|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mešančki
13.1.2009 16:43:52   
Anonimen
Prebiram teme in se čudim, kako nekatere ,kao ljubiteljice živali zaničljivo pišejo o psih, ki so brez rodovnika.
Pa me zanima, ali imate rade psa, ali rodovnik?Ali ni pomemno to,da psu nudimo dom,skrb in nego,ne glede na to, ali je čistokrven, rodovniški, ali mešanček? 


< Sporočilo je popravil kind lady -- 13.1.2009 16:53:24 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mešančki
13.1.2009 16:48:54   
Anonimen
Mi je vseeno. Želela sem si psa zlatega prinašalca, sem ga dobila, čeprav nima rodovnika. In mi zadostuje.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mešančki
13.1.2009 16:55:22   
Carovnica Mica
user posted image Mi imamo tudi mešančka med chow chowom in labradorcem,ni glih majhen je pa izredno priden kuža in se zelo dobro razumemouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mešančki
13.1.2009 17:28:50   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Prebiram teme in se čudim, kako nekatere ,kao ljubiteljice živali zaničljivo pišejo o psih, ki so brez rodovnika.
Pa me zanima, ali imate rade psa, ali rodovnik?Ali ni pomemno to,da psu nudimo dom,skrb in nego,ne glede na to, ali je čistokrven, rodovniški, ali mešanček? 



pod to pa se jaz podpišem, sem bila nemalokrat napadena kot največji zločinc. Pa ne sam glede psovuser posted image , ampak tudi mačkuser posted image ......mislim da je prvi pogoj, imeti user posted image   user posted image   user posted image   user posted image    user posted image                   ŽIVAL rad, tako kot je ......... in ne z papirji....

< Sporočilo je popravil malecka -- 13.1.2009 17:29:59 >


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mešančki
13.1.2009 17:39:49   
misa4
Jaz sem imela čistokrne pse, zlato prinašalko, škotsko ovčarko in mopsa. Nekega dne pa moja mami prinese domov mokro in premraženo kepico, mešanko, ta mi je bila tako pri srcu. Pametna kot še noben, v enem dnevu sem jo naučila ukaz sedi, drugi dan tačko itd. bila je zdrava in polna energije. Mops je imel epilepsijo, škotica je oglušela, zlata prinašalka pa je pretirano shujšala, pa vsi so imeli manj kot 10 let. Zdaj sem se odločila ko/če bom imela psa je mešanček iz zavetišča.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mešančki
13.1.2009 17:44:08   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Mops je imel epilepsijo, škotica je oglušela, zlata prinašalka pa je pretirano shujšala, pa vsi so imeli manj kot 10 let.



Točno tako, vse te "prave" pasme imajo neko bolezen. Naš nemški ovčar je zbolel za hudo revmo, pa sosedov pravtako....

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mešančki
13.1.2009 17:51:45   
Ribica **
Ne gre se za to ali imas rad rodovnik ali psa, gre se za to, da ce je govora o PASMI, mora ta pasma imeti tudi rodovnik.

Moja ga nima, starsa ga imata, nimata pa opravljenega vzrejnega pregleda (za ocka sem po 3 letih izvedela zakaja, za mamo nimam pojma), pa to ne igra vloge pri tem, koliko jo imam rada in koliko ne.

Pa rodovniski bolan - mesancek zdrav - bullshit. Raje ne racunam, koliko smo mi ze zapravili pri veterinarju. S tem da Lunina "teta" (njen "ocka" je Lunin "dedek") nima pa nobenih zdravstvenih tezav, v dveh letih ji niti uses ni bilo treba ocistit, pa je rodovniska.

Cistokrven pes ne obstaja. Ali ima rodovnik ali pa ne. Jaz lahko recem, da je moja mesancek med rodovniskim beaglom in rodovniskim beaglom, ce bo komu zaradi tega lazje. Sicer pa pravim da je beagle - in to mnogo bolj po standardu kot marsikateri beagle z rodovnikom, ki se pojavljajo pri nas zadnje dve leti - ker ljudem dol visi za pravila, vazen jim je le denar, naivnih ljudi je pa ogromno.

Pa mislim, da se redkokateremu psu tako dobro godi, kot se moji - pa naj bo mesancek, rodovniski, prvak v lepoti ali pa kaj vem kdo.

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 13.1.2009 17:52:46 >

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mešančki
13.1.2009 18:38:24   
Mišni
Ne gre za to, ali imaš rad mešančke ali ne. Gre za to, da se ne sme od švercerjev teh psov kupovat, ker za vsakega kupljenega naštepajo enega novega revčka. Da so ti psi revčki, pa vsi vemo. Jaz jih poznam par, ki so jim poginili, pa so potem za reklamacijo dobili nove.user posted image  Ti psi blazno trpijo, to je treba vedeti, Že prej, preden pridejo h kupcem, ti psički ne poznajo topline pasje mamice, varnega gnezdeca, če so bolani, pa še potem trpijo grozne muke. Da o denarju za veterinarja, da bi jih rešil, ne govorim. Pa pasma se na ta način sfiži, da so potem bolani vsi, da so pasme izrojene. Samo za to gre.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mešančki
13.1.2009 18:39:31   
misa4
Sem pozabla napisat. Vse sem vozila h veterinarju, denarja je šlo ulalala, me sloh ne zanima, nisem računala, ni mi žal. Samo to hočem povedat, da me je najceneje prišla najdenjka in najbolje me je ubogala. Zame je kuža kuža, s papirji ali brez,mešanček ali ne.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mešančki
13.1.2009 18:40:22   
Arwenko
Nihče ne zaničuje mešancev, jaz vsakemu ki me kliče pa začne nekaj jamrat okrog rodovnika pa kak ga ne rabi povem, da naj si gre potem po psa v zavetišče. Vsi psi so enaki. Samo če se človek malo bolj izobrazi ve, da je pojem oziroma fraza "čistokrven brez rodovnika" nič drugega kot marketinška poteza, za katero so ljudje pripravljeni plačat ogromno denarja.

zdaj pa se vprašajte nekaj, zakaj so posamezni ljudje (ne naleti na nobenega osebno) pripravljeni plačati 200, 300 ali 400 evrov za mladiča za katerega nimajo nobenega dokaza da je res to kot kar so ga kupili? imajo samo besedo popolnega neznanca, kako je njihova psička oh in sploh in super in razne izmišljotine kako morajo imeti psičke vsaj 1x v življenju mladiče! a ni potem bolj smiselno it v zavetišče, kot plačevat ogromne denarje za mačka v žaklju? Jaz sem vzreditelj in priznam, poznam nerodovniške višavce, ki jim preprosto rečeno "čisto nič ne manjka", poznam pa 3x več nerodovniških višavcev, ki imajo strašne zdravstvene težave, psihične motnje, vse do agresivnosti, da o vizualni podobnosti včasih sploh ne govorimo več. In pol poslušam ljudi, ki pridejo k meni na striženje, vidijo naše pse in me sprašujejo zakaj pa naš ni taki? pol se pa čudite, da ne podpiram teh laži o ččistokrvnosti brez rodovnika. od mojih mladičev se niti eden ne razstavlja, vsi so v čudovitih družinah na kavču, toliko o tem koliko so rodovniki za razstave, vsi so popolnoma zdravi in psihično uravnovešeni in to je to kar jaz lastniku dajem, nek kvazi čistokrven brez rodovnika pa pač ne more, če pa, pa je to po pukli sreči.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mešančki
13.1.2009 18:44:51   
misa4
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ne gre za to, ali imaš rad mešančke ali ne. Gre za to, da se ne sme od švercerjev teh psov kupovat, ker za vsakega kupljenega naštepajo enega novega revčka. Da so ti psi revčki, pa vsi vemo. Jaz jih poznam par, ki so jim poginili, pa so potem za reklamacijo dobili nove.user posted image  Ti psi blazno trpijo, to je treba vedeti, Že prej, preden pridejo h kupcem, ti psički ne poznajo topline pasje mamice, varnega gnezdeca, če so bolani, pa še potem trpijo grozne muke. Da o denarju za veterinarja, da bi jih rešil, ne govorim. Pa pasma se na ta način sfiži, da so potem bolani vsi, da so pasme izrojene. Samo za to gre.



Ko je imela prinašalka mladiče(4 tedne) in ko smo jih dali v oglas, za rezervacije, so klical prepradajalci in so hotl vse in to takojuser posted image . Od nas so šli ko so imeli 12t ali več, prej nisem dovolila, pa čeprav so eni odpovedali. Če bi jim bilo res tako za psa bi počakali. Nisem jih dala prepradajalcam ampak družinam.

< Sporočilo je popravil misa4 -- 13.1.2009 18:46:06 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mešančki
13.1.2009 18:54:41   
Mišni
Iiiii, tole majhno nežno dušico podarijo:

user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mešančki
13.1.2009 19:00:55   
misa4
iiiiii, kok je luštkan!!!!!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mešančki
13.1.2009 19:59:01   
NevenkaP
Moj prvi pes je bil pudelj brez rodovnika, z deformiranimi sprednjimi tačkami. Zgledal je precej hecno, revež mali, imelim pa smo ga neizmerno radi. Vsi naslednji so bili najdenčki mešanci. In moj naslednji pes bo definitivno iz zavetišča- Če me ne bo spet kakšen našeluser posted image . Kakorkoli, nora sem na vse sorte kosmatincev, dvomim, da bo kdaj kakšen moj pes imel papir. Jasno pa je, da ne popiram preprodajalcev in kao rodovniških psov brez papirjev. Pa ne, da bi imeli psi kaj pri tem.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mešančki
13.1.2009 20:15:15   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: misa4
Ko je imela prinašalka mladiče(4 tedne) in ko smo jih dali v oglas, za rezervacije, so klical prepradajalci in so hotl vse in to takojuser posted image . Od nas so šli ko so imeli 12t ali več, prej nisem dovolila, pa čeprav so eni odpovedali. Če bi jim bilo res tako za psa bi počakali. Nisem jih dala prepradajalcam ampak družinam.


Samo tukaj sta dve stvari, prvo kot prvo večina jih da mladiče takim preprodajalcem v trenutku ko ne sesajo več in bi se bilo treba z njimi ukvarjat ali v njih vložit kaj denarja in pol se z njimi dogaja popolnoma isto kot s tistimi prešvercanimi iz Madžarske. Drugo kot drugo pa je, da dejansko naključna legla, ko izredno odgovornim lastnikom psica pobegne in se jim spari je izredno malo. Večina psic se spari iz malomarnosti lastnikov ali pa še slabše - celo načrtno iz razlogov ker mislijo da mora enkrat imet mladiče. In takšni ki načrtno parijo mešance, zato da jih potem drago prodajajo, ker so pač podobni neki pasmi, oprostite, to je pač meni vredno obsojanja. Pa da se razumemo, pes ni popolnoma nič kriv, za vsakega psa, ki je na svetu je treba enako dobro poskrbet, obsoja pa se sbičnost teh rejcev in sebičnost kupcev, ki velikokrat svojo apatijo in nepripravljenost se izobrazit drago plačajo. K sreči je nekaj ljudi, ki se iz tega vsaj kaj naučijo. Ravno zadnje dni je eden prišel na enega izmed pasjih forumov, ki so ga nap**** pri nakupu yorkija, ki mu je umrl po tednu dni, kljub vloženim več sto evrov v veterinarje. In je drago plačal svojo lekcijo, lekcijo, ki bi jo lahko dobil zastojn, če bi si vzel par ur časa in prej kaj prebral na tem istem forumu. Zdaj bo raje počakal, premislim in kupil mladička iz poštenega legla. In vsi, ki kupujete takšne mladiče brez rodovnika, kvazi čistokrvne se morate zavedati da imate veliko srečo, da težav nimate. pa ne me narobe razumet, jaz sem vesela za vas, da jih nimate, nobenemu ki ima svojega psa rad ne privoščim neštetih obiskov pri veterinarju, negotovosti, strahu, itd. Ampak ne pa mi širit informacij na podlagi enega, vašega psa, ko jih pa vzreditelji na enega zdravega poznamo vsaj pet, ki niso zdravi in tukaj je problem, zato se tolikokrat obsoja tudi kupce, ker s svojim nakupom posredno podpirate takšno prodajo, ker ste s svojim nakupom naredili samo prostor za novega uvoženega iz madžarske ali odvzetega mami pri 4-ih tednih. Tu ste večinoma mamice, zdaj si pa ve predstavljajte, da nekdo vam otroka pri recimo 5-ih letih vzame stran zato ker pač že zna sam jest, pa na wc it, pa reče da je sposoben samostojnega življenja, namesto pri recimo 14-ih, ko je dejansko že sposoben? Približno podobno je, če pasjega mladička odvzameš pri 4-ih ali 6-ih tednih, saj bo preživel, ampak je še daleč od tega, da bi bil dejansko zrel za odhod od mame.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mešančki
13.1.2009 22:21:50   
dejzi
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Boj se ljudi, ki ne marajo živali.


Dober podpis.

Mi imamo samo mačke, za pse pa že celo življenje govorim, da če ga bom kdaj imela, bom šla ponj v zavetišče.
Kakšen rodovnik neki?
Moj oče vedno pravi:"Jaz nimam rodovnika, zakaj bi ga imel moj pes?"
Se strinjam.


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mešančki
13.1.2009 22:24:05   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: dejzi
Moj oče vedno pravi:"Jaz nimam rodovnika, zakaj bi ga imel moj pes?"



No ja ...

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mešančki
14.1.2009 9:03:09   
Pikapolonica_
Mešančki so ekstremno cart in luštna bitja. Globoko spuštjem njihove lastnike, nikoli niso bili zame manj. Preziram pa preprodajalce, pa malo smešni so mi tisti, ki od preprodajalca kupijo 'psa brez rodovnika', ker so toliko neodgovori, da se niti ne pozanimajo kaj rodovnik pomeni. In najbolj glupo mišljenje je, da je rodovnik garancija za nebolezni (mislim, da ni niti enega poštenega vzreditelja, ki bi to trdil) in pa da so rodovniki zgolj za pse, ki se razstavljajo, my ass (vsem takim priporočam branje naslednjega linka tukaj. ) Takim ljudjem priporočam, da grejo v zavetišče po kužeka, ogromno je takih, ki so na las podobni pasmi, ki jim je vizuelno všeč, tisto, kar pa bi pustili pri preprodajalcu ali pa odšteli za 'čistokrvenga psa brez rodovnika' (hjauser posted image ), pa naj raje podarijo zavetišču, da jim vsaj malo pripomore pri reševanju teh malih srčnih bitij.



_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mešančki
14.1.2009 10:17:28   
Anonimen
Če bi želela določeno pasmo bi si kupila rodovniškega psa.
Ker mi je vseeno, bi vzela kkšnga najdenčka ali iz zavetišča.
Nikoli nebi pa kupovala psov od šteparjev in podobnih gnusob ki služijo na račun ubogih živali. Se mi gnusijo in prodajalci in kupci teh psov.
Če želiš pasmo, kupi pasmo. Če ti je vseeno vzami mešančka. Ne pa iiiiiiiiii kolk so ti kužki luškani, joooooooj kolk so dragi........iiiiiiiii nej kolk so pr unmu pocen, gremo iskat, kar takoj, zakaj bi čakal pa se kej pozanimal....un jih itak vsakmu da. Gnus.

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mešančki
14.1.2009 10:20:51   
Poka
Nisem za to, da se preprodaja pse brez rodovnika in se jih v ta namen celo namerno pari. Vzreditelji, ki se s tem profesionalno ukvarjajo, namreč vedo kaj delajo in cene za takega psa so z razlogom višje. Drugače pa proti mešančkom nimam nič, se mi smilijo in če bi imela možnost, bi tudi kakega vzela. Ko sem bila majhna sem itak vse privlekla domov user posted image Zdaj pa načrtno kupujem psa točno določene pasme, ker ima karakter, ki ustreza mojemu značaju. Mogoče bova pa z mojim tudi kakega reveža iz zavetišča rešila.

Drugače pa nimam nič proti, če se psi, ki so sicer čistokrvni a brez rodovnika, oddajo zastonj. Ampak družini, ki bo lepo skrbela za njih. Zdajle se je slučajno zgodilo, da je pri očetu od mojega fanta hodil okrog en kuža, zlati prinašalec in psička, tudi zlata prinašalka, je breja. Po naključju bodo čisto krvni, upam, da bodo zdravi, oddajali jih bodo pa zastonj. Če katera hoče psička, naj pove, niso se pa še skotili.

S temi nerodovniškimi čistokrvnimi psi je pa lahko hud problem, bolj kot pri mešančkih. Mešančki so ponavadi zdravi, ker se premešajo različni geni, pri teh drugih se pa nikoli ne ve, kdaj se parijo v sorodstvu in imajo res kake dedne bolezni! Sestra od mojega je kupila višavko, malo ceneje zato, ampak ima ful zdravstvenih težav. Veterinar, lahko verjamete, je prišel že 10x več od cene psa. Tako da, ne glejte na ceno. Isto je bilo pa z mamino shih tzujko, je imela rodovnik, zgleda da nek ponaredek. Zdaj ima drugo, odlični starši,nobenih problemov. Imamo pa kljub temu obe enako radi. Mama se celo zdaj, ko se je poučila o stvareh, začela ukvarjat z vzrejo. Treba je kar nekaj znanja, ni kar tako. V bistvu mi je všeč, da to nekdo resno vzeme, da bodo kužki zdravi.

Mešančkov bi pa moglo bit čim manj, ker so bogi in ker jih večina zavrže. Zato sem tudi za vzrejo, ker lahko podpišejo lastniki pogodbo, kako morajo za psa skrbet. Vsaj jaz, če bom imela enkrat svoja legla, bom delala tako. Psa morajo dobit odgovorni ljudje.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mešančki
14.1.2009 10:30:17   
baguSka
kao ljubiteljice živali zaničljivo pišejo o psih, ki so brez rodovnika


no, jaz osebno ne zaničujem psov brez rodovnika... ampak lastnike oz vzreditelje, ki to sploh dopuščajo!!! OGROMNA razlika!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mešančki
14.1.2009 10:32:22   
baguSka
Nisem jih dala prepradajalcam ampak družinam.


Uff še dobr da si tole dopisala čist na koncu... :)) Sem se že razburila! Dej drugič kej tacga raj na začetku napiš!!user posted image

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mešančki
14.1.2009 10:37:27   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Mops je imel epilepsijo, škotica je oglušela, zlata prinašalka pa je pretirano shujšala, pa vsi so imeli manj kot 10 let.



Točno tako, vse te "prave" pasme imajo neko bolezen. Naš nemški ovčar je zbolel za hudo revmo, pa sosedov pravtako....


Za vsako pasmo je značilna kakšna bolezen, podrženost... karkoli pač. Vsak ima nekaj! Narobe je to, da vzrejajo pse brez rodovnikov zato, da z njimi služijo, v resnici pa s tem samo škodijo ubogim živalcam!!! Psi z rodovnikom imajo vsaj uradno potrdilo, od kje izvirajo itd... in da imajo zdrave starše. Pač imajo dovoljenje za vzrejo. Tisti, ki tega nimajo, pa vseeno parijo kužate vsepovprek si pa lahko mislite kaj vse počnejo, zato bi imeli polne žepe... in tisti, ki take kužate še kupujejo, jih samo še bolj podpirajo pri takem početju!!

Mešančki so pa itak čisto neki drucga... čeprav tud take lastnike preziram, ker puščajo svoje kužate, da skačejo po vsaki kuzli, ki pride mimo. Groza! Lastniki psov, bi morali imeti svoje kužate non-stop pod kontrolo!!! Tko je in pika! In potem bi se znatno zmanjšali vsi problemi... in zavetišča bi bla manj polna itd.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mešančki
14.1.2009 10:38:15   
nuala
Jaz imam rada vse zdrave, dobro oskrbljene in vzgojene pse ne glede na pasmo oz. nepasmo.
Podpiram pa samo kontrolirano vzrejo psov, se pravi parjenje pasemskih psov, ki imajo vzrejno dovoljenje. Sem za čim strožjo zakonodajo kar se tiče vzreje, prodaje, vzgoje in lastništva psov ( mačk in ostalih živali ).
Razlogi? Mešanci so mešanci. ne vemo, kdo so njihovi predniki ( no, vedno poznamo mamo, dostikrat se zaplete že pri očetu ), nič ne vemo ne o nihovem karakterju ne o morebitnih dednih boleznih ali pomanjkljivostih. Le redko lahko predvidima, kakšen ( mislim bolj na karakter ) bo odrasel pes, zaradi česar moramo v vzgojo vložiti kar nekaj dodatnega truda. Ker veliko ljudi potem naleti na teževe ( ker je mešanček drugačen, kot so si ga predstavljali ) ga enostavno "pozabijo" kje na cesti. In ker so mešančki, je pregled nad njimi ( čipširanje in registracija ) težak, zato je vse preveč "pozabljenih" oz. "izgubljenih".
Drugače pa, seveda, nerodovniški mešanček je lahko krasen družabnik in ljubeč družinski pes. Občudujem ljudi, ki katerega posvojijo iz zavetišča in mu potem dejansko tudi nudijo kvalitetno življenje.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mešančki
14.1.2009 11:23:49   
Pikapolonica_


IZVIRNO SPOROČILO: malecka

IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Mops je imel epilepsijo, škotica je oglušela, zlata prinašalka pa je pretirano shujšala, pa vsi so imeli manj kot 10 let.



Točno tako, vse te "prave" pasme imajo neko bolezen. Naš nemški ovčar je zbolel za hudo revmo, pa sosedov pravtako....



Ne ni točno. Po tvoje 'prave pasme', se pravi pasemski psi nimajo vsi neko bolezen. Če pa je le ta dedna (recimo displazija kolkov), pa se s pravilno vzrejo le to lahko selekcionira in psi, ki imajo malenkost slabše kolke, ne dobijo vzrejnega dovoljenja. Dajem recimo samo primer kolkov (tega je ogromno oči,komolci itd itd). In tukaj se zopet pojavijo kao čistokrvni psi brez rodovnika - ja valjda, da nimajo rodovnika, če mama ali oče, ali pa kar oba nista dobila vzrejnega dovoljenja, ker so bili kolki slabi. In valjda, da tak pes ni primeren za parjenje, primeren je za sterilizacijo ali kastracijo, je pa vsekakor ljubeč človekov prijatelj.
In rejce, ter take 'prodajam čistokrvega psa brez rodovnika' bi jaz orng v njuško, kako si upajo. Da ne bi niti komentirala, koliko takih psov kasneje prijadra v zavetišče, ker niso to, kar so njihovi lastniki pričakovali. Taki lastniki so pa tudi kar za zapret user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?