|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
27.6.2012 12:32:43   
Soncnica Sandra ***
Mene pa zanima po max.kolikem času naj bi se pojavila menstruacija po carskem rezu, kljub temu da ne dojiš?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
27.6.2012 12:48:39   
_martina
Jaz sem po CR, dojila niti en mesec. Menstruacijo sem dobila 2,5m po porodu.

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
27.6.2012 12:54:12   
Soncnica Sandra ***
martina hvala za odgovor

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
27.6.2012 22:41:45   
Matkurja
Po CR sem se matrala z dojenjem še tri mesece in pol, vendar vedno z dodatkom. Ko sem nehala, sem točno po enem mesecu dobila menstruacijo.

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
28.6.2012 11:03:58   
kimsy
Jst sicer nisem imela CR, sem pa kljub dojenju dobila M 3 mesece po porodu! Sm bla kar mal jezna...

_____________________________

Nič ni nemogoče! So pa stvari lažje in težje dosegljive!

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
28.6.2012 11:23:15   
kaboname
jaz sem dvakrat imela carski rez prvič dojila do 8 meseca, menstruacijo dobila cca 2 meseca po koncu dojenja
drugo dojila 10 mesecev menstruacijo dobila cca 1,5 meseca po koncu dojenja

(odgovor članu kimsy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
28.6.2012 11:31:03   
Katjuska986
imela CR in nisem nič dojila, menstruacijo dobila po 6ih tednih

(odgovor članu kaboname)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
28.6.2012 12:24:58   
Matkurja
A po CR res tako redko dojenje steče?

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
28.6.2012 13:41:36   
Soncnica Sandra ***
Jaz sem v prvo rodila po naravni poti pa sem se ravno tako matrala z dojenjem 6 tednov ps ni slo...enostsvno ni bilo mleka.Sedsj sem se odlocils da ne matram sebe in ne otroka in je od 7 dne ko sva prisla domov ns flasi.
Sem ps dva mesecs po porodu smpak M se vedno nisem dobila :-S

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
28.6.2012 13:50:07   
Soncnica Sandra ***
Joj kolk napak sem napisala...res ne smem več odgovarjat prek telefona user posted image

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
28.6.2012 13:56:04   
Katjuska986
jz sem mleko dobila po 3 tednih po porodu... sem se ful trudila pa črpala tist nč, da sem imela obupne kraste okoli bradavic, imela sem kar cmok k sem vidla črpalko, pa vseeno. No po treh tednih se je mleko sicer pojavilo, ampak nisem smela dojit ker sem imela premočne antibiotike. Ko sem jih končno nehala jemat, je pa mleka tudi čez noč zmanjkalo.. tako da je od rojstva na flaški. MOrm potrkat ampak stara bo 10 mesecev pa razen 6te bolezni ni bila do sedaj nič bolna, niti prehlada.. (trkam!! :) :) da ne bo zdj kej zbolela)..

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
29.6.2012 13:57:26   
pokamoka
Hej
Sem imela CR, dojila sem osem mesecev, ma sem M dobila po sedmih mesecih od poroda.
Kar pa se tika dojenja, če imaš CR... pri meni je steklo dojenje tretji dan... sem dojila na polno vse do konca. Ni bilo nikoli potrebno nič dodajat. In po osmih mesecih se je sinko sam odstavil. Enostavno je pokazal, da ima tega dovolj in smo zaključili.
Hmm... po prebranem zgoraj očitno spadam med srečnice, ker je tako hitro steklo in ker sem tako dolgo dojila...
Srečno!!!!

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
9.7.2012 11:37:47   
Neishy
Tudi jaz sem imela CR in dobila menstruacijo 9 tednov po porodu.

Ampak sedaj jo imam še kar, že 16 dan !!! A je katera imela tako dolgo???

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
9.7.2012 11:55:53   
_martina
Jaz imam samo grozno močno, ni nič daljša kot pred porodom.

(odgovor članu Neishy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
11.7.2012 8:34:44   
Soncnica Sandra ***
No pa je prišla...10 tednov po porodu...kljub temu da nisem dojila je 5trajalo precej dolgo user posted image

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
8.8.2012 20:44:23   
pika001
Pozdravljene,

Jaz sem sedaj 7 tednov od poroda in user posted image še nisem dobila.
Dojenje - prava žalost user posted image . Ful sem si želela dojiti (pri prvem sem imela pravo mlekarno, tokrat pa mi nikakor ne steče) in črpam, dodajam, cele dneve ne delam drugo kot steriliziram, perem, črpam,... mi gre na živce user posted image . Krivim pa CR, predvsem spinalno, ker mi ni prijela in sem sredi operacije začela vse čutiti, nafilali so mi ne vem kaj še vse zraven in nič ni prijelo, na koncu pa sem dobila še narkozo. Tako sem dobila prepoved 24 ur dojenja zaradi preveč zdravil, pa sem zaradi tega izgubila ključne trenutke, ki zelo vplivajo na nadaljni razvoj dojenja, pa tudi prvi stik z otročkom... user posted image
Sem pa še vedno optimist, upam da mi bo uspelo spodbuditi (v kratkem) proizvodnjo mleka, da bi odvzela flaško in če bi bil sinek lačen bi pač moral vleči (noče vlečti pri meni in tudi ga ne silim dokler nimam dovolj mleka, da odvzamem flaško). Sem pa vesela da mi vseeno vleče ponoči, verjetno je drugače, ker napol spi in tudi dojke se mi ponoči ful napolnijo. Ko bi se mi vsaj podnevi tudi tako.
Mi je pa babica malo volje vlila, ker je rekla, da je po CR itak težje in da nekaterim traja 2-3 mesece, da jim uspe popolnoma vzpostaviti dojenje. No, upam da mi bo, želela bi da ne bi bila vsak dan sama do 16.30 ure, ker bi mi bilo dosti lažje. Če bi lahko črpala na 2 uri bi verjetno šlo lažje, tako pa sem prisiljena se prilagajati ko sinko spi ali pa je dobre volje in to je včasih na 2, 3 ali pa 4 ure...
Oh, koliko sem napisala. Dajte še ostale kaj povedat, kako je steklo dojenje po CR.

Lepe pozdravčke vsem!

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
9.8.2012 21:19:08   
Taddy78
Tudi jaz nisem imela CR, sem pa kljub polnemu dojenju dobila M 2.5 meseca po porodu...pa tak sem se veselila da je vsaj do konc dojenja ne bo user posted image

(odgovor članu pika001)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
11.8.2012 13:11:11   
Maat

IZVIRNO SPOROČILO: pika001

Pozdravljene,

Jaz sem sedaj 7 tednov od poroda in user posted image še nisem dobila.
Dojenje - prava žalost user posted image . Ful sem si želela dojiti (pri prvem sem imela pravo mlekarno, tokrat pa mi nikakor ne steče) in črpam, dodajam, cele dneve ne delam drugo kot steriliziram, perem, črpam,... mi gre na živce user posted image . Krivim pa CR, predvsem spinalno, ker mi ni prijela in sem sredi operacije začela vse čutiti, nafilali so mi ne vem kaj še vse zraven in nič ni prijelo, na koncu pa sem dobila še narkozo. Tako sem dobila prepoved 24 ur dojenja zaradi preveč zdravil, pa sem zaradi tega izgubila ključne trenutke, ki zelo vplivajo na nadaljni razvoj dojenja, pa tudi prvi stik z otročkom... user posted image
Sem pa še vedno optimist, upam da mi bo uspelo spodbuditi (v kratkem) proizvodnjo mleka, da bi odvzela flaško in če bi bil sinek lačen bi pač moral vleči (noče vlečti pri meni in tudi ga ne silim dokler nimam dovolj mleka, da odvzamem flaško). Sem pa vesela da mi vseeno vleče ponoči, verjetno je drugače, ker napol spi in tudi dojke se mi ponoči ful napolnijo. Ko bi se mi vsaj podnevi tudi tako.
Mi je pa babica malo volje vlila, ker je rekla, da je po CR itak težje in da nekaterim traja 2-3 mesece, da jim uspe popolnoma vzpostaviti dojenje. No, upam da mi bo, želela bi da ne bi bila vsak dan sama do 16.30 ure, ker bi mi bilo dosti lažje. Če bi lahko črpala na 2 uri bi verjetno šlo lažje, tako pa sem prisiljena se prilagajati ko sinko spi ali pa je dobre volje in to je včasih na 2, 3 ali pa 4 ure...
Oh, koliko sem napisala. Dajte še ostale kaj povedat, kako je steklo dojenje po CR.

Lepe pozdravčke vsem!


Pika001, jaz bi poizkusila še s temle http://www.ams-meding.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3597&detailID=14736&segid=1&ime=MEDELA_SISTEM_ZA_HRANJENJE_SNS_(Supplementary_Nursing_System). Tole napravo priporočajo svetovalke za dojenje - lahko malo pobrskaš po forumih. Sama sem jo že imela doma, samo je nisem preizkusila, ker je naša punca začela bolj vleči in zavračati flašo.

(odgovor članu pika001)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
12.8.2012 12:11:36   
pika001
Hvala ti Maat, sem takoj naročila. Vedela sem za to zadevo že prej, ampak nisem našla kdo prodaja. Tako sem poskušala s cevko za transfuzijo, pa mi mali pljuva ven, ker je predebela in jo občuti. Sem ful vesela, da si mi pomagala. Ni mi žal denarja in upam da bo pomagalo, ker imam teh flašk... vrh glave. Ful si želim dojiti.
Kako lepo, da je tvoja začela kar sama zavračati flaško, jaz bi skakala do stropa. Ko bi vsaj tudi moj...
LP

(odgovor članu Maat)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
12.8.2012 20:21:52   
Maat
No, super. Sem zadovoljna, da sem ti lahko pomagala user posted image

Ja, naša punca je pa kar od enkrat zavrnila flašo. Od začetka sem bila na istem kot ti, s tem da je bila še nedonošenka in s tem zaspanka - nenapredovanje na teži, kupila sem si črpalko, črpala, jo dohranjevala po flaški z mojim in adaptiranim mlekom,... muka res. Zdaj pa par dni dojenje na 1 uro... non stop je priklopljena, ampak raje vidim to kot črpanje. Je pa ravno tako stara 7 tednov kot tvoj sine user posted image

Res ti želim, da vama dojenje steče... če ne bo, pa se tudi ne preobremenjuj preveč, čeprav vem, da je to težko user posted image

(odgovor članu pika001)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
19.8.2012 22:24:19   
bobek05
Pri obeh user posted image user posted image sem imela carskega. Pri prvem sem dojila mogoče 14 dni (je imel zlatenico, ni jedel in je moral takoj na dodatek, potem pa se ni hotel več dojiti), mleko sem si črpala 3 mesece in ko ga več ni bilo, sem dobila M. Pri drugem še vedno dojim (čez par dni bo dopolnil 9 mesecev) in še nimam M.

(odgovor članu Maat)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
3.9.2012 9:58:20   
pika001
Da se oglasim tistim, ki vas zanima - dojenje je s pomočjo naprave, ki si jo priporočala Maat steklo. Podnevi polno dojim brez dodatkov, znečer malo dodam s to napravo. Dojim na 1,5 uro - včasih malo več, včasih malo manj... ponoči pa je 3x. Upam, da v kratkem vzpostaviva še urnik, mi je pa dosti lepše kot prej. Vesela sem, da ne črpam več in s tem ne izgubljam dragocene ure, ki jih sedaj mirno uživam s svojim sinkom.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
5.9.2012 17:45:38   
Maat
Pika001, super, samo da vama je steklo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pika001)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Menstruacija po CR-tiste ki niste dojile
10.9.2012 21:24:59   
honey
Jaz imam za sabo 2 CR, 3. me čaka v petek user posted image Pri prvem sem kasirala vnetje ušesa in sem bila na Sumamedu, tako da sem si mleko črpala, ampak ga mali ni smel piti. Po 3 tednih mleka ni bilo več. Takrat sem krivila AB. Pri 2. sem bila brez AB, sem si ravno tako mleko črpala, ampak je tudi bilo vsega konec prej kot v 14 dneh. Mleko enostavno usahne - od začetka - mislim, da priteče nekje 3. dan po CR - ga je za nahranit celo porodnišnico, potem pa kar naenkrat konec. M sem dobila pa pri obeh otrocih 6 tednov po porodu - se pravi točno 1 mesec po prenehanju dojenja.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Maat)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?