|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Miom, folikli, spontani splav
24.2.2009 23:22:36   
tigra11
Pozdravljene,
stara sem 27 let ( kmalu bom 28) in se s partnerjem trudiva za user posted image že od leta 2005, vmes leta 2007 pa nama je uspelo, ampak, sem v 6 tednu imela ss.user posted image , nakar so mi ugotovili miom, ki je bil velik 7 mm, moj ginekolog mi je dejal, da to ni nič narobe..... zdaj pa sem začela hoditi v ambulanto za neplodnost in so mi na prvem ultrazvoku rekli, da imam miom, ki je velik 2 cm ( pomeni da je zrastel!!) in mi je g. rekla da je to vzrok, da ne morem zanosit oz. da pride do ss. Na izvidih pa mi piše, da imam veliko foliklov manjših in enega velikega 14 x 9 mm. Ker sem naročena komaj 21. maja na " pogovor" ( ne vem zakaj so take katastrofalne čakalne dobe..) in pol moram baje čakati na operacijo še 3 mesece, nakar mislim, da je čakalna doba potem 6 mes. za ponovno zanositev, se mi lahko zmeša od čakanja in neznanja zdravnikov- s tem mislim, zakaj me niso dali že takrat na operacijo.
Na vas se obračam, če mi mogoče katera zna kakorkoli pomagati ali kaj svetovati, ali so folikli nevarni?
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Miom, folikli, spontani splav
25.2.2009 22:09:36   
gupika
V foliklu se nahaja jajčece...

(odgovor članu tigra11)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Miom, folikli, spontani splav
2.3.2009 11:19:58   
Anonimna.k
Jaz ne vem, kaj je fora s temi miomi. Enim jih ne odstranijo, enim pa. Očitno je več dejavnikov.

Jaz sem zanosila in na prvem UZ so mi našli miom, velik 2,3cm, ki je nato rasel kot nor. Nazadnje je meril čez 5cm. Zaradi tega sem tudi imela CR, laparoskopijo pa potem 5 mesecev po porodu. Cela nosečnost je bila rizična, ker miom lahko poči in pride do krvavitve.

(odgovor članu gupika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Miom, folikli, spontani splav
19.3.2009 8:41:16   
opus
tigra, kje pa si naročena v LJ ali kje drugje?

(odgovor članu Anonimna.k)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Miom, folikli, spontani splav
23.3.2009 20:31:48   
tigra11
Hodim v mb, predlagali so mi operacijo z histeroskopijo. Upam, da bo čimprej vse za mano in da se mi končno pokaže tisti user posted image in da bom resnično lahko kmalu imela user posted image . včasih se mi zdi da naredim pol koraka naprej in 4 nazaj....

< Sporočilo je popravil tigra11 -- 23.3.2009 20:33:52 >

(odgovor članu opus)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Miom, folikli, spontani splav
23.3.2009 20:43:44   
lana70

IZVIRNO SPOROČILO: tigra11

Hodim v mb, predlagali so mi operacijo z histeroskopijo. Upam, da bo čimprej vse za mano in da se mi končno pokaže tisti user posted image in da bom resnično lahko kmalu imela user posted image . včasih se mi zdi da naredim pol koraka naprej in 4 nazaj....


jaz imam polno maternico miomov, toliko jih je, da jih ne morejo operirati.......dr. Ribič je dejala, da ni dokazano, da miomi onemogočajo ali preprečujejo zanositev in da je že videla babnice, ki so zanosile ...tako da...pogumno naprej!!!

(odgovor članu tigra11)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Miom, folikli, spontani splav
23.3.2009 21:05:16   
tigra11
ja, saj vem mi je zdravnik rekel, da to ni možen vzrok da ne morem zanosit, samo je pa možno, da mi povzroča ss, imam ga pa v sprednji steni maternice.

(odgovor članu lana70)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Miom, folikli, spontani splav
23.3.2009 21:06:17   
tigra11
kako pa je pol pri tebi, če ti ne morejo operirati, ali imaš kakšnega otroka?

(odgovor članu tigra11)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Miom, folikli, spontani splav
23.3.2009 21:41:33   
lana70
mam, enega pubertetnika, haha, sedaj pa se trudiva že eno leto in sva trenutno v prvem postopku IVF, sredi špikanja s suprefactom....na to temo sem prebrala ogromno literature in NI znanstveno dokazano, da miomi povzročajo, da ženska ne zanosi...je pa znanih ogromno primerov, ko so po odstranitvi mioma takoj (ko se lahko) zanosile. Vedet pa moraš, da ne smeš zanosit takoj, ker je nevarno, da ti na mestu, kjer so odstranili miom, poči maternica, ker je na tistem mestu tanka stena---se mi zdi, da ne smeš zanosit 6 mesecev...vsekakor pa pogumno punca...če verjameš in želiš, potem bo.

(odgovor članu tigra11)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Miom, folikli, spontani splav
5.7.2010 10:04:06   
acudesa
Cure, dobar dan!
Želim da vas pozdravim, novi sam član.
Ja sam iz Sarajeva, i trebaju mi informacije za otklanjanje mioma, tu kod vas u Sloveniji. Znam neka iskustva žena, koje su to radile kod vas i vrlo su zadovoljne.
Moj miom je 70x70mm, da li se može laparaskopski otkloniti sa tolikom veličinom?
Moj dokrtor je meni preporučio operaciju, onu  kao i carski rez, a ja sam već imala jedan CR, tako da mi se ne ide ponovo. S tim što bih trebala biti godinu dana na oporavku da bih bila ponovo trudna, a čula sam da nakon laparoskopije ne treba čekati više od 3 sedmice.
Imate li preporuke, znate li cijene, sve me zanima, pa ako vam nije teško napišite mi, može i telefon klinike ili ljekara na pp.
Hvala vam.

(odgovor članu tigra11)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Miom, folikli, spontani splav
5.7.2010 13:29:28   
coris
IZVIRNO SPOROČILO: acudesa

Cure, dobar dan!
Želim da vas pozdravim, novi sam član.
Ja sam iz Sarajeva, i trebaju mi informacije za otklanjanje mioma, tu kod vas u Sloveniji. Znam neka iskustva žena, koje su to radile kod vas i vrlo su zadovoljne.
Moj miom je 70x70mm, da li se može laparaskopski otkloniti sa tolikom veličinom?
Moj dokrtor je meni preporučio operaciju, onu  kao i carski rez, a ja sam već imala jedan CR, tako da mi se ne ide ponovo. S tim što bih trebala biti godinu dana na oporavku da bih bila ponovo trudna, a čula sam da nakon laparoskopije ne treba čekati više od 3 sedmice.
Imate li preporuke, znate li cijene, sve me zanima, pa ako vam nije teško napišite mi, može i telefon klinike ili ljekara na pp.
Hvala vam.


Prveod za tiste ki ne razumete jezika. če katera pozna odgovor naj nappiše pa ji bom jaz prevedla.

Živjo Punce!
Sem nova članica in rada bi vas pozdravila.
Sem iz sarajeva in rada bi pridobila informacije za odstranitev mioma pri vas v Sloveniji. Poznam nekaj žensk ki so to storile v Sloveniji in so z rezultati  zelo zadovoljne.
ali morda katera ve, ali je možna odstranitev mioma take velikosti kot je moj. moj miom je velik 70x70mm??
Moj zdravnik mi je priporočil neko operacijo podobno kot carski rez, vendar sem sama že imela carski rez tako da si tega ne želim ponoviti. Povrh vsega bi morala z zanositvijo po operaciji počakati še 1 leto, med tem ko sem slišala da je pri lapšaraskopiji potrebno počakati le 3 tedne.
Če ima katera podobne izkušnje se priporočam, prav tako me zanima cena za dano storitev. Prosim za kak nasvet , kam lahko pokličem(telefon katere od klinik), cene, lekarne kamor bi lahko poklicala da se malo bolje pozanimam.

hvala vam,......

(odgovor članu acudesa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Miom, folikli, spontani splav
5.7.2010 22:32:31   
acudesa
Coris, puno ti hvala za prevod :)
Ali mi se niko ne javljauser posted image user posted image ...a, baš sam se nadala da ću preko vas lako doći do informacija

(odgovor članu coris)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Miom, folikli, spontani splav
5.7.2010 23:41:49   
tinatona
acudesa kolikor jaz vem laparoskopijo naredijo tudi pri tej velikosti, je pa verjetno odvisno od položaja mioma.

Jaz sem imela miom velik 15cm in so mi opravili op. kot carski rez. Domov sem šla po enem tednu. Zanosim pa lahko že jeseni (operirana sem bila pred božičem). Je pa rekla da ne bi bilo nič narobe, če bi zanosila že poleti.

LP

(odgovor članu acudesa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Miom, folikli, spontani splav
5.7.2010 23:45:26   
tinatona
p.s.:Sem ti hotla povedat še to, da lahko kljub takšni operaciji potem še imaš otročka. Meni so zaradi velikosti in položaja mogli kar precej zrezat maternico, pa je rekla ginekologinja, da mirno še enkrat zanosim - samo rodit bom mogla nujno s CR, pa da bi pogojno lahko imela tudi še tretjega (mi bodo povedali po naslednjem CR).

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Miom, folikli, spontani splav
6.7.2010 7:47:31   
coris
prevod za ACUDESU:

Tinatona kaže da koliko ona zna da je moguče tu veličinu mioma operirati laparaskopski ali da to sve zavisi od mesta mioma. Ona je imala miom veličine 15 cm i trebali su ga otkloniti operacijski kao carski rez. kuči je išla nakon sedmice in može zatrudnjeti več u 9. mjesecu (operisana je bila u 12. mjesecu), ali rekli so ji doktori da nebi ni bilo strašno ako bi več ljeti zatrudnjela. Iako su joj otklonili i veliki dio maternice može i dalje imati djecu ali porođaj treba biti sa CR da bi i dalje mogla imati koje djete.

puno pozdrava od TINATONE

coris

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Miom, folikli, spontani splav
6.7.2010 19:19:06   
acudesa
Coris, hvala, nešto razumijem ali ipak mi ti puno pomognešuser posted image
Tinatona, hvala ti, ohrabrila si me, baš mi je drago da ti imaš pozitivna iskustva, meni bi još trebala adresa ili broj neke klinike, privatne vjerujem, koja će mi ovo uraditi. (laparoskopski, ne bih na klasičnu operaciju bez nužde)

(odgovor članu coris)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Miom, folikli, spontani splav
7.7.2010 10:07:39   
sensi
acudesa, na žalost ne možeš sama birat način na koji, če te operirat.Vrlo važno je gdje se miom nalazi.
Ja sam imala 2 mioma jedan je bio na stjeni maternice, a drugi na samom vru pod površinom maternice.Ovaj koji je bio na stjeni, njega su mi histeroskopski otklonili, trebli smo radit pauzu od  tri sedmice.A ovaj drugi miom koji se nalazi na vrhu maternice nije moguče otklonit drugačije nego sa klasičnom operacijom (nalik carskom rezu).Doktor je mišljenja, da mi taj miom, kod začeča ne radi nikakvih problema i da ga ne treba dirati.Tražila sam više mišljenja i uvijek dobila isti odgovor.
Operaciju mi je obavijo dr. Aleksander Merlo u Postojni.
Nadam se,da sam ti pomogla i naravno ako imaš još pitanja tu sam.Hrvatski mi nije najjača strana al sam se potrudila, nadam se, da nisam napravila puno grešaka i da se snalaziš.lp

_____________________________

Upanje umre zadnje.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Miom, folikli, spontani splav
7.7.2010 17:09:44   
acudesa
Sensi, hvala, hrvatski ti ide super.
Moja dijagnoza je mioma uteri, nalazi se sprijeda, i kugl je, to je sve što pišeuser posted image
Ako možeš da mi daš na pp broj telefona te klinike u Postojnoj, ja bih im poslala nalaz da vide. A, kod nas rijetko rade laparoskopiju, i kad mogu izbjegavaju je

(odgovor članu sensi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Miom, folikli, spontani splav
7.7.2010 17:53:10   
sensi
acudesa- evo broj od njegove ambulante u domu zdravlja je
05-7202-3270 (00386572023270) Prečna ul.2 Postojna 6230
ali, da te pripremim,glede na to da je od nedavno direktor bolnice jako je zauzet, ponekad zovem dan dva da ga dobijem a nekad se trefi iz prve.
mobitel - dr Merlo 00386-41707513
e adresa:  info@bolnisnica-po.si
Puno sreče i nadam se da češ se uspjet dogovorit.lp

_____________________________

Upanje umre zadnje.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Miom, folikli, spontani splav
7.7.2010 17:54:39   
sensi
E da zaboravila sam ti reč, da radi još ovaj tjedan a onda je na godišnjem 14 dana.lp

_____________________________

Upanje umre zadnje.

(odgovor članu sensi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Miom, folikli, spontani splav
9.7.2010 20:10:16   
acudesa
Sensi, zlato si, hvala punouser posted image

(odgovor članu sensi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?