo odsvetujejo odstranitev, ker se lahko poškoduje mat. vrat itd. Razen, če pride do splava, potem jo odstranijo. Mene je blo ful strah, da bo prišlo do splava, pa je zaenkrat vse OK. Noseča sem 22 tednov. Vso srečo.

(odgovor članu Barbara33)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?