|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 8:41:17   
Lari
Vem, da je to že prežvečena tema, ampak me vseeno zanima ali je izmerjena temperatura v ušesu pravilna, ali moram kaj odštet? Imam nov termometer in do zdaj sem merila pod pazduho, zdaj pa merim v ušesu, pa ne vem ali je to pravilna temperatura.

Hvala.


_____________________________

Lara in Jan, moja sončka.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 8:45:48   
moci
se mi zdi, da odšteješ 0,5.
so pa slabo zanesljivi - ušesni termometri namreč

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 8:48:32   
Lari
A res? Pa saj v bolnicah imajo pa samo ušesne termometre?

_____________________________

Lara in Jan, moja sončka.

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 8:51:27   
Maxica
Ja, pol stopinje je treba odšteti.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 9:00:59   
moci
meni je rekla sestra pri P, da so tisti zeloooo dragi. takšni, kot jih kupujemo mi pa niso tako kvalitetni.
menda je zelo odvisno kam usmeriš.
na me vem. meni je delal približno prav en mesecuser posted image


(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 9:05:03   
Lari
No, še ta udarc.  user posted image  user posted image   Pa glih sem ga kupila.
Upam, da bo nam vsaj kako leto delal, pol pa lahko crkne. user posted image user posted image


_____________________________

Lara in Jan, moja sončka.

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 9:08:26   
Lunca1
V zdravstvenem domu uporabljajo točno takega kot ga imamo doma - Braunov Termoscan.

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 9:09:13   
moci
mogoče bo pa tvoj boljšiuser posted image

mi imamo lanaform

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 9:32:30   
Lari
Ah, dvomim. Je no name firma, tko da ...user posted image

_____________________________

Lara in Jan, moja sončka.

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 10:35:30   
3T
Tudi mi imamo Braun in smo z njim že dve leti zelo zadovoljni. Ja potrebno je odšteti 0,5 stopinje. Je pa običajno to še posebej poudarjeno tudi v navodilih za uporabo.

lp

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 10:48:25   
livia
Potrebno je odšteti pol stopinje.
Da se pa izogneš nepravilnostim, lahko meriš večkrat v obeh ušeskih in dobiš neko povprečje, čeprav smo mi z našim super zadovoljni.user posted image

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 11:09:33   
Lejči
V zdravstvenem domu uporabljajo točno takega kot ga imamo doma - Braunov Termoscan.
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

V zdravstvenem domu uporabljajo točno takega kot ga imamo doma - Braunov Termoscan.


se podpišem

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 13:27:24   
Doll
Seveda da v bolnici imajo ušesne,čeprav niso zanesljivi.
Oni morajo TT izmeriti takoj,ne pa da bodo čakali 5 min.halo potem v 24 urah sploh ne bi mogli vsem bolnikom izmeriti TT.
So nezanesljivi tudi njihovi ;)

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 14:07:50   
Lara28
Se strinjam, da so tudi tisti v bolnici nezanesljivi. Ko smo bili z Anejem po vročinskih krčih hospitalizirani, sem sama čutila že na roko, da ga kuha. Ker sem imela s sabo tudi svoj termometer sem mu z našim namerila krepko čez 38, med. sestra  pa je z njihovim namerila več kot stopinjo manj.  Je tudi sestra sama potem preverila še z navadnim in mi "priznala" da včasih lažejo ti termometri. Še posebaj pri manjhih otrocih, ker imajo manjša ušesa in je težko točno "nacilat".

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 16:05:31   
liliana
Mi smo tudi merili temperaturo v ušesu dokler je bil otrok manjši......tam okrog 20 meseca pa si ni več pustila meriti v ušesu, je začela kar naenkrat jokati.....in smo ugotovili, da ji je zelo všeč merjenje na klasični način.....tako da zdaj merimo pod pazduho z živosrebrnim ali pa digitalnim (ki je malo hitrejši) termometrom.....

Pri ušesnem pa moraš odšteti 0,5 stopinje in meriti vedno v istem ušesu, ker je temperatura v levem in desnem lahko različna.....

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 16:09:45   
alička
Meni je p rekla, da pri majhnih otrocih včasih ne morejo zmeriti v ušesku tudi zaradi ušesnega masla.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 16:33:31   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: 3T
Tudi mi imamo Braun in smo z njim že dve leti zelo zadovoljni. Ja potrebno je odšteti 0,5 stopinje. Je pa običajno to še posebej poudarjeno tudi v navodilih za uporabo.
lp


Tudi mi imamo Braunov Thermoscan že dobro leto in smo z njim zelo zadovoljni - do zdaj se je izkazal kot zelo zanesljiv in tudi pri več zaporednih merjenjih pokaže enako oz. do +/- 0,1 stopinje. Je pa res treba paziti, kako meriš, pa da ni uho polno masla.

Je pa tudi to res, kar pravi liliana - da je temperatura v levem in desnem ušesu različna - a to ne velja samo za ušesa - tudi če bi si merili pod levo in desno pazduho bi bilo različno, vednar tega pač nikoli ne počnemo, ker predolgo traja.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.2.2009 16:34:58 >

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Merjenje temperature v ušesu
18.2.2009 16:55:05   
AnciM
Pri mojem ni treba nič odštevat. Sem primerjala navadni za podpazduho in tega za ušesa in dobila isti rezultat. Je pa pri ušesnem treba zelo pazit kako meriš. Ne smeš dat pregloboko in usmerit moraš naravnost v kanal. Sicer dobiš kar neki; al je podhlajen al pa že skuhan.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Oblačila
Michonne RR

Kako pogosto kupujete otroška oblačila?

Vsak teden (9%)

1x na mesec (11%)

Ob menjavi sezone (11%)

Po potrebi (69%)


Število vseh glasov: 45

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!