|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 16:05:52   
MiRaNi
Men se meša! Moja mala čez dan ne spi. Stara je 8 tednov in to se dogaja že dobrih 10 dni. Nima krčev, sita in previta pa nič. Skoz odprte oči. Zaspi za 5 min pri hranjenju in ko jo spustim je konec. Včasih zaspi v vozičku ampak jaz tam ne počivam ampak porivam! Zaspi šele ob 22-ih in spi do 3-4-ih. Potem zaspi še do kakih 7-ih in to je to. Jaz bi tudi spalauser posted image .
Pa pravijo veliko počivaj pa boš imela mleko. Kdaj nej pa počivam. Nisem se naspala že 2 meseca user posted image . Vedno bolj slabe volje sem, bojim se da bo mala to začutila. Na mleku se že pozna.
A se kateri tudi to dogaja? Potrebujem malo vzpodbudnih besed.user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 16:16:10   
Balerina
Tud naša je zelo malo spala ali lahko kar rečem čez dan nič. Zvečer je mela še krče tako da je doskrat zaspala šele okoli enih in potem do jutra. Ampak jutro zanjo je bil že ob 6. in ne ob 8. kot bi si jaz želela.
Kako jo uspavat čez dan ti ne znem pomagat ker čene bi ži pri moji to prakticirala. Lahko te le potolažim, da se stanje spremeni in izbolša ko postane bolj aktivna, se začne plazit in igrat.

Prej pa ti lahko le svetujem, da se poskušaš vmes malo spočiti. Spat ne boš mogla razen če jo imaš kam dat v varstvo. Jaz sem se včasih kar k njej na tla ulegla in malo dremala ko se je tamala igrala. Je imela na tleh postlano tako da je imela toplo in polno igrač pa se je igrala.

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 16:26:16   
Lunca1
Svetujem ti, da greš spat z njo, se pravi ob 22h, podnevi pa jo za kakšno uro ali dve odstopi še očku ali starim staršem.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
20.9.2007 16:45:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MiRaNi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 17:40:44   
Anonimen
Včasih zaspi v vozičku ampak jaz tam ne počivam ampak porivam! Zaspi šele ob 22-ih in spi do 3-4-ih. Potem zaspi še do kakih 7-ih in to je to.


oprosti, ampak...user posted image

če se ti ne moreš naspati v tem času, potem ne vem, no. kaj pa bo, ko se ti bo čez par mesecev budila na 10 minutuser posted image . Jaz čez dan nikoli ne spim, pa se mi pupa zbudi 2x ponoči pa še 2 letni sin vmes. Ob šestih pa že vsatnem, da ga rihtam za v varstvo. Lahko povem, da že 2 leti nisem spala v kosu več kot 5 ur.

jah...ko imaš otroka, se pač moraš navaditi, da nekaj let ne bo spanja do poldneva.

oprpsti, ker tole ni glih vzpodbudno, ampak včasih se mi zdi, da nekateri...eh, ne bom pisala.

(odgovor članu MiRaNi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 18:08:32   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: myska

Zaspi šele ob 22-ih in spi do 3-4-ih. Potem zaspi še do kakih 7-ih in to je to. Jaz bi tudi spalauser posted image .
Potrebujem malo vzpodbudnih besed.user posted image



Če bi moj sine spal samo  od 22.-3. ure, kaj šele nato do 7 bi se mi takrat, cca 5 let nazaj zdelo, da je sam bog sestopil z neba in mi namenil vso milost, ki jo premore.

A bo dovolj za vzpodbudouser posted image


Saj bo minilo, obljubim.

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 18:25:38   
CUKRČEK
A pol se joka, če jo daš ležat?? KEr moja dvojčka čist lepo ležita in opšazujeta okoli, tudi če ne spita.....takrat bi komot spala zraven.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 18:53:13   
dudi2006
Jst si pa nisem upala zaspat, če sem bila sama in je bil Timon buden...

_____________________________

3+1=;)

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 19:08:36   
marita
Eni imajo srečo, da otroci veliko spijo, drugi malo manj. Jaz sem tudi spadala v skupino mamic, ki se niso naspale. Takrat sem prosila za pomoč mojga, pa taščo, pa smo skupaj prebrodili krizo nespanja, ki je trajala eno leto in pol. Nisem špilala heroja, da vse zmorem sama, lepo smo se dogovorili in so mi vsi pomagali, ki so lahko. Seveda v primeru, da imaš starše, taščo, sorodnike. Jaz sem še danes hvaležna za to pomoč. Če sam to ne doživiš, se ti sanja ne, kako hudo zna biti. Edina tolažba je, da mine.user posted image

(odgovor članu dudi2006)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 20:07:17   
Naja30
Naša je samo prvi mesec res spala, tako čez dan kot ponoči (sicer malo manj, pa vseeno nekaj je).
Res je, da eni user posted image  pač manj spijo. Če si zelo utrujena, prosi koga za pomoč. Ali očka, ko pride iz službe, da gre s tamalo ven, ti pa počivaš. Ali mama, da ti pomaga, kadar lahko. Naj te ne bo sram prositi za pomoč, saj to je normalno, da si zbita.
Meni je mož veliko pomagal, pa mama je občasno prišla.

(odgovor članu marita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 20:33:52   
sazi
če ti je res tako hudo imem edini nasvet ta, da res otroka komu pustiš za kako urco ali 2 in se takrat malo naspiš
kar se pa mojih izkušenj tiče - bila bi najsrečnejši človek na svetu, če bi moj mali pri 2h mesecih spal od 22ih do 3h. Jaz 2 meseca sploh spala nisem, razen napol sede po pol ure 3x na noč. Tak ritem, ko ga imate pri vas, pa smo imeli šele nekje pri pol leta. Šele zdaj, ko je star leto in pol spi sem in tja celo noč, drugače se pa še kar zbuja.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 21:07:26   
MiRaNi
Hvala za vzpodbudne besede.
Za ostale pa: saj ne pravim, da bi rada spala celo noč in do 12-ih. Ampak le to, da bi se rada spočila tudi čez dan. Ne prosim veliko, le eno urico v kosu.
Paštetov kruh lahko donkočaš svojo misel brez problema. Nisem zahtevna pa tudi razvajena ne. Le včasih pride kak dan kot je današnji in potrebujem malo miru, ko se naberejo težave, problemi, pospravljanje,...Ko sem se odločila za otroka sem vedela kej me čaka in za zdaj ni nobenih presenečenj. To je moj prvi otrok in počasi se navajam na nov ritem.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 21:22:54   
tincci
Nisem brala drugih odgovorov, ampak sori, tvoja ful dosti spi. Pri teh  tednih je naša jokala do pol dveh zjutraj vsak dan zaradi krčev, končno zaspala, se spet zbudila ob štirih, petih, pa potem ob sedmih, pa potem ob devetih smo vstali. Čez dan je spala samo na rokah. Ko so mi takrat rekli, da bo bolje, nisem verjela, no ampak počakaj še par mesecev, pa boste ujeli ritem. res.

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 21:24:48   
tincci
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: myska

Zaspi šele ob 22-ih in spi do 3-4-ih. Potem zaspi še do kakih 7-ih in to je to. Jaz bi tudi spalauser posted image .
Potrebujem malo vzpodbudnih besed.user posted image



Če bi moj sine spal samo  od 22.-3. ure, kaj šele nato do 7 bi se mi takrat, cca 5 let nazaj zdelo, da je sam bog sestopil z neba in mi namenil vso milost, ki jo premore.

A bo dovolj za vzpodbudouser posted image


Saj bo minilo, obljubim.


jp, se strinjam, ko sem po 3 mesecih prvič spala 3 ure v kosu, se mi je odprlo nebouser posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 21:31:39   
Anonimen
Nasvet ene velike zaspanke user posted image :

Na sprehod naj gre kdo drug-mož, starši, prijateljica,....vsaj za eno uro. Toliko časa tako majhen otrok lahko zdrži brez tebe, če je previt in sit.

Ulezi se zraven nje čez dan in ko se zbudi, ji ponudi dojko in poskusita naprej (skupaj) zaspat. Sama sem tako delala in sladko spala zraven, če sem bila utrujena. Kakšnih stranskih učinkov zaradi tega danes pri otroku ni zaznati.

In odloči se v svoji glavi, da BO spala, čeprav je s kronično utrujenostjo oz. nenaspanostjo to težko. Otrok (tudi tako majhen) čuti, kdaj mislimo resno user posted image .


< Sporočilo je popravil Mič RR -- 20.9.2007 21:32:00 >

(odgovor članu MiRaNi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 21:47:01   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: myska

Men se meša! Moja mala čez dan ne spi. Stara je 8 tednov in to se dogaja že dobrih 10 dni. Nima krčev, sita in previta pa nič. Skoz odprte oči. Zaspi za 5 min pri hranjenju in ko jo spustim je konec. Včasih zaspi v vozičku ampak jaz tam ne počivam ampak porivam! Zaspi šele ob 22-ih in spi do 3-4-ih. Potem zaspi še do kakih 7-ih in to je to. Jaz bi tudi spalauser posted image .
Pa pravijo veliko počivaj pa boš imela mleko. Kdaj nej pa počivam. Nisem se naspala že 2 meseca user posted image . Vedno bolj slabe volje sem, bojim se da bo mala to začutila. Na mleku se že pozna.
A se kateri tudi to dogaja? Potrebujem malo vzpodbudnih besed.user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: myska

... pospravljanje,....
To je moj prvi otrok in počasi se navajam na nov ritem.

Pa po vrsti...
moj tudi na začetku ni kaj dosti čez dan spal.
Bodi srečna, da nima krčev.
Ko je moj zaspal, pa to se še danes dogaja, če ga čez dan položim v posteljico, ne zaspi, ampak ga dam v lupinico, malo zazibam in spi. Ali pa če leže dojim, pa tak zaspi, ga pustim kar na najini postelji.
Moj zaspi ob 23. uri največkrat.
Te ure spanja, ki si jih napisala so zelo v redu. Nekatere res samo sanjajo, da bi toliko spali njihovi dojenčki. Bodi zadovoljna.
Slabo voljo bodo vsi začutli, ne samo bebica. Ni razloga za njo... je otrok zdrav? Potem nimaš kaj bit slabe volje.
Idi spat takrat, ko gre tvoja bebica, do 3.-4. ure bi se morala dovolj naspat. Saj si odrasla oseba user posted image
Tudi jaz nisem vedno počivala, pa sem imela dovolj mleka. Zaradi razburjanja in tega "mešanja" boš prej izgubila mleko.
Pospravljanje?! Ko j... pospravljanje. Nikamor ti ne bo pobegnil nered, pusti si ga za jutri ali pa ti kdo drug pomaga, če lahko.
Boš se navadla na nov ritem, se boš morala. Nič ni narobe s tem. Jaz sem prej bila totalni nočni tip, pa čez dan dolgo spala. Sploh ni več tak, ampak... vse drugo je lepše, kot pa spati user posted image  (no, saj 6-7 ur spanja pa imaš, kolko vidim, to pa je dovolj)

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 21:52:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Idi spat takrat, ko gre tvoja bebica, do 3.-4. ure bi se morala dovolj naspat. Saj si odrasla oseba user posted image
no, saj 6-7 ur spanja pa imaš, kolko vidim, to pa je dovolj)


Različni otroci potrebujejo različno količino spanja.

Prav tako različni odrasli potrebujejo različno količino spanca.

Kaj zdaj v punci vzbujate slabo vest, če se hoče naspati user posted image . Tebi je 6 ur dovolj, njej pač ni.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 21:56:54   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Prav tako različni odrasli potrebujejo različno količino spanca.

Kaj zdaj v punci vzbujate slabo vest, če se hoče naspati user posted image . Tebi je 6 ur dovolj, njej pač ni.

Niti slučajno ni bil moj namen vzbujati slabo vest. Bog ne daj.
Samo starši se pač moramo prilagajati. Pač manj spanja za nekatere. Glede na vse zgodbe, ki jih poznam, slišim, preberem, sem hotla bolj povdarit, da je teh 6 ur spanja kar nekaj. Nekaterim tolko ne uspe. Žal.
Pa meni tudi ni dovolj 6 ur. Samo ne gre drugače... ne želim, da bi se ji mešalo zaradi tega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 21:57:13   
Rubin.
Stara je 8 tednov


A jo imaš ves čas na rokah, da se ti ne moreš malce vlečt, sej pri tej starosti še ni bojazni, da bi se kam odplazila ali pa padla iz posteljice. Daj jo v posteljico, naštimaj kakšno otroško uspavanko, pa naj ona posluša ti pa zadremaj.

Moja se je v tem času ponoči dojila na vsake tri ure (!), ob 6h pa je bila že čisto budna.

Za "tolažbo" ti povem, da spim ponoči komaj od prejšnjega tedna, torej je za mano 2 leti neprespanih noči, sem tudi jaz nekaj časa mislila, da ne bom zmogla, pa je neverjetno kaj vse zmoremo, me mame.

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 22:06:41   
ribica.
Jaz te pa čisto razumem. Pri nas je bilo enako. Ni zaspala, pa da se ubiješ. Pa tudi ni bilo ne krčev in ne lakote, saj sem imela še preveč mleka. Najbolje je, da se sprijazniš z dejstvom, če se moreš. In upaj, da jo čimprej mine. Naša se je šele pri 3 letih unesla. zdaj ima 4 leta in končno lahko rečem, da sem z njenim spanjem zadovoljna.

Pa še nekaj je. Ne bo ti težko imeti drugega otroka, saj boš že navajena. Vsaj pri nas je tako. Drugorojeni je njeno nasprotje.

Mogoče res pojdi spat takrat ko gre ona, oziroma naj spi s tabo. Mogoče si želi le tvoje bližine, da bi lahko spala. Vem da je lahko reči, naj jo kdo malo čuva, samo sredi noči ponavadi ni babice ali tašče. Saj bo! Še prehitro o minilo in bo detece odraslo. Drži se!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 22:12:40   
MiRaNi
Ko tamala zaspi npr. ob 22-ih jaz ne grem z njo. Zaspim šele kako uro kasneje. Ja saj se lepo sliši 5, 6 ur. Ampak jaz nisem pisala za nočno spanje ampak za dnevno. Jaz pač potrebujem včasih tudi popoldanski počitek in zato nisem čisto nič čudna. Slabe vesti pa zaradi tega nimam.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 22:14:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Samo starši se pač moramo prilagajati. Pač manj spanja za nekatere.


Za nekatere pa ne user posted image  user posted image . Eni se s tem ne moremo sprijaznit in iščemo načine, da do spanja pridemo. Zakaj si ne bi olajšali življenja, če se le kako da?

Tudi otrok bo pri spočiti in zadovoljni mami bolj zadovoljen in umirjen user posted image .

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 22:16:12   
Laubica
Moj ja podnevi spal samo ko sem bila z njim na sprehodu v vozičku,ponoči pa ga je šraufalo in se je zbujal 5 do 6x na noč ob 5h pa že čisto buden.In zbujal se je tako do 1.5 leta.Od 2 leta pa več ni sploh popoldan nič spal in še vedno spi največ 8 do 9 ur ,od 2 leta ,zdaj je pa star 8 let.Torej moj sin ne potrebuje več spanja in jaz nisem spala do sitega ŽE 8letuser posted image zdaj pa pričakujem še enga v novembru in se tolažim da ta bo pa spallllllllllllllluser posted image

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 22:18:04   
LuLu
Ma ja... pa jaz vsem privoščim 12 ur spanja, najbolj pa sebi user posted image
Ne me narobe razumet. Saj sem napisala, da moj tudi čez dan ni spal... sicer pa tudi prej nisem dobila informacije, da bodo dojenčki tudi čez dan spali. Meni so dali vedeti, da naj bom srečna, če bo ponoči spal...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Men se meša - dojenček noče spati
20.9.2007 22:25:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Meni so dali vedeti, da naj bom srečna, če bo ponoči spal...


Ma ne vem, zakaj pustimo, da drugi določajo našo "srečo"? Ja, tudi spanje je sreča pri majhnem otroku user posted image .

Tudi okrog mene so bili pametni, naj bom srečna, da ponoči spi. Ja,ok....ampak....jaz potrebujem 10 ur spanja in še kakšen dodatek občasno. In za to je treba nekaj naredit, če ne pride samo od sebe, ali vsaj poskušat naredit. In upat da bo, ne se kar sprijaznit z mnenjem okolice. Jaz sem vsak večer govorila, da bo jutri spala do desetih. In sem dočakala tudi ta dan.

Pri vsem mi je najbolj zanimivo to, kako otrok čuti našo naravnanost. Mičica pri očitu spi ca 2 uri popoldne, pri meni pa 3 do 4. No, saj ji jaz rade volje pomagam smrčat user posted image  user posted image . Mogoče se da pa tudi zaspanosti nalesti? user posted image  user posted image

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?