|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Milijon zvočkov...Dalija nujno
3.5.2007 20:43:01   
tanikaa
user posted image user posted image user posted image  Sem se odločila, da bom mela drugo leto čim več teh rožic. Pa me zanima, kak naj pridem do njih, da mi jih ne bi bilo potrebno kupovat. Ker rabila bom nekje 120 sadik. In to je malo preveč za moj plitki žep. Se da kupit seme ali kako?

Pa mogoče katera ve kaj več o afriških marjeticah? Sem si jih kupila v arboretumu. So mi ful všeč in bi jih naslednje leto rada mela še več, samo plačala pa jih ne biuser posted image  

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
3.5.2007 20:51:47   
Anonimen
user posted image miljon zvončkov

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
3.5.2007 21:03:39   
tanikaa
Luba Dalija. Saj vem kak zgledajo. Mam nekaj sadik doma. Jaz te vprašam nekaj drugega user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 5:31:55   
zaljubljena23
Tanikaa, koliko mi je znano boš morala drugo leto, če jih boš hotela imeti, vseeno seči v žep po denar in jih kupiti

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 7:13:04   
tanikaa
Ja user posted image  kak pa oni pridejo da sadik??? In če lahko oni, potem lahko valda tudi jaz.user posted image  Mama mia, kak sem jaz boga...v glavi mislim user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 7:44:10   
Anonimen
Milijoni zvončki so sorodni s surfinijami,zato jih je zelo težko sam vzgojit.Za to moraš biti strokovnjakuser posted image
Jih boš morala kar kupiti in to vsako leto na novo,ker mislim,da preko zime ne preživijo,ker tudi surfinije ne.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 8:02:22   
Strawberrie Cherrie
tanikaa, daj ko se vidimo, me spomni, ti bom prinesla jaz sadiko ene tezejske rože, je dost podobna, sicer malo višja, množi se pa kot user posted image ... Meni je ful lepa, je pa res, da ni TAKO okrogla, malo bolj zvončasta je user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 10:35:56   
tanikaa
Torej jo jutri vzemi s sabouser posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 11:14:32   
Anonimen
Evo, tanikaaa, čisto enostavno:user posted image

Razmnoževanje: Le-to brez dovoljenja imetnika licence ni dovoljeno, ker sta Million Bells in Carillon zakonsko zaščiteni sorti. V Sloveniji pa ju zaenkrat, dokler še ni ostrejšega nadzora, razmnožujemo. Potaknjenci se v substratu za potaknjence hitro ukoreninijo.
Presajanje in gnojenje: Ukoreninjene potaknjence, ki jih v tujini lahko kupimo februarja in marca, presajamo v 11 cm široke lončke. Uporabljamo zračen substrat z dobro strukturo in pH 4,5 do 5. Pred sajenjem mu primešamo počasi topno gnojilo in Fe-kelate. Po prekoreninjenju substrata enkrat tedensko dognojujemo z 0,2 do 0,5 % vodotopnim gnojilom. Proti koncu gojenja gnojimo dvakrat tedensko. Po potrebi zalijemo z Fe-kelati.
Temperatura: Po presajanju 2 do 3 tedne vzdržujemo 18 do 20° C, nato temperaturo obvezno spustimo na 10 do 12° C, sicer se rastline preveč pretegnejo. Dobro utrjene sadike prenesejo manjšo slano.
Vršičkanje in zaviranje rasti: En teden po presajanju vršičkamo. Predolge poganjke lahko porežemo, da se rastlina lepo obraste.
Zelo pomembno je pravočasno tretiranje z zaviralci rasti, to je 10 dni po vršičkanju. Uporabljamo topflor (0,05 %) po potrebi dva- do trikrat, alar pa povzroči zakasnitev cvetenja ali ga celo prepreči.
Pri najnovejših Million Bells Trailing zadošča enkratno pinciranje. Pri presajanju konec marca uporaba zaviralcev rasti ni potrebna.

 
 
So pa to mini petunije, še piše tam.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 4.5.2007 11:15:23 >

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 11:55:11   
tanikaa
Splišni hvala. Ampak kak si napisalauser posted image  Čisto enostavnouser posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 15:14:11   
san
Jaz sem pa dve leti nazaj semena pobrala in jih lani konec januarja v zemljo vrgla. Pa so do pomladi lepo zrasli, mal sem jih površičkala in to je bilo to - lepo so cveteli celo poletje in jesen. Letos sem hotela ponoviti, pa sem semena založilauser posted image tako, da sem si jih par kupila.

Lp, S.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 17:06:24   
bamby
Glede razmnoževanja dalij pa tako: če ne boš našla duše, ki bi ti nekaj gomoljev podarila, je najbolje, da jih nekaj kupiš, potem pa vsako leto te gomolje deliš. Tako boš najlažje in najceneje prišla do njih. Tisti gomolji, ki jih kupiš so pa precej ubogi, da bi jih lahko že takoj delila. Očitno vzgojitelji pomislijo tudi na to user posted image .







(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 17:08:59   
tanikaa
user posted image  Vem, da bom zdaj butnila, ampak pač moram vprašat, ker nimam pojam. Tak da ne se preveč smejatuser posted image  Seme...dobim ga pri osušenih cvetovih, a ne?  user posted image  Ja, kaj morem. Sem pač čist brez znanja glede rožic. Zdaj me pa že drugo leto čist meče glede rož. Na balkonu mam 26 m rožuser posted image  Sicer so letos več ali manj pelargonije, drugo leto pa bo gemište. user posted image  Zato bom zdaj pač več spraševala. Se boste vsaj smejaleuser posted image user posted image user posted image

Kak pa se množijo zmajeva krila?user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 17:10:23   
tanikaa
Dalije vem množiti. Vsaj nekaj user posted image  Jih mam kar nekaj. Drugo leto pa jih bo še več user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 18:00:16   
Strawberrie Cherrie
Jaz sem letos tudi kupila dalije in upam, da jih bom lahko si malo namnožila.

Na balkon pri nas letos tudi pridejo še pelargonije, ker jih je pač tašča kupila in nič vprašala najuuser posted image . Naslednje leto pa imam že zamisel, nekaj visečih rož, nekaj srednje visokih in nizkih, predvsem pa polnih, Pa veliko jagod na balkonu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 18:06:54   
san
Seme...dobim ga pri osušenih cvetovih, a ne?


Ja, povsod tam, kjer je bil cvet se kasneje naredi seme ( v bistvu jih je več, takih majhnih črnih).

Zmajeve begonije se lahko razmnožuje s podtaknjenci, samo je težava ker največkrat rastejo samo v višino in ne v širino - se pravi ti podtaknjenci delajo poganjke iz stebla od zgoraj in ne od spodaj in se hitro zlomijo.

Lp, S

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 18:10:17   
san
OPLA, ozabila sem napisat, da se begonije razmnožuje tako, da se deli gomolje, tako kot pri ostalih rožah, ki imajo gomolje in so tako veliko lepše kot s podtaknjenci, samo ne že takoj prvo leto, ampak kakšno leto kasneje.

lp, s

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 18:21:38   
tanikaa
Hvalauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 18:27:50   
Anonimen
A zdaj boste rekle,da milijon zvončkov lahko razmnožite brez problemov?user posted image
Mislim,da moraš za to biti kar malo podkovan.user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 18:32:09   
san
Ma, jaz nisem rekla, da je brez problemov, ampak meni so res lepo zrastli iz semen, sem jih pa potem pridno gnojila z nekim zvarkom iz trgovine. Sem imela verjetno srečo, moji pravjo, da mam zeleno roko, ker mi vse lepo zraste, kar v zemljo vtaknem.

lp, s

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 18:36:51   
Anonimen
Verjamem,ker nima vsak roke za to.user posted image Malokomu rata,zato vsaka čast.Jaz sem že poskusila s surfinijami,pa ni bilo nič.Bolje,da se ukvarjam z zelenjavo,tam mi pa res fajn rata.user posted image
Kar se tiče dalijuser posted image sem jih imela veliko let.Prvo leto sem posejala seme,potem sem jih presadila.Do jeseni naredijo takšne okrogle čebulice,ki sem jih pred zimo malo posušila in spravila v klet.Spomladi sem te čebulice dala v zemljo in so zrastle krasne dalij,meni najdražje rože.user posted image

(odgovor članu san)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 18:41:04   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Dalija

dalij,meni najdražje rože.user posted image


Nikoli se ne bi mislila user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 18:42:11   
Anonimen
Kaj si pa ti mislila? Rože tič pa ni.user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 18:43:39   
Strawberrie Cherrie
Moja oma je imela neke rože, ki jih je klicala kurbice. Šele zvečer so se razcvetele user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Milijon zvočkov...Dalija nujno
4.5.2007 19:32:02   
kepa*
Ja, tem mi pravimo nočne frajle.user posted image Šele zvečer zaživijo.

Sicer pa mene neki zanima glede deljenja dalij in drugih gomoljnic: kako to deliš? Letos sem si kar neki dalij kupila, so pa user posted image  drage in bi jih rada imela drugo leto več. Pa tudi gomoljastih begonij.


Pa glede dalij še eno vpr.: v dva lonca sem posadila take lepe nizke dalije z majhnimi cvetovi. Zdaj pa v enem loncu je že lepo zunaj (8 cm), v drugem pa sploh nič. Kaj je s to drugo, je zanič?user posted image Ali lahko še pričakujem, da bo prilezla ven?

A je zdaj že prepozno za sajenje dalij ipd.?

< Sporočilo je popravil kepa* -- 4.5.2007 19:36:38 >


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?